Şimdi Ara

En kapsamlı dizi tavsiye konusu /// 170'den fazla dizi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
33
Favori
27.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bugraltu

Person of Interest bu senenin en sağlam yapımıdır. İzlemediniz sanırım yada yarıda bıraktınız. Kesinlikle büyük hata. Bu kadar iyi senaryosu olan bir dizi zor çıkar. Koyduğunuz kategori hakarettir bence diziye.

hayır izledim.Sizin görüşünüzdür olabilir

İzlemediğim hiçbir diziyi listeye koymadım haksızlık olmasın diye
  • dostum "Sherlock"u bence konunun en başına koyman lazım

mükemmeldi yani her açıdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Person of Interest bu senenin en sağlam yapımıdır. İzlemediniz sanırım yada yarıda bıraktınız. Kesinlikle büyük hata. Bu kadar iyi senaryosu olan bir dizi zor çıkar. Koyduğunuz kategori hakarettir bence diziye.

Allah allah, sonuna kadar izlediniz mi? Çok ilginç, devam edip beğenmeyen gördüğüm ilk insansınız.
  • quote:

quote:

quote:

Allah allah, sonuna kadar izlediniz mi? Çok ilginç, devam edip beğenmeyen gördüğüm ilk insansınız.

Beğenmediğimi belirtmedim ki .Sadece çok yönlü değerlendirildiğine fanatiği olunabilecek ne karakterleri var ne de senaryosu
  • Şu konuyu favorilerime ekleyeyim.
    1-2 hafta içinde ilk sıradaki diziden başlıyıcam izlemeye.

Emeğiniz için teşekkürler.
    Benim gibi tavsiyeye ihtiyacı olanlar için iyi bir konu.
  • Hocam, yanlış anlamayın, konuyla direk alakası yok ama, öğrenci misiniz yoksa atanamayan bir öğretmen filan mısınız? Onlarca dizi var çünkü burada.

Teşekkürler bu arada, favorilerime ekledim.

Bu arada meraktan ufak bir hesap yaptım, 30 dizi desek, ortalama 30 dakikadan(ki değil) 20şer bölüm olsa, yine her dizi ortalama 3 sezon olsa (fakat aralarında çok daha uzun sürenler var) hayatınızın 6 yılından fazlasını bu işe harcamışsınız. Vallahi tebrik mi etsem pes mi desem bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Kinross -- 5 Ağustos 2012; 19:42:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Kinross

Hocam, yanlış anlamayın, konuyla direk alakası yok ama, öğrenci misiniz yoksa atanamayan bir öğretmen filan mısınız? Onlarca dizi var çünkü burada.

Teşekkürler bu arada, favorilerime ekledim.

Bu arada meraktan ufak bir hesap yaptım, 30 dizi desek, ortalama 30 dakikadan(ki değil) 20şer bölüm olsa, yine her dizi ortalama 3 sezon olsa (fakat aralarında çok daha uzun sürenler var) hayatınızın 6 yılından fazlasını bu işe harcamışsınız. Vallahi tebrik mi etsem pes mi desem bilemedim.

yaklaşık 9 yıl

Hobi olarak başlayıp iş gereğine dönüştü diyelim
  • En azından izlediğim muhteşem dediğim dizilerin kesinlikle izlenmeli kategorisinde olması güzel.
    Bir çok tavsiyeyi dikkate alacam.
    Eline sağlık hocam büyük iş çıkarmışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sdk.JK -- 5 Ağustos 2012; 20:50:53 >
  • quote:

yaklaşık 9 yıl

9 yıl mı? Vaoov.

Ayıptır sorması tam olarak nedir mesleğiniz? Bu kadar keyifli bir meslek, kıskanılası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Kinross

quote:

yaklaşık 9 yıl

9 yıl mı? Vaoov.

Ayıptır sorması tam olarak nedir mesleğiniz? Bu kadar keyifli bir meslek, kıskanılası.

Tasarım görselleştirme idi fakat şu anda yapmıyorum.
  • My Name is Earl'e nasıl izlenmemeli diyebilirsin? Üstelik nedeni de Samanyolu'ndaki çakmasını izlemen mi.. Farklı bir hikaye, harika oyuncular, uyumlu karakterler, değişik espiri tarzı olan bir dizi kesinlikle izlenmeli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

My Name is Earl'e nasıl izlenmemeli diyebilirsin? Üstelik nedeni de Samanyolu'ndaki çakmasını izlemen mi.. Farklı bir hikaye, harika oyuncular, uyumlu karakterler, değişik espiri tarzı olan bir dizi kesinlikle izlenmeli..

nedeni o değil elbette .Elbette sizin zevkiniz dallas dizisine de mükemmel diyen var uzayın türklerle imtihanına da.Kimsenin zevklerine karışmıyorum .

Benim için harcadığım onca saate dayanarak ortalama oyunculuk,ortalamanın altı işleniş ,ortalama senaryosu var.My name is Earl ü izledikten sonra aklımda kalan tek şey isim ve başroldeki kişinin yüzü ne espirileri aklımda kaldı ne de yan karakterleri.

Kesinlikle izlenmeli kategorisine koyduğum her dizinin kendine özgü bir yapısı var,işlenişi var hikayesi insanlara farklı şeyler hissetirebiliyor.Karakterlerle özleşebiliyorsunuz.My name is Earl'de benim için bu yoktu.Teknik detayları da yetersizdi.
  • 35 tane dizi izledim myname is earl deki tarz farklı idisen ordaki kaliteyi görmeyerek senin listenin bi değeri kalmadı benim gözümde my name is earlü harcamışın.http://www.imdb.com/title/tt0460091/ bu da sana güzel bir cevap
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

35 tane dizi izledim myname is earl deki tarz farklı idisen ordaki kaliteyi görmeyerek senin listenin bi değeri kalmadı benim gözümde my name is earlü harcamışın.http://www.imdb.com/title/tt0460091/ bu da sana güzel bir cevap

Yahu zorla mı bana beğendireceksiniz diziyi anlamadım gitti.Bu zorlamanız neden ?Beğenmedim bitti gitti.Ben beğenmeyince dizi yapımcıları diziyi toplatıyor mu sanki yayından ?

Yapmayın yahu şu fanatikliği bırakın bir köşeye.Beğenmediğinizi söyleyebilirsiniz benim için sorun değil ama benim harcadığım 9 yıllık tecrübeyi de sen benim beğendiğimi beğenmedin o yüzden bu liste anlamsız demeniz hoş olmuyor.Lütfen.
  • Bence Breaking Bad muhteşem bir dizi yeri geldimi güldüren yeri geldimi üzen o diziyi listede görmek sevindirdi beni doğrusu ama bence walking dead kesinlikle izlenmeliye konmalı
  • suitsin konusu iş dünyası ve hukuk daha çok iş dünyası üzerine kurulmuş dizi diyelim böyle davalar falan var, zeka dolu diyaloglar içerir karakterler çok iyidir hele de bir tanesi vardır ki izleyen bilir harvey specter dizide ondan kralı yoktur
  • Öncelikle kocaman bi Nasıl izleyebildin hepsini helal olsun

Bence Person of Interest ve Suits birer kademe yukarıda olmalıydı
  • konuyu açan arkadaşa tavsiyeleri için öncelikle teşekkür ediyorum yabancı dizi izlemeye başlayacaklara ya da devam edenlere büyük ölçüde katkısı olacaktır ancak her ne kadar geniş kapsamlı olsa da liste sonuçta subjektif düşünülerek hazırlanmış

the vampire diaries'in olduğu izlenmeli listesine person of interest de eklenmeli bence yılın ilk yarısında en iyi sezon finalini yapan üç yapımdan biriydi (diğerleri sherlock ve game of thrones) ayrıca bana kalırsa fringe de kesinlikle izlenmeli kategorisine girmeli

ve ve ve listedeki en büyük eksiklik tabi ki gözümden kaçmadıysa the x files dizisidir ki fringe gibi dizilerin atasıdır adeta özellikle amerikan iç politikasını devlet sistemini gizli deneyler ve projeleri falan anlatan yapımlar x files'tan ilham alırlar özellikle fringe'in ilk sezonu -ana konuyu oluşturan bir kaç bölüm hariç- neredeyse bire bir x files kopyasıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muvaZaa xD -- 6 Ağustos 2012; 2:49:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornado42

konuyu açan arkadaşa tavsiyeleri için öncelikle teşekkür ediyorum yabancı dizi izlemeye başlayacaklara ya da devam edenlere büyük ölçüde katkısı olacaktır ancak her ne kadar geniş kapsamlı olsa da liste sonuçta subjektif düşünülerek hazırlanmış

the vampire diaries'in olduğu izlenmeli listesine person of interest de eklenmeli bence yılın ilk yarısında en iyi sezon finalini yapan üç yapımdan biriydi (diğerleri sherlock ve game of thrones) ayrıca bana kalırsa fringe de kesinlikle izlenmeli kategorisine girmeli

ve ve ve listedeki en büyük eksiklik tabi ki gözümden kaçmadıysa the x files dizisidir ki fringe gibi dizilerin atasıdır adeta özellikle amerikan iç politikasını devlet sistemini gizli deneyler ve projeleri falan anlatan yapımlar x files'tan ilham alırlar özellikle fringe'in ilk sezonu -ana konuyu oluşturan bir kaç bölüm hariç- neredeyse bire bir x files kopyasıdır

Doğrudur X-Files'a her ne kadar başlamak istesem de en kötü tabirle gözüm kesmedi desem yeridir Konusu ,çekiml yılı itibariyle muhtemelen kesinlikle izlenmeli yapımları arasına sokardım ancak izlemediğim için herhangi bir öneride bulunmadım.

Person of interest konusunda ben öyle düşünmüyorum malesef (konu,çekimler,senaryo,oyuncular )

Fringe konusunda ise her ne kadar kararsız kalsam daen iyi ve en kötü özelliği nedeniyle olduğu kategoriyi uygun gördüm.Uzayda paralel evren 1 tane değildir ve her paralel evren birbirleriyle bağlantılıdır uzay-zaman sürekliliği çerçevesinde. (bkz kurt gödel teorisi ,albert einstein özel görelilik ,albert einstein uzayı ) Dizi de oluşturulan dünyanın tutarlılığı kalmıyordu ve keltoş adamlarla ilgili daha iyi bir teori kurulabilirdi vs vs.(çekim teknikleri + sorunu )

yani tek yönlü,taraflı bir değerlendirmemeye çalıştım elimden geldiğince ama sonuç olarak subjektif bir çalışma.

sherlock ise sadece başrol oyuncusu ile ayakta kalabilir çünkü senaryosu bilindik ,tahmin edilebilir yöntemler içeriyor ancak oyuncu yapısı olarak en çok Luther ile karşılaştırabildim sherlock'u çekim tekniği olarak benzemeselerde oyuncu yapısı ve işlenişi bakımından (senaryo değil ) birbirleriyle benzerlik gösteriyordu.Tek farkla sherlock'u oynayan oyuncu Luther'i oynayan idris elba yanında sırıtıyor başrolde.

Yorumunuz için teşekkürler
  • emeğine sağlık
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.