Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.455.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ŞAÇ ALINAN YERİN 3/2 Sİ GERİ GELİYOR YOKSA ARKA TARAFTA COK KÖTÜ Bİ GÖRÜNTÜ OLUSUR AYRICA ÇIKMAZSA İKİNCİ SEANSTA YAPILAMAZ ÇÜNKÜ ARKA TARAFTA ALINACAK SAÇ KALMAZ.

SAYGILARIMLA...
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlsteiner

Bugrahan kaçıncı tüpdesin , durum nasıl?

3. tüpün yarısını gectim, cok fazla aciklik ve sac kaybim yoktu ama sirma sacli da degildim baslangicta simdi dökülme tamamen durdu, arka ve ortalar eskisine nazaran daha iyi.ozellikle tepe noktasi kapandi gibi.ama önde çok bir gelişme yok malesef.
    genel olarak memnunum bir kutu daha (tek tüp) alip devam etmeyi düşünüyorum. (mesaj HGF ürünü icin yazilmistir)
  • [simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_snap -- 2 Aralık 2010; 19:40:28 >
  • .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resat206 -- 4 Şubat 2011; 20:35:37 >
  • resat 206 bence biraz daha araştır.belki bende yanılıyor olabilirim ama yaptıgım araştırmalar sonucunda ve doktorun söyledigi çerçeve altında konusuyorum alınların 3/2 geri geliyor nedeni ise orada kan akısının daha cok olması gibi şeyler beslenme felan daha güçlüymüş ve alınan yerler 3-4 ay içinde sacını 3 numaraya vurdurmadıgın müddetçe çok belli olmuyacak.
  • Arkadaşlar son mesajlar hakkında araştırmalarım sonucunda bildiklerimi paylaşmak istedim...

Verici bölgede tekrar saç çıkma ihtimali var. Çünkü alınan kıl kökleriyle birlikte bir miktarda doku alınmakta, geri kalan doku parçasından saç çıkma ihtimali mevcutmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

Arkadaslar mezoterapinin fayda etmedigine dair kesin bir kanitimiz yok.
    evet fayda etmiyor ama yokus asagi freni patlamis kamyon gibi dokulen saclara faydasi yok. onu zaten ne durduruyorki bilen varsa köseyi döner.
    burada yeni operasyonla nakil yapilmis ömür boyu genetik olarak dökülmemeye kodlanmis saclardan bahsediyoruz.
    sahsi gorusumle paralel olarak; emin ellerde ekilen saclarin kalitesini artiracagi, cikis surelerinin hizlanacagi ve şok dökülme denilen olayin şokunu azaltacagi ile ilgili yorumlar okudum. tabiki son kararini herkes kendisi verecektir.

Ben sorumu biraz daha detaylandırayım Buğrahan Bey. Tepenizde bir miktar seyrek saçınız bulunmakta. Size buna takviye olarak saç ektiriyorsunuz (1. sayfada moy adlı arkadaşımızın ki gibi mesela). Ektirdiğiniz saç dökülmüyor tamam ama varolanı korumaya yönelik bir çalışma yapılıyor mu bunu soruyorum arkadaşlara. Herkes şunu söylüyor; Saç ektirirken sürekli (damla damla da olsa) bi kan akışı söz konusu. Oradaki kan yenilendiği için uzun bi süre varolan saçlarda dökülme duruyormuş. Bu gerçekten böyle ise ozaman P.R.P denen tedavi belirli periyotlarla yapılsa dökülmeyi kesin olarak durdurur herhalde.
  • sunlight2008 arkadaşım!

Gidişat ne durumda şuanda. Yaralardan ötürü oluşan kabukların geçmesi nekadar zaman alıyor? Ara-ara yeni resim koyarsanız çok iyi olur. (yani biraz çıkmaya başlayınca)

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk_-_ -- 30 Kasım 2010; 19:28:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokturk_-_

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

Arkadaslar mezoterapinin fayda etmedigine dair kesin bir kanitimiz yok.
    evet fayda etmiyor ama yokus asagi freni patlamis kamyon gibi dokulen saclara faydasi yok. onu zaten ne durduruyorki bilen varsa köseyi döner.
    burada yeni operasyonla nakil yapilmis ömür boyu genetik olarak dökülmemeye kodlanmis saclardan bahsediyoruz.
    sahsi gorusumle paralel olarak; emin ellerde ekilen saclarin kalitesini artiracagi, cikis surelerinin hizlanacagi ve şok dökülme denilen olayin şokunu azaltacagi ile ilgili yorumlar okudum. tabiki son kararini herkes kendisi verecektir.

Ben sorumu biraz daha detaylandırayım Buğrahan Bey. Tepenizde bir miktar seyrek saçınız bulunmakta. Size buna takviye olarak saç ektiriyorsunuz (1. sayfada moy adlı arkadaşımızın ki gibi mesela). Ektirdiğiniz saç dökülmüyor tamam ama varolanı korumaya yönelik bir çalışma yapılıyor mu bunu soruyorum arkadaşlara. Herkes şunu söylüyor; Saç ektirirken sürekli (damla damla da olsa) bi kan akışı söz konusu. Oradaki kan yenilendiği için uzun bi süre varolan saçlarda dökülme duruyormuş. Bu gerçekten böyle ise ozaman P.R.P denen tedavi belirli periyotlarla yapılsa dökülmeyi kesin olarak durdurur herhalde.

Gokturk arkadasim bildigim olcude sorunuza cevap vermeye calisayim.

Nakil edilen sac yada vücut killari ömür boyu dokulmeme ozellikli oldugu icin, kücük bir oranda ki olasi kayiplar haricinde hepsi belirli bir zaman sonra cikacaktir. buradaki asgari sart düzgün bir yerde ve isin uzmani kisilere operasyonu yaptirmanizdir.

gel gelelim sac naklinden once var olan saclara.gercekci olmak gerekirse onlara kalici birsey yapmak zordur. suan literatürde etkisi kanitlanmis sadece iki madde vardir. Minoxidil ve Finasterid. saticisi degil kullanicisiyim buna ragmen kullanan bircok kisinin bu maddelerin faydasi olmadigini soylediklerini de okuyabilirsiniz. o ayri konu.

bunlarin haricinde yapacaginiz uygulamalar kullanacaginiz ilaclar vs. sadece gunu kurtarir. bir sekilde tedaviyi aksatirsaniz, birakirsaniz birkac hafta icinde hicbirsey yapmamis gibi olursunuz. Platelet Rich Plasma yaralarin iyilesmesi dokularin onarilmasi saclarin güclenmesi icin uygulanan bir teknik. nakil sonrasi yeni saclar icin faydali olacaktir.cabuk iyilestirme ozelligi var. kullanip sonucu aktaran birisini tanimiyorum ama yurtdisi forumlarindan okursam aktaririm.

ama sahsi kanim ozetle su ki; ekilen saclara faydali olacak, daha güclü saclar daha cabuk gelecek, sok dükülmeyi azaltacak.

yalnizzz dökülmeye kodlanmis saclarin sadece omrunu uzatacaktir onlar eninde sonunda ne icin dunyaya geldilerse o isi yapacaklar yani dökülecekler. bu genetik determinizmdir. o yüzden ekim planinin iyi yapilmasi cok onemli. insafi olan doktor sacinin bir kismi genetik nedenlerden dokulmus 19-20 yasindaki gence ekim yapmaz. cunku digerlerini tutamaz ikinci belki ucuncu seans gerekir.. malesef boyle olmasini hicbirimiz istemiyoruz ama eninde sonunda ayni sonuca geliniyor..
  • Sn. by_snap,

Resmi yükleyebilmek için ileti yazılan yerin sol alt tarafında resim yükle yazısı var, tıklandığı zaman gözat adında 3 ayrı bölme çıkacak ve bunlardan ilkine tıkladığında resmi bilgisayarda yüklemiş olduğunuz yerden bulup ardından gözatın altında tamam butonuna basmanız gerekiyor.

Bende sizleren fikir alabilmek için şu an ki resmimi göndereceğim arkadaşlar, her ne kadar umutsuz vakaa olduğunu bilsem de :)

Saygılar
  • Forumda saç nakli sonrası fotoğraflar gönderilmiş olsada, ben işlemi gerçekleştirmeden önce sizlerden fikir alabilme adına son halimi içeren resimleri gönderiyorum. Bilgileriniz paylaşmanızı rica ederim.

Selamlar!

• Arkadaşlar bir resim daha gönderiyorum, önceki iletiye sığmadı kapasitelerinden dolayı

• [simage][/simage]
  • [simage][/simage][simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_snap -- 2 Aralık 2010; 19:42:57 >
  • OPERASYONDAN SONRA 7.GÜN

• 3-4 HAFTA ARASI ARASI DÖKÜLMEYE BASLAMIS ŞEKLİDİR.
    ARKADAŞLAR İLK EKLEMİŞ OLDUGUM RESİMDE ÖNCESİ HALİM VAR ONDAN BASKA FOTO BULAMADIM ŞİMDİLİK İLERİDE DAHA İİİSİNİ KOYABİLİRİM VE OPERASYONDAN SONRAKİ 2.GÜN RESMİ MEVCUT.
    İNŞALLAH BEGENİRSİNİZ.

• BİDE FOTOGRAFLAR CEP TELEFONU İLE ÇEKİLMŞİTİR.KALİTESİ O YÜZDEN DÜŞÜKTÜR.KUSURA BAKMAYIN AMA GELİŞME OLDUKÇA YÜKLEMEYE DEVAM EDECEM.

SAYGILARIMLA...
  • by_snap kardeşim hayırlı olsun inş.istediğin gibi olur.kaç gref ektirdin ve arka taraflarada ektirdin mi?şimdiden bana zaman ayırdığın için tşk ederim.
  • teşekkür ederim iii dileklerin için ortalama 3600 greft ekildi.evet arka tarafada ekildi ama dökülmeye basladıgı için op şekilde gözüküyor.
  • by_snap kardeşim eski saçını bilmiyorum ama saçını uzatınca çok güzel olacak bende ocak ayında ektirmeyi düşünüyorum çevre hastanesinde.ocak ayını beklememdeki sebep ales sınavına girecem onun için benim kafada aynı senin gibi bana 3400 greft dedi doktor bakalım hayırlısı,ayrıca anestezi iğneleri fazla acıtıyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.