Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.257
Cevap
102
Favori
143.828
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ilk aldığımda 58 çıkmıştı şimdi 49-51 çıkıyor sizin filtrede sorun var gibi 110 değeri çok çok yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Şubat 2020; 14:6:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu08

ben de lux plus pump modelini deneme için aldım 3-4 gündür kullanıyorum. izmir'de şebeke suyu tds değeri 360 ölçülürken bu cihaz ile şuan 110 görünüyor. omnipure filtreler var fakat daha düşük değer alamadım şimdiye kadar. zamanla düşer mi böyle mi kalacak acaba?

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam ölçüm yaptığınız suyu arıtma cihazından alırken bir miktar suyu akıtıp öyle ölçüm yapın filtrede bekleyen su yüksek çıkar 360 sebeke girişli yerlerde genelde 50-80 arasi felan çıkıyor. Biraz daha kullanın yüksek ihtimal düşer zaten Tds cok düşük iyi değil ortalaması esasında 100ppm olmali ama elde etmek zor.

Örnek istanbul daki ölçüm.
    Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı

Ama filtrede bekleyen ilk suyu ölçüm yaptığımda arıtma 90 tds verdi 2 bardak boşa akıtıp aldım 40 lara kadar düştü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 19 Şubat 2020; 14:6:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos

Merhaba hocam ölçüm yaptığınız suyu arıtma cihazından alırken bir miktar suyu akıtıp öyle ölçüm yapın filtrede bekleyen su yüksek çıkar 360 sebeke girişli yerlerde genelde 50-80 arasi felan çıkıyor. Biraz daha kullanın yüksek ihtimal düşer zaten Tds cok düşük iyi değil ortalaması esasında 100ppm olmali ama elde etmek zor.

Örnek istanbul daki ölçüm.

Ama filtrede bekleyen ilk suyu ölçüm yaptığımda arıtma 90 tds verdi 2 bardak boşa akıtıp aldım 40 lara kadar düştü

Alıntıları Göster
    aslında dediğiniz gibi yapıyorum. biraz boşa akıtıp deniyorum ama çok etkili olmadı. hatta bir bardakta 1 gün kadar beklettim ondan sonra ölçtüm 108 falan gösterdi. bu akşam depoyu komple boşaltıp tekrar arıtmasını bekleyeceğim ve ölçeceğim.

evde arçelik arıtma cihazı ile doldurduğum 1 damacana su var onda 58 gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkyener

ilk aldığımda 58 çıkmıştı şimdi 49-51 çıkıyor sizin filtrede sorun var gibi 110 değeri çok çok yüksek
    ilden ile değişir hocam değerler birde filtrede bekleyen suyu alıp ölçüm yapmakta etkiliyor biraz boşa suyu akıtmak gerekiyor her zaman uzun süre su alınmamış cihaz tds değeri yüksek çıkar

Nedeni su Biocera da bekliyor ve üzerine mineral yüklüyor ve tds değeri yüksek çıkmasına sebeb oluyor.

2-3 günlük cihazlarda normal bu değerler 1 hafta sonra tekrar yüksek çıkarsa membran çıkışından numune alıp ölçüm yapmak gerekli ozaman sorun olup olmadığı belli olur ama 300 küsür sebeke arıtma cihazı 100 lerde normal bana göre esasında.

• tersosmos kullanıcısına yanıt
    istanbulun şebeke suyu baya iyimiş

Ankara Şebeke Suyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Şubat 2020; 14:24:48 >
  • quote:

aslında dediğiniz gibi yapıyorum. biraz boşa akıtıp deniyorum ama çok etkili olmadı. hatta bir bardakta 1 gün kadar beklettim ondan sonra ölçtüm 108 falan gösterdi. bu akşam depoyu komple boşaltıp tekrar arıtmasını bekleyeceğim ve ölçeceğim.

evde arçelik arıtma cihazı ile doldurduğum 1 damacana su var onda 58 gösteriyor.

Alıntıları Göster
    Normal ozmoz cihazı arçelik 58 ve biocerali modelin 100 lerde olması normal hocam. Arçelik cihazda yeni sanırım.

• quote:

Ankara Şebeke Suyu

izmir ile aşağı yukarı aynı.

arıtılmış suyun değerini de sizinkiyle aynı beklerim ozaman :) bu arada ben de bir tane xiaomi tds metre alayım çok kibar duruyor :)
  • quote:

Ankara Şebeke Suyu

Evet istanbulda 100ppm hatta 90 ppm çıkan semtler denk geliyorum bazen ama bazı bölgelerdede 300 civarı çıkıyor hocam her yeri aynı değil.

• quote:

Normal ozmoz cihazı arçelik 58 ve biocerali modelin 100 lerde olması normal hocam. Arçelik cihazda yeni sanırım.

Alıntıları Göster
    aynen arçelik de yeniydi. iade ettim, lux plus pump aldım.

dediğiniz gibi akşam eve gidince komple boşaltayım depoyu tekrar deneyelim bakalım...
  • quote:

Alıntıları Göster
    100 değeri kesinlikle normal değil böyle arıtma satsanız hemen iade ederdim

istanbulda şebeke suyu 100 ve 90 çıkan semtler var diyorlar burada satılan elmacık su gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Şubat 2020; 14:38:1 >
  • quote:

dediğiniz gibi akşam eve gidince komple boşaltayım depoyu tekrar deneyelim bakalım...

Alıntıları Göster
    Ölçümü membran çıkışından yaparsanız daha anlamlı veriler alırsınız. Giriş suyunuz 170 ise membran çıkışının 10 civarı olması gerekir. Daha sonra musluk çıkışını ölçersiniz ve aradaki farkda mineral filtrenin ne kadar işe yaradığını gösterir.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Cihaz Geldiğinde depoyu 8-9 defa doldurup boşaltım sudaki karbon gitmeye başladı şuan baloncuk tam olarak gitmedi bu da 1 hafta sonra gider
  • quote:

100 değeri kesinlikle normal değil böyle arıtma satsanız hemen iade ederdim

istanbulda şebeke suyu 100 ve 90 çıkan semtler var diyorlar burada satılan elmacık su gibi

Alıntıları Göster
    Hocam tamamda Tds değeri neye göre 100 yada 200 ona bakmak gerekli örneğin sebeke suyunda bir çok mineral, ağır metal vs vs maddeler var bunlar da tds değerini yükseltir sebeke suyu bir kullanici evine gelene kadar her yerde değişik değerler verir tesisatdan dolayı.

Ama arıtma cihazlarında iletkenlik yukselten yani tds yukselten maddeler sadece karbon filtre ve mineral alkali filtrelerdir buda kalsiyum, magnezyum, potasyum, sodyum gibi mineral eklenmesinden kaynaklanır yüksek çıkması.

Örnek Biocera filtreyi sökersek iletkenlik düşer.

Burada önemli olan esas TDS neden kaynaklı düşük ve yüksek bu önemli 200 ppm olsa suya kirli diyemeyiz 100 de olsa diyemeyiz bir analiz yapmadan.

Bu bir kesin istanbul 90 ppm çıkan yerlerde suda klor olmasa herkes çeşmeden içer 😀😀 kloru belediye atmasa bu defada bakteriden hastalanırız.😀 yine en iyisi arıtma cihazı şuan için

Sadece TDS ye bakılmaz ph, Fe, Mg ... bakarak ta mineral filtrenin işe yarayıp yaramadığını öğrenebiliriz

TDS ve PH benim için önemli, Fe, Mg ... test kiti veya cihazı olmadığı için bunları ölçemedim

Örneğin suya kabartma tozu katarsak ph yükseli diye biliyorum bu mineralli su anlamına gelmiyor

Royal Green lux plusta ph = 9,2 - 9,4 TDS = 49 - 58 ölçtüm (mineral fitresi ph tan belli oluyor) Fe, Mg ... testlerini de yapmak gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Şubat 2020; 15:18:1 >
  • Hocam cihazın fişini çektim 1 depoyu tamamen boşalttım, fişi tekrar taktım cihaz durana kadar arıtma yaptırdım. Aynı şekilde fişi çektim 2. depoyu tekrar boşalttım.

3. seferde cihaz durduktan sonra 3-4 bardak kadar suyu boşa akıttım ve doldurduğum bardağı 1 dk kadar beklettim baloncuklar gitsin diye ve ölçtüğüm değer 90 dan aşağı inmedi bir türlü. Arçelik cihazının tersosmos cihazından aldığım ölçüm değeri 45-50 arası.

Hemen karşı komşumda aquaturk var sanırım purefer filtre kullanıyor onda da 60-65 çıkıyor.

Cihazım geçtiğimiz cumartesi kuruldu ve 7-8 depo boşalttım şimdiye kadar. Benim cihazımda bir sorun mu var?

• hekimoglu08 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam cihazınızda bir sorun yok gayet normal değerler şöyleki normal biocerasiz modeller 50-60 çıkıyorsa biocerali bir ürün 80-90 yada 100 çıkması gayet normal isterseniz birde membran çıkışından su alıp ölçüm yapın burdaki deger yüksek çıkarsa ozaman cihazda sıkıntı vardır diyebiliriz.

Membran çıkışından su almak için tarif edebilirim cihazınız modeli luxplus pump

Öncelikle cihazın fişini çekip tankın suyunu bosaltin su bittikden sonra Biocera filtre girişindeki hortumu sökün sonra hortumu bir sürahiye tutun ve cihazın fişini takin cihaz arıtma ya başladığında o hortumdan su akmaya başlayacaktır ortalama yarim 3 su bardağı altından sonra ölçüm suyunu alıp ölçümünüzü yapınız. Sonra hortumu tekrar yerine takin.

Bu işlemi yapamam derseniz servis yönlendirmesi için 4441822 yi arayıp servis talep ediniz.

• hekimoglu08 kullanıcısına yanıt
    Yeni Filtre İçin Bu Değerleri Yazıyorum
    Mineral Filtre Varsa ph 9 - 9,4 TDS 35 - 65
    Mineral Filtre Yoksa TDS 35 altını görmesi lazım (ph düşük akü suyu)
    Bu Değerler Dışında Kesinlikle Normal Değil
    Diyelim ki Aynı Bölgede Aynı Cihazdan Alıp ph 9 - 9,4 TDS 35 - 65 bu değerleri sağlıyorsa cihazın kesinlikle değişmesi lazım

Ne Derseniz Deyin Bütün Filtreler Ağzı Kapalı Şekilde Müşterinin Gözü Önünde Açılması Gerekir
    Sadece Membran Filtre Müşterinin Önünde Açılıyor
    Sıfır Filtreyi Poşetinden Çıkarmak Zor Bir Şey Olmasa Gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 19 Şubat 2020; 23:17:32 >
  • quote:

Diyelim ki Aynı Bölgede Aynı Cihazdan Alıp ph 9 - 9,4 TDS 35 - 65 bu değerleri sağlıyorsa cihazın kesinlikle değişmesi lazım

Ne Derseniz Deyin Bütün Filtreler Ağzı Kapalı Şekilde Müşterinin Gözü Önünde Açılması Gerekir
    dün akşam Galip Bey'in yönlendirmeleriyle biocera filtreyi sökerek direkt membran çıkışından numune aldım ve ölçüm yaptım, sonuç 45 çıktı.

şöyleki 1-2 gün önce şebeke suyunu ölçtüğümde 360 civarı bir sonuç almıştım. dün akşam tekrar denedim ve sonucu görünce inanamadım, 505 çıktı.

sonuç itibariyle cihaz şebeke suyu çıkış değerlerini 1/10'a indiriyor, normali de sanırım bu zaten. biocera ph ve mineralleri arttırmak için devreye girdiğinde sonuç 100-110 a çıkıyor.

zaman zaman şebeke suyunu ölçerek kıyaslama yapacağım.

• quote:

Cihaz üzerine monte edilen fiktreler nasıl yani monte edilmeden mi gelsin diyorsunuz öyle bir şey olmuş olsa cihazı orada servis toplaması gerekiyor olmayacak bir işlem inline filtreler yurt dışından genelde 25 li koliler halinde gelir yani 1 kolide 25 adet vardır ve bir ambalajı yoktur bunların sadece giris çıkışlarında bir tipa vardır havayla teması kesmek icin ama housing tipi filtreler ambalajlidir türü itibari ile membran da aynı sekilde housing sistem dir.

Örnek luxplus modelin filtreleri bu şekilde Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı

Bilgilendirme İçin Teşekkürler

Kaliteli Filtreden Oluşun Sistem Her Zaman Alıcısı Olur ve Piyasada Tutulur Fakat Dediğimin Arkasındayım Burada İnsanlara Bu Güveni Vermeniz Lazım Siz Kontrol Edebilirsiniz Fakat İleride Servisler Çoğaldıkça Bunun Kontrolü Elinizden Çıkar

Genel Olarak (BSH, Arçelik Buderus, Miele .....) Yaşadığım Olaylardan Dolayı Hiç Bir Servise Güvenmiyorum

Özellikle Ankara Buderus ve BSH Servisi Buderusta Yaşadığım Olayı Anlatsam Gülersin

Kombide Sıcak Su Gelmeyince Yetkili Buderus Servisini Çağırdım Zamanında Gelmedi (serviscinin telefonda söylemesine rağmen 4 saat geçikti)
    4 Saat Sonra Elektrikler Kesildi Geldi Kombiye Baktı Elektrik Yokken Eşanjör Bozuk Dedi Değişmesi Gerekiyormuş (4 yıl önce 500 tl para istedi) Çakallık Yapacak Ya Eski Çıkma Eşanjör Getireceğini Adım Gibi Biliyordum Eşanjörü Getirtip Taktırmadım Hiç Bir Şey Yapmadan 100 tl para istedi Servise Ne Yaptın Dedim

1 - Telefonda Geliyorum Deyip 4 Saat Beklettin
    2 - Elektrik Yokken Cihaza Bakarak Eşanjör Değişimine Karar Verdin
    3 - Piyasadan Çakma Ejanjör Getirip Takmaya Çalıştın
    4 - Zamanımı Çaldın
    5 - Beni Soğukta Bıraktın

Servis 100 tl isteyince Bende Servisten 500 Tl Para İstedim En son Servis Bi Daha Beni Çağırma Dedi

Mekanik Tesisat İşiyle Uğraştığımdan Eşanjörü Tıkalıydı Kendim Söküp Temizledim (Servisler Bu Şekilde Para Kazanmaya Çalışmalarından Dolayı Servislere Güvenmiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 20 Şubat 2020; 11:12:39 >

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.