Şimdi Ara

En sessiz çalışan motorlu araç hangisi!?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var hem diesel hem de benzinli araçlarda en sessiz çalışan motor hangi markadadır? Bununla alakalı bir istatistik var mıdır?

• Dizel motorda en sessiz çalışanı toyota diye biliyorum.
  • Resmi bir veri yok elimde ama gözlemlediğim kadarıyla Honda'lar oldukça sessiz.
  • Şu an benzinli 2007 md Toyota Corolla kullanıyorum, düşük devirlerde çok enfes bir tadı var ama devir yükseldikçe çok fazla bağıran bir motoru var. Zaten 5. Viteste 80-90 km'lerde devir 3000'e yakın seyrediyor.
  • beninde honda vtec serileri
    dizelde yine honda i-dtec

honda vtec 2 lerde kaputu açtığınızda hafif sesli bir ortamda motorun çalıştığını anlamak için ya dokunmanız gerek yada kafanızı yaklaştırmanız.
  • Mazda RX.

Bunun dışında Japon ve Kore araçları genel olarak sesssizdir. Özellikle Mitsubishi çok başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 20 Mart 2012; 13:54:57 >
  • Honda City kullandım, dendiği gibi sessiz.. Çalışan araçta birkaç kez kontak çevirdiğim olmuştur.
  • dizel toyotayı benzinli sandım kullanırken...
  • Dizelde Toyota
  • Mercedes'in CGI motoru sessizdir
  • Citroen xm
  • benzinlide honda, dizeldede toyota diye biliyorum
  • dizel toyota, benzinli mitsubishi
  • hem dizel hemde benzinlide japon motorlar sessizdir.
  • bana modern renault benzinliler çok sessiz geliyor.
    hondanın motoru pek sessiz değil(accord en azından)
  • benzinlide honda dizelde toyota.
  •  En sessiz çalışan motorlu araç hangisi!?

Ekzoz sistemlerinin yanı sıra sessizlikte en önemli kısımlardan birisi de intake dir. Honda intake tarafında biraz komplike bir sistem kullanıyor, bu yüzden genelde Honda motorları sessizdir, bu intake kısmını komple çıkartıp cold air intake veya short ram gibi bir intake sistemi kullanırsanız aradaki uçurum fark ortaya çıkıyor. Kaput altında bayağı bir yer açılıyor, performansta iyileşme oluyor fakat motor sesi belki 10 kat artıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.