Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.257
Cevap
102
Favori
143.720
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler 7 gün deneme süreli olarak sipariş verdim İnşallah memnun kalırım
  • sayın
    tersosmos@gmail.com

özel mesaj yazdım ama cevap vermediniz. buradan belki bi cevap cerirsiniz.

rosuarıtma sitesinde "Royal Green su Arıtma Cihazı Analiz Raporu" bulunmakta güzel. ph, sodyum magnezyum ... değerleri bulunmakta..yine aynı sitede "Ro Ters Osmoz Sistemde Reddedilen Maddeler" isimli bir tablo var.örnek olarak istanbulun suyunu bi analiz ettirip içinde bulunan aliminyum, amonyum, arsenik (artık içinde hangi zararlı maddeler varsa) birde arıtma cihazından suyu arıttıktan sonra kapsamlı bi analiz yaptırsanız görsek. öncesi sonrası gibi mesela. firmanın o tabloda saydığı gibi zararlı maddeleri tutuyor mu. birde bu işi 1 ay 3 ay 6 ay 1 sene gibi periyotlarda yaptırsanız. ilk 1 ay içinde veya 3 ay içinde bu maddeleri tutuyor fakat 3,4 ay geçtikten sonra filtler bi işe yaramazsa geçirgenlik artıyorsa napacaz. örnek olarak 1 yıl içinde filtre değişimi deniyor, mesela bu zararlı madde geçirimi 3 ay sonra %95den %20 ye düşerse, 3 ayda bir filtre mi alacaz?

• quote:

Orijinalden alıntı: xxiii

sayın
    tersosmos@gmail.com

özel mesaj yazdım ama cevap vermediniz. buradan belki bi cevap cerirsiniz.

rosuarıtma sitesinde "Royal Green su Arıtma Cihazı Analiz Raporu" bulunmakta güzel. ph, sodyum magnezyum ... değerleri bulunmakta..yine aynı sitede "Ro Ters Osmoz Sistemde Reddedilen Maddeler" isimli bir tablo var.örnek olarak istanbulun suyunu bi analiz ettirip içinde bulunan aliminyum, amonyum, arsenik (artık içinde hangi zararlı maddeler varsa) birde arıtma cihazından suyu arıttıktan sonra kapsamlı bi analiz yaptırsanız görsek. öncesi sonrası gibi mesela. firmanın o tabloda saydığı gibi zararlı maddeleri tutuyor mu. birde bu işi 1 ay 3 ay 6 ay 1 sene gibi periyotlarda yaptırsanız. ilk 1 ay içinde veya 3 ay içinde bu maddeleri tutuyor fakat 3,4 ay geçtikten sonra filtler bi işe yaramazsa geçirgenlik artıyorsa napacaz. örnek olarak 1 yıl içinde filtre değişimi deniyor, mesela bu zararlı madde geçirimi 3 ay sonra %95den %20 ye düşerse, 3 ayda bir filtre mi alacaz?
    Hocam RO (Rerverse Osmosis) membran reddedilen madde miktarları tablosu filmtec membranın ve bir çok ro membranın oran tablosudur. alıp almadığı konusu hakkında testi basit tds ölçüm cihazı ile de yapabilirsiniz. membran filtrenin mantığı suyu saflaştırmaktır. membran temzi su çıkısından aldığınız suyun tds değerini ölçerseniz sudaki ağır metalleri ve diğer maddeleri tutup tutmadığını anlarsınız laboratuar ortamında bunu ölçmek membran üreticilerine düşüyor. su ne kadar 0 TDS ye yakınsa membran o kadar çok saf su üretiyorsa H2O haricindeki tüm maddeleri de tutuyor demektir. örneğin membran çıkış suyu tds değeri 0-40 arasında ise membran durumu iyi demektir ama suyu membran sonrası çıkan sudan almamalısınız direkt membran temiz su tam çıkış noktasından almak gerekir. tatlandırıcı alkali mineral filtrelerden sonra ölçüm suyu almanız sizi membran sağlığı hakkında yanıltabilir.

• xxiii X kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Yaklaşık 10 yildır evimde aritma su kullaniyorum. Bunun yarısından fazlası maalesef piyasada genellikle satılan mebran çıkişı tatlandirmalı su ictim. Tabiri caizse bu su resmen akü suyuydu. Daha sonradan öğrendim tabiki. Zararın neresinden dönülse kârdır arkadaslar. Ph alkali suyun önemini daha sonra edindiğim bilgiler sayesende ögrendim. Gün icerisinde cok fazla asidik seyler yiyoruz ve iciyoruz. Çay bunlardan biri. İşte Ph Alkali su burada devreye giriyor. Arkadaslar saglık şakaya gelmez. Vücudun fazla asidik olması organ yipranması yapiyormuş. Bizim alkali suya ihriyacimiz var. Maalesef Türkiye de hap yap para kap mantıgı güdülüyor. Bu sektörde de piyasa sahte ürunlerle dolu. Çin malı uyduruk oyuncaklardaki CE logosi gibi, tüm filtrelerde NSF yazıyor. Bunlara kanmayın. En son yaptığım arastirmalarda internette RO Su Arıtma nın sitesine rastladım. Aradım tum bilgilerimi paylastım. Sağolsunlar yetkilier çok ilgilendi. Sitelerindeki ürünlerin onaylı bilinen filtreler oldugunu görürsünüz. Bu zamana kadar bu kadar teknik terimli bilgilendirme almamistım. Ben saglikli bir alkali su üretmek istedigimi söyledim. Bana Biocera Filtreyi önerdiler. Ben markayı öğrendikten sonra epey arastirdım. Piyasadaki bilinen sadece kalsittrn yapilan bir filtre degil. Aslinda gercek bir kaynak suyu icin bir fltre modellenmiş. Mesele sadece alkali su degil. Bunu piyasadaki kalsit iceren filtrelerle yapabilirsiniz. Sadece ph ın 8-9 gibi görülmesi sizi yanıltmasin. Suyun içeriginde olmasi gereken dogal suda bulunan faydali mineralleri de almamiz gerekiyor. İşte Biocera bunu yapıyor. Tübitak onaylı test raporları var. Bioceranın sitesine girdiginizde filtre ile ilgili kapsamlı bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Bu bilgilere vakıf olunca ben de yetkili firmadan sipariş ettim. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Ben çay delisi bir insanım. Çay mukemmel tatda oluyor. Normal aritma suyu ile csy güzel olmaz ama bioceradan çıkan su ölü su olmadığını buradan anlıyoruz. Çay yaprakları seviyor bu filtrenin suyunu. Ne varsa lezzetini veriyor suya. Suyun antioksijen derecesi dedigimiz ORP olayını da ön plana çıkariyor firma. Tavsiyem, mebran çıkışına kaliteli bir post karbon filtre koyup, sonrasina Biocerayı taktınız mı yeterlidir. Ne üdüğü belitsiz bir sürü filtreyi ucuca baglayıp yaptigim olçümlerde hic bir işe yaramadığını goren bir insan olarak 1- 5 mikron sediment 2- Gac Karbon 3- Blok Karbon 4- Mebran filtre 5- kaliteli post karbon ve 6- Biocera Alkali mineralli filtre ile bu işi bitirebilirsiniz. Toplam 6 asamada ben kaynak suyu gibi lezzette bir suya ulaştım. Ben enson filtreden T baglanti ile depo/musluk baglantisi yaptim. Su degerleri daha dengeli oldugunu yaptigim ölçümlerde gördüm. Ekteki resimde ölçüm sonuçlarını görebilirsiniz. 3 aydır ölçümleri arada kontrol ediyorum. Gayet stabil. Gerçek nsf onayı almış bir arıtma sistemi kurmanızı size önemle tavsiye ediyorum. Herkese sağlıklı günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkansim

Merhabalar,
    Yaklaşık 10 yildır evimde aritma su kullaniyorum. Bunun yarısından fazlası maalesef piyasada genellikle satılan mebran çıkişı tatlandirmalı su ictim. Tabiri caizse bu su resmen akü suyuydu. Daha sonradan öğrendim tabiki. Zararın neresinden dönülse kârdır arkadaslar. Ph alkali suyun önemini daha sonra edindiğim bilgiler sayesende ögrendim. Gün icerisinde cok fazla asidik seyler yiyoruz ve iciyoruz. Çay bunlardan biri. İşte Ph Alkali su burada devreye giriyor. Arkadaslar saglık şakaya gelmez. Vücudun fazla asidik olması organ yipranması yapiyormuş. Bizim alkali suya ihriyacimiz var. Maalesef Türkiye de hap yap para kap mantıgı güdülüyor. Bu sektörde de piyasa sahte ürunlerle dolu. Çin malı uyduruk oyuncaklardaki CE logosi gibi, tüm filtrelerde NSF yazıyor. Bunlara kanmayın. En son yaptığım arastirmalarda internette RO Su Arıtma nın sitesine rastladım. Aradım tum bilgilerimi paylastım. Sağolsunlar yetkilier çok ilgilendi. Sitelerindeki ürünlerin onaylı bilinen filtreler oldugunu görürsünüz. Bu zamana kadar bu kadar teknik terimli bilgilendirme almamistım. Ben saglikli bir alkali su üretmek istedigimi söyledim. Bana Biocera Filtreyi önerdiler. Ben markayı öğrendikten sonra epey arastirdım. Piyasadaki bilinen sadece kalsittrn yapilan bir filtre degil. Aslinda gercek bir kaynak suyu icin bir fltre modellenmiş. Mesele sadece alkali su degil. Bunu piyasadaki kalsit iceren filtrelerle yapabilirsiniz. Sadece ph ın 8-9 gibi görülmesi sizi yanıltmasin. Suyun içeriginde olmasi gereken dogal suda bulunan faydali mineralleri de almamiz gerekiyor. İşte Biocera bunu yapıyor. Tübitak onaylı test raporları var. Bioceranın sitesine girdiginizde filtre ile ilgili kapsamlı bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Bu bilgilere vakıf olunca ben de yetkili firmadan sipariş ettim. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Ben çay delisi bir insanım. Çay mukemmel tatda oluyor. Normal aritma suyu ile csy güzel olmaz ama bioceradan çıkan su ölü su olmadığını buradan anlıyoruz. Çay yaprakları seviyor bu filtrenin suyunu. Ne varsa lezzetini veriyor suya. Suyun antioksijen derecesi dedigimiz ORP olayını da ön plana çıkariyor firma. Tavsiyem, mebran çıkışına kaliteli bir post karbon filtre koyup, sonrasina Biocerayı taktınız mı yeterlidir. Ne üdüğü belitsiz bir sürü filtreyi ucuca baglayıp yaptigim olçümlerde hic bir işe yaramadığını goren bir insan olarak 1- 5 mikron sediment 2- Gac Karbon 3- Blok Karbon 4- Mebran filtre 5- kaliteli post karbon ve 6- Biocera Alkali mineralli filtre ile bu işi bitirebilirsiniz. Toplam 6 asamada ben kaynak suyu gibi lezzette bir suya ulaştım. Ben enson filtreden T baglanti ile depo/musluk baglantisi yaptim. Su degerleri daha dengeli oldugunu yaptigim ölçümlerde gördüm. Ekteki resimde ölçüm sonuçlarını görebilirsiniz. 3 aydır ölçümleri arada kontrol ediyorum. Gayet stabil. Gerçek nsf onayı almış bir arıtma sistemi kurmanızı size önemle tavsiye ediyorum. Herkese sağlıklı günler dilerim.
    Siteyi yeni kullaniyorum. Resim ekledim. Sanırım boyut buyuk oldugu için eklemedi.ben goremiyorum. Acıklamalarda basta 2 ay demişim. Sonunda 3 ay demişim. 3 aydır kullaniyorum arkadaslar. Çalıştığım işyeri bir arge. Temizleme teknoliji lab ta aliyorum ölçümleri. Yani uyduruk cihazlarla degil. Ph 9.6 aldım Bioceradan 55 civarında tds degeri.

• volkansim V kullanıcısına yanıt
    mebran ve tatlandırıcı post karbon markalarınız nelerdir?Bende biosera düşünüyorum da fiyat artmış .

birde sudaki diğer bileşenlerin durumu nasıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Biocera filtresi stoga girdi bugün fiyat kampanyası oluşturulacak eski fiyattan
    Hatta diğer sitede 250 lira halahttps://royalgreen.com.tr/urun/biocera-aa-antioksidan-alkali-filtre/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 9 Ağustos 2018; 22:29:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Şu an Global Solutions ın post karbonunu kullaniyorum. Bundan memnunum. Ro Su Aritma Royal Green firmasiyla yaptığım görüşmede Gs10cal/RO modelini de önerdi. Daha sonra da onu kullanacağım. Deneyince yorumlarımı buradan belirtirim.

Mebran olarak en iyisi tabiki filmtech ama ben uygun oldugu icin LG mebran aldim. Fakat piyasada cok fazla sahtesi var. Dikkat etmek gerek. Orjinalinda QR kod var.

Katyonları görme imkanım yok maalesef. Ama basta aldigim degerleri stabil almaya devam ediyorum. Çayın güzel olması da bana biraz fikir veriyor. Bileşenleri ben Tübitak raporunda gördüm ve bilenlere degerleri yorumlattım. Gayet iyi. Valla para veriyorsun ama bosa degil. Önce bana pahalı gelir gibi oldu ama sonra sağlığın bir servet olduğunu düşündüm. Insan hasta oldugunda daha cok parayi rahatlikla gözden cikarabiliyor. Biz sağlığa para verdik. Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı

kullandığınızın linki var mı acaba?Ben pentek kullanıyorum lezzet olarak pek memnun kalmadınim.

ben filmtec den vazgeçemedim hocam 3 oldu filmtec alıyorum ancak biliyorum ki lg vontronda farklı değil.

• teşekkürler fırsatı kaçırmamak adına en yakın sürede alacağım hocam.
    Sizlere danışmak istediğim bir diğer konu en son mebran ve alt üçlü değişiminden beridir suda arasıra koku ve sanki kireç gibi bir tat alıyorum.Bunda pentek alkali filtreyi T parçadan önce koymamın etkisi var mıdır bilemiyorum?Günlük 5 litre tüketimimize göre daha nereden baksanız 6 ay ömrü var ancak bu koku ve tat olayından 12 aylık tüm mineral grubunu biosera ile değiştirmeyi düşünüyorum.

tek düşüncem son post karbona gerek varmı yok mu karar veremedim .pentek yerine uygun suya lezzet katan tatlandırıcı arıyorum.

Post karbon almaniz gerekir. Ben denedim.

sadece biosera olarak lezzet kötümü yani hocam?

Kötü diyemem ama ben daha lezzetli olmasi icin taktım. Çok daha güzel oldu. Gercekten. Kesinlikle öneririm. Köy kaynak suyu gibi ictikçe icesin geliyor. Fakat alt su girisindeki 3 asama da cok onemli. Koku metal gazlat iyi suzulmeli. Yoksa tam anlamiyla sonuç alamzsinız. 2- GAC 3- Blok karbon NSF onaylı marka bir filtre muhakkak derim

teşekkür ederim linkleri varmı kullandıklarınızın?alt üçlüyü önemsemiyor 20 liralık set alıyordum ancak bu koku olayından şüphelendim sanırsın karbon önemli.

• Merhaba 3 lu set için mukemmel diyebilirim. Tavsiye ederim.https://www.rosuaritma.com/su-aritma-filtre-fiyatlari/su-aritma-uclu-filtre-fiyati

• Biocera ile birlikte bunları alırsanız hedefi 12 den vurmuş olursunuz. Bir de LG mebran aldınızmı tamamdır
    https://www.rosuaritma.com/su-aritma-filtre-fiyatlari/dortlu-filtre-seti-fiyatlari

• Bu da mebran
    https://www.rosuaritma.com/su-aritma-filitreleri/membran-filtreler/lg-80-gpd-membran-filtre

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.