Şimdi Ara

EN KALİTELİ DİZEL MOTORLAR..? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
2
Favori
2.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

quote:

Orijinalden alıntı: asdfewf

quote:

TDCI

bknz:

EN KALİTELİ DİZEL MOTORLAR..?

Aracımı satıp en kısa sürede 1.5TDCi geçicem. Bu değerlere bakın yav.

fiesta 69 hp

fiesta 13 kuruş yakıyor ama km de

yaksa ne yazar.

arabadan başka herşeye benziyor

• Sdv6 306 bg 700 nm
    Şaka bir yana bmw mercedes renault başarılı ama her şey motor değil
    Aktarma organları uyumluluğu çok önemli
    Şimdiye kadar 2010 corolla sedan yağ yaktı durdu sattık başka problemli araç denk gelmedi çok şükür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkboyy -- 1 Temmuz 2016; 15:50:58 >
  • Yıllardır crdi kullanıyorum.
    Hiç bir sorun yaşamadım.
    Performans olarak da çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim en sevdiğim dizel motor sanırım 1.6 bluehdi peugeot motoru.

Renault'un dci'si çekiş olarak, hyundai'nin crdi'ı yüksek tork hissi olarak, vw'nin tdi 'ı anlık gaza cevabı olarak, bmw'nin 1.6 dizeli performans olarak iyi olsalar da, psa grubundaki bluehdi motordaki rafineliği bunların hiçbirinde görmedim.

Kiminde traktörvari ses olur, kimi iyi çeker ama iyi performans vermez, kimi iyi gider ama çok yakar, kimi erken devirlerde patlar çabuk kösülür, kimi uzun vites oranlarıyla boğulmuştur, kimi iyi kaçar ama çok sarsıntılıdır vs. Ben bu blue hdi motordaki pürüzsüzlük hissini çok sevdim. Tork ve devir bandı çok akıllıca geniş olarak yayılmış bu sayede motor bir atmosfeirkmiş gibi baştan sonra doğru elektirkli araç gibi kademesiz şekilde ama aynı ivmelenme kalitesiyle hızlanıyor. Ayrıca titreşim, gürültü de yok. Performansı yeterli, çekişi kuvvetli ama ani patlamaları yok dci motorlardaki gibi, sanki el yapımı mekanik isviçre saati gibi çalışıyor meret. Bindiğimde fransızlar dizel olayını bitirmiş dedim resmen. Hem bluehdi o hacimde piyasadaki en yakan dizelleriden biri. Ayrıca e-hdi motorlar da o kadar olmasa da oldukça iyi ve pürüzsüz bir dizel.

Mesela opeldeki cdti motorlar da buna benzer bir rafineliğe sahip, performansları da var ama onlarda birşey eksik, çok donuk, tatsız bir motor. Gidiyor mu gidiyor ama o tadı alamıyorsunuz ifade etmek zor. Bunun dışında sesine en bayıldığım dizel, mülayim normal arabalarda kesinlikle tartışmasız hyundai crdi. Kimse önyargılı olmasın gidin bir i30 crdi dct sürün. O egzosdan çıkan tok sesi duymanız lazım. Kesinlikle dizel sesi değil, hatta piyasadaki o hacimdeki benim gördüğüm bütün benzinli araçlardan daha baharatlı, güzel, tok bir sesi var. Ayrıca tork hissiyatı koltuğa yapıştırması çok çok iyi. Ama işte ekonomi veya kağıt üstündeki değerlere göre performans dönüşümü dediğimizde bekleneni tam veremiyor. Yine de kötü değil ben dizel araba alacak olsam bayıla bayıla sürerdim hyundai crdi motoru. Denmediğim bir focustaki tdci va ronu da çok merak ediyorum, o da en iyi dizellerden biri olarak görülüyor.

Ha ekstremleri konuşacaksak; bmw m550d'nin üstüne motor tanımam.

• quote:

quote:

quote:

TDCI

bknz:

fiesta 69 hp

Boşa alıp ittiriyon mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kalite derken bir sürü kriter var.
    Yakıt ekonomisi olarak - Dci ve Hdi
    Uzun ömürlülük - multijet
    Sessizlik - D4-D
    Gidiş - TDI

• quote:

Orijinalden alıntı: .Bmw.

quote:

quote:

quote:

TDCI

bknz:

fiesta 69 hp

Boşa alıp ittiriyon mu ?

Elektronik sistemi açmıyorum motora yük biniyor yakıt tüketimi artıyor diye. Sinyal sis lamba radyo silecekler vs.

Yokuş aşağı kontak kapatıyorum, her ışıkta 10sn fazlaysa kontak kapatıyorum. 1Km öteten kırmızı yanarken gaz kesiyorum, klima asla açmıyorum. Extra ağırlık arabada bulundurmuyorum, araca binmeden önce tuvalete kesinlikle duruyorum düşün artık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

TDCI

bknz:

fiesta 69 hp

yaksa ne yazar.

arabadan başka herşeye benziyor

Fiestamın fotoğrafını sana atmak isterdim ama lanet olası bir forumda göz var. Kim foto atsa kazaya karışıyor %70 ihtimalle, kem göz var o yüzden şansına küs. Benim aracıma araba demek hakaret benim için, o benim için araba değil, başka bişey

• 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    görmesek ferrari zannedicez
  • darkboyy D kullanıcısına yanıt
    SDV6 da PSA motoru zaten

• psa,dci ve tdi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Et Cüneyt Asandan soruluyorsa dizel motor BMWden sorulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreudeAmFahren -- 1 Temmuz 2016; 16:35:54 >
  • Dci, multijet

• MultiJet ve dCi az yakma ve dayanıklılık konusunda iyi motorlar. Fakat PSA'nın Hdi'si de gayet az yakıyor.
  • Dizel fransizin arkadaslar en az zehir salinimi en iyi tepkiler hepsi fransiz da en az yine ayni sekilde fransiz yakar blue hdi devrim gibi motordur

•  EN KALİTELİ DİZEL MOTORLAR..?
  • 1.6 için 160hp'lik dci
    2.0 için 240hp'lik tdi
    3.0 için 380hp'lik bmw

Kategorilerinin en iyileri bunlar bana göre

• Multijet ve cdı (mercedes) multijetlerin enjektörleri bosch markadır. fransızların hepsi ve tabiki ford delphi enjektör kullanır. bosch enjektörler hem kaliteli hem kolay arıza yapmaz. delphi sıkıntılı ve tamiri zordur. yerine takarken belli bir sırası vardır. multijet turboları çok daha uzun ömürlüdür ve motor bloğu çok dayanıklıdır. sivil aracım 1.3 multijet ve çok ideal bir motor. taksimiz var 1.6 multijet doblo premio plus, şehir içinde motor büyük geliyor. sürekli uzun yol yapılacaksa 1.6 alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wraith Todd -- 1 Temmuz 2016; 17:04:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _TerryLeather_

Opel motoru fiattan alıyor

1.3 ve 2.0lar fiattan. Konuda geçen 136 beygirlik 1.6 motor opelin kendi motoru.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.