Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (250. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.455.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu cuma gunu HLC de ekim günüm.. ekimim istnbuldan ankaraya alındı.. yarın sabah yola cıkıcam. ekim öncesi son fotoları ve ekım gunu ve sonrasının resımlerını buradan yayınlayacagım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: iflus1

sakaldan alıp saça ektirme işi kafama yattı gibi onu araştırıyorum.sadece saçtan bana yetmeyeceğine kanaat getirdim.kafadar seni takipteyim 10-15 gün sonraki boğaz sakal resimlerini de çekersen sana maşallahım daha da artacak... ama dediğin 3000 rakamı bana biraz abartı gibi geldi. 3000 sakaldan büyük rakam iz kalma ihtimali yüksek g,ibi.ben cesaret edemem.

benimde an be an gün yaklaşıyor gibi. ekim yaptıracağım 2 yere indirgedim 2 yerden birisi . bakalım beklemedeyim. önce pis pis duran futları çıkarttıracağım sonra da ekim .

daha öncede söyledim hakan hoca için ilk tercih saçtan eger olmadı sakaldan son çare gögüsten oldugunu söylemişti.tabi bu alanların sıklıgına ve graftlerin verimliligine göre de degişir. yani sakal seyrek ve kökler işe yaramazsa alsan da birşey olmaz bence...

fotograf atacam tabikide büyük ihtimal yarın yine güncelleme yaparım şuan itibariyle sakallarım kesinlikle belli degil ufck onlarda söledigin zmn bakarsan belli sivilce kızarıklıgı gibi noktalar var diger sakallarımın arasında. ama dedim ya kesinlikle belli degil dışardan onlarda. saçlarım şu an iyi durumda maşallah . ilerisi için iyi bir terih yaptıgımı düşünüyorum. sonuçta dünyaya birkez daha gelme şansımız yok ve kendim için en güzelini seçmek istedim... allah yardımcımız olsun arkadaşlar... inşallah hepimiz gülümseriz artık...
  • Arkadaşlar merhaba;

Durmadan okumama ve araştırmama halen bir net bir karar verebilmiş değilim. Hatta kararsızlığım arttı bile diyebilirim.

Transmed hakkında düşünceleriniz nelerdir, buraya ektirmiş arkadaşlar varmı aranızda, Egemen Bağışın (ki eski haline göre iyi görünüyor) ve bir çok ünlünün burada ekim yaptırdığını okuyorum, en iyisidir diyende var en pahalısıda, sadece pahalı ama iyi değil diyenide gördüm, yüzyüze tek görüştüğüm yer olmakla birlikte fiyatın ilk hali greft başına 2€ seviyelerinde bir çok ekim yapan kişi ve yerin üstünde gibi duruyor ama gerçekten en iyisi iseler ve bu iş birkere tam yapılacaksa herhalde tercih sebebi olabilir, birde Dr. Kul ile görüşmeyi düşünüyorum, aşağıya şu anki durumun bir resmini ekliyorum ilgili arkadaşlar düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

en iyi saç ekim merkezi neresidir
  • bugünlerde saçı bir kenara bıraktım tlf kafayı taktım 1 ay sonra 3. seans için gideceğim
  • @setr transmede greft basına 2 euro vericegine o paraları al bi fakire sadaka olarak ver ya da paraları direkt çöpe at daha iyi.

saç ekiminde sonucun tatminkar olmamasını saglayan 2 faktor vardır.bunlar ince saç telli olmak ve saç renginin açık renk olması.malesef bu iki ozellik te sizde mevcut.o yuzden 2-3 bin greftlik saç ekimleri sizi asla tatmin etmicektir.bunun yerine tepe bolgenizdeki sacları kalınlastırmak icin ilac tedavisine başlasanız daha iyi edersiniz
  • Merhabalar

Saçekim sonrası minoxidil %5 almaya karar verdim. ama onu seçmemde pek bi araştırma yapmış değilim. Bilgisiyle aydınlatacak arkadaş varsa cevaplamasını bekliyorum. ,
    Birde minoxidili eczaneden almak biraz daha fazla vermeye neden oluyor. İnternetten nerden alıyorsunuz arkadaşlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: iremre

Merhabalar

Saçekim sonrası minoxidil %5 almaya karar verdim. ama onu seçmemde pek bi araştırma yapmış değilim. Bilgisiyle aydınlatacak arkadaş varsa cevaplamasını bekliyorum. ,
    Birde minoxidili eczaneden almak biraz daha fazla vermeye neden oluyor. İnternetten nerden alıyorsunuz arkadaşlar...

Kardesim ilk önce 2 % li Regainle basla. 5 % Rogainle baslarsan kaffaderine belki iyi gelmez.
  • Selam arkadaslar Sac ekiminden sonra yani 1 haftadan sonra saclara parmak uclariyla masaj yapilabilirmi? cünki acaib kasinti var ve masaj yapinca iyi geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: davulcum

Selam arkadaslar Sac ekiminden sonra yani 1 haftadan sonra saclara parmak uclariyla masaj yapilabilirmi? cünki acaib kasinti var ve masaj yapinca iyi geliyor

dostum, bence bunu doktora sormalısın. şimdi herkes kafasına göre konuşursa kafan karışır. yerinde olsam atacağım her adımı telefonu açıp doktora sorardım...
  • arkadaşlar ortalama bir hafta oldu ve yeni 1 kaç foto daha attım mesela alım olan yerlerin son hali ve saçlarımın yıkandıktan hemen sonraki son hali gibi. bakmak isteyen arkadaşlar BURAYA TIKLAYINIZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafadarr

arkadaşlar ortalama bir hafta oldu ve yeni 1 kaç foto daha attım mesela alım olan yerlerin son hali ve saçlarımın yıkandıktan hemen sonraki son hali gibi. bakmak isteyen arkadaşlar BURAYA TIKLAYINIZ

doktor baya profeyonel iş yapmış. donör bölgeler iyi duruyor. inşallah o sık görünen ekim alanındaki kökler de aynen çıkar da keyfine bakarsın
  • Arkadaşlar;

Memorial hastanesi bünyesinde bulunan Estehair de saç ekimi yaptıran oldu mu aranızda?

Nasıl tavsiye eder misiniz?
    Operasyona doktorlar mı giriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: californiadream

@setr transmede greft basına 2 euro vericegine o paraları al bi fakire sadaka olarak ver ya da paraları direkt çöpe at daha iyi.

saç ekiminde sonucun tatminkar olmamasını saglayan 2 faktor vardır.bunlar ince saç telli olmak ve saç renginin açık renk olması.malesef bu iki ozellik te sizde mevcut.o yuzden 2-3 bin greftlik saç ekimleri sizi asla tatmin etmicektir.bunun yerine tepe bolgenizdeki sacları kalınlastırmak icin ilac tedavisine başlasanız daha iyi edersiniz

californiadream, transmed sadece bir alternatif ama yoruların için teşekkürler onu eledim bile, 3-4 binliğin ötesinde bir rakam alınacak alan itibarı ile çok mümkün değil, ama kalan saç belki 1.000 greftlik birşey yani neredeyse yok, üzerinde 3-4 binlik bir ekim ile 1.000 yerine 5.000 lik bir görüntü daha işe yarar olmazmı, benim düşüncem 3-4 binlik bir ekimi yaptırıp sonrasındada ilaca başlamak şeklinde hatta çok ta gerekli görürsem bir iki sene sonra sıklaştırmak adına bir ekim daha olabilir, zaten kaynak itibarı ile çokta alternatifin olduğu söylenemez, ama birçok güzel sonuçlar vermiş ekimler görüyorum saç rengi ve kalınlığı konusunda çok benzer olduğumuz, yani teller ince ve renk açık diye hiç ekim düşünmemek mi gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: setr

quote:

Orijinalden alıntı: californiadream

@setr transmede greft basına 2 euro vericegine o paraları al bi fakire sadaka olarak ver ya da paraları direkt çöpe at daha iyi.

californiadream, transmed sadece bir alternatif ama yoruların için teşekkürler onu eledim bile, 3-4 binliğin ötesinde bir rakam alınacak alan itibarı ile çok mümkün değil, ama kalan saç belki 1.000 greftlik birşey yani neredeyse yok, üzerinde 3-4 binlik bir ekim ile 1.000 yerine 5.000 lik bir görüntü daha işe yarar olmazmı, benim düşüncem 3-4 binlik bir ekimi yaptırıp sonrasındada ilaca başlamak şeklinde hatta çok ta gerekli görürsem bir iki sene sonra sıklaştırmak adına bir ekim daha olabilir, zaten kaynak itibarı ile çokta alternatifin olduğu söylenemez, ama birçok güzel sonuçlar vermiş ekimler görüyorum saç rengi ve kalınlığı konusunda çok benzer olduğumuz, yani teller ince ve renk açık diye hiç ekim düşünmemek mi gerekir.

dostum, senin yan ve arkadaki saçlar -resimden gördüğüm kadarıyla- çok ta ince telli değil. önemli olan, ince telli ve dümdüz olmamasıdır. en yoğun görünen saçlar, kalın telli ve dalgalı veya kıvırcık olan saçlardır. saç rengi bu konuda 2. planda kalır...
    iyi bir ekim merkezinde 4-5 bin greftlik bir ekim senin işini rahatlıkla görecektir. bu konuda sana 3 tane merkez öneririm: dr zekeriya kul, dr alp aslan ve ensar hastanesi... bu üç yerin kökleri alım teknikleri tamamen aynıdır, ekim aşamasında teknikleri farklılık gösterir. ama bu 3 yerin ortak bir özelliği var: bu üç yerle alakalı neredeyse hiç kayda değer bir şikayet duymadım. bence bu üç yer üzerinde yoğunlaş ve birisini tercih et
  • selam ben mehmet karapınar,
    bende geçen aylarda konyada yaptırdım ekimimi.konyada böyle bir yer olduğu için bir konyalı olarak
    gurur duydum inanınki.ekilen saçlar şuan dökülme aşamasında ama moralimi bozmuyorum çünkü iyi bir merkeze yaptırdım ekimimi.ekim yaptıracaklarada gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.fuar alanının karşısında garanti bankasının oldugu binada bezirciler di sanırım iş merkezinin adı 3.katında randevusuz çalışmıyorlar ama bilginiz olsun.herkese saygılar...
  • Henüz ekim yaptırmış ve yakında yaptıracak arkadaşlar:

* İlk 3-4 gün kesinlikle başınızı uzun süre eğik tutmayın. İlk iki gün eğseniz de şişlik olmuyor birşey farkedilmiyor ancak 2. gün sonrası şişlikler başlıyor. ilk 3-4 gün kafanızı eğmezseniz başınıza ekim esnasında zerk edilen sıvı ensenize doğru inip yüzünüzün şeklini bozmamış oluyor. Ama eğerseniz önce alnınıza iniyor o sıvı, yerçekimi kanununa itiraz etmiyor ve alnınızdan kaşlarınıza, oradan iki kaşınızın arasından iki pınar halinde göz altlarınıza iniyor. Sağlam dayak yemiş adam şeklini alabilirsiniz :))
    * Şişlikleri (ödem) önlemek adına ilk 1 hafta tuz tüketimini mümkünse sıfıra indirin. İçinde sodyum bulunan gıdalar suyu tuttuğu için ödem atılamıyor.
    * Sütte de sodyum bulunuyor. Süt tüketimini de şişlik tehlikesi geçene kadar azaltmak gerekiyor.
    * Sodyumun hakkından potasyum gelir :)) Bol-bol muz tüketmeli, maydanoz ise ödem atma konusunda başat gıda.
    * Enseye zerk edilen o sıvı idrar ve ter yoluyla atıldığından bolbol sıvı tüketilmesi gerekiyor.

Bazı saç ekim merkezleri kortizon içeren ilaçlar tavsiye etmiş ödemi atmak adına. Forumda eczaci, doktor arkadaşlar varsa konu ile ilgili yorum belirtebilirlerse seviniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk_-_ -- 23 Eylül 2011; 18:00:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokturk_-_

Henüz ekim yaptırmış ve yakında yaptıracak arkadaşlar:

* İlk 3-4 gün kesinlikle başınızı uzun süre eğik tutmayın. İlk iki gün eğseniz de şişlik olmuyor birşey farkedilmiyor ancak 2. gün sonrası şişlikler başlıyor. ilk 3-4 gün kafanızı eğmezseniz başınıza ekim esnasında zerk edilen sıvı ensenize doğru inip yüzünüzün şeklini bozmamış oluyor. Ama eğerseniz önce alnınıza iniyor o sıvı, yerçekimi kanununa itiraz etmiyor ve alnınızdan kaşlarınıza, oradan iki kaşınızın arasından iki pınar halinde göz altlarınıza iniyor. Sağlam dayak yemiş adam şeklini alabilirsiniz :))
    * Şişlikleri (ödem) önlemek adına ilk 1 hafta tuz tüketimini mümkünse sıfıra indirin. İçinde sodyum bulunan gıdalar suyu tuttuğu için ödem atılamıyor.
    * Sütte de sodyum bulunuyor. Süt tüketimini de şişlik tehlikesi geçene kadar azaltmak gerekiyor.
    * Sodyumun hakkından potasyum gelir :)) Bol-bol muz tüketmeli, maydanoz ise ödem atma konusunda başat gıda.
    * Enseye zerk edilen o sıvı idrar ve ter yoluyla atıldığından bolbol sıvı tüketilmesi gerekiyor.

Bazı saç ekim merkezleri kortizon içeren ilaçlar tavsiye etmiş ödemi atmak adına. Forumda eczaci, doktor arkadaşlar varsa konu ile ilgili yorum belirtebilirlerse seviniriz.

bu güzel bilgiler için sonsuz teşekkür dostum
  • bugun HLC ANKARA da ön hattıma 1023 greft atıldı yarın yıne ön hatta 300 greft ortabölgeye 700 cıvarı greft homojen olarak dagıtılacak.. sabh 500 kök öğleden sonra 500 kök çalısıldı.. ilk seansda 1.5 saatte bir doktor 5oo kök alımı yaptı.. ara vermeden diğer doktor tarafından 2.5-3 saat arası 500 kök yerlestırıldı öğlen yemek molasından sonra ıkıncı senasda aynı işlemler tekrarlandı..greft alımında anestezi iğnesi dahil acı duymadım. ön hatta ekım yapılırken sadece anestezı ıgneler ilk 6-7 batırısda yakdı. onun dısında tek uydugum agrı yatmakdan sırtımda ve belımde olusan tutulmaydı.. suan opersyon bıtelı 3.5 saat oldu ve henuz hıc bır ağrım yok ama belim hala agrııyor:)
    ıkıncı ekim günunden sonra fotoları koyacagım öncesi ve sonrası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: prozac15566

bugun HLC ANKARA da ön hattıma 1023 greft atıldı yarın yıne ön hatta 300 greft ortabölgeye 700 cıvarı greft homojen olarak dagıtılacak.. sabh 500 kök öğleden sonra 500 kök çalısıldı.. ilk seansda 1.5 saatte bir doktor 5oo kök alımı yaptı.. ara vermeden diğer doktor tarafından 2.5-3 saat arası 500 kök yerlestırıldı öğlen yemek molasından sonra ıkıncı senasda aynı işlemler tekrarlandı..greft alımında anestezi iğnesi dahil acı duymadım. ön hatta ekım yapılırken sadece anestezı ıgneler ilk 6-7 batırısda yakdı. onun dısında tek uydugum agrı yatmakdan sırtımda ve belımde olusan tutulmaydı.. suan opersyon bıtelı 3.5 saat oldu ve henuz hıc bır ağrım yok ama belim hala agrııyor:)
    ıkıncı ekim günunden sonra fotoları koyacagım öncesi ve sonrası...

hayırlı olsun kardeşim,

ben de hlc de ekim yaptırmış birisi olarak, gerçekten 4 gün süren ekim sürecinde inan hiç ağrı sızı yaşamadım.
    inş. bu hafta özgür hocaya kontrole geleceğim uzun bir aradan sonra. seninle tanışmak isterim.

şimdiden geçmiş olsun diyorum.
    sağlıcakla kal...
  • arkadaşlar birşey merak ettim hakan hoca ekimden sonra bana bir sprey verdi ismi GRAFTCYTE çok araştırdım

ama pek hakkında birşey göremedim. türkiyede yok sanırım. sizin bilginiz varmı bu sprey hakkında ??
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.