Şimdi Ara

En kapsamlı dizi tavsiye konusu /// 170'den fazla dizi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
33
Favori
27.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Listede mentalist yer almıyor galiba değil mi ben mi göremedim yoksa?,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle_beagle

Listede mentalist yer almıyor galiba değil mi ben mi göremedim yoksa?,

Listede mevcut benim severek izlediğim dizilerden ,aslında güzel dizi olmasına karşın oyuncuların performansını düşük buldum belki bana oldukça soğuk geldiler ya da senaryodan kaynaklandı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: eagle_beagle

Listede mentalist yer almıyor galiba değil mi ben mi göremedim yoksa?,

Listede mevcut benim severek izlediğim dizilerden ,aslında güzel dizi olmasına karşın oyuncuların performansını düşük buldum belki bana oldukça soğuk geldiler ya da senaryodan kaynaklandı bilmiyorum

Malesef sadece dedektif Lisbon öyle bizim kurtlar vadisi polat gibi o da bayan versiyonu diyelim

Liste geniş olduğu ve telden bağlandığım için görmemiş olabilirim ama perception var mı?
    Ayrıca kesinlikle buranin yardımıyla bi kaç diziye daha başlayacağım teşekkür ederim Sizden ricam dizilerin altına ufacık olsa konusunu da yazarsaniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle_beagle -- 13 Ekim 2012; 21:14:10 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yukarıdaki alıntılara hitaben yazıyorum person of interest dizisiyle ilgili Knisath hocam diziyi izliyorum demişsin acaba ilk sezonu bitirdin mi ve güncele yetiştin mi emin ol ilk sezon finalini öyle bir zevkle izleyeceksin ki... oz ve dexter dizilerinin ilk sezon finallerinden sonra en iyi ilk sezon finali yapan dizidir person of interest imdb sayfasında da 9.7/10 almış ki hiç bir dizinin ilk sezon finalinin bu kadar puan aldığını görmedim ayrıca normalde dizilerin çoğu muhteşem geçen ilk sezon finalinden sonra 2. sezona biraz durgun başlarlar bu dizide tam tersi muhteşem sezon finalinin üstüne bir çok şey daha katarak ilerledi ve hala da gidiyor

tabiki senin görüşündür yazıp yazmamak sana kalmış ama benim düşünceme göre "izlenmeli" listesinde yer almalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muvaZaa xD -- 13 Ekim 2012; 22:00:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornado42

yukarıdaki alıntılara hitaben yazıyorum person of interest dizisiyle ilgili Knisath hocam diziyi izliyorum demişsin acaba ilk sezonu bitirdin mi ve güncele yetiştin mi emin ol ilk sezon finalini öyle bir zevkle izleyeceksin ki... oz ve dexter dizilerinin ilk sezon finallerinden sonra en iyi ilk sezon finali yapan dizidir person of interest imdb sayfasında da 9.7/10 almış ki hiç bir dizinin ilk sezon finalinin bu kadar puan aldığını görmedim ayrıca normalde dizilerin çoğu muhteşem geçen ilk sezon finalinden sonra 2. sezona biraz durgun başlarlar bu dizide tam tersi muhteşem sezon finalinin üstüne bir çok şey daha katarak ilerledi ve hala da gidiyor

tabiki senin görüşündür yazıp yazmamak sana kalmış ama benim düşünceme göre "izlenebilir" listesinde yer almalı

Neden kimse inanmak istemiyor person of interesti izlediğime anlamıyorum .Evet günceldeyim benim için oldukça silik geçtiği için konusuna yazmıyorum bile .Herhangi bir diziye başladığımda bitirmek benim takıntım olduğu için bir şekilde devam ediyorum kötü dediğim dizileri bir şekilde bitirdim ya da güncelindeyim .

Diziye kötü demiyorum zaten ama öyle çok mükemmel bir senaryo ve oyunculuk diğerler dizilere göre ya aynı seviye de ya da yok.Örneğin "the wire,the O.Z,sopranos,boardwalk empire,mad men (çok çok ağır bir dramdır ve yavaş ilerliyor ),breaking bad,game of thrones,spartacus sand and blood gibi dizilerin oyuncularına ve rollerini nasıl oynadıklarına senaryo değişimlerine tahmin edilebilirliklerine baktığımda (senaryolarına değil ) ben hayranı olunacak bir yan göremedim malesef ki person of intereste ön yargı ile başlamadım tam tersine başrol oyuncusunu sevdiğim ve konusu ilgili çekici olduğu için başladım hala daha güzel
  • Yararlı bir konu olmuş,herkesin emeğine sağlık
  • my name is earl bittiği zaman benim en çok üzüldüğüm diziydi

my name is earl dizisini izlemenizi şiddetle tavsiye ederim
  • harika adamsin

reservedddd

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni başlayan dizilerden bazılarını kategorilere ekledim ve zamanla yerlerinin değişebileceğini belirteyim.

Keyifli seyirler.
  • Açıklamlar yenilendi,bazı diziler eklendi,kategorilerdeki bazı dizilerin yerleri değiştirildi.

Kriter vs katmadan kendi beğendiklerimi konunun en altına not düştüm merak eden arkadaşlar oluyordu

İyi seyirler.
  • Konu sağlam olmuş hocam emeğine sağlık
  • Hocam naptın sen öyle bu kadar diziyi hangi ara izledin.Liste güzel ama yazanlar olmuş ama birde ben yazayım person of Interest en azından izlenmelide olmalıydı bence onun dışında liste çok güzel ve takdiri hakediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalora

Konu sağlam olmuş hocam emeğine sağlık

quote:

Orijinalden alıntı: Brolaf

Hocam naptın sen öyle bu kadar diziyi hangi ara izledin.Liste güzel ama yazanlar olmuş ama birde ben yazayım person of Interest en azından izlenmelide olmalıydı bence onun dışında liste çok güzel ve takdiri hakediyor

Teşekkürler arkadaşlar

@Brolaf 8-9 yıl civarı bir süre zarfında hala devam edenleri izliyorum akşamları sıkılma gibi bir lüksüm çok az oluyor artık .

Person of interest hakkında ne söylesem bilmiyorum artık ,benim fazla dizi görmemden ve bir çok konuya aşina olmamdan olacak ki ben şu an olduğu kategoride bıraktım sanırım uzun bir sürede değişmeyecek eğer dizide önemli bir değişiklik olmazsa ama kötü değil kendini izlettiriyor tabi ki
  • hocam elinizie sağlık güzel bi rehber olmuş ancak yorumladıgınız her diziyi iyi bi şekilde takip ettiğinizi düsünmüyorum biraz aceleye gelmiş bence.bilhassa izlenmemeli kategorisinde yer alan my name is earl isimli diziye olan eleştiriniz diziyi izlemediğinizi anlamam için yeterli olmuştur.2 karakter aklınızda kalmış zaten dizide ki 2 ana karakterden bahsetmişsiniz ki yaklaşık 5 yan karakter var onların dışında.zaten 6-7 kişiden oluşan bi oyuncu kadrosundan sizin deyminize göre şişman olanı ve başroldeki elemanı (!) ki oyunculukları çok iyi olan iki isim jason lee ve ethan suplee'dir oyuncuları da.yani şöyle 2-3 bölüm izleyip bi daha izlemediğiniz dizileri elemine etmeseymişsiniz daha verimli bi liste olabilirmiş.

bir de dolandırıcılıkla ilgili ile bir dizi vardı.gençlere kötü örnek falan diye şeyler okumuştum forumda önceden.şeytanın aklına gelmicek dolandıcılıklar varmış vs vs.hangi dizi oldugunu bulmaya çalışıyorum bi yardım ederseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: joeblack3535

hocam elinizie sağlık güzel bi rehber olmuş ancak yorumladıgınız her diziyi iyi bi şekilde takip ettiğinizi düsünmüyorum biraz aceleye gelmiş bence.bilhassa izlenmemeli kategorisinde yer alan my name is earl isimli diziye olan eleştiriniz diziyi izlemediğinizi anlamam için yeterli olmuştur.2 karakter aklınızda kalmış zaten dizide ki 2 ana karakterden bahsetmişsiniz ki yaklaşık 5 yan karakter var onların dışında.zaten 6-7 kişiden oluşan bi oyuncu kadrosundan sizin deyminize göre şişman olanı ve başroldeki elemanı (!) ki oyunculukları çok iyi olan iki isim jason lee ve ethan suplee'dir oyuncuları da.yani şöyle 2-3 bölüm izleyip bi daha izlemediğiniz dizileri elemine etmeseymişsiniz daha verimli bi liste olabilirmiş.

bir de dolandırıcılıkla ilgili ile bir dizi vardı.gençlere kötü örnek falan diye şeyler okumuştum forumda önceden.şeytanın aklına gelmicek dolandıcılıklar varmış vs vs.hangi dizi oldugunu bulmaya çalışıyorum bi yardım ederseniz sevinirim.

inanmaya bilirsiniz zaten inanmanızı sağlayacak herhangi birşey de yapamam değil mi ?Başroldeki oyunculardan kadın olanı hayal meyal hatırlıyorum diğer bahsettiğim iki elemanı ise hangi dizide görsem hatırlarım.Eğer bugüne kadar izlediğim dizilerdeki oynayan oyucuların isimlerini hatırlasaydım muhtemelen siyaset vb bir alanla uğraşıyor olurdum ki ben hayatta bir insanın ismini kolay kolay ezberleyebildiğimi hatırlamıyorum Örneğin Legend of the Seeker'dan oynayan oyuncuların bir kısmı Spartacus da oynuyor bunlardan mesala Lucretia (Spartacus da oynamıştı bu isimle ) Zeyna da oynamıştı. .Şimdi bu insanların hangi dizide hangi bölümde hangi adlarla ve gerçek adlarıyla ezberlemem gerektiğini söylüyorsanız izlediğim dizilerin hepsini sizinde izlemnizi daha sonra atıfta bulunmanızı öneririm.

My name is earl dizisini sevmiş ,beğenmiş olabilirsiniz ,benim karışmam mümkün değil..Listemdeki izlediğim dizilerden bana herhangi bir kesit gösterin size bir sonraki sahnesinde ne olacağını söyleyeyim (buna my name is earl de dahil ,dizilerin eski bölümlerinden herhangi bir sezondan ) eğer Çanakkale civarındaysanız

Ha derseniz ben sadece my name is earl ü koyduğunuz kategoriyi beğenmedim haksızlık yapıyorsunuz o diziye anlarım sizin görüşünüzdür .Listenin başında da belirttiğim gibi listede bulunan bütün dizileri izledim,izliyorum yarım bıraktıklarıma not düştüm hatta zamanınız var ise listedeki bütün dizilerin konusuna girin çoğunlukla yorum yapmışımdır her bölümde ya da sezonda ya da konusunda.

Ayrıca dizi kategorilerini yorumlama için bu kadar diziyi izledikten sonra yaptım ki her çeşidini göreyim diye .

Yorum için teşekkürler.

------

istediğiniz dizi hakkında biraz daha fazla bilgi var ise verebilirseniz belki hatırlamama yardımcı olur.Başrol oyuncusu bayan mı erkek mi ?Tek kişi üzerine kurulmuş bir senaryosu mu var ?konusu sadece dolandırıcılık mı ?komedi var ? vs vs
  • quote:

quote:

hocam elinizie sağlık güzel bi rehber olmuş ancak yorumladıgınız her diziyi iyi bi şekilde takip ettiğinizi düsünmüyorum biraz aceleye gelmiş bence.bilhassa izlenmemeli kategorisinde yer alan my name is earl isimli diziye olan eleştiriniz diziyi izlemediğinizi anlamam için yeterli olmuştur.2 karakter aklınızda kalmış zaten dizide ki 2 ana karakterden bahsetmişsiniz ki yaklaşık 5 yan karakter var onların dışında.zaten 6-7 kişiden oluşan bi oyuncu kadrosundan sizin deyminize göre şişman olanı ve başroldeki elemanı (!) ki oyunculukları çok iyi olan iki isim jason lee ve ethan suplee'dir oyuncuları da.yani şöyle 2-3 bölüm izleyip bi daha izlemediğiniz dizileri elemine etmeseymişsiniz daha verimli bi liste olabilirmiş.

inanmaya bilirsiniz zaten inanmanızı sağlayacak herhangi birşey de yapamam değil mi ?Başroldeki oyunculardan kadın olanı hayal meyal hatırlıyorum diğer bahsettiğim iki elemanı ise hangi dizide görsem hatırlarım.Eğer bugüne kadar izlediğim dizilerdeki oynayan oyucuların isimlerini hatırlasaydım muhtemelen siyaset vb bir alanla uğraşıyor olurdum ki ben hayatta bir insanın ismini kolay kolay ezberleyebildiğimi hatırlamıyorum Örneğin Legend of the Seeker'dan oynayan oyuncuların bir kısmı Spartacus da oynuyor bunlardan mesala Lucretia (Spartacus da oynamıştı bu isimle ) Zeyna da oynamıştı. .Şimdi bu insanların hangi dizide hangi bölümde hangi adlarla ve gerçek adlarıyla ezberlemem gerektiğini söylüyorsanız izlediğim dizilerin hepsini sizinde izlemnizi daha sonra atıfta bulunmanızı öneririm.

My name is earl dizisini sevmiş ,beğenmiş olabilirsiniz ,benim karışmam mümkün değil..Listemdeki izlediğim dizilerden bana herhangi bir kesit gösterin size bir sonraki sahnesinde ne olacağını söyleyeyim (buna my name is earl de dahil ,dizilerin eski bölümlerinden herhangi bir sezondan ) eğer Çanakkale civarındaysanız

Ha derseniz ben sadece my name is earl ü koyduğunuz kategoriyi beğenmedim haksızlık yapıyorsunuz o diziye anlarım sizin görüşünüzdür .Listenin başında da belirttiğim gibi listede bulunan bütün dizileri izledim,izliyorum yarım bıraktıklarıma not düştüm hatta zamanınız var ise listedeki bütün dizilerin konusuna girin çoğunlukla yorum yapmışımdır her bölümde ya da sezonda ya da konusunda.

Ayrıca dizi kategorilerini yorumlama için bu kadar diziyi izledikten sonra yaptım ki her çeşidini göreyim diye .

Yorum için teşekkürler.

------

istediğiniz dizi hakkında biraz daha fazla bilgi var ise verebilirseniz belki hatırlamama yardımcı olur.Başrol oyuncusu bayan mı erkek mi ?Tek kişi üzerine kurulmuş bir senaryosu mu var ?konusu sadece dolandırıcılık mı ?komedi var ? vs vs

benim de isimlerle aram iyidir hocam.örneğin bir dizide beğendiğim bi oyuncunun 81 yılında çevrilmiş filmini bulup izleyebiliyorum o oyuncuya istinaden oynadığı diğer projeleri vs. detaylıca araştırırım.o yüzden sizin kadar dizi izleseydim bile eminim pek çoğunun isimlerini hatırlardım.

ben my name is earl'i eleştiriş şeklinizi beğenmedim sadece.yani bir dizi sırf samanyolu tv de çakması yapıldı diye önyargı oluşturmamalı,artı sadece iki oyuncusunun yüzünü hatırladığım bir diziye niye puan vereyim demiştiniz ki.örneğin her bölümde +hi earl -hi crab man repliği bile unutulmazdır izleyen biri için.kaldı ki 4 sezonun tamamını izlemiş birisinin diziden gerekli tadı alacağını düsünüyorum.sizin yüzeysel eleştirinizden izlemediğinizi düşündüm.ben size diziyi zorla sevdirmeye çalışmıyorum.Ki ilk cevabımda elinize sağlık diyerek girdim söze yani listeyi ilk incelemem de beni tek rahatsız eden my name is earl'in yeriydi ve benden sonra listenizi inceleyecekler için yanlış bi yönlendirme oldugunu düsündüm.yoksa tabi ki beğenmek zorunda değilsiniz.

bahsettiğim dizi bi ekip dizisiydi sanırım.leverage tarzı.her bölümde farklı bir dolandırıcılık vardı.afişini görmüştüm sadece bi de bi kaç yorum okumuştum diziyle ilgili.yaşlı bi adam vardı ekipte onu hatırlıyorum bi tek.yardım için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joeblack3535 -- 26 Ekim 2012; 19:20:11 >
  • quote:

benim de isimlerle aram iyidir hocam.örneğin bir dizide beğendiğim bi oyuncunun 81 yılında çevrilmiş filmini bulup izleyebiliyorum o oyuncuya istinaden oynadığı diğer projeleri vs. detaylıca araştırırım.o yüzden sizin kadar dizi izleseydim bile eminim pek çoğunun isimlerini hatırlardım.

ben my name is earl'i eleştiriş şeklinizi beğenmedim sadece.yani bir dizi sırf samanyolu tv de çakması yapıldı diye önyargı oluşturmamalı,artı sadece iki oyuncusunun yüzünü hatırladığım bir diziye niye puan vereyim demiştiniz ki.örneğin her bölümde +hi earl -hi crab man repliği bile unutulmazdır izleyen biri için.kaldı ki 4 sezonun tamamını izlemiş birisinin diziden gerekli tadı alacağını düsünüyorum.sizin yüzeysel eleştirinizden izlemediğinizi düşündüm.ben size diziyi zorla sevdirmeye çalışmıyorum.Ki ilk cevabımda elinize sağlık diyerek girdim söze yani listeyi ilk incelemem de beni tek rahatsız eden my name is earl'in yeriydi ve benden sonra listenizi inceleyecekler için yanlış bi yönlendirme oldugunu düsündüm.yoksa tabi ki beğenmek zorunda değilsiniz.

bahsettiğim dizi bi ekip dizisiydi sanırım.leverage tarzı.her bölümde farklı bir dolandırıcılık vardı.afişini görmüştüm sadece bi de bi kaç yorum okumuştum diziyle ilgili.yaşlı bi adam vardı ekipte onu hatırlıyorum bi tek.yardım için teşekkürler

Ben de onu kastediyordum "my name is earl" ün yerini beğenmediğiniz diye diğer dizileri izlemediğim ya da savsak izlediğim imasında bulunduğunuz için açıklama yaptım.Yoksa sizin my name is earl ü severek izleme kriterlerinize karışmıyorum Eleştiri noktasında gelirsek samanyolundaki çakmasıyla eleştirmem kabul ediyorum ki tamamen alaksız bir yorum .Çünkü aklımda gerçekten "müthiş oyunculuklar,bu espiri çok iyiydi,şu hareketleri çok güzeldi,şu sahne unutlmaz " dediğim bir an olmadı my name is earl 'de.Evet güldüm eğlendim ama o kadar.Ne senaryo bakımından etkileyiciydi ne oyuncuların kendi rollerini benimseleri ve replikleri.Oyuncuların kendisine ya da oyunculuklarına lafım yok, senaryodan yönetmeden kaynaklanıyor durum.Evet ödül aldı aldığı ödülleri de biliyorum ama benim aklımda kalan hiçbir etkilyeci sahnesi yok bu aynı kategoride olan diğer diziler içinde geçerli.Örneğin Teen Wolf.Teen wolf'un ilk başlarda ana senaryosunu baz alacağı söylenen çizgi filmi ile ne alaksı var ya da 1980 lerde yayınlanan filmiyle ?Sadece bu da değil klasik kurt adam misyonunu normal bir standartta çok da iyi olmayan oyuncu ve senaryoyla ilerletiyor. .Aklımda kalan şeyler sadece yüzler ve başroldeki oyuncuyla oynayan arkadaşı olanın arada yaptığı espiriler.

Herneyse demek istediğimi sanırım anladınız.

--------

Aradığınız dizi muhtemelen "Hustle" başlamak istediğim ama fazla sezon olması nedeniyle bir kenarda duran dizilerden bir tanesi

iyi seyirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 26 Ekim 2012; 19:58:44 >
  • quote:

quote:

Ben de onu kastediyordum "my name is earl" ün yerini beğenmediğiniz diye diğer dizileri izlemediğim ya da savsak izlediğim imasında bulunduğunuz için açıklama yaptım.Yoksa sizin my name is earl ü severek izleme kriterlerinize karışmıyorum Eleştiri noktasında gelirsek samanyolundaki çakmasıyla eleştirmem kabul ediyorum ki tamamen alaksız bir yorum .Çünkü aklımda gerçekten "müthiş oyunculuklar,bu espiri çok iyiydi,şu hareketleri çok güzeldi,şu sahne unutlmaz " dediğim bir an olmadı my name is earl 'de.Evet güldüm eğlendim ama o kadar.Ne senaryo bakımından etkileyiciydi ne oyuncuların kendi rollerini benimseleri ve replikleri.Oyuncuların kendisine ya da oyunculuklarına lafım yok, senaryodan yönetmeden kaynaklanıyor durum.Evet ödül aldı aldığı ödülleri de biliyorum ama benim aklımda kalan hiçbir etkilyeci sahnesi yok bu aynı kategoride olan diğer diziler içinde geçerli.Örneğin Teen Wolf.Teen wolf'un ilk başlarda ana senaryosunu baz alacağı söylenen çizgi filmi ile ne alaksı var ya da 1980 lerde yayınlanan filmiyle ?Sadece bu da değil klasik kurt adam misyonunu normal bir standartta çok da iyi olmayan oyuncu ve senaryoyla ilerletiyor. .Aklımda kalan şeyler sadece yüzler ve başroldeki oyuncuyla oynayan arkadaşı olanın arada yaptığı espiriler.

Herneyse demek istediğimi sanırım anladınız.

--------

Aradığınız dizi muhtemelen "Hustle" başlamak istediğim ama fazla sezon olması nedeniyle bir kenarda duran dizilerden bir tanesi

iyi seyirler.

aynen bu dizi hocam.teşekkür ettim
  • quote:

aynen bu dizi hocam.teşekkür ettim

Rica ederim iyi seyirler
  • Modern Family izlenmeli. Komedi olarak Himym, Tbbt'den üst sınıfta.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.