Şimdi Ara

En mükemmel 4x4 hangisi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
4
Favori
91.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Land Rover Defender yalnızca arazi için

hem şehir hem orta güçlükte arazi derseniz Toyota Land Cruiser. Yalnız Prado olanından bahsetmiyorum. Onlar iğrenç gözüküyor.

Merter'de bir tekstilcide Land Cruiser var, çıkamadığı kaldırım yok
  • yüksek kaldırımdanda çıkabilirmi???

şaka bir yana sana tamamen katılıyorum. Toyota Land Cruiser her dönem iyi araba yapmıştır.

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Land Rover Defender yalnızca arazi için

hem şehir hem orta güçlükte arazi derseniz Toyota Land Cruiser. Yalnız Prado olanından bahsetmiyorum. Onlar iğrenç gözüküyor.

Merter'de bir tekstilcide Land Cruiser var, çıkamadığı kaldırım yok
  • ya dedim ya çıkamadığı kaldırım yok

tabi bunlara Nissan Patrol'ü de eklemek lazım
  • sonuçlar bunlar.

The Camel Trophy
    Let's be honest: when the Cigarette manufacturer introduced the Camel Trophy in the 1980 they were more than surprised by the public interest generated. What should only have been an one-year event aimed at the german consumers immediately took off as 10000 of people rushed to participate on an event Winston Churchill already discribed as being of "blood, sweat and tears". He was right.

The Camel Trophy started with Jeeps but from it's second year settled firmly on Solihulls finest.

All production models were used with the exception of the new shape Range Rover.

In the table below I listed the years and competitors vehicles. Keep in mind however that these are only a small number of the vehicles used. The main burden of carrying journalists, equipment and spares fell to a fleet of 110's and 130's regardless of what vehicle was the "official" car.

YEAR LOCATION Distance travelled Participants vehicles Other Info
    1980 Transamazonica Route: Belem to Santarem Distance: 1,600 km 3 Jeep 3 teams from West Germany
    1981 Sumatra Route: Medan to Jambi
    Distance: 1,600 km 5 Range Rover, 2 door 3 teams from West Germany
    1982 Papua New Guinea Route: Mont Hagen to Madang
    Distace: 1,600 km 8 Range Rover, 2 door First year when more than one nation participated: I, D, NL, USA
    1983 Zaire Route: Kinshasa to Kinsangani
    Distance: 1,600 km 14 Series III 88 NL, P, HK, D, CH, I, E
    1984 Brazil Route: Transamazonica Highway, Santarem to Manaus 12 Land Rover 110
    1985 Borneo Route: Samarinda to Balikpapan 16 Land Rover 90
    1986 Australia Route: Cooktown to Darwin
    Distance: 3,218 km 14 Land Rover 90
    1987 Madagascar Route: Diego Suarez to Fort Dauphin
    Distance: 2,252 km 14 Range Rover TD
    1988 Sulawesi Route: Manado to Ujang Padang
    Distance: 2,092 km 12 Land Rover 110

1989 Amazon Route: Alta Floresta to Manaus 14 Land Rover 110
    1990 Siberia Route: Bratsk to Irkutsk
    Distance: 1500km 16 Discovery Tdi 3-door Vehicles: 19 Discoveries, 4 Defender 110 Station Wagons, 5 Defender 127s (3 4-door crewcabs and 2 2-doors--all had a solid,enclosed load bed)
    1991 Tanzania Route: Dar es Salaam, Tanzania to Bujumbura, Burundi
    Distance: 1,600 km 17 Discovery Tdi 5-door
    1992 Guyana Route: Manaus, Brazil to Georgetown, Guyana
    Distance: 1,600 km 16 Discovery Tdi 5-door
    1993 Sabah -Malaysia

Route: Circumnavigation, Kota Kinabalu to Kota Kinabalu
    Distance: 1,500 km
    16 Discovery Tdi 5-door
    1994 South America

Argintina-Paraguay-Chile

Route: Iguazu Falls, Argentina to Hornitos, Chile
    Distance: 2,590 km
    18 Discovery Tdi 5-door
    1995 South America

Mundo Maya
    Route: Lamanai, Belize through Mexico, Guatemala, El Salvador, Honduras to Xunantunich, Belize
    Distance: 1,700 km 20 Discovery Tdi 5-door
    1996 Borneo

Kalimantan
    Route: Balikpapan to Pontianak
    Distance: 1850 km 20 Discovery Tdi 5-door
    1997 Mongolia Land Rover Discovery Last year of the "real" Trophy
    1998 Chile to Argentinia Land Rover Freelanders

In February 1999 Worldwide Brands Inc. decided the image of the Camel Trophy was no longer compatible with their targeted consumer group and cancelled their sponsoring. So the Camel Trophy was dead. Read the official 1999 press release here.

In my private opinion this was a big mistake as so many people watched reports from the Trophy and talked to eachother about it thus creating a product relation. But clever marketing strateges decided it wasn't worth bothering with those people. Already the change to the soft side in the 1998 challenge got a rather cold reception by the general public. This however seemed only to confirm the theory of an out-of-date event, at least in those clever minds.

Gentlemen, go back to your studies. Didn't you learn that only a fraction of a percent of an interested group responds to any action call? And how many applications did you get every year for the Trophy? Several 100.000s. Multiply this number at least by 20 to get the number of people interested in the event. Are you really so well off to simply let go a consumer group of several millions?

No more comments on that. I simply hope some CEO will wake up one day to see the disaster.

• Bu işin de NCAP gibi testleri var. Amerikada bir çölde yapılıyor.

Sıralamasız olarak

Jeep Wrangler
    Toyato Land Cruiser
    Mercedes G Wagon
    Land-Range Rover bazi modelleri

bu konuda 10 üzerinden 8 puan ve üstü alanlar. Şu anda en üst değeri sadece Jeep Wrangler alabildi.

Askeri araç Humvy ile Hummer arasında ciddi fark var, arazi için doğru araba değil. Motorları bile çok farklı. Humvy içinde yolda olmak istemezdiniz veya taş düşürebilirsiniz...

Bir de internetten bulabileceğiniz GM'in Humvy-Hummer değişimini Brabus abimler Unimog-Black Unimog olarak yapmışlar. Cobra, Land Cruiser, Hummer falan vs yanında fıs gelir, trıs gider...

http://www.autoblog.com/2005/12/18/brabus-tunes-the-unimog-u500-black-edition/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mozel -- 28 Şubat 2006; 16:41:32 >

• quote:

Orjinalden alıntı: qr_bugra

quote:

Orijinalinden alıntı: @ng@r@lı

Fiat panda dermişim Hakkaten bu panda 4X4'u ne amacla uretmişler hala anlamıs degilim.
    Bu arada Otokar yapımı olan Cobra dehşet bişeymiş hakkaten.

Walla yaa adamlar şaşırmış ona 4 teker fazla zaten neden üretion 4*4 yazık günah yaaa..Hala gülüoom yaa hatırlatmaın şu arabayı bana...

gerçekten fiat panda , polonunda 4x4 lerini yapmışlarmı yapıomuşlarmı ne , sonra bu swift 4x4 ler... komik.

• bundan iyi arazi kabiliyeti olan varsa çıksın

En mükemmel 4x4 hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muribbi -- 28 Şubat 2006; 23:43:18 >
  • Number one=Mercedes G-Class ........Mercedes gibi firma bile 30 yıldır daha iyi bir kasa üretemediği için kasayı değişemiyor ve hala en pahalı 4*4...
  • quote:

Orjinalden alıntı: aLLyC

Hummer 1 Askerı aracla uretılmıstır Ondan daha ıyı Otokar yapımı aracı tanıtıım sıze

Cobra

En mükemmel 4x4 hangisi?

En mükemmel 4x4 hangisi?

En mükemmel 4x4 hangisi?

En mükemmel 4x4 hangisi?

En mükemmel 4x4 hangisi?

190BG ve 515 Nm Gucu v8 6.5 Lt lık Tdı Motoru ıle uretıyor...

Hoca bu ne

• Land Rover iyidir Türkiye yol şartları için (arazi, köy yolları felan)..
    Ama sosyetenin kullandıklarından değil. jandarma'nın da kullandığı otokar'ın ürettiklerinden..
    çamurdan, çizlimeden, vurmadan, sürtmeden hiç bir zaman korkmadan her yere gidersin arazi ve bozuk yolda..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

Land Rover iyidir Türkiye yol şartları için (arazi, köy yolları felan)..
    Ama sosyetenin kullandıklarından değil. jandarma'nın da kullandığı otokar'ın ürettiklerinden..
    çamurdan, çizlimeden, vurmadan, sürtmeden hiç bir zaman korkmadan her yere gidersin arazi ve bozuk yolda..

bunlardan bahsediyosun heralde

En mükemmel 4x4 hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackal78 -- 3 Mart 2006; 17:56:08 >

• evet bunlardan bahsediyorum

diğer pahallı sosyetik hava atma ciplerini (cheroke, WV, Volvo, Porche, hummer vs vs...) bırak araziye vurmayı, üzerine kuş pisleyecek diye aklım çıkar valla

bu land rover benim ilk sürdüğüm 4 tekerlekli araçtır. araba sürmeyi onda öğrendim (mardin kırsalında dağda bayırda, tarlada).
    bir nevi ilk göz ağrısı, ilk öpücük gibi. asla unutulmaz

lada niva da aynı hesaba gelir. al tepe tepe kullan. seni kolay kolay mahçup etmez.

• ÇAmurlu taşlı bataklıklı yarışlar.......

ikisini konfor açısından karşılaştırmıyorlar zaten.... etabı bitirme süresine bakıyorlar....

4x4 asfaltta BMW X5 rakipsizdir....

Arazide LAND CRUSIER....

Hummer askeri amaçla üretildiği için yazmadım...
  • benim favorim vw touareg'dir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainyday -- 3 Mart 2006; 19:15:51 >
  • Arazide en iyi 4x4 araç Mercedes Unimog dır. Açık ara öndedir. En yakın araç Hummer sayılabilir ancak kum dışında Hummer ciddi handikapları olan bir arazi taşıtıdır.

Binek tarza gelirsek...

CJ5, Toyota FJ40-70, Samurai, Vitara, Pajero ve Niva bu sınıfın en iyilerindendir. Her birinin artı eksi yönleri vardır.

FJ serisi efsane bir seri olup Toyota Land Cruiser ın en safkan halidir. Tipik bir iş makinasıdır. Ağır, sağlam ve güvenilir.

CJ5 ler ise çok daha atik ve aksesuara açık bir modeldir. 4200 motorlada dgünümüz motorlarına göre çok az kaçsa da gene de iyi güç üretir. 3 vites olmasıda arazide kısmi bir avantaj sağlar.

Vitara ve Samurai ise daha modern ve tiplerinden beklenmeyecek kadar arazide iyi taşıtlardır.

Niva ise kısa ve kompakt boyutlarıyla arazide ve özellikle karda mükemmele yakın bir araçtır. Ancak kimi yerlerde gücü yetmez. Gene de aracın hafifliğinden kurtarır işi...

Ancak dediğim gibi binek model olmasa da arazide dünyanın en iyi aracı sanırım Mercedes Unimog dır.

Aşağıdaki linkte bir arazi ve keşif aracında olması gereken hatta hayallerimin bile ötesinde tasarlanmış bir araç bulunmakta...

MAXIMOG

En mükemmel 4x4 hangisi?

NOT: Lüx cipler içerisinde BMW vb. arazi kabiliyeti en yüksek olan Touareg dir...

• Arazi için tek seçenek: Land Rover Discovery
    Şehir içinde seçenek çok, bütçe bilir. Rav4'ten Porsche'a kadar...
  • hummerlar cok yumusak zemin sozkonusu olunca takilabiliyolar hemen vincleri imdata yetisiyor..
    Land Rover Defender'in sasirtici zorluktaki engelleri gecebildigini gormustum
    Sehir ici Rangesport yada X5 iyidir.
  • BİZDE Bİ 4X4 WAR AMA RESMİNİ KOYAMİYORUM İŞ İÇİN KULLANIYORUZ ÇOK GÜZEL NASIL RESİM KOYACAĞIM BİLEN WAR MI
  • Abi olaylariniz guzel evet bu konuda kimin ne kadar uztunlugu var hangisi daha cok testlerden basarili cikmis hangisinin gecmisi barasilarla dolu ve hangisi daha cok tercih edilmis dunya da .oncelikle Land rover camel trophy lerle kendini kanitlamis ayni duzeyde karsisina sadece toyota land cruser i aalabiliyo su ana kadar.Toyota land cruser 2. dunya savasindan bu yana tecrubeli.Chrysler Jeep oda ayni land cruser gibi amerikan ordusuna calismistir bir donem.kore savasi olsun vietnam olsun kendini ispatlamistir.

fazla soz etmek istemiyorum soylediklerinizi su anda bu 3 favorim rahatca heryerde basariyla yerine getirebiliyor.hem de dunya nin butun ulkelerinde Turkiye dahil bu mukemmel araclar satilmakta.haa hummer ide ekleyebilirsiniz yerime.sadece col de yakisikli buluyorum o araci ben.

son kez:

TOYOTA LAND CRUSER
    LAND ROVER
    JEEP WRANGLER

Saygilarimla.

• tabi X5 ve porsche cayenna turbo
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.