Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (2001. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.455.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19992000200120022003
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya zaten bu açık bişe anlamayan afedersiniz salam olmalı. Dr. Erdoğan _hakan Doğanay başka birey yok forumda şurası güzel dersen hemen muhalefetler çıkıyor piyasaya. Benim mesleğim reklamcılık arkadaşlar. Bu insanların çok açık bir şekilde reklam yapıldığı ortada zaten. Ayrıca bahsi geçen Dr.larında emin olun çok çok güzel sonuçları yok. İlk hetapta finasderid verip sık ve doğal görünüm yapıyorlar. Mesela bana 2yıl sonraki hatanızı gösterin dediğimde yaptıkları mal ortaya çıkıyor zaten. Gittiğim hastaneleri yukarıda yazdım zaten emin olun ki 1_2 tanesi onlardan daha iyi örnekleri var ve hastalarını bizzat gördüm ve canlı görüşmeler bile yapma fırsatı buldum.

Ve artık ekime karar verdim bu arada ama 3lü kaldı aklımda ETHİCHAİR_ORKAHAİRLİFE HAİRNEVA var. Bayramdan sonraya karar vericem inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Gördüğüm üzere bu konuda bir hayli araştırma ve tartışmalar mevcut haliyle en doğru bilgiyi buradan alırım diye düşündüm.

Saç ekimlik bir durumum yok ve yaş 32 ama yavaş yavaş tepe kısmım açılmaya başlıyor. Bu konuda ne önerirsiniz? Saç ekimi en son aşama diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JamesAlanTR

Öncelikle herkese Merhaba. Yaşım 21 küçüklüğümden beri genetik olarak anlı açık birisiydim lisenin başlarından beridirde tepemdeki kıl kökleri zayıf. 11 aydır askerim saçlarıma bakim falan yapamıyorum malesef ve Her gün bere takmak falan iyice saçı yıprattı bu fotograflarda en yıpranmış hali diyebilirim. Sorum suki on kısma ve tepeye 3000 greftlik doğal bi Ekim yapılsa sizce nasıl olur seyrek görüntüden kurtulur muyum?

İlk fotoğraftaki açılma bende de tepe de mevcut. Kamera bozuk olduğu için çekemedim. O kısım için ne önerirlerse bende uygulamayı düşünebilirim.
  • Arkadaşlar Ben elımden geldıgınce yazıyorum .Ekım başarılı olsun istenırse 2 kriter var gerisi boş.

1 alınancak sacların yogunlugu cok önemli 1 lı gref mı 2 lı grefmı 3 lu grefmı dıye bakarlar eger ense sacın cok iyi ise sık ve kalın saclıysan 1 aşama senın icin başarılı iyi bir dhi yanı kalem le eken bulursan harıka sonucların olur

2 kırıterde eken yer.Yanı şunu dıyorum eskı teknık yanı kanal acık ekerlerse sıık ekım yapamazlar bu teknıkle .Ensedekı sacların sıksa yogun bır sacın varsa ensende kesınlıkle dhi teknıkle yanı kalem teknıyle ekım yaptır .Kanal acıp ekım yaptırırsan baya baya küfür edersın 1 sene sonra.Yolda gezerken ben cok görüyorum adamın sacını 3 metreden saya bılıyorum o derece seyrek ekıyorlar .Acele etmeden para biriktir ve araştır kalem le eken yer bul dhi ile yanı choi de denıyor.1 gunde 3000 gref ekmıyorlar ama sık ekım yapıyorlar onun icin gun 2 cıkıyor 2 gunde sık sık ekıyorlar .Kafan balon gibi olmuyor.ensende haşat edılmıyor neden cunki başka musterı beklıyor mantıgıyla calışmıyor bu tıp yerler

dhi yanı kalem teknıyle ken yerler

muttalıb keser

koray aydın

esra serkan tetik

Dr.laronzo italya

link koyuyorum dhi kalem teknık nedir dıye sorarsanız bakın lınke ne derece sık ekıyorlar .Hic kafanıa takmayın güzel sacınız olur o derece dıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=lTwri02b2DI sıklıga bakın kanama varmı yokmu ona bakın siz karar verin

sacekımsonucları.com sitesi doktorlardan para istemişti ben ses kaydını dınledım site yonetıcısı olan bır mod telefon edıp doktorlardan 1500 tl istıyoruz sizden. Dısarıdan servser kıraladık giderimiz dolar aylık sukadar paraya ıhtıyacımız var.sizinde ekımınız güzel buraya gelen kulanıcılar sizin ekımınızı görüyor burdan pasta yıyorsunuz.Bizde pastadan pay istiyoruz demişti ben kendim dınledım ses kaydını.Düşünün o sıtede esma serkan tetık banlamışlardır .30 doktordan 1500 aylık avanta alsalar cok manyak para zaten o sıtede 10 doktor öne cıkıyor muttalıp keser koray aydın dışındakıler işe yaramaz.Kım esma serkan tetık ismini sorsalar hemen yasaklıyorlardı.Araştırın görün

En yi site bence burası kımseden para avanta ısteyen yok özgürce hakaret etmeden yazabılıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixx -- 17 Ağustos 2018; 16:13:57 >
  • unixx U kullanıcısına yanıt
    Hocam Muttalip Keser istanbuldamı yoksa ankaradamı

Birde Muttalıp keserin ekim ücreti nedir,malum koray erdoğanın fiyatları zengin insanlara yönelik

Hocam yeter artık reklam yaptığın hadi 1 yazdın 2 yazdın sustum ama esra serkan tetik reklamı yapacağım diye sürekli aynı şeyleri yazıp duruyorsun. Bıktım artık senin esra serkan tetik reklamı yapmandan

Bir de reklam yapacağım diye yalan yanlış şeyler yazıyorlar DHI Türkiyede sadece 4 kişi yapıyormuş te allam... DHI yöntemi yapamayan saç ekimci mi var.... sanki çok özel bir yöntem her saç ekim merkezi yapamıyor bunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juninhotr -- 19 Ağustos 2018; 13:32:35 >
  • juninhotr J kullanıcısına yanıt
    Bir Esramız eksikti o ada bakalım :)

Hocam Dhi ekim bütçemi aşıyor bildiğin uygun fiyatli dhi ile eken var mı? Ya da dhi ile ekenler kimler birkaç isim söyler misin araştırayım

• Arkadaslar merhaba yaklaşık 1 senedir forumları videoları heryerde saç ekimi teknik sonuç öncesi sonrası kısacası herşeyi takip ediyorum

En nihayetinde 18/08/2018 ctesi istanbulda bir klinikte ekim işlemim gerçekleşti hepinizin bu konu hakkında çok tereddütü olduğunu biliyorum

Kimse reklam falan demesin ne isim vericem ne adres sadece resimlerimi yolluyorum sizlerdende yorum istiyorum nasıl iyimi kötümü diye

• Bu ekimden sonrası ilk görüntü bugün ekimden sonraki ikinci gün pek bi değişiklik yok yarın ilk yıkama yapacagım sonra yine foto atarım sizlere dönör bölgesinde şimdilik bi sıkıntı yok onuda yarın çekerim sizlere

• Badege B kullanıcısına yanıt
    senin sacın var ama seyrekmiş alın kısmını asagıya cekmışler.Resimden tam net olmuyor eger sık ekım yapmıslarsa bunu en iyi sen anlarsın bence olur .Tabi ekılen sacın kacda kacı dökülcek kacda kacı tutacak oda var .Bence bekleyıp görücegiz .Ha sana reklam yapıyorsun dıyenler olucak onlara kafanı takma.Hayırlı olsun ekımın inşallah güzel sonucları alırsın
  • potanmitilla P kullanıcısına yanıt
    Bakın söyle soylıyelim .her kesın bütcesi iyi degil bazıları para problem degil yeterki iyi olsun der bazılarıda maddı durum önemli der.Senin durumunubılmıyorum ama söyle dıyelim

5-8 bın arası dhi kalem teknıgı esma serkan antalya sacı almasıda ekime kendisi giriyor

2 euro gref başı arası muttalıb keser sacı kendısı alıyor ekimi ekibi yapıyor

2.5 euro gref başına fıyat koray erdogan sacı almasıda ekime ekmesıde ekibi yapıyor

20-30 tl mucize ya yakın sac ekimi .Dr.lorenzo .italya sacı ekibi alıyor lorenzo ekıme kendisi yapıyor

Arena med koşarak degil ucarak kacın
    Gülten ünveren duyarsanız koşarak degil ucarak kacın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixx -- 21 Ağustos 2018; 16:55:54 >
  • potanmitilla P kullanıcısına yanıt
    Selamlar sacının resmini ata bılırsenız dönör alanınıza bakalım sakalınızdanda alım yapıyorlar dhi kalemlede ekım yapıorlar.sakalınız sıklıgı nedir ense saclarınız nasıl bakalım .Benden fıkır almak istersen zaten yazıyorum cevaplarda sanada fikrimi söylerim istersen ama resım at sac ve sakalının durumuna bakalım

Bzıları sana gögüs kılarınıda ekıyorlar dıye bilir ekiyorlarda gögüs kılları tutunamıyor kafada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixx -- 21 Ağustos 2018; 17:2:6 >
  • Ekimden sonra 4. Gün

• selamlar bence yasın daha erken ekım yaptırırsan 28-30 yaslarında kendi sacların dokulunce tuhaf durur.ama karar senın bence bekle.Veya protez sac denebılırsın karar senın .kac geref demışsın sakaldanda alıp ekıp yapıyorlar ense sacın cok sıksa 3000 gref enseden alınır .sakalında sıksa ordan da 1500 alınırsa topalde 3500-4000 cuvarı cıkar .Tabi ense ve sakalın durumunu bılmıyoruz .yogun veya yogun degil dıyecek olan sensin.Benim sakalın yogun degildi mesela benden 1080 tane sakal almışlardı tepeye ektiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unixx

selamlar bence yasın daha erken ekım yaptırırsan 28-30 yaslarında kendi sacların dokulunce tuhaf durur.ama karar senın bence bekle.Veya protez sac denebılırsın karar senın .kac geref demışsın sakaldanda alıp ekıp yapıyorlar ense sacın cok sıksa 3000 gref enseden alınır .sakalında sıksa ordan da 1500 alınırsa topalde 3500-4000 cuvarı cıkar .Tabi ense ve sakalın durumunu bılmıyoruz .yogun veya yogun degil dıyecek olan sensin.Benim sakalın yogun degildi mesela benden 1080 tane sakal almışlardı tepeye ektiler.
    hocam baya kıllıyım aslında ama birtek saçta yok işte ensem ve sakallarım çok fazla her hafta ensemi keserim çok gür oldukları için sakalda keza baya fazla ensede çok o konuda sıkıntım yok ama işte bu yaşlarda da kel gezmek istemiyorum insanın moralini bozuyor biran önce ful saçlı olmak istiyorum şimdi ektireyim dökülürse ilerde bir daha ektiririm dökülen yerlere , ama işte fiyat olarak ne kadar çıkar güzel bir şekilde nerede ektirebilirim neresi iyidir falan hiç bilmiyorum birde ektirdikten sonra finastaride falan kullanmak istemiyorum bazı doktorlar ondan öneriyormuş sanırım
  • NOT: Zamanım oldukça zaman zaman yazımın aşağısında bulunan ekim merkezlerine sorulması gereken hayati soruları tekrar tekrar forum sayfası yenilendikçe yenileyeceğim ki siteye yeni üye olan arkadaşlar ve sayfaların tamamını okumaya fırsatı olmayan arkadaşlar bu soruları ekim yaptırmayı düşündükleri merkezlere sorsunlar. Bu siteyi düzenli kullanan arkadaşlardan ricam bu yazıları tekrar ve tekrar gördüklerinde lütfen bana kızmayın tek amacım kimsenin benim düştüğüm bu sahtekar saç ekim ve plastik cerrahi pazarlamalarına kanmamalarıdır. Herkese teşekkür ederim.

Çok güzel yazmışınız elinize sağlık umarım çok güzel sonuç elde edersiniz. Bende bir şeyler eklemek istiyorum çok ağır bir ekim mağduru olduktan sonra bende 10 aylık süreç içerisinde zaman zaman günde 10 saate varan araştırmalar yaptım ve her seferinde daha kötü ne olabilir diye düşünürken bu sektör hakkında akıl almaz ahlaksızlığın döndüğünü gördüm. Hala bu ahlaksız ekim ve plastik cerrahi merkezlerinin bu sahtekarlığı nasıl yapmaya cüret edebildiklerine inanamıyorum.Malesef bu site ve benzeri sitelerde de bu ahlaksız kurumlar sahte hesaplar altında reklamlarını yapmaya ve insanları manüpüle etmeye devam ediyorlar, ekim mağduru olan bir kişi olmama rağmen ve başımdan geçenleri tek tek hiçbir ayrıntısını atlamadan hiç kimsenin benim düştüğüm duruma düşmemesi için insanlara yardım amaçlı yazmama rağmen beni bile bir ekim merkezi olarak suçluyorlar. Değerli arkadaşlar site de yer alan ekim yaptırmış şahsın fotoğrafıyla beraber ekim yaptırdığı merkezin logosu bulunan fotoğrafların hiç birine ama hiç birine itibar etmeyiniz bu şahıslar ekim merkezlerinin pazarlama elamanları ve bu tarz forum siteleri üzerinden müşteri çekmeyi hedefliyorlar. Malum ekim yaptıran bir şahıs telefonundan kendi resim çekip koysa merkezin logosunu koyamaz. Logo içeren tüm resimler saç ekim merkezlerinin kendini ekim yaptırmış bir müşteri gibi gösteren çoğunlukla Photoshop la oynanmış resimleridir. Maalesef değerli arkadaşımın da belirttiği gibi Türkiyede hemen hemen her merkezde ekimler 20 li yaşlarda lise mezunu düşük ücretli kalifiye olmayan sağlıkla ilgili hiçbir bilgisi olmayan tecrübesiz kişilere yaptırılıyor. Bu ekim merkezlerinin sahipleri kendilerini hastalara Dr., Saç ekim uzmanı, medikal estetik direktörü veya buna benzer çeşitli unvanlarla son derece ahlaksız bir şekilde kandırıyorlar, lütfen bu konularda çok dikkatli olunuz. Ben çok detaylı bir araştırma sonucu bu ekim merkezlerinin isimlerini ve kendini sahte sağlık personeli olarak tanıtan bu kurumların sahiplerinin ne tarz meslek gruplarından geldiklerini detaylı bir şekilde yazmıştım fakat sağolsun beni bir ekim merkezi olarak suçlayan ve aynı tarzda çalışan bir ekim merkezi siteye şikayet etmiş ve bu yazımı siteden kaldırtmıştı. Yine üşenmeden aşağıda tekrardan ekim merkezlerine sorulması gereken önemli soruları sıralıyorum bunlardan birine bile net bir cevap alamazsanız lütfen direk o ekim merkezinden koşarak uzaklaşın. Bu tarz akıl almaz sahtekarlıkla çalışan ekim merkezlerinin isimlerini ve kendini Dr. olarak tanıtan bu ahlaksız şahısların aslında hangi meslek gruplarından geldiğini öğrenmek isterseniz bana özelden yazabilirsiniz malum siteye bu merkezlerin isimlerini koyunca ekim merkezlerinin sahte hesaplar altında şikayette bulunup işlerine gelmediği için bu yazıları kaldırtıyorlar.

Bu ekim merkezlerinin merkez ismi belirtmeden hangi meslek gruplarından geldiklerini bir defa tekrarlamakta fayda görüyorum; Kendini DR. olarak tanıtan bu şahıslar aslına ; Mobilya tüccarı, emekli astsubay, garson, restaurant pazarlamacısı, hemşire, berber, turizmci, eski saç ekim asistanı ( ki çoğu böyle bu sektördeki karlılığı görüp 2-3 bin liraya çalışacağına kendi ekim merkezlerini kuran insanlar) ve çeşitli diğer ticaretle uğraşan meslek gruplarından gelmektedirler.
    1) Ekim Dr. tarafından mı yoksa saç ekim uzmanı , medikal estetik direktörü, medikal estetik kordinatörü veya genç bir ekip tarafından mı yapılacak. Ekimin Dr. tarafından yapılacağına emin olunuz. Dr. olmayan ve yukarıda belirttiğim unvanlara sahip hiç bir insanın size dokunmasına izin vermeyin. Türkiyede hemen hemen her platik cerrahi ve saç ekim merkezlerinde bu işlemler bu yukarıda belirttiğim ve kurumun kendilerine vermiş olduğu ünvanlara sahip tecrübesiz insanlar tarafından yapılıyor. Muhtemelen ekim merkezi size ilk başta kendini Dr. ve merkezi de hastane olarak tanıtacak lütfen dr. ve ekim uzmanı unvanlı kişinin diplomasını görmeyi talep ediniz.

2) Saçlar donör bölgeden mikromotor ile kaç mm. lik uçlarla alınacak 0.6, 0.7,.... , 1.2 mm , saç alımı yapılacak uçlar saçınızın alınacağı bölgenin alım sonrası doğal görüntüsü için büyük önem taşıyor eğer uçlar 1 mm ve üzeri uçlarla alınacaksa kesinlikle alınan bölgede büyük iz kalacaktır ve alınan alanda büyük tahribata yol açacaktır. Bunu kesin sormanız ve gözünüzle alım yapılacak uçları görmeniz lazım. Alım donör bölgenizdeki tahribatı minumun a indirmek için mutlaka en ince uçlarla alınmalıdır.

3) Ekim için açılacak kanallarda kullanılacak punch ların uçları ne kadar ince olursa ekim sonrası kanlanma ve iz bırakma oranı o denli az ve görünmez olacaktır. Nerdeyse hemen hemen tüm ekim merkezleri bu işlemi çabuk bitirmek için kalın uçlar kullanıyor ki böylece ekim daha hızlı bitmiş ve bir sonraki müşteriye geçim o kadar çabuk sağlanıyor aynı zamanda bu ekim ve plastik cerrahiler kalın uç kullanıyor ki böylelikle bir saç kılı için açılan kanallara 2 li 3 lü ve 4 lü saç ekebiliyorlar ve işlem çok daha hızlı bitmiş oluyor. Lütfen ekimde kullanılacak uçların 1 mm den küçük olmasına çok özen gösteriniz ve ekim öncesi bu uçları görmeyi talep ediniz. Eğer büyük uçlarla kanal açılırsa iz kalma oranı ve aynı köke birden fazla kök yerleştirilmesi yüksek olacaktır. Tekrar belirtiyorum tüm ekim işlemi yapanlar kalın uç kullanmayı tercih eder ki işlem daha kısa sürsün ve başka ekim için sırada bekleyen hastaya geçiş o kadar hızlı sağlansın.

4) Kanallar kaç derecelik açılarla açılacak, bu soruyu kesin sormanız lazım yanlış açılarla açılan saç ekimi sizde doğallıktan çok zıt bir görüntüye sebebiyet verecektir. Kanallar mutlaka 30-45 derecelik açılarla yapılmalıdır ki saç çıkışları doğal olsun.

5) Alınan saç lar kaçlı gruplar halinde ekilecek 2 li 3 lü 4 lü veya tekli işte burası ekim yapacak yerin kalitesini en belirleyici özellik , hemen hemen tüm merkezler çoklu saç ekmek isteyecektir ki işlem operasyonu gerçekleştirecek kişi tarafından daha zahmetsiz ve çabuk bitsin ki diğer potansiyel müşterileri kaçırmayalım mantığı ile muhtemelen gün içinde tek ekim yaptıracak kişi siz olmayacaksınız ve ekim yapacak yer bu işlemin olabildiğince çabuk bitmesini isteyip diğer müşteriye geçmek isteyecektir. En kaliteli ekim tekli olan ekim olacaktır.Çoklu ekilen köklerin dipleri kabar kabar olur ve doğaldan zıt bir görünüm sağlar ve unutmayın ki çok lu ekilen kökler için daha kalın uçlu punch lar kullanılır buda yara iyileşme sürecini uzatır ve iz kalma riskini arttırır.
    6) Saç ekim merkezleri adeta bir fabrika gibi çalışır tüm hizmetler fiyata dahildir çoğunun özel V.I.P lüx transfer araçları bulunur ve pazarlama ve ikna daha kolay olsun diye tüm hizmetleri bir arada sunarlar. Paket olarak olarak sunulan bu hizmetlerin bulunduğu hiçbir ekim merkezinde Dr. çalışmaz ve tüm işlem genç 20 yaşlarında ki tecrübesiz hemşire görünümlü kızlara ve çocuklara yaptırılır. Dr. un ekim yaptığı hiçbir yerde bu hizmetler bulunmaz malum Dr. sadece Dr. dur bu tarz ticari kaygılarla hareket etmez ve sadece işini yapar. Sahtekar Ekim merkezlerinin bu full paket sistemi tercih etmesinin sebebi özellikle ülkemize gelen arap turistlerin merkezlerine daha kolay şekilde ulaşmasını sağlamaktır. Unutmayın bu ahlaksız saç ekim merkezlerinin sahipleri çoğunlukla ticaretle uğraşan çeşitli farklı meslek gruplarından gelir ve pazarlama , ikna ve müşteri gözü boyama yetenekleri çok ama çok gelişmiştir. Bu o kadar gelişmiştir ki kendilerini Dr. ve Ekim uzmanı olarak tanıtma cesaretini bile gösterirler. Bu full paketlerin sunulduğu merkezlerden kesinlikle uzak durunuz, bu kurumların hiçbirinde ama hiçbirinde Dr. bulundurulmaz ve tüm işlemler yukarıda belirttiğim herhangi bir sağlık bilgisi olmayan tecrübesiz şahıslara yaptırılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unixx

selamlar bence yasın daha erken ekım yaptırırsan 28-30 yaslarında kendi sacların dokulunce tuhaf durur.ama karar senın bence bekle.Veya protez sac denebılırsın karar senın .kac geref demışsın sakaldanda alıp ekıp yapıyorlar ense sacın cok sıksa 3000 gref enseden alınır .sakalında sıksa ordan da 1500 alınırsa topalde 3500-4000 cuvarı cıkar .Tabi ense ve sakalın durumunu bılmıyoruz .yogun veya yogun degil dıyecek olan sensin.Benim sakalın yogun degildi mesela benden 1080 tane sakal almışlardı tepeye ektiler.
    Sakalınızdan alınan bölgede alım yapıldıktan sonra alım dan dolayı yara izi kaldı mı ? Sinek kaydı tıraş olunca çene bölgesinin altında yuvarkak yara izi birakıyor mu ?
  • sss88 S kullanıcısına yanıt
    hocam peki ankarada kimi tavsiye edersiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 19992000200120022003
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.