Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı - NSF58 Onaylı Su Arıtma Cihazı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.254
Cevap
102
Favori
143.641
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OsmanlıKafası

Ben de tercih etmiyorum american filtreleri kendileri basıyor onayı kim biliyor.Dış ülkelere değer veren bir usa bana hiç mantıklı gelmiyor.Uzakdoğu gibisi yok amerihaya değişmem uzak doğuyu bu kadar da alaşağı etmeyin.Amerihanın ne hayrı dokundu şimdiye kadar size haa.

Allah aşkına bu konu ile sizin söylediğiniz konunun ne alakası var şimdi bu kadar basit mi her şey NSF bağımsız bir kuruluştur. Git NSF den geçemeyen bir ürünü para ile almaya kalk bakalım alabiliyor musun. NSF ürünleri 90-300 çeşit testlerden geçirerek ve bir kaç ay ürünün dayanıklılık ömrüne göre test eder ürünleri öyle bugün başvurdum 1-2 hafta sonra yada ertesi gün belgemi alayım olayı yok son derece bağımsız bir kuruluştur. ( National Sanitary Foundation—Uluslar Arası Sağlık Kuruluşu ) ve her yılda denetçileri kontrol eder.

• N11 de aldığım firmayla görüştüm adam dediki ürünlerimizde kanser yapacak zehirlenecek bir düşünceniz varsa su tahlillerini yaptırın dedi tüm masraflar bana ait durum negatif çıkarsa paranızı 3 kat iade ederim dedi usa patentli ürünlerde china yapılıyor dedi bana whatsapp gönderdi aldığım cihazın özellikleri

1. Pompasız 9 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

2. 12 inch İnline Filtre Sistemi

3.9 Litre Tank Kapasiteli

4. Günlük 300 Lt Su Üretimi

5. 75 GPD Membran Filtre USA

6. 12" İnline Sistem 9 Aşamalı

7. NSF Onaylı Krom Musluk

8. Akım Kısıtlayıc Flow 350 CC

9. Sistem Bağlantısı İçin 4 Renk Hortum Sistemi

10.Pompasız Lüx Model

11. Dört Yönlü Şato Valf

12. Tek Koli renkli

13. Sistem Montaj Ekipmanları Tam

14. Coco Fittinks

15. 2 Yıl Sanayi Bakanlığı Garantisi 10 Yılda Yedek Parça Garantisi Bulunmaktadır.

16. NSF, CE, WATERQUALİTY BELGELİ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Assur

N11 de aldığım firmayla görüştüm adam dediki ürünlerimizde kanser yapacak zehirlenecek bir düşünceniz varsa su tahlillerini yaptırın dedi tüm masraflar bana ait durum negatif çıkarsa paranızı 3 kat iade ederim dedi usa patentli ürünlerde china yapılıyor dedi bana whatsapp gönderdi aldığım cihazın özellikleri

1. Pompasız 9 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

2. 12 inch İnline Filtre Sistemi

3.9 Litre Tank Kapasiteli

4. Günlük 300 Lt Su Üretimi

5. 75 GPD Membran Filtre USA

6. 12" İnline Sistem 9 Aşamalı

7. NSF Onaylı Krom Musluk

8. Akım Kısıtlayıc Flow 350 CC

9. Sistem Bağlantısı İçin 4 Renk Hortum Sistemi

10.Pompasız Lüx Model

11. Dört Yönlü Şato Valf

12. Tek Koli renkli

13. Sistem Montaj Ekipmanları Tam

14. Coco Fittinks

15. 2 Yıl Sanayi Bakanlığı Garantisi 10 Yılda Yedek Parça Garantisi Bulunmaktadır.

16. NSF, CE, WATERQUALİTY BELGELİ

1-Omnipure marka filtrelerin çinde yapıldığını ıspatlasın size whatsappden yazan arkadaş gidin 3 katı para alın :) bu arada fabrika adresine buradan bakabilirsinhttp://www.omnipure.com/contact.htm
    2-Sana 9 aşama denilen ürünün tek tek filtrelerini sordun mu nedir markası diye yada nsf onayını araştırdın mı hani diyorum coğu kişi şöyle yapıyor normalde 9. aşama uv filtre oluyor ve bazı uyanık satıcılar 5 li yada 4 lü tek mineral filtreyi 4-5 aşama sayıyor. öyle bir durum olmasın.

söylentilerle yada buraya yazmakla olmuyor.

bizim sattığımız ürün gayet net ve açık her şey ortada gir nsf wqa sitesine yaz kullanılan filtre markalarını bak var mı yok mu (filtre markası: omnipure membran markası filmtec)

birde coco fittings yazmışya onuda sor yeni bir bağlantı sistem adımı yoksa herkesin bildiği jaco fittings mi
    75 gpd membran ve 350 ccflow ile 350 litre su nasıl alınıyor onuda sor 75*3,7=277 litre 5 bar sabit basınç olursa oda maksimum 277 litre su üretir. pompasız olduğuna göre eb fazla üretim 200 litreyi geçmez

2. madde ile 6. madde aynı sanırım.

12.madde kolinin tek çift olması yada renkli renksiz olması cihaza ne tür faydalar katıyor bunu da sor.

9. madde kapalı kasa demişsin ve 3. maddede 9 litre su tankı demişsin demek oluyorki bu ürün tankı içinde kapalı kasa bir ürün o tankta yüksek ihtimal 8 litre daha 9 litrelik tank üretilmedi 8 litrelik tanklarda ortalama 7-8 litre arasında su alıyor. tankı içinde bir ürün için neden 4 renk boru (hortum) veriliyor halbuki bu tür üründe 3 adet giriş ve çıkış bulunur. 1. cihaza su girişi 2. arıtılmış su çıkışı 3. atık su

KISACA ÜSTADIM senin satıçı daha ne sattığını bilmiyor başka bir yerden başka bir cihazın özelliklerini kopyalamış yapıştırmış. bilmem net anlatabildim mi.
    bu şartlar altında siz o dama inanın

• İlk kurulum ve filtre fiyatları pahalı.Yıllık ortalama sadece 330 lira filtre gideri var.Aylık 4-5 damacana kullanan için bence sıcak fırsat değil.
  • abicim ben bu arıtma sistemlerinin temiz 1 litre su başına atık su miktarını merak ediyorum. Benzer bir ürünü bende kullanıyorum atık su tahliyesini uygun bir yere alıp depolayıp temizlik vs. işlerinde kullanıyoruz. su kalitesinden lezzetinden gayet memnunuz fakat çıkan su miktarıda çok fazla geliyor. hiç bir satıcıda bundan bahsetmemiş nedir ne değildir bilgilendirirseniz sevinirim.
    hayırlı satışlar bol kazançlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: never__again

abicim ben bu arıtma sistemlerinin temiz 1 litre su başına atık su miktarını merak ediyorum. Benzer bir ürünü bende kullanıyorum atık su tahliyesini uygun bir yere alıp depolayıp temizlik vs. işlerinde kullanıyoruz. su kalitesinden lezzetinden gayet memnunuz fakat çıkan su miktarıda çok fazla geliyor. hiç bir satıcıda bundan bahsetmemiş nedir ne değildir bilgilendirirseniz sevinirim.

atık su miktarı cihaza giren suyun basıncına göre ve kullanılan flow kısıcıya göre ve kullanılan membran markasına göre farklılık gösterir her su arıtma cihazı aynı suyu atmaz.
    **Ters ozmoz 75 Gpd membranlar genelde 4 bar su girişi olduğunda %30-40 verimle çalışır. yani giren suyun 70-60 ını atık 30-40 ını temiz olarak verir. bu cihazlarda tank kullanıldığı için ve suyu tanka sıkıştırma yaptığı zaman 5-10 dakikada sıkıştırma esnasında fazla su atar ve verdiğim değerler buna göre verilmiştir.

** şayet şebekeden gelen suyun basıncı 3 bar ve altı ise bu değerler çok değişir örneğin 1 litre su için 4 litre su atabilir.

*** motorlu suyun basıncını yükselten modellerde atık su oranı biraz daha az olur. ortalama %20 atık suda düşüş olur.

en ideal tasarlanmış atık suyu az atan cihaz istiyorsanız. şu şekilde olmalı (bunun eksi yanı membran filtrenin ömründe kısalma yapar bunu da göz önünde bulundurun)

75 GPD membran kullanıp pompalı bir sistem almalısınız ve bunun flow kısıcısı 200 olmalı bu durumda ortalama 1 litre temiz su için 1,20 gibi atık su oluşturur bunun dahada altına inmez bunun altına indiğinizde sık sık membran değişimi yaparsınız buda daha çok israf olur.

piyasadaki normal arıtmalar tanklı modeller genelde dediğim gibi 1-2 yada 1-3 yada 1-4 hatta 1-6 atana bile denk gelebilirsin.

kaliteli orjinal filtreli ve iyi tasarlanmış bir arıtma kullanırsan atık suyunu 1-1 yaparsın buda ancak tanksız modellerde geçerli olur yani direkt flow dediğimiz büyük membranlı yani 300 gpd li membran filtrelerde olur.

atık su çokta bir masraf değildir. şöyle düşünün günde 10 litre su kullansanız. ve cihazda 20 litre atık su oluştursa toplam giren su miktarı günlük 30 litre 30*30 dersek ayda 900 litre su yaapr yuvarlak hesap 1 ton diyelim 1 ton su belediye satışlarında ortalama 5-20 Tl arasında il il değişir. ve siz 1 Ton sudan 300 litre temiz su alırsınız 300/19 dersek 15 damacana su elde edersiniz. en ucuz damacana 5 tl olsa 75 tl yapar. her iki şekilde de arıtma suyu israf yönünden damacanadan 5-10 kat daha iyidir. sonuçta damacanaya ödediğiniz parada israftır. öte yandan arıtma cihazları damacana sularına göre sağlık açısından daha temiz ve iyidir. tüm bunları göz önünde bulundurarak atık suyu kafanızda canlandırmanızı tavsiye ederim

• https://www.rosuaritma.com/royal-lux-kapali-kasa-su-aritma

burdaki ürünle ne farkı var acaba, fiyatlar yakın üstelik linkini verdiğim 10 yıl garantili diyor, parça garantisi mi bu garanti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos@gmail.com

quote:

abicim ben bu arıtma sistemlerinin temiz 1 litre su başına atık su miktarını merak ediyorum. Benzer bir ürünü bende kullanıyorum atık su tahliyesini uygun bir yere alıp depolayıp temizlik vs. işlerinde kullanıyoruz. su kalitesinden lezzetinden gayet memnunuz fakat çıkan su miktarıda çok fazla geliyor. hiç bir satıcıda bundan bahsetmemiş nedir ne değildir bilgilendirirseniz sevinirim.

atık su miktarı cihaza giren suyun basıncına göre ve kullanılan flow kısıcıya göre ve kullanılan membran markasına göre farklılık gösterir her su arıtma cihazı aynı suyu atmaz.
    **Ters ozmoz 75 Gpd membranlar genelde 4 bar su girişi olduğunda %30-40 verimle çalışır. yani giren suyun 70-60 ını atık 30-40 ını temiz olarak verir. bu cihazlarda tank kullanıldığı için ve suyu tanka sıkıştırma yaptığı zaman 5-10 dakikada sıkıştırma esnasında fazla su atar ve verdiğim değerler buna göre verilmiştir.

** şayet şebekeden gelen suyun basıncı 3 bar ve altı ise bu değerler çok değişir örneğin 1 litre su için 4 litre su atabilir.

*** motorlu suyun basıncını yükselten modellerde atık su oranı biraz daha az olur. ortalama %20 atık suda düşüş olur.

en ideal tasarlanmış atık suyu az atan cihaz istiyorsanız. şu şekilde olmalı (bunun eksi yanı membran filtrenin ömründe kısalma yapar bunu da göz önünde bulundurun)

75 GPD membran kullanıp pompalı bir sistem almalısınız ve bunun flow kısıcısı 200 olmalı bu durumda ortalama 1 litre temiz su için 1,20 gibi atık su oluşturur bunun dahada altına inmez bunun altına indiğinizde sık sık membran değişimi yaparsınız buda daha çok israf olur.

piyasadaki normal arıtmalar tanklı modeller genelde dediğim gibi 1-2 yada 1-3 yada 1-4 hatta 1-6 atana bile denk gelebilirsin.

kaliteli orjinal filtreli ve iyi tasarlanmış bir arıtma kullanırsan atık suyunu 1-1 yaparsın buda ancak tanksız modellerde geçerli olur yani direkt flow dediğimiz büyük membranlı yani 300 gpd li membran filtrelerde olur.

atık su çokta bir masraf değildir. şöyle düşünün günde 10 litre su kullansanız. ve cihazda 20 litre atık su oluştursa toplam giren su miktarı günlük 30 litre 30*30 dersek ayda 900 litre su yaapr yuvarlak hesap 1 ton diyelim 1 ton su belediye satışlarında ortalama 5-20 Tl arasında il il değişir. ve siz 1 Ton sudan 300 litre temiz su alırsınız 300/19 dersek 15 damacana su elde edersiniz. en ucuz damacana 5 tl olsa 75 tl yapar. her iki şekilde de arıtma suyu israf yönünden damacanadan 5-10 kat daha iyidir. sonuçta damacanaya ödediğiniz parada israftır. öte yandan arıtma cihazları damacana sularına göre sağlık açısından daha temiz ve iyidir. tüm bunları göz önünde bulundurarak atık suyu kafanızda canlandırmanızı tavsiye ederim

selamlar , bende uzun süresi reverse osmos sistemleri araştırıyorum sizin ilanınızı da okudum water quality associtaion üyesi olduğunuzu belirtmişssiniz ancak aşağıda bulunan Türkiyedeki member of water quality association sitesinde adınızı göremedim.

https://www.wqa.org/programs-services/resources/find-water-treatment-provider-search-by-name#/?country=Turkey

• quote:

Orijinalden alıntı: darnglove

quote:

quote:

selamlar , bende uzun süresi reverse osmos sistemleri araştırıyorum sizin ilanınızı da okudum water quality associtaion üyesi olduğunuzu belirtmişssiniz ancak aşağıda bulunan Türkiyedeki member of water quality association sitesinde adınızı göremedim.

https://www.wqa.org/programs-services/resources/find-water-treatment-provider-search-by-name#/?country=Turkey

cihaz içerisinde kullanılan tüm malzemelerin NSF ve WQA Belgeli olduğu yazıyor Royal Green Üretici Firma Değildir. Karıştırmayın Royal Green Tedarikçi Listesine bakarsanız ve o markalarla ararsanız belgelere ulaşırsınız.

Membran Markası: Filmtec
    Diğer tüm Filtreler: omnipure
    Su Tankı: Tankpac
    Fittinks ve bağlantı grubu: CCK
    olarak bakarsanız belgelere ulaşırsınız.

• Dünyanın en gereksiz ürünü.

Sadece buradaki su arıtma cihazı için söylemiyorum dünyadaki bütün su arıtma cihazları için söylüyorum. Bunlara verilecek parayla zaten 10-15 yıllık içme suyunu marketten alabiliyorsun. Bu cihazın birde harcadığı suyun fiyatını hesaba katarsan ben bu cihaz ve arıttığı suyun parasıyla şuanda yaptığım kaba hesapla 20 sene marketten içme suyu alabiliyorum ki kampanyalı sulardan olursa bu süre 1-2 yıl daha artabilir ki su arıtma cihazlarının bakımlarını, filtre değişimlerini vs. hiç hesaba katmadım onları katsam kaba hesap 25 senelik su alabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

Dünyanın en gereksiz ürünü.

Sadece buradaki su arıtma cihazı için söylemiyorum dünyadaki bütün su arıtma cihazları için söylüyorum. Bunlara verilecek parayla zaten 10-15 yıllık içme suyunu marketten alabiliyorsun. Bu cihazın birde harcadığı suyun fiyatını hesaba katarsan ben bu cihaz ve arıttığı suyun parasıyla şuanda yaptığım kaba hesapla 20 sene marketten içme suyu alabiliyorum ki kampanyalı sulardan olursa bu süre 1-2 yıl daha artabilir ki su arıtma cihazlarının bakımlarını, filtre değişimlerini vs. hiç hesaba katmadım onları katsam kaba hesap 25 senelik su alabiliyorum.

Ne kadar boş bir yorum bu.
    Matematiği ile açıklar mısınız bunu bir de? Günde 1 bardak su içiyorsanız açıklamaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 7 Kasım 2017; 4:59:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerdust50

https://www.rosuaritma.com/royal-lux-kapali-kasa-su-aritma

burdaki ürünle ne farkı var acaba, fiyatlar yakın üstelik linkini verdiğim 10 yıl garantili diyor, parça garantisi mi bu garanti?

?
  • quote:

mühendisler ve bizler matematik olarak hesapladığımızda arıtma suyu hazır sulara göre 10 kat daha karlı bunu yüzlerce kez yazdık tekrar yazmayacağım araştır görürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: zerdust50

https://www.rosuaritma.com/royal-lux-kapali-kasa-su-aritma

filtre farkı var verdiğiniz linkdeki filtreler 2" kalınlıkta buradaki ürün 2,5 inch kalınlıkta 10 yıl garanti komple servis ve parça garantisidir.
  • quote:

quote:

mühendisler ve bizler matematik olarak hesapladığımızda arıtma suyu hazır sulara göre 10 kat daha karlı bunu yüzlerce kez yazdık tekrar yazmayacağım araştır görürsün.

Hiç başımı ağrıtmadan 20 sene boyunca su ihtiyacımı karşılıyorum. 5 liralık suyu 10 liraya maleden mühendis gitsin diplomasını çöpe atsın boşuna okumuş. Sizde pazarlamacı olduğunuza göre ortaya koca bir sıfır kalıyor.

• quote:

quote:

quote:

Hiç başımı ağrıtmadan 20 sene boyunca su ihtiyacımı karşılıyorum. 5 liralık suyu 10 liraya maleden mühendis gitsin diplomasını çöpe atsın boşuna okumuş. Sizde pazarlamacı olduğunuza göre ortaya koca bir sıfır kalıyor.

sizinle tartışmayacağım... kendinize göre haklısınız bende pazarlamacı değilim teknik departman dayım size hayırlı günler dilerim.

• İş yeri çay ocağı için su arıtma düşünüyoruz. Sular aşırı kireçli. Çay kazanını besleyecek, bizi yarı yolda bırakmayacak bir cihaz olmalı. En az 150 GPD ve 60-80 lt tanklı ve pompalı bir cihaz kaça mal olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: biefey

İş yeri çay ocağı için su arıtma düşünüyoruz. Sular aşırı kireçli. Çay kazanını besleyecek, bizi yarı yolda bırakmayacak bir cihaz olmalı. En az 150 GPD ve 60-80 lt tanklı ve pompalı bir cihaz kaça mal olur?

Çay ocaklarına yoğun kullanılan çay kazanlarına 300 gpd kapasiteli ve su pompası da 300 gpd ye göre olan cihaz öneririm 80 litre tank ve 300 gpd(1000 Litre/Gün) kapasiteli cihaz 2000 TL ye mal olur. ve sıkıntı yaşamadan sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bunun dışında normal pompalı arıtma cihazına iki membran takıp vermek isteyen olursa tavsiye etmem nedeni ise normal arıtma cihazlarının pompaları 75-100 gpd ye göre suyu pompalar. o yüzden 300 lük cihaz kullanmanız sizin yararınıza olacaktır.
  • her birinde 10 daire olan 6 bloklu bir sitede ikamet ediyorum. site yönetimi apartmanın su girişine b,ir arıtma cihazı takılmasına ilişkin teklif getirdi. eğer bu sistemi aynı apartmandaki tüm daireler onaylarsa 600 tl, apartmanda birlik olmazsa kişisel kurulumda 2500 tl fiat teklifi aundular. bu konuda sizin önerilerinizi (sistem ve fiyat) merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyus

her birinde 10 daire olan 6 bloklu bir sitede ikamet ediyorum. site yönetimi apartmanın su girişine b,ir arıtma cihazı takılmasına ilişkin teklif getirdi. eğer bu sistemi aynı apartmandaki tüm daireler onaylarsa 600 tl, apartmanda birlik olmazsa kişisel kurulumda 2500 tl fiat teklifi aundular. bu konuda sizin önerilerinizi (sistem ve fiyat) merak ediyorum.

size verilen cihaz detayları nedir tam acıklarsanız pm den bilgi verebilirim.

* genelde apartman bina girişlerine
    1. Kireç için reçine
    2. Klor için karbon
    3. dezenfekte için UV filtre verilir. ve giriş çıkışlara tortu tutucu

üç filtre aynı anda kullanılır. 6 blok ve 10 adire her blokta toplam 60 dairelik bir sitenin arıtması siteye giriş su tek yerden ise her blok için ayrı ayrı değil tüm blpklar için tek bir yere kurulan arıtma sistemi daha ucuz maliyetli olur. ama 6 blok için ve her bloka toplam 6 filtreleme yapılacaksa maliyet değişir artar.
    02163793390 dan detaylı bilgi alabilirsiniz. efendim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.