Şimdi Ara

En Kolay Grup Kaldırma Yöntemi Hangisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Windows10 ile Debianı dual boot olarak kullanmayı düşünüyorum.Windows 7 de CMD.exe kullanıyorudum.Windows 10 da En Kolay Grup Kaldırma Yöntemi Hangisi

• Aynen cmd'den devam hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: InspectorGadget03

Aynen cmd'den devam hocam :)
    Windows 10 da debianı Dual BOOT kullanmayı düşünüyorum.Siz sorun olduğunda aşağıdaki komutlarımı giriyorsunuz.???Efi ve UEFİ kurulum yapmadım.

c:
    cd \
    mbrfix /drive 0 fixmbr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azata -- 22 Eylül 2020; 20:52:49 >
  • azata A kullanıcısına yanıt
    Ben grub veya systemdboot/gummiboot kullanıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ben grub veya systemdboot/gummiboot kullanıyorum
    Bana tavsiyeniz nedir.CMD.exe işimi görürmü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azata

Bana tavsiyeniz nedir.CMD.exe işimi görürmü ?

Alıntıları Göster
    Grub veya systemdboot kullanmanız (eğer sisteminizde herhangi bir dağıtım var ise)
  • quote:

Grub veya systemdboot kullanmanız (eğer sisteminizde herhangi bir dağıtım var ise)

Alıntıları Göster
    Ben windows 10 cmd.exe yi kullanarak grubu kaldırabilirmiyim.Bunu soruyorum .Windows 7 de kaldırıyordum.
    https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Grub%27u_silip_Windows_%C3%B6ny%C3%BCkleyicisini_kurmak

• quote:

Ben windows 10 cmd.exe yi kullanarak grubu kaldırabilirmiyim.Bunu soruyorum .Windows 7 de kaldırıyordum.
    https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Grub%27u_silip_Windows_%C3%B6ny%C3%BCkleyicisini_kurmak

Alıntıları Göster
    "Öneriniz nedir?" demişsiniz sadece. O yüzden bende diyorumki grub veya systemdboot ile devam edin. Neden linux kurup Windows MBR'sine geçmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

Onun dışında windows7'de yaptığın işlemlerin windows10'da da çalışması gerek. Sonuçta pek fark yok cmd yapısında.

İyi günler

• Sanırım bir Linux dağıtımını silmek istediğinizde ve bunun sonucu olarak Grub'u kullanmak için bir neden kalmadığında, Windows önyükleyicisine nasıl dönebileceğinizi soruyorsunuz.

Eğer senayo buysa ve disk bölümleme tablosu MBR ise, eskiden uyguladığınız yöntem işe yarayacaktır. Ama disk bölümleme tablosu GPT ise eski yöntem (fixmbr) işe yaramaz, hatta sisteminizde açlışı sorunu yaşayabilirsiniz.

Eğer GPT disk bölümlemesine sahip bir sistemde, EFI destekli kurulum yaptıysanız; Linux tarafında efibootmgr aracı ile EFI girdisini kaldırabilirsiniz. Yine aynı araçla herhangi bir EFI girdisi için öncelik belirleyebilirsiniz. Kullanımı ile ilgili internette bir çok kaynak mevcut. Aynı işlemi Windows tarafında EasyUEFI yazılımı ile yapabilirsiniz. Varsayılan EFI girdisini Windows olarak belirledikten sonra, sistemi bir test edin. Gerçekten Windows önyükleyici ile varsayılan olarak açılış sağlanıyorsa, Linux dağıtımı kurduğunuz disk bölümünü biçimlendirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Sanırım bir Linux dağıtımını silmek istediğinizde ve bunun sonucu olarak Grub'u kullanmak için bir neden kalmadığında, Windows önyükleyicisine nasıl dönebileceğinizi soruyorsunuz.

Eğer senayo buysa ve disk bölümleme tablosu MBR ise, eskiden uyguladığınız yöntem işe yarayacaktır. Ama disk bölümleme tablosu GPT ise eski yöntem (fixmbr) işe yaramaz, hatta sisteminizde açlışı sorunu yaşayabilirsiniz.

Eğer GPT disk bölümlemesine sahip bir sistemde, EFI destekli kurulum yaptıysanız; Linux tarafında efibootmgr aracı ile EFI girdisini kaldırabilirsiniz. Yine aynı araçla herhangi bir EFI girdisi için öncelik belirleyebilirsiniz. Kullanımı ile ilgili internette bir çok kaynak mevcut. Aynı işlemi Windows tarafında EasyUEFI yazılımı ile yapabilirsiniz. Varsayılan EFI girdisini Windows olarak belirledikten sonra, sistemi bir test edin. Gerçekten Windows önyükleyici ile varsayılan olarak açılış sağlanıyorsa, Linux dağıtımı kurduğunuz disk bölümünü biçimlendirin.

EFİ kurulum yapmadım.2015 yılında almış olduğum diz üstünü kullanıyorum.Debianı Dual BOOT olarak kullanmak istiyorum.Mbrfix /drive 0 fixmbr komutuyla Grubu kaldırabilirmiyim .??Siz nasıl kaldırıyorsunuz

• quote:

EFİ kurulum yapmadım.2015 yılında almış olduğum diz üstünü kullanıyorum.Debianı Dual BOOT olarak kullanmak istiyorum.Mbrfix /drive 0 fixmbr komutuyla Grubu kaldırabilirmiyim .??Siz nasıl kaldırıyorsunuz

Alıntıları Göster

Alıntı

metni:
    Eğer senaryo buysa ve disk bölümleme tablosu MBR ise, eskiden uyguladığınız yöntem işe yarayacaktır.

EFI kipinde kurulum yapmadıysanız, daha önce yaptığınız şekilde MBR'den Grub'u silebileceğinizi belirtmiştim. Daha sonra Windows 10 için önyükleyici onarımı yaparsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Alıntı

metni:
    Eğer senaryo buysa ve disk bölümleme tablosu MBR ise, eskiden uyguladığınız yöntem işe yarayacaktır.

EFI kipinde kurulum yapmadıysanız, daha önce yaptığınız şekilde MBR'den Grub'u silebileceğinizi belirtmiştim. Daha sonra Windows 10 için önyükleyici onarımı yaparsınız.

Alıntıları Göster

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.