Şimdi Ara

EN KARIZMATİK NiCk (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
0
Favori
76.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yarışmaya dışardan aday gösteriyorum : destinova (yazılışı böyle değildi)
    Sanane forumlarında en karizmatik nick seçilmişti sanırım 4 sene evvel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdinç B. -- 14 Ocak 2005, 0:06:56 >
  • bence pew cok hoş tabi benim kinden sonra

clubber_zone
  • quote:

Orjinalden alıntı: quantino

Eğer kızsa en karizmatik o ( Görünen Köy )

• quote:

Orjinalden alıntı: CaSuS

ßenim ßir nick var Yazarsam alınabilir ondan yazmıyorum yoksa karizma nicki görürdünüz :o)

S_O_L_O

• KAVAL liyon... Karizmam biniim
  • tniaskrad ba$ka söze gerek var mı ?
  • Çok fazla karizma nick var. Acharad mesela, Mewluth, Cavallion say say bitmez. Herkes bi başka karizma zaten
  • bence negative 1 numara gerisi hikaye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raskolnikov -- 14 Ocak 2005, 20:12:06 >
  • benimki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SinapS -- 14 Ocak 2005, 20:39:33 >
  • tuth_sick_imin_kıyısını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SinapS -- 14 Ocak 2005, 20:52:56 >
  • bencede Acharad çok karizma bi kere avatarda çok iyi yani uyumlu
  • Sizlerden ricam benim imza bölümüne bir göz atmanız.

Bir anı; falanca şirketin bilgi işlem müdürü seminerde konuşurken dinleyicilere network nedir diye sordu. Dinleyicilerden birisi ağ dedi. Peki ben konuşmamın başından beri niçin hep ağ yerine network diyorum? dedi bilgi işlem müdürü. Hemen akabinde sorusunun cevabını kendi verdi;

-Daha karizmatikmiş.

Türk milletinin dili, Türkçe'dir. Türk dili dünyada en güzel, en zengin ve en kolay olabilecek bir dildir. Onun için her Türk dilini çok sever ve onu yükseltmek için çalışır. Bizde Türk dili, Türk milleti için mukaddes bir hazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği nihayetsiz hadiseler içinde ahlakının, ananelerinin, hatıralarının, menfaatlerinin, velhasıl bugün kendi milliyetini yapan her şeyin dili sayesinde muhafaza olunduğunu görüyor. Türk dili, Türk milletinin kalbidir, zihnidir.
    Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması milli hissin inkîşafında başlıca müessirdir. Türk dili dillerin en zenginlerindendir, yeter ki bu dil şuurla işlensin.
    Ülkesinin yüksek istiklalini korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı dillerin boyunduruğundan kurtarmalıdır.

Gazi M. Kemal / 1930

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalarabaci -- 15 Ocak 2005, 1:53:54 >

• Bence kolpa diyaloglardaki kolpa cevaplar yerine sana o manadaki kullanımı o ürünü ve dolayısıyle o değeri verenin kim olduğuna ve üretimin ne kadar elzem olduğuna bir bak derim. 150 kelimeden türetmeyle dönerkanatlı oturaklı götürgeç (helikopter) , örütakılı rakam yiyici (bilgisayar) gibi özneltatmin (masturbasyon) işlere girmekten çok daha fazlasını vereceği hususunda hiç şüphem yok..
  • karizmatiklik göreceli bir terimdir. insandan insana değişir.
    ehe ne cevap ama?
  • Acharad sorun aslında TDK ve bu işle ilgilenen insanlardan kaynaklanmakta.Öyleki çok çok zengin amerika dilleri kaybolmuş durumda bilerek kaybedildi öyleki şu an tarım bitkilerinin yarıdan fazlası ya maya yada anka dillerinden birine ait.
    İngilizce ise bilinenin aksine çok değişime uğramış.Ama onlar hangi saflık yada hangi anlayış bunu çözmüşler.Misal senin daha edebiyatçıların Türk dilinasıl saf olmalı, arapça ve farsça bizden mi dye saflık, değişim tartışmasından çıkmamışlar.Bu bitmemiş ki dil geliştirilebilinsin.Bak koruma diyorum çünkü dil korunmaz dil gelişen bir yapıdır, önemli olan dili kendi kendine yenilenebilen yapmaktır.Ama salak TDKçılar "dili bize bıraksalar ne güzel olacak" diye salakötesi bir anlayış içindedirler. İnsanalr konuştuklarında özgür olmak isterler, insanlara istemeden zorla birşeyi dline sokamazsın, bunların siyasetçi eşdeğerleri de halk oolmadan devrim yapmaya kalkarlar ya neyse özenmişler abilerine.Ve daha kötüsü TDK bize bırakın derken malötesi saçma kelimeleri bularak ne kadar işe yaradığını gösteriyor.
    Bu alanda en büyük yanlışlardan biri de yabancı dilin verilmesi.Türkiye'de yabancı dil hazırlık gibi ayrı bir sınıfta verilir(sömürge ülkelerine özgü bir durum) ve basın yayında yabancı kelime ve özentisi bombardımanına maruz kalan genç dilinde düşünebilme, kendini ifade edebilme ve kelime türetebilme yetisini kaybeder.
    Bunlar beraber olunca da dilin yaşayabilmesini bekleyemezsiniz.

• tabiki benimki

yaşasın kızıldevrim
  • Bwnim diğer Forumlarda kullandığım nick FiRe_StaRTeR ve ReNeG@De_DeViL (bu tercihimdir)
  • bu arada arkadaslar ben buraya üye olurken kullanici adinin burada nick olarak kullanilacagini bilmediğimden boyle kaldi bunu degistirmenin bir yolu varmi rica etsek bu arada heryerde nickim federaL yada Mephisto
  • ilhan profiline felan bak vardı öle bişi sanırım :)
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.