Şimdi Ara

EN İYİ WİRELESS PCI KART HANGİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bilgisayarıma wireless pci kart alacağım,tavsiye edeceğiniz bir marka model varmı?sinyal kalitesi,çekim gücü mükemmel bir pci kart arıyorum...şimdiden teşekkürler

• us.robotics şirkette bi çok makinada kullanıyorum sorunsuz çekim güçleride süper..
  • 54Mbitlik olana göre maxg(125MBit) modeli daha güçlü. Modemin usrobotics maxg destekli değilse bile kartın alış gücü diğerlerine göre daha iyi. Bir de yeni çıkan NDX modelleri var 270MBit'e kadar destekliyor diyor fiyatlarını bilmiyorum ama 3 antenli olduğunu ve desteklediği hızı göz önünde bulundurursak çekim gücü çok daha fazladır diğer iki modelden.
    54Mbitlik modeli 5418
    MaxG modeli 5417A
    NDX modeli 5419

http://www.usr-emea.com/products/p-wireless-menu.asp?loc=trky
    Buradan inceleyebilirsin
  • Selam,

En iyi wireless kart diye birşey olmaz aslında çünkü alacağın kartı kullanacağın ortamdaki performansı değişkendir. A ortamında canavar gibi çalışan kart B ortamında vasat seviyeye inebilir. (Kendi denemelerimden biliyorum). Önemli olan bence kartın uyumluluğudur, arkadaşlarımızın söylediği gibi 802.11n mimarisine sahip bir kart aldığında (yüksek hızlar ve geniş kapsama alanları vaar eder.) bağlanacağın sunucu da bu mimariye sahipse ancak bu modu kullanabilirsin. Aksi taktirde boşa yatırım olur ve sunucuya bağlantın standart cihaz(802.11b/g mimarisine sahip cihaz) ile aynı olur. Bu durum özellikle farklı mekanlarda bilgisayar kullananlar için çok çok önemli. Önemli bir konuda 802.11n mimarisine sahip cihazların pahalılığı bu nedenlede satış oranlarının düşük olması dolayısıyla pazar paylarının düşük olması, şu an kullanımdaki kablosuz cihazların büyük bir dilimi (gerçekten büyük dilimi yaklaşık %75 diyebiliriz) b/g mimarisindedir. Kart alırken bu konuya özen gösterilmesi gerekiyor.

Gelelim alınacak kart olayına. Eğer mümkünse, bağlanacağımız ortamlardaki Wifi sağlayıcı cihazların markalarına bakıp bu markalar ile uyumlu olan modelleri tercih etmekte fayda vardır. Tercih edilebilecek cihazların karşılaştırmalı tablolarını, driver durumlarını incelemekte fayda var. Aynı şekilde örneğin b/g mimarisine sahip bir cihaz seçilecekse mümkün olan en güncel cihazı seçmek akıllıca bir yaklaşım olacaktır. (Linksys WMP54G v1.3 ve Tp-Link TL-WN651G cihazlarımın ikiside b/g modunu desteklemesine rağmen, destekledikleri şifreleme sistemleri farklı 128 bit WEB şifrelemeye sahip bir sunucuya Linksys kartım ile bağlanmam mümkün değil)

• öncelikle herkese teşekkürler..linksys kart aldım modelide WMP54G gerçekten performans olarak ve sinyal kalitesi olarak çok iyi..tavsiye ederim
  • bu arada 2 farklı model us robotics aldım biri 3 antenli,diğeride 50 ytl lik bişet..ikisinide geri verdim..yani kesinlikle LINKSYS
  • US robotics kullandım fena değildi. d-link 7 dbi antenle 21-25 civarı AP buluyordu
    SMC 108 mbps aldım aynı antenle 43 -45 AP buluyor. makinanın yerini falan değiştirmedim
    çok memmunum

aradaki fark neden bilemiyorum açıkcası. usr benim anteni sevmemiş olabilir

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhelmet -- 21 Ocak 2008; 20:04:47 >
  • kardeş us roboticse 150 ytl para verdik yalan oldu ya..resmide bu

http://img159.imageshack.us/img159/144/5419se1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitaristx -- 21 Ocak 2008; 20:49:08 >
  • wireless la ilgili hangi marka iyidir konusu her acildiginda bi usr tayfasi hemen atlar. bazende airties tayfasi cikar.

wireless routerlar icin firmware yazilimlari ile ugrasiyorum. bu yuzden kendi firmwareimi yuklemek icin surekli model bakiyorum. genelde ilgilendigim cihazlarin donanimlari; hangi chipset kullanilmis islemci hizi kac mhz ne kadar ram, rom var.

gordugum usr in piyasadaki imajinin tersine en avaraj donanimlari kullandigi. en minimum ozellikler olur: en kucuk ram en yavas islemci. wireless in cikis gucu ile ilgili reel bi deger olmadigindan urunleri karsilastirmali denemeden bi fikir edinmek mumkun degil ama ayni felsefe ile sadece isi gorcek kadar bi deger cikacana eminim. yinede bazi konularda hakkini vermek lazim. sorun cikaran bi modelini hic gormedim. problemsiz calisirlar. bu kadar sadik bi taraftar kitlesini elde etmek icin bir seyler olmasi gerek.

airties a gelince tam bi facia. wireless urunleri surekli problem cikariyor. turkiyede bu akdar yaygin olmasinin nedeni turk markasi olmasi baska bir sey degil.

• darkaura kardeş çok sağol bizleri bilgilendiriyorsun..

ben yıllardır robotics kullanırım amam bu kablosuz ağ ürünleri beni çok üzdü..

standart bir ev kullanıcısıyım..böyle kötü bir performans olamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: lightt

Selam,

En iyi wireless kart diye birşey olmaz aslında çünkü alacağın kartı kullanacağın ortamdaki performansı değişkendir. A ortamında canavar gibi çalışan kart B ortamında vasat seviyeye inebilir. (Kendi denemelerimden biliyorum). Önemli olan bence kartın uyumluluğudur, arkadaşlarımızın söylediği gibi 802.11n mimarisine sahip bir kart aldığında (yüksek hızlar ve geniş kapsama alanları vaar eder.) bağlanacağın sunucu da bu mimariye sahipse ancak bu modu kullanabilirsin. Aksi taktirde boşa yatırım olur ve sunucuya bağlantın standart cihaz(802.11b/g mimarisine sahip cihaz) ile aynı olur. Bu durum özellikle farklı mekanlarda bilgisayar kullananlar için çok çok önemli. Önemli bir konuda 802.11n mimarisine sahip cihazların pahalılığı bu nedenlede satış oranlarının düşük olması dolayısıyla pazar paylarının düşük olması, şu an kullanımdaki kablosuz cihazların büyük bir dilimi (gerçekten büyük dilimi yaklaşık %75 diyebiliriz) b/g mimarisindedir. Kart alırken bu konuya özen gösterilmesi gerekiyor.

Gelelim alınacak kart olayına. Eğer mümkünse, bağlanacağımız ortamlardaki Wifi sağlayıcı cihazların markalarına bakıp bu markalar ile uyumlu olan modelleri tercih etmekte fayda vardır. Tercih edilebilecek cihazların karşılaştırmalı tablolarını, driver durumlarını incelemekte fayda var. Aynı şekilde örneğin b/g mimarisine sahip bir cihaz seçilecekse mümkün olan en güncel cihazı seçmek akıllıca bir yaklaşım olacaktır. (Linksys WMP54G v1.3 ve Tp-Link TL-WN651G cihazlarımın ikiside b/g modunu desteklemesine rağmen, destekledikleri şifreleme sistemleri farklı 128 bit WEB şifrelemeye sahip bir sunucuya Linksys kartım ile bağlanmam mümkün değil)

arkadaşın dediklerine ekleyecek birşey bulamıyorum süper anlatmış.fevkaladenin fevkinde yani :D

kısacası elmayı armutla ,armutu elmayla kıyaslamaktan vazgecin. size tavsiyem sadece bir bölüm üzerine uzmanlaşan markaları denemeniz.
    kötü örnek everest gibi her ürüne dalıpta adınızı lekemeleyin gibi...
    saygılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.