Şimdi Ara

En Sağlam Nesilin 1990 1997 Arası olması! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
4
Favori
3.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her neslin kendine göre bir güzelliği var 70 de doğan bir kişi der ki ben sokakta büyüdüm darbe gördüm sıkıntıları yaşayarak öğrendim.80 de doğan derki sokak hayatını atari salonları ile harmanlayabildim 90 larda ergenliği yaşadım o dönem hakkında da çok bilgim yok 90 larda doğanlar Atari bilgisayar ve diğer şeyleri kullanan ama sokaklardan da soyutlanmayan bir nesil ben 97 liyim Altın kuşak demişsin bizim için ben o kadar da iyi bir kuşak olduğumuzu düşünmüyorum bizden öncekilerin cahil bizden sonrakilerin saygısız olduğu genellemesini de yapmak istemiyorum ilgi noktaları değişti senin bilgili olduğun yeri 90 öncesi bilmeyebilir ama o senin haberdar olmadığın başlıklarda uzmandır belki de.Ama ne yazık ki sokak hayatının bitmesinden ve klavyeden yazdıklarının bedelini ödememenden dolayı şu son nesiller berbatlaştı.Bunlar hep sokakta dayak yememekten ben bunu savunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 94 luyum ama 90 oncesi dogan daha kaliteli caliskan bana gore

• 90 öncesi cahillikten kırılmıyo..eğitim daha iyidi şimdiki gibi her sene sistem değişmiyordu..asıl 90-95 sonrası gerizekalı
  • 90'lıyım ve halimden çok da memnunum, çocukluğum özellikle mükemmel geçmişti. Saygı,prensip meselesi daha oturmuş durumda bence. Telefonların yeni yeni çıktığı dönemlerde nokia'nın efsane olduğu dönemlere tanık olmak ayrı bir keyifti. Hele ki o telefonların ulaşılamaz olması durumu daha da cazip kılıyordu.
    Şimdi elini atsan telefon,tablet sokakta misket oynayıp eve yorgun argın gelen kaç çocuk var ki?
  • Eşim yüksek puanla kazanılan bir lisede edebiyat öğretmeni öğrenciler ezbere istiklal marşını bile okuyamıyorlar.Yakın dünya tarihini geçtim kendi tarihlerini bile bilmiyorlar yazık gerçekten.Çocuklar birde inanılmaz ağzı bozuk küfürler saygısızlıklar diz boyu.

• Bence en sağlam nesil 2002-2006 arasıdır.

Önceki nesiller cahillikten kırılıyor, daha minecraft oynamayı bilmiyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reiner

Bence en sağlam nesil 2002-2006 arasıdır.

Önceki nesiller cahillikten kırılıyor, daha minecraft oynamayı bilmiyorlar.

2002 2006 arası bizim çocukluğumuz lan hey gidi günler en güzel yıllardı o zamanlar. Adam gitmiş o yılda doğmuş işe bak
  • Efsane nesil diye bir şey yoktur,tek efsane benim

• Ben de bu nesilin üyesiyim.
    Şu dönemde özlemi çekilen her şeyi bizzat yaşadım.

Mahalle maçlarını, Yakar topları, Saklambaçları, Simit oyununu bizzat oynamış bir nesilin içindeyim.
    Tetrisler, Gameboylar, Atariler görmüş, Tekken oynamış bir nesilden geliyorum.

İnternet cafeye gittiği için, Atari salonlarında vakit öldürdüğüm için dayak yemiş bir çocuktum.

Ne doğru düzgün telefon gördük, ne de bilgisayar.
    Şimdilerde dede telefonu dedikleri 1100'ı kullanmak, büyük bir lükstü.

Knight Online görmüş, Silkroad görmüş bir nesildik biz. Efsane oyunlardı bunlar. Hem de öyle böyle değil.

İnsan özlüyor abi ya, neden bilmiyorum ama o dönemler içimde hep bir ukte olarak kaldı.
    Doğru düzgün yaşayamadık galiba çocukluğumuzu, hep ondan.

• hepiniz çöpsünüz
  • En güzel nesil yılları bence 89-2000 yılları neslidir ondan sonra teknoloji ilerledikçe ne oldum delisi saçmalayan bi nesil çıktı. ilk cep telefonlarını ilk renkli ekran telefonu gören birisiyim o günler ne güzeldi be sadece varlıklı zengin kişiler alabilirdi
  • 88- 92 en iyi nesil
  • +1
  • 2004 doğumlu olarak hepinizi çöpe atacağım

• 80-90 nesli

• 93lü olmak ayrıcalıktır herkes bilmez
  • Herkes kendi neslini yüceltiyor işte. Dünyanın her zamanında, her zaman diliminde herkes kendi doğduğu zamanı yüceltirken kendinden büyüklere cahil veya kibirli lakabını takarken kendinden küçüklerede terbiyesiz lakabını takmıştır. Antik çağlarda olsun ilk çağlarda olsun kısacası insanlığın ilk zamanlarından günümüze kadar gelen her zaman diliminde özet budur. Yani en iyi bunlardır en kötü bunlardır demek, şuan bizin yapmış olduğumuz, 20 yıl sonrada 2000-2005 nesli en iyidir gibi konular ile bağdaştırılabilir

• Sizin degerliliginizi karsi tarafa gostermis oldugunuz deger belirler.
    Yorumlarin cogunda dogum tarihi ni aralik belirleyip iyi, efsane ,guzeldi soyleydi boyleydi demek o donemi guzellestirmez.onemli olan fert olarak ne yaptin, yada nasil bir uslup takindin.
    Herhangi bir kusak araligina cop demek yada degersizlestirmeye calismak onu yapanin kalitesizligidir.
    her seyin basi insan olmak gerekir ki ciddiye alinabilesiniz.
    Yorumlarin cogu kalitesiz,bayagi cop cup demekten oteye gecmemis.
    Yapici ve saygili olmak lazim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

benim gözlemlediklerim 90 öncesi doğanlar cahillikten kırılıyor. 97 sonrası doğanlar ise aşırı terbiyesiz genç nesil.

90 ve 97 arası ise teknolojiyi çocukluğunda ve gençliğinde görmüş nesil. Hem cahil değil hem terbiye seviyesi yeni nesile göre daha iyi.

En sağlam nesil bana göre şuan da.

En sağlam nesil 78-92 arası doğanlar bi kerem. Cahillik dediğin nedir? O teknolojilerin hepsi bu nesil zamanında gelişmiştir ve çok da büyük katkıları olmuştur bu neslin... Bana göre cahil dediğinin bu nesilden sonra doğanlardır... 92'den sonrası her sene ip5-ip6-ip7 vb. takip ediyor. Asıl cahillik ve görgüsüzlük, hatta buun üzerinden hava atmaya kalkan terbiyesizlik budur... Bunların arasındaki teknoloji farkı da öyle ahım şahım bir fark değildir... Artı görmek geçirmek dediğinizsosyal hayatın sıfırlandığı nesildir, adam dışarı çıkmıyor, gezmiyor, kitap okumuyor... Yediği yemeğin resmini paylaşıyor...

78 öncesi derseniz evet pek fazla bir şey gördüğü söylenemez, teknolojiden de pek anlamayabilir...

Ama teknolojiden olsun, sosyal hayattan olsun, kitap okumaktan en iyi anlayan nesil 78-92 arası nesildir... Çünkü bu çocuklar hem teknolojinin gelişimini yaşadılar hem de üstüne üstlük dışaı çıkıp gezdiler,eğlendiler, yemek resmi paylaşmak yerine yemeğini paylaştılar, gittiler beraber kitap okudular...

• oncelikle 90 liyim onu belirteyim. Bazi arkadaslarin dedigine katiliyorum. Bazi veletler kendi senelerinden sonraki onceki seneleri yok cahil yok terbiyesiz diye yazilar yaziyor :) Objektif olarak yorum yapmak gerekirse eger 84 sonrasi 94-95 arasi nesil hem sokaklarda genclikleriini harcamis hemde evlerinde bilgisayar gormus bir nesil. 95li belki5 yasinda gordu 85li 15 yasinda gordu o artik yasa bagli. ama 95 olmasada 2000 sonrasi nesil hic bir sekilde eski kulture dair bir sey bilmeyen gozunu bilgisayar oyunuyla acmis evinden disari cikmamis dolayisiyla saygi sevgi kardeslik nedir sokakta gormemis pc basindan ana avrad kufur etmeyi bir sey sanan bir nesildir.(Hepsi olmasada yuzde 80-90 boyle). ayrica o oncekiler cahildir diyen arkadaslar asil cahilin kendisi oldugunu bilmeli oncekilerin tecrubelerine saygi duyup onlardan bir seyler ogrenmeye calismalidir.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.