Şimdi Ara

En sağlam Monster modeli..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Monster düşünmüyordum sağlam değil diye ve sogutma sistemi iyi olmadığı için lakin hepsinin öyle olmadığını düşünüyorum.

Acaba hangi modelleri sağlamdır?

Mesela Abra v14 iyi midir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• valla uyurken bir tekme sallamışım laptoba uçtu güm diye fayansa çakıldı ama bir şeyi yok
    t5 v17.1 soğutması iyi değil 100 e yaklaşıyor işlemci değerleri bazen ama bir sorun çıkarmıyor oyunlarda throttlestopla
  • Tulpar T7v16-

Kasa premium hissi vermiyor ancak çok da kötü değil. Soğutma açısından söyleyebileceğim şey işlemciye undervolt yapılarak her çekirdek 3.9 GHZ frekansta %100 yükte çalışabiliyor ki i7 8750H için nadir görülen bir durum. Sıcaklıklar %100 yük altında 90 dereceyi geçiyor. Default voltajda ise işlemci termal throttle nedeniyle frekans düşürüyor, cpu çekirdek sıcaklıkları 100'e ulaşıyor. Kasa sağlamlığını bilemiyorum hiç düşürmedim.

Fiyat/performans açısından bu fiyata en iyi cihaz bu sanırım. 50 Gündür kullanıyorum, memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goksenin1

valla uyurken bir tekme sallamışım laptoba uçtu güm diye fayansa çakıldı ama bir şeyi yok
    t5 v17.1 soğutması iyi değil 100 e yaklaşıyor işlemci değerleri bazen ama bir sorun çıkarmıyor oyunlarda throttlestopla
    100 derece mi?

Çok degil mi :ss

Yani ben daha önce hiç monster düşünmüyordum malum sebeplerden ötürü ama bi abim tavsiye edince düşünme kararı aldım.

MSI pahalı olmasa hele ki su dolar kuruyla çok yüksek, msi alırdım ama işte........

• quote:

Orijinalden alıntı: Mèrt

Tulpar T7v16-

Kasa premium hissi vermiyor ancak çok da kötü değil. Soğutma açısından söyleyebileceğim şey işlemciye undervolt yapılarak her çekirdek 3.9 GHZ frekansta %100 yükte çalışabiliyor ki i7 8750H için nadir görülen bir durum. Sıcaklıklar %100 yük altında 90 dereceyi geçiyor. Default voltajda ise işlemci termal throttle nedeniyle frekans düşürüyor, cpu çekirdek sıcaklıkları 100'e ulaşıyor. Kasa sağlamlığını bilemiyorum hiç düşürmedim.

Fiyat/performans açısından bu fiyata en iyi cihaz bu sanırım. 50 Gündür kullanıyorum, memnunum.
    Hocam o dediğiniz işlerden pek anlamam ben ama gene de ısınıyor yani, bunu anladım..

Her cihaz ısınır ısınmaya ama Monster nedense fazla ısınıyor olsa gerek...

Hangi markaya yöneleceğimi bilemez oldum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

Hocam o dediğiniz işlerden pek anlamam ben ama gene de ısınıyor yani, bunu anladım..

Her cihaz ısınır ısınmaya ama Monster nedense fazla ısınıyor olsa gerek...

Hangi markaya yöneleceğimi bilemez oldum...

Alıntıları Göster
    Evet ısınıyor ama i7 8750H işlemciye sahip olup ısınmayan laptop yok piyasada.

Isınmayanlar üretici tarafından işlemciye power limit koyulup performansı sınırlandırılmış olanlar. İ7 8750H işlemciye sahip bir laptop alacaksanız markası ne olursa olsun ısınacaktır. MSI olsa da ısınacak ki dilerseniz incelemerine bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=DlAWVtvsyjs&t=

MSI GP63 Leopard 8RE İ7 8750H+GTX 1060

Isınıyor diye Monsterdan vazgeçmek mantıksız. Eğer ben kasa kalitesi yüksek olsun Asus ROG gibi premium hissettirsin ses kalitesi iyi olsun diyorsanız hak veririm ancak fiyat/performans açısından Monster'dan iyisi yok şu an Türkiye'de.

• quote:

Evet ısınıyor ama i7 8750H işlemciye sahip olup ısınmayan laptop yok piyasada.

Isınmayanlar üretici tarafından işlemciye power limit koyulup performansı sınırlandırılmış olanlar. İ7 8750H işlemciye sahip bir laptop alacaksanız markası ne olursa olsun ısınacaktır. MSI olsa da ısınacak ki dilerseniz incelemerine bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=DlAWVtvsyjs&t=

MSI GP63 Leopard 8RE İ7 8750H+GTX 1060

Isınıyor diye Monsterdan vazgeçmek mantıksız. Eğer ben kasa kalitesi yüksek olsun Asus ROG gibi premium hissettirsin ses kalitesi iyi olsun diyorsanız hak veririm ancak fiyat/performans açısından Monster'dan iyisi yok şu an Türkiye'de.

Alıntıları Göster
    Yani siz diyosunuz ki MSI GP63 modeli de olsa ısınıyor mu ısınıyor... Bu minvalde monster dan caymak pek akıl karı olmaz diyosunuz. Ama işte çoğu insan diyelim ki bu noktada msi 80 birim ısınıyorsa monster 100 birim ısınarak tehlikeli boyutlara çıkabiliyor. O yüzden soğutma sisteminin iyi oluşu belki de msi markasını zirveye taşımış olabilir. Pek fazla anlamam açıkçası bu islerden ama akıl yürütme ile buna vardım.

https://www.hepsiburada.com/msi-gp73-leopard-8rd-095xtr-intel-core-i7-8750h-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000BST95

Bu modele ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

Yani siz diyosunuz ki MSI GP63 modeli de olsa ısınıyor mu ısınıyor... Bu minvalde monster dan caymak pek akıl karı olmaz diyosunuz. Ama işte çoğu insan diyelim ki bu noktada msi 80 birim ısınıyorsa monster 100 birim ısınarak tehlikeli boyutlara çıkabiliyor. O yüzden soğutma sisteminin iyi oluşu belki de msi markasını zirveye taşımış olabilir. Pek fazla anlamam açıkçası bu islerden ama akıl yürütme ile buna vardım.

https://www.hepsiburada.com/msi-gp73-leopard-8rd-095xtr-intel-core-i7-8750h-8gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050ti-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000BST95

Bu modele ne dersiniz?

Alıntıları Göster
    8000 liraya GTX1050ti'li bir MSI almak yerine ben bütçeyi biraz daha artırıp GTX1060'lı Monster almayı tercih ederdim. GTX 1050ti ile GTX 1060 arasında ciddi bir fark var ve bu 300-500 liraya kesinlikle değer. 1050ti bana yeter diyorsanız güzel bir bilgisayar ancak 8 gb ram ne kadar yeterli orası tartışılır, bir 8 daha alıp eklemek gerekebilir ileride.

• quote:

8000 liraya GTX1050ti'li bir MSI almak yerine ben bütçeyi biraz daha artırıp GTX1060'lı Monster almayı tercih ederdim. GTX 1050ti ile GTX 1060 arasında ciddi bir fark var ve bu 300-500 liraya kesinlikle değer. 1050ti bana yeter diyorsanız güzel bir bilgisayar ancak 8 gb ram ne kadar yeterli orası tartışılır, bir 8 daha alıp eklemek gerekebilir ileride.

Alıntıları Göster
    Yani şu modelleri mi diyosunuz?

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V17-1.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=cpc&utm_campaign=sempeak-rtb-retargeting

https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V18-1.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=cpc&utm_campaign=sempeak-rtb-retargeting

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Evet ben 8000 tl ustu derken 17 inç modelleri söylemiştim ancak 15 inç olarak 8000 tl altinda tulpar t5 alinabilir.

• quote:

Evet ben 8000 tl ustu derken 17 inç modelleri söylemiştim ancak 15 inç olarak 8000 tl altinda tulpar t5 alinabilir.
    Tamam hocam. Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.