Şimdi Ara

en mantıklısı hangisi Digiturk? D-Smart? Tele-Dunya?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
37.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar evimde 32" lcd var.. ve yeni bir ueylik yaptırcam acaba sizce en mantıklısı hangisi..

digiturk 9.90
    d-smart 99ytl/yıllık + 370ytl
    teledunya hd-telebox 210ytl + her ay 9.5

• bence uzun vadeli düşünüyorsanız bu fiyat ve içeriklerle en mantıklısı D-Smart. ama D-Smart almayacaksanız kesinlikle Teledünya çünkü ayda sadece 9,5 YTL'ye HD yayın izleme fırsatı var. Kanal sayısı da Digiturk'un 9,90'lık paketine denk.
  • kesinlikle d smart.

sinema tv leri yeter
  • pekı sınema kanalı benım ıcın cok onemlı deıl desem.. hd kalıtesı ve ılerıdekı artacak kanal sayısı ıcın teledunya mantıklı mı sızce
  • Digiturk'ten şaşmayacaksın arkadaş
  • uzun vadede dsmart. deneme amaçlı 1 yıl teledünya olabilir. dt 9.90 da bişey yok mecbur paket olayına gireceksiniz. seçim sizin. yanlız teledünyada kanal sayısının azlığı bir yana kanalD atv ntv gibi çok izlenen ulusal kanallar da yok galiba yanlış mı gördüm bilmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: moonlord

pekı sınema kanalı benım ıcın cok onemlı deıl desem.. hd kalıtesı ve ılerıdekı artacak kanal sayısı ıcın teledunya mantıklı mı sızce

bence kablolu olması en büyük eksisi.sonuçta en ufak yağmurda kablolunun gittiğini bilirim
  • ancak teledunyanın sıtesınde 2 hd ve 57 sd kanal yayını ıle 59 adte kanal sızınle gıbı bır ıbare soz konusu sadece 2 akanal hd verılıyorsa neden 210 ytl verıp hd kutu alayım kı.. konunun ayrıntılarını bıle var mıdır acaba..
  • Dsmart
    doğanı zengin etmeyin arkadaşlar... Ayrıca dsmartin görüntü kalitesi cok kötü. 377+99 = 476 YTL ediyor.
    Onun yerine 39 ytl lik digiturk alabilirsiniz. LigTv'de izlersiniz.
  • su teledunya olayına ne diyorsunuz.. hd kutu veriyor ancak sadece 2kanal hd dıyor sıtesınde de..
  • Bu görüntü kalitesi mevzusu DT ün sd ulusal kanalları için ciddi bir handikap.Ne yazık ki ulusal kanalları örneğin atv den avrupa yakasını Dt yerine d-smart dan seyrediyorum.Dt görüntüsünde sanki gri bir perdede film seyreder gibi,renkler solukluk ve matlık mevcut.
    Birilerini zengin etme konusuna gelirse,benim tercihim cebimden daha az para çıkartan kapitalist platform sahibidir.Burda şöyle diyebiliriz.Yok aslında birbirlerinden farkı..
    quote:

Orjinalden alıntı: emopi

Dsmart
    doğanı zengin etmeyin arkadaşlar... Ayrıca dsmartin görüntü kalitesi cok kötü. 377+99 = 476 YTL ediyor.

• quote:

su teledunya olayına ne diyorsunuz.. hd kutu veriyor ancak sadece 2kanal hd dıyor sıtesınde de..

Teledünya'da Nat Geo HD ve Eurosport HD olmak üzere 2 HD kanal var.

D-Smart'ta 4 HD kanal var ama D-Smart'ın Eurosport HD'si Teledünya'da da var, Discovery ise Nat Geo HD ile aynı tür bir kanal, HD TV Smart sinema ve şampiyonlar ligi, Kanal D HD'de bildiğimiz Kanal D'nin HD'si. sinema önemli değil demişsiniz, o zaman D-Smart'ın kutu ücretinde 500 YTL'lik, aylık ücrette de 15 YTL'lik farkı şampiyonlar ligi ve Kanal D için.

Digiturk'te 5 HD kanal var. 2'si Teledünya ile aynı. Diğer üçü ise MovieMax HD, Lig TV HD ve SporMax HD. Yine sinema önemli değil dediğiniz için MovieMax'i atarsak, Digiturk'ün kutu ücretinde 700 YTL'lik, aylık ücrette (spor paketine göre) 80 YTL'lik farkı türkiye ligi, ingiltere ligi ve türkiye basketbol ligi için.

ayrıca 210 YTL'lik kutu ücreti HD kutu için gayet uygun bir fiyat. Diğer kanallar şu anda çok az. ama ileride kanal sayısı artınca Teledünya daha rekabetçi konuma gelebilir.

quote:

Orjinalden alıntı: ThE GaSeS
    bence kablolu olması en büyük eksisi.sonuçta en ufak yağmurda kablolunun gittiğini bilirim

bu kablolu yayının dezavantajı değil avantajı. ben kablo tv kullanıyorum ve bunun yanında hotbird'e bakan bir çanağım var. en son yaklaşık 1 ay önce çok rüzgarlı ve yağmurlu bir hava vardı istanbul'da. benim çanak yerinden oynadı, forumda birçok konu açıldı yayın gitti diye ama Kablo TV'de yayında hiçbir sorun olmadı.

quote:

Orjinalden alıntı: forumnik
    uzun vadede dsmart. deneme amaçlı 1 yıl teledünya olabilir. dt 9.90 da bişey yok mecbur paket olayına gireceksiniz. seçim sizin. yanlız teledünyada kanal sayısının azlığı bir yana kanalD atv ntv gibi çok izlenen ulusal kanallar da yok galiba yanlış mı gördüm bilmiyorum.

dediğiniz kanallar var Teledünya'da

• Arkadaşlar;bu d-smart ın yıllık 90 ytl olan kampanyasını öğrendim bugün;meğersem d-smartı olanlaraynış o; ilk kurulum üyelik filan 430 ytlye patlıyormuş
  • merhabalar,

bende Digitürk standart ve Teledünya-HD var. 106 ekran tv için standart kanallarda kesinlikle Teledünya görüntü kalitesi Digitürk'ten çok daha iyi.
    ayrıca Eurosport-HD ve NatGeo-HD izlemek için fiyat en uygun olarak şu anda Teledünya'da. ileride HD kanalları arttıracağız diyorlar ama bilemiyoruz tabii.

selamlar,
  • teledünya bence daha 1 yıl filan düzene oturmaz, dsmart zaten malum, şu an en iyisi digiturk bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emopi

Dsmart

hiç alakası yok.normal uydu alıcıya göre çok daha kaliteli bence

ayrıca dt nin yayın aldığı uyduda görüntü çok daha kötü diye duymuştum

39 ytl ye kaç ay izleyeceksin ayrıca dsmartın full paketi ekospor paketle falan karşılaştırılamaz.ancak spor paketle karşılaştırılabilir o da aylık uydu alıcın varsa dt uyumlu 53 ytl senede 650 ytl yapıyor???

doğan a ben de para kazandırmak istemem ama şartlar bunu gerektiriyor sanki dt ye para veriyorsun karamehmet çok mu iyi birisi...

• acaba su teledunya nın kanal sayısı ne kadar zamanla cıkacak...

daha sonra bekle bekle... en sonunda da yeni kanalları paket yapıp paralı sokarlar..
  • quote:

acaba su teledunya nın kanal sayısı ne kadar zamanla cıkacak...

daha sonra bekle bekle... en sonunda da yeni kanalları paket yapıp paralı sokarlar..

zaten kanal sayısı arttığında şu mevcut kanallara uydudaki şifresiz kanalları da ekler, birkaç tane de tematik kanalla beraber en ucuz paket olarak verirler. diğer kanalları da sinema, spor, aile vb. paketlere ayırırlar.
  • Bende Hd Dt Almayı Düşünüyorum Kaç Tane Kanalı Hd Acaba ve Şu Sıralar Almak Mantıklımı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ThE GaSeS

quote:

pekı sınema kanalı benım ıcın cok onemlı deıl desem.. hd kalıtesı ve ılerıdekı artacak kanal sayısı ıcın teledunya mantıklı mı sızce

senin o dediğin digiturk olmasın bilader?? geçen istanbula yağmur yağdığında 1hafta yayın alamadıklarını yazmışlardı millet foruma...

kablolu tv ile yağmurun ne alakası var şimdi.ister fırtına çıksın ister tipi olsun yerin dibindeki kablo ya ne gibi bir etkisi oluyor ki? 10yıldır kablo kullanıyorum değil yağmurdan en berbat hava koşullarından etkilenmediğini rahatlıkla söleyebilirim..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.