Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.257
Cevap
102
Favori
143.839
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meeb

mebran sonrası filtreler bunun için var zaten hocam.Bakınız benim mebrandam 07 tds değeri çıkıyor .En son filtreden çıkan su ise 48 tds değerinde çıkıyor.Yani suya gerekli mineraller katılarak çıkıyor.

Kaliteli filtre kullanırsanız bu konuda sıkıntı yaşamazsınız.Yinede evde mineralli maden suyu bulundurmayı alışkanlık haline getirmek lazım.Bunu su arıtıcı kullandığımız için değil tüm mineralleri sudan alamadığımız için söylüyorum.İnsan vücudu tüm mineralleri sadece sudan alamıyormuş.
    Aynen RO sonrası ekstra işlemlerle tekrar minerallenebiliyor, ancak eminim RO kullananların yüzde 90'ında minerallendiren kartuşlar yoktur belki de daha fazlasında, piyasada yaygın olarak satılan su arıtma sistemlerinden birinin GH ve KH'ını test ettim 0 çıktı direk. Testiniz varsa bence siz de bir gh, kh ölçün. Ben pek güvenemiyorum şüpheci olduğumdan ancak faydası vardır tekrar minerallendirmenin.

• GH ve KH'ını hiç ölçmedim hocam ne kadar testi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar bir indirim kodu da ben rica edebilir miyim? Kolay gelsin dileklerimle.
  • royal ürünlerinde atık su miktarı nedir hocam ?
  • ybe363 Y kullanıcısına yanıt
    Pompalı cihazlarda 1 e 1 olarak atar en dusuk pompasizlarda 1e 1.3 oranında bir atık su oluşturur. Bu atık oranları da sınır değerlerdir daha fazla altını atamaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar,
    Memlekette tatildeydim. Çok çeşitli sular içtim. Güzel çay yapamadım. Su içmekten dogru dürüst lezzet duyamadım. Şimdi evime döndüm. Biocera lı aritma sistemimdeki sudan içmeye başladım. Kıymetini simdi daha çok anladım. Evimde ilk güzel çayımı ictim. Şişe şişe su içiyorum. Çok özlemişim:)

• ARKADAŞIM anladım iyi niyetli sin kısmen. kısmen diyorum çünkü ister istemez ticari kaygın var (benim görüşüm)... Bu sorduğum soru sizin sitenizden alıntı. kendi sitenizdeki yazıyı eleştiriyorsun. Ozaman sitenize satış gayesi ile herşeyi yazmayacaksınız. ben bunu hangi makalenizde yazdınız arar bulurum, ama bu hiç birşeyi değiştirmez. sadece ticari kaygıyla lütfen tüketiciyi yanıltıcı bilgi vermeyin. lütfeeen.
  • ARKADAŞIM anladım iyi niyetli sin kısmen. kısmen diyorum çünkü ister istemez ticari kaygın var (benim görüşüm)... Bu sorduğum soru sizin sitenizden alıntı. kendi sitenizdeki yazıyı eleştiriyorsun. Ozaman sitenize satış gayesi ile herşeyi yazmayacaksınız. ben bunu hangi makalenizde yazdınız arar bulurum, ama bu hiç birşeyi değiştirmez. sadece ticari kaygıyla lütfen tüketiciyi yanıltıcı bilgi vermeyin. lütfeeen.
  • orhanankara2005 kullanıcısına yanıt
    Galip bey son derece dürüst bir kişi bir kere burada hiçbir zaman firma yetkilisi olarak bulunmadı.

Yazdığınıza gelince ben sitelerinde böyle bir ibare göremedin .Linkini verebilir misiniz lütfen ?

https://www.rosuaritma.com/royal-green-serisi/royal-vip-a-serisi-su-aritma

https://www.rosuaritma.com/su-aritma-filitreleri/membran-filtreler/75-gpd-dow-filmtec-membran-filtre-made-in-usa.html

Size cevap olarak tutmadığını yazdım sitede yada başka biryerde makalede yazıyorsa benlik bir durum yok.

Siz bana RO membrablarinin faydalı minerallere dokunmadığını yazdınız bende böyle birşey olmayacağını söyledim burada yanlış anlaşılan birşey yok sen sitesinde yazıyorsa bir makalede atın bakalim duzelttirelim sonuçta makaleleri editörler yazıyor seo amaçlı

• Ben sizin tüm yazılarınız aşağı yukarı okudum. diğer formdakiler dahil. Bu nedenle sizi güvenilir bulduğumu ifade etmiştim. doğrudur yazı sizin kontrolünüzde yayımlanmamış olabilir. ancak ROYAL GREN sitesinde yayımlanmış bir makaledir. Ve bu sorumsuzluğu üzerinize almamak pek de makul değil. sorumluluk size (size derken firmanızı kastediyorum) aittir ve sizde firma adına konuşuyorsunuz. Savunmadan ziyade özür ve düzeltme gereklidir ve ahlaki olarak bu tür yanlışlar ne olura olsun savunulmaması gerekir. teşekkkür ederim ilginize. Amacım iyi niyetli bir uyarıdır, değilse sizi kötülümek değildir.
  • meeb kullanıcısına yanıt
    İş inada bindiği için arayıp bulmam gerekecek. Özellikle metni tırnak "" içinde verdim ki, kes kopyala yapıştır şeklinde. ben geri dönüp araştırıp buldum diyelim amacım nedir ki. bulunca bana ödülmü vereceksiniz. HAaa illa işin ucu inatsa napalım okadar metni okur buluruz. iyi günler
    Hocam ortaya bir iddaa atmışsınız kaynağını koyun ki biz de diyelim sitede hata vardır.Hatta isteyen royal green i de güvenilir firma olmaktan çıkarır.

Doğrudur hocamın dediği gibidir belki editör hatasıdır.Ancak bunun sorumlusunu Galip bey gibi göstermeniz hoş olmamış gibi .Firmasıdır savunur yanlışı düzeltir ancak her şeyden sorumlu tutmak yanlış olur hocamızı.
    Evet, zaten ilgili kişinin (tersozmoz..gmail) güvenilir olduğu hissine kapıldığımı belirttim. ama ilgili kişiyi firmadan (royal green) bağımsız düşünemiyiz kanatindeyim. teşk. Bu kadar yazıştığımıza göre ilgili yazıyı bulmam gerekiyor. bekleyin müsait zamanda tekrar makalelere bakıp kaynak belirteceğim.
    Hocam size kötülüyorsunuz demedim zaten sadece ben bu yazılanı kabul etmiyorum dedim öyle birşey yok çünkü membran o kadar akıllanmadı henüz kim nerde ne yazdıysa bulalım düzeltelim hocam sitede her yazılanı doğru kabul edecek değiliz ama yanlışlıklarida düzeltmek görevimiz tabiki sizinle bir iddaayada girmiyorum sadece membran filtrenin sudaki herşeyi aldığını savunuyorum.

"Ters ozmos membranı, suyun içinde çözünme imkanı olmayan arsenik, sodyum, asbest, nitrat, kurşun, gibi birçok ağır metal iyonunun geçişini engellemekle görevlidir. Ayrıca, insan vücudunun gereksinimi olan faydalı minerallerinde geçişine izin verir. Ters ozmos mebranından da geçtikten sonra su kaliteli bir su olma özelliğini artık kazanmıştır. En son post karbon filtreden geçerek suyun tadını kokusunu düzenler ve ağızda hoş tat bırakan bir su elde edilir."

EVET ARAŞTIRDIM VE ilgili kaynağı buldum. Bakınız burda denilen ifade bu şekilde. (Not: Membranın ne işe yaradığını ve özellliklerini bende biliyorum. zaten konuya dikkat çekmek için buraya taşıdım. Herşey ürün satmaya endeksli olmamalı. Gayem budur. teşek. cevap istemiyorum artık. mevzu kapansın lütfen.)

https://www.rosuaritma.com/blog/su-aritma-cihazi-ne-ise-yarar-5082

Düzeltme yaptırılmıştır uyarı bilginiz için teşekkür ederiz.

• Selamlar. İndirim kodu alabilir miyim?
  • Model ve fiyat teklifi rica ediyorum.
  • Merhaba. Ben de indirim kodu alabilir miyim.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.