Şimdi Ara

en iyi sucuk (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
11.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eskiden kiler marketlerde satılan ERŞAN sucuk vardı, kiler piyasadan çekilince bulamaz olmuştuk ama sonra forum istanbul ve marmara forumdaki carrefourlarda satılmaya başlandı, migroslarda da var ... kangallar hayli büyük, her biri nerdeyse 1 kg. kadar ... tavsiye ederim ...

@ledie
  • realgs kullanıcısına yanıt
    Egetürk yeme hocam. Egetürk'de domuz eti tespitinde bulunuldu.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realgs -- 11 Kasım 2018; 21:27:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: direkt3d

Egetürk yeme hocam. Egetürk'de domuz eti tespitinde bulunuldu.
    yok daha neler,şok oldum resmen. ben Türkiye'deki üreticilere güvenmediğimden Almanya'dan getirtiyordum.
    Onda böyle bir durum varsa hayal kırıklığı olur bana.
    Bu arada bu bilginin kaynağı nedir?
  • En iyi ve doğal sucuk kendi ellerimle ve hayvanlarımla yaptığım sucuktur. Biga'ya yolunuz düşerse sucuğumu deneyebilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yöresel sucuk alıyoruz. Balıkesir. Şahanoğlu ve Vedat Bey. Bunların dışında marketlerde Şahin’i beğendim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Markette cumhuriyet ve Polonezköy. Eğer güvendiğin eli lezzetli kasabın varsa en güzeli kasap sucuğu tabii ki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IsmailAkdag I kullanıcısına yanıt
    merhaba,

hangi firmalar katkısız satıyor
  • İki ay önce iş gereği afyona gitmiştim.. Yerel bir sucuk markası denemek istiyordum itimat cumhuriyet vs değilde.. Yerelde kalmış markalardan, NURETTİN KASAPOGLU diye Bir marka aldım imalatcasindan.. Ve bence pişmiş olarak mükemmeldi.. Eti yumuşak baharati az.. Çiğ olarak ise APİKOĞLU üstüne tanımam... Biraz yağlı olsun kış günü söyle ekmekle banayim yağına derseniz kirklareli ALİ GÜÇLÜ sucuklari iyidir... sucuk aldığıma pişman olayım, midemde biraz rahatsız olsun derseniz pınar, coşkun, maret vs....

• trendyolda CERRAHPAŞA var üniversiteli çocuklar yapmış hakkını da vermişler. içinde ne varsa yazmışlar. dana diye ne olduğu belli olmayan sucukları hele ki etiketsiz olanlara aldanmayın.

trendyol.com
    CERRAHPAŞA FT Köy Lezzeti 500 gr Taze Sucuk Doğal Bağırsak Vakumlu Acısız Piliç Eti Soğuk Zincir Kargo Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
    https://www.trendyol.com/cerrahpasa-ft/koy-lezzeti-500-gr-taze-sucuk-dogal-bagirsak-vakumlu-acisiz-pilic-eti-soguk-zincir-kargo-p-679649129?boutiqueId=61&merchantId=746737&filterOverPriceListings=false&sav=true

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TürkSa -- 16 Nisan 2023; 2:9:11 >

• CERRAHPAŞA SUCUK tek geçerim.. tam bir fiyat / performans.. diğerlerinin yanına bile yaklaşılmıyor.. reklama verdikleri parayı neden ödeyeyim

• FlightClub kullanıcısına yanıt

Tetik sucukları bu kadar eski miymiş? Son dönemde sucuk arıyorum ben de, sürekli tetik reklamı çıkıyor karşıma, onu da deneyeceğim bir ara.

Şimdilik dün sipariş verdiğim Konya/Akşehirin Kadem sucuğunu aldım, güzel çıkarsa devam ederim buradan ama tetiğe de bir şans vereceğim.

• Bayberty kullanıcısına yanıt

Vay üstat seni burada da gördüm. Erşan migrosta var, fiyatı nispeten uygun ama hiç denemedim. Halen alıyorsan eski sucukların lezzeti var mı? Yoksa aradan 6 yıl geçtikten sonra önereceğin sucuk var mı?

Şöyle 30-40 sene önceki çocukluğumuzun lezzetlerini verecek bir sucuk.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

selam hocam,

uzun zamandır Erşan almadım, eskiden arabam varken Carrefour'a sık giderdim, kahvaltılık bölümü hayli zengindi ama uzak kaldık AVM'lerden, artık yakınımdaki marketlerden alıyorum ...

bu sıralar en çok aldığım ürünler;

- Danet fıstıklı ispanyol/karabiberli salam,

- Coşkun veya Torku sucuk,

- Koska veya Keşan tahin helvası,

- Ünal beyaz ve kaşar peynir,

- Pınar hindi uzun sosis ...

aslen bir sucuk geçmişi olmamasına rağmen Torku fena değil, deneyebilirsin ... açık kangal yeterince kurumuşsa, görünümü diş diş olmuşsa alınabilir ... rengi çok açık ve dokusu kaypak yumuşak sucuk alınmaz ...

bu yazdıklarım tamamen açık kangal sucukla ilgili, vakumlu paket sucuklara bakmıyorum bile ...

migros'taki Erşan açık kangal mı yoksa vakumlu paket mi ?.. vakumluysa pek tavsiye etmem, yada alıp bir kağıda sararak dolapta 1-2 gün olgunlaşmasını bekleyin ...

sucuk aldığımda mutlaka bir kağıda sarıp dolaba koyuyorum ki kurusun ve olgunlaşsın ...

vakumlu paket, poşet veya streç film içinde kalan sucuk bir süre sonra çemenli sosis gibi oluyor ...  

• Bayberty kullanıcısına yanıt

Torku'nun 500 gr lık, parmak sucuklarını alıyordum, fena değildi, İyi de dadanmıştım (ki iyi sucuk yiyicisiyimdir, ayda 1-1,5 kg yerim ) ama son aldığım 2 paket sucuk lezzetinden hayli uzaktı.

Genelde açık kangal olanları tercih etmeye çalışırım, polonez aldım en son onda da aradığım tadı bulamadım. Apikoğlu deneyeceğim ama marketlerde bulmak çok zor ve ciddi pahalı diğerlerine göre.

Coşkun bir ara fena değildi, her yerde bulunmayan bir sucuk, şu an nasıl bilmiyorum.

İnternet üzerinden Doçent Et diye bir yerden alıyordum, en son aldığımda ekşi bir tat vardı orayı bıraktım, Akdaş sucuk var, gerçekten güzel sucukları var ama tam o aradığım eski lezzet yok ama sucuk gibi sucuk diyebilirim. Dün araştırırken Konya-Akşehir ilçesinde Kadem Sucuk diye bir marka gördüm ondan sipariş verdim 1 kg, bugün kargosu geldi, strafor içinde, güzelce paketlenmişti. Yarın sabah onu deneyeceğim, size de yazarım. Benim gibi iflah olmaz bir sucuk severseniz internet üzerinden alabilirsiniz. 394,00 TL kg fiyatı ve ücretsiz kargo ile geliyor. Ama önce ben bir deneyeyim ona göre değerlendirin.

Ek: Kurutma işini ben de yapıyorum, poşette bekletmem asla, havlu kağıt ya da normal kağıda sarıp atıyorum dolaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 25 Nisan 2023; 15:20:3 >

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

açıkçası sucuk-salam-sosis gibi ürünleri gözümle görmeden almıyorum ... eskiden internetten peynir siparişi verirdim, Edirne ve Kırklareli'den çeşit çeşit peynirler alırdım, hatta bir seferinde küçük paketler halinde hazırlayıp göndermişlerdi evde 18 çeşit peynir olmuştu, ancak sürekli almaya değecek peyniri bulamadım, en beğendiğim paçal peynir olmuştu ama ona da devam etmedim ...

Apikoğlu ile ilgili zamanında çok sansasyonel haberler çıkmıştı, imalathanesi basılmıştı her türlü eti kattıkları ortaya çıkmıştı, o zamandan beri o markaya ön yargım vardır ...

Coşkun sucuk yılların markasıdır bu konuda hep iyidir, özellikle Eminönü'deki satış mağazasından aldığım Erşan gibi iri kangal sucukları enfes oluyordu ama artık oralara da pek uğramıyorum, gitsem başka ürünlerinden de almak isterim ...

Şahin ve Cumhuriyet de sucuk konusunda iyi markalardır, ancak fiyatları hayli abartılı oluyor ...

Polonez'in ürünleri Carrefour'da bol bulunurdu eskiden, şimdi var mı bilmiyorum, özellikle karabiberli füme et ve füme hindi çok lezzetlidir, denk gelirseniz mutlaka deneyin ...

ben tam bir kahvaltıcıyımdır, nerdeyse günde tek öğün yerim o da kahvaltı, akşamları bir şeylerle geçiştiririm ... eskiden şarküteri ürünleri evde bol bulunurdu çeşit çeşit alırdım ama ekonomi hayatımızı ve alışkanlıklarımızı değiştirdi artık eskisi gibi değil ... örneğin 2021 ekonomik krizi öncesi 69 lira olan Danet ispanyol salamın kilosu şu an 349 lira, 1,5 yılda artış oranı olacak iş değil ...  

• Cerrahpaşa Sucuk İyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feraymir -- 28 Mayıs 2023; 18:51:49 >
  • Başarılı

• Bende Cerrahpaşa Sucuk Tavsiye ederim. Egetürk e verdiğim o kadar para böşuna gitmiş. Cerrahpaşa Sucuk sayesinde hayatın anlamını keşfettim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.