Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (200. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.455.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaslar tekrar. Halen Ankarada oldugum ıcın tam anlamı ıle yasadıklarımı paylasamıyorum. Kucuk bır Compaq Mını laptoptan yazdıgım ıcın tam olarak pc ye alısamadım ve resım yuklemek ıcınde kart gırısı yok. Almanyaya dondugum zaman ıyı bır paylasım yapıcam.

Bıurdan herkese soylemek ıstedıgım ve Sac ektırenlerınde soyledıgı gıbı sakın 2 gunluk resımler ıle yorum yapmayın. En azından 3 ay gecmesı lazım hatta 6 ay.

Kısaca belırtmek gerekırse bende agrı sızı olmadı hıc ve kendımde cok uyumlu bır hasta ıdım. Bunu Doktorlarda soyledı fakat bunlar onemsız ve bızım sac kalıtemıze bır artısı yok. Sadece Doktorların daha ıyı calısması acısından yararlı olabılır tabıkı. Her ıgnede bagırıp sızlanmayın ve Doktorunuzu dınleyın.

Basımda bır sısme olmadı fakat ekım bıtısınden sonrakı 2. gun bıraz oldu. Ikı kaşımın ortası bıraz sıstı fakat o kadar rahatsızlık verıcı bır sey degıl.

Ekımden sonrakı gunlerde Saclarınızı verılen sampuanla yıkadıktan sonra gunden gune saclarınız sıyahlasıp bır forma gırıyor ve bu sızı mutlu edıyor.

Bende sabırsızlıkla beklıyorum 3 ayın dolmasını sızlere yardımcı olmak ıcın. Daha dereyı gormedın pacayı sıvayın demıyorum ve herkesın beklemesını ıstıyorum.

Jıyan21 ılk örnektır ve basarılı bır calısma olmustur.

Polarıs arkadasta yenı ekım yaptı onunda suanda bır sıkıntısı yok.

Ben 3. örnek ve daha yenıyım.

Yukarda yazdıgım 2 arkadastan tek farkım var. Benım Sac nakılımı Gokhan hoca yapıcaktı fakat ne oldu ıse anladım baska bır Doktor yaptı. Ismı Dr. Alı Osman Hoca.

Dr. Alı Osman Sac nakılımın hepsını kendısı yaptı ve bende sonucu merak ıle beklıyorum. Dıger arkadaslarada Dr.Alı Osman hocamız ve Gokhan Hocamız nakıl yapmıstır. Fakat agırlıklı olarak Gokhan Hoca sanırım nakıl yapıyor. Alı Osman hocada Gokhan hocadan ogrenıp nakıl yapıyor ve ben gayet memnun kaldım kendısınden. Fakat dedıgım gıbı sonucu beklemek en mantıklısı. Mekan yada reklam bızım ıcın o kadar onemlı degı.

Ben bıraz farklı örnegim tek Dr tarafından nakıl yapıldıgım ıcın.Dr. Alı Osman hocaya lafım yok fakat sıtelerde genelde Dr.Ozgur ısımlerı cıkıyor ve bızde o hocaya ekım yaptırcaz dıye gıtmıstık. Yada Dr.Gokhan hocaya. Alı hocanın ısmı cok önde olmadıgı ıcın bıraz kuskuya dustum ama ınsallah bır sorun yasamam ve yasatmam.

Saclarım bıraz uzasın ve gelıssın daha kapsamlı bır yazı yazıcam kımseyı yanıltmadan.

Bu foruma nakıl yaptıran arkadaslar eger yabancı dıllerı varsa yabancı sıtelerdekı forumlarada yazmalarını rıca ederım. Ben 1 yıl boyunca hem Turk, Alman ve Ingılız sıtelerınde yazıcam.

Hair Line Clinik

Dr.Ali Osman Hoca

7 - 8 Agustos 2011 greft

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janibol -- 11 Ağustos 2011; 20:22:22 >
  • Arkadaslar bende söz verdiğim gibi resimlerimi paylastım ve eyfel27 sagol kardesim bu is emek isi bu is para işi iki taraf icinde gecerli ne emeginize yazık edin nede paranıza cok iyi arastırın eyfel 27 gibi yada ektirecek arkadaslara diyorum resmi ordan kaldırıcam benden bu kadar tekrar iyi sartlar altında insallah görüsürüz yine resim paylasıcam ama bu sayfa burda oldugu surece yine söz arkadaslar herkesin ekimi basarılı gecmesi dileği ile iyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: thealchemist

quote:

Orijinalden alıntı: iflus1

wayne rooney e saç eken ,internette araştırdım bessam farjo adında bir doktor . ama bu doktorun kendisi zaten epey bi kel. ön tarafına ekim yapılmış, bir resmini gördüm internettetek tük saçlar acayip kötü, sırıtıyor resmen ... rooney bu adama nasıl saç ektirmiş ki....ücret te 11.000 euro imiş.

iyi bir saç ekimi yaptırmak için araştırmak ve bunu önemsemek gerekiyor.yılda 20 trilyon kazanan bir futbolcu bile olsanız eğer araştırma yapmaz kafa yormazsanız londranın sıradan bir saç kliniginde yaptırırsınız.ama biraz araştırma yaparsanız ve para asla sizin için bir sorun deilse ucaga atlar los angeles a gider alvi armani ye 50bin dolar verir sanat eseri gibi bir sac ekimi yaptırırsınız

ayrıca üzerinden 1 sene geçmeden wayne rooney in sac ekimi hakkında yorum yapmak anlamsız olur belki guzel olucaktır ama yine de milyon poundlar kazanan birinin mahalle klinigi tarzı bi yerde ekim yaptırması gercekten ilginc

teal, ben doktor için kötü demedim belki de işini iyi yapıyor belkide ünlü biri ama adamın kendisi kel ve ön tarafa ektirmiş kötü bir ekim sırıtıyor resmen, ünlü bir futbolcu bu kötü körüntüyü görüp o doktora nasıl ektirir onu kastettim.

Janibol hayırlı olsun, resimlerini bekliyoruz.

tutkuen, senin de hayırlı olsun, inşallah istediğin sonucu alırsın,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iflus1 -- 11 Ağustos 2011; 19:49:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janibol

Selam arkadaslar tekrar. Halen Ankarada oldugum ıcın tam anlamı ıle yasadıklarımı paylasamıyorum. Kucuk bır Compaq Mını laptoptan yazdıgım ıcın tam olarak pc ye alısamadım ve resım yuklemek ıcınde kart gırısı yok. Almanyaya dondugum zaman ıyı bır paylasım yapıcam.

Bıurdan herkese soylemek ıstedıgım ve Sac ektırenlerınde soyledıgı gıbı sakın 2 gunluk resımler ıle yorum yapmayın. En azından 3 ay gecmesı lazım hatta 6 ay.

Kısaca belırtmek gerekırse bende agrı sızı olmadı hıc ve kendımde cok uyumlu bır hasta ıdım. Bunu Doktorlarda soyledı fakat bunlar onemsız ve bızım sac kalıtemıze bır artısı yok. Sadece Doktorların daha ıyı calısması acısından yararlı olabılır tabıkı. Her ıgnede bagırıp sızlanmayın ve Doktorunuzu dınleyın.

Basımda bır sısme olmadı fakat ekım bıtısınden sonrakı 2. gun bıraz oldu. Ikı kaşımın ortası bıraz sıstı fakat o kadar rahatsızlık verıcı bır sey degıl.

Ekımden sonrakı gunlerde Saclarınızı verılen sampuanla yıkadıktan sonra gunden gune saclarınız sıyahlasıp bır forma gırıyor ve bu sızı mutlu edıyor.

Bende sabırsızlıkla beklıyorum 3 ayın dolmasını sızlere yardımcı olmak ıcın. Daha dereyı gormedın pacayı sıvayın demıyorum ve herkesın beklemesını ıstıyorum.

Jıyan21 ılk örnektır ve basarılı bır calısma olmustur.

Polarıs arkadasta yenı ekım yaptı onunda suanda bır sıkıntısı yok.

Ben 3. örnek ve daha yenıyım.

Yukarda yazdıgım 2 arkadastan tek farkım var. Benım Sac nakılımı Gokhan hoca yapıcaktı fakat ne oldu ıse anladım baska bır Doktor yaptı. Ismı Dr. Alı Osman Hoca.

Dr. Alı Osman Sac nakılımın hepsını kendısı yaptı ve bende sonucu merak ıle beklıyorum. Dıger arkadaslarada Dr.Alı Osman hocamız ve Gokhan Hocamız nakıl yapmıstır. Fakat agırlıklı olarak Gokhan Hoca sanırım nakıl yapıyor. Alı Osman hocada Gokhan hocadan ogrenıp nakıl yapıyor ve ben gayet memnun kaldım kendısınden. Fakat dedıgım gıbı sonucu beklemek en mantıklısı. Mekan yada reklam bızım ıcın o kadar onemlı degı.

Ben bıraz farklı örnegim tek Dr tarafından nakıl yapıldıgım ıcın.Dr. Alı Osman hocaya lafım yok fakat sıtelerde genelde Dr.Ozgur ısımlerı cıkıyor ve bızde o hocaya ekım yaptırcaz dıye gıtmıstık. Yada Dr.Gokhan hocaya. Alı hocanın ısmı cok önde olmadıgı ıcın bıraz kuskuya dustum ama ınsallah bır sorun yasamam ve yasatmam.

Saclarım bıraz uzasın ve gelıssın daha kapsamlı bır yazı yazıcam kımseyı yanıltmadan.

Bu foruma nakıl yaptıran arkadaslar eger yabancı dıllerı varsa yabancı sıtelerdekı forumlarada yazmalarını rıca ederım. Ben 1 yıl boyunca hem Turk, Alman ve Ingılız sıtelerınde yazıcam.

Hair Line Clinik

Dr.Ali Osman Hoca

7 - 8 Agustos 2011 greft

kardes merhaba hayırlı olsun hersey gonlunce olur insallah .....

prosedur neden degısmıs pekı neden ozgur hoca yapmadı...alımı kım yaptı pekı ?

bu forumda herkez hlc dr özgür yapıyor diye biliyordu bunu yazman iyi oldu...
  • Ekim yaptıralı 4 ay oldu şu anki halimden gram mutlu olamadım desem yeridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lemonyak

Ekim yaptıralı 4 ay oldu şu anki halimden gram mutlu olamadım desem yeridir.

kardes nerde ekim oldu
  • Tekrar merhaba arkadaşlar, daha önce 21-22 Temmuzda Gökhan Gür'de ekim yaptırdığımı söylemiştim.Yaklaşık 20 gün oldu.
    Fotoğrafları paylaşmak istedim.Şu ana kadar bir sorun yaşamadım.Yorumlarınızı bekliyorum.
    http://a1108.hizliresim.com/11/8/12/1179.jpg
    http://b1108.hizliresim.com/11/8/12/1208.jpg
    http://a1108.hizliresim.com/11/8/12/1221.jpg
  • Selam yenıden, yanlıs anlasılma olmasın. Dr.Ozgur greftlerı alıyor ve topluyor. Nakılı sadece Dr.Alı Osman yaptı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chapkin42

zafka , 12 leyli 12, ozbeh, cenderme , mst 21 nickli arkadaşlar hepinizi istanbul esteticada ayşegül hanıma ektirme işlemini gerçekleştirdiniz dogrumu ben hepinizin görüşünü ve son görünüşünüzü merak ediyorum mesela tüm baştan sona bugüne kadar olan tabi mümkünse fotograflarınızı atabilirmisiniz. hepsini birleştirip istanbul estetica yapalım olurmu. yardımcı olursanız sevinirim

evet kardeşim doğrudur, Ayşegül hanımda ekim yaptık...inan bende sadece bu foruma baktım, ayşegül hanımda ekim yapan arkadaşların saçlarını gördüm ve beğendim, direk gidip ektim yani toplam, karar verme,araştırma, ektirme inan 20 günü buldu (ama forumu inan baştan sona 3 kez okudum). Ayşegül hanım ve ekibini ekim günü tanıdım ve tanıdığımada çok memnun oldum..gerçekten çok güleryüzlü ve ilgili davrandılar ve bugün ekimin 9.günü beni en az 2-3 defa arayıp durumumu sordular. ayrıca şunuda söylemek istiyorum ekimim çok iyi oldu veya kötü oldu demiyorum bunu zaman gösterecek, ama inanın ayşegül hanım ve ekibi ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar. istersen zafer abinin veya 12 leyli 12 nin resimleri nette bakabilirsin, ayrıca google ye facebook istanbul estetica yazarsan oradaki resimlerdende bilgi sahibi olabilirsin, ha bide dün ünlü vj bülent te estetica da ekim yaptı. kardeşim sende araştırmanı iyi yap sana en mantıklı gelen yerde ekimini yaptır...ayrıca ayşegül hanım greft hesabı yapmıyor, alabildiği kadar grefti alıyor ve olabildiğince sık bi ekim yapmaya çalışıyor. başka sorun olursa bilgim ölçüsünde cevaplayabilirim, ama zafer abi bu konuda daha tecrübeli o daha iyi açıklayabilir sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mst 21

quote:

Orijinalden alıntı: chapkin42

zafka , 12 leyli 12, ozbeh, cenderme , mst 21 nickli arkadaşlar hepinizi istanbul esteticada ayşegül hanıma ektirme işlemini gerçekleştirdiniz dogrumu ben hepinizin görüşünü ve son görünüşünüzü merak ediyorum mesela tüm baştan sona bugüne kadar olan tabi mümkünse fotograflarınızı atabilirmisiniz. hepsini birleştirip istanbul estetica yapalım olurmu. yardımcı olursanız sevinirim

evet kardeşim doğrudur, Ayşegül hanımda ekim yaptık...inan bende sadece bu foruma baktım, ayşegül hanımda ekim yapan arkadaşların saçlarını gördüm ve beğendim, direk gidip ektim yani toplam, karar verme,araştırma, ektirme inan 20 günü buldu (ama forumu inan baştan sona 3 kez okudum). Ayşegül hanım ve ekibini ekim günü tanıdım ve tanıdığımada çok memnun oldum..gerçekten çok güleryüzlü ve ilgili davrandılar ve bugün ekimin 9.günü beni en az 2-3 defa arayıp durumumu sordular. ayrıca şunuda söylemek istiyorum ekimim çok iyi oldu veya kötü oldu demiyorum bunu zaman gösterecek, ama inanın ayşegül hanım ve ekibi ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar. istersen zafer abinin veya 12 leyli 12 nin resimleri nette bakabilirsin, ayrıca google ye facebook istanbul estetica yazarsan oradaki resimlerdende bilgi sahibi olabilirsin, ha bide dün ünlü vj bülent te estetica da ekim yaptı. kardeşim sende araştırmanı iyi yap sana en mantıklı gelen yerde ekimini yaptır...ayrıca ayşegül hanım greft hesabı yapmıyor, alabildiği kadar grefti alıyor ve olabildiğince sık bi ekim yapmaya çalışıyor. başka sorun olursa bilgim ölçüsünde cevaplayabilirim, ama zafer abi bu konuda daha tecrübeli o daha iyi açıklayabilir sanırım.

kardeşim bilgilerin için çok teşekkür ederim öncesinde çok aşırı derece kızmıştım ilgilenilmedi diye ama daha sonrasında en çok ilgilenen ayşegül hanımlar oldu yani kendisi akşam yine konuştuk açıkçası beni ikna etti bile diyebilirim kafamda şuana kadar herhangi bir yer oluşmamıştı ama daha iyisini bulana kadar kesinlikle tercihhim onlar oldu tabikide bu tercih sizlerin sayesinde oldu... sizlerden olumsuz tek birşey duymadım varsa da söylemenizi rica ediyorum. ben bayramdan sonra ekim yaptırcam ama hala dedigim gibi şurasıdır kesinlikle dedigim biryer yok lütfen yardımcı olun... 66 67 sayfayı bende okudum ama kafam iice karma karışık oldu

ADMİN DEN RİCA ETMİŞTİM YADA YÖNETİCİ KİM VARSA DOKTOR İSİMLERİ YAPALIM DİYE AMA HALA BİR GERİ DÖNÜŞ YOK.... SADECE BU SİTEYE ÜYELİGİM VAR DİGER SİTELERE BAKMADIM BİLE AMA EMİNİM ŞUANA KADAR BU DENLİ İSTEK OLSA KESİN YAPARLARDI... BİR DÖNÜŞ YAPIN LÜTFEN DİYİNKİ YAPABİLİRİM YADA YAPAMAM... YAPARSANIZ ÜYENİZ DAHADA ARTACAK EMİN OLUN... SON KARAR SİZİN... SAYGILARIMLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: ser-mest

Tekrar merhaba arkadaşlar, daha önce 21-22 Temmuzda Gökhan Gür'de ekim yaptırdığımı söylemiştim.Yaklaşık 20 gün oldu.
    Fotoğrafları paylaşmak istedim.Şu ana kadar bir sorun yaşamadım.Yorumlarınızı bekliyorum.

kardeş güsel olmuş saçlar gayet doğal ön çizgi de gusel.hayırlı olsun kaç greft ve kaça maloldu sana ???
  • 2500 greft, 5400 TL'ye mal oldu.Şimdi şok dökülmeyi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mst 21

quote:

Orijinalden alıntı: jiyan_21

@mst 21
    merhaba rogain foam kulanıyorum şu an, ama kulanımını uzun vadede tutmak istemiyorum az kaldı biterse bırakacağım kulanımındaki sebep ise saç derisinde kan dolaşımını hızlandırıp saçların daha hızlı çıkmasını sağlıyor kardeşim bide sporla ilgili bir sorun var şunu diyim bence 2 aya kadar fazla spor yapma 3 aya kadarda fazla güneşe maruz kalma sigaranın saçla ilgili zararlı olduğu konusunda sadece süylentiler var ama tedbiri elden bırakma 2 haftaya kadar sigarayı azalt biraz tabi bunlar benim görüşlerim..!!!!

kardeşim cvp için çok teşekkür ederim, bende 1 kutu rogaine kullanmayı düşünmüştüm peki ekimden kaç gün sonra kullanılabilir? ayrıca saç durumun ile ilgili olarak ekilen saçların gelişiminden memnun musun? yani istediğin gibi oldu mu? (saçın çıkış yönü, saçın uzaması, sıklığı vb)

kabuklar bitikten sonra kulanabilirsin bir sakıncası yoktur

saçlarımdan memnunum saçın çıkış yönü vs.. saçımla ilgili gelişmeleri fotoğrafları yayınlıyacağım o zaman ne demek istediğimi anlıyacaksın kardeşim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janibol

Selam yenıden, yanlıs anlasılma olmasın. Dr.Ozgur greftlerı alıyor ve topluyor. Nakılı sadece Dr.Alı Osman yaptı.

merhaba

ama sana ekimden önce bilgi verilmeliydi diye düşünüyorum.Çünkü sen oraya dr.özgür e operasyon yaptırmaya gidiyorsun, yabancı forumlarda hep onun adı geçiyor onu tanıyorsun biliyorsun burdaki forumd a da onun adı geçiyor ama operasyon odasında alımdan sonraki asamayı bir baskası yapıyor...

sonuçta bu bir ekip işi demek böyle çalısıyorlar....3 ay sonrasını bizlerde merakla bekliyoruz tekrar hayırlı olsun...

saygılar
  • Greftlerı Dr.Özgür bey cok hızlı bır sekılde yerınden cıkarıyor ve topluyor. 2. gün ise Özgür bey yine Greftleri kafa derimden cıkardı fakat bu sefer Dr.Ali Osman hoca topladı. Toplama isleminde bir fark varmı bilmiyorum. Bana söylenen sadece Dr.Gökhan hoca ekim yapıcaktı ve yapmadı. Hasta yogunlugu oldugu icin böyle oldu bence. Cünkü üst kattaki diger hasta cok zor biriydi anlattıklarına göre. Biraz yogunlugu ona verdiler.

Insallah bı sıkıntı yasamam. Dr.Özgür ve Dr.Göhkan hocaya sordum dogalık acısından bır sey olurmu diye onlarda hayır dediler. Kendilerine ve Dr.Ali Osman hocaya cok güveniyolar. Yoksa ekim yaptırmazlardı sanırım.

Dr.Özgür beye zaten ilk tanısmamda sormustum. Saclarım dogal cıkıcak mı bır sorun olurmu demıstım. Kendısı soguk kanlılıkla hayır Alp bey her sey ıyı olucak ve dogal durucak dedı. Cunku 6 ay sonra gelıp neden dogal olmadı dıye sorun yasamıyalım dedım. HLC ye guvenerek gıttım ama ınsan genede korkuyor yanlıs bır sey olursa dıye. Sac Psıkolojısı cunku cok degısık bır sey. Tam her sey guzel olucak derken bıde tam tersı olup basımıza iş almak ıstemıyoruz.

Kötü ekim yaptıran arkadasları goruyorum bazende neden haklarını aramıyolar. Ben sahsen konusayım eger kotu bır ekım olursa ne yapıcagımı kendım bıle kestıremıyorum.

Bır kac ay gecsın yıne sacların cıkıs yonu azda olsa bellı olur. Yasadıklarımı kısaca anlatıcam boyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janibol -- 12 Ağustos 2011; 10:22:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ser-mest

Tekrar merhaba arkadaşlar, daha önce 21-22 Temmuzda Gökhan Gür'de ekim yaptırdığımı söylemiştim.Yaklaşık 20 gün oldu.

operasyon hakkında teknik bilgi verebilirmisiniz?
    sacları manuel mi aldılar makinayla mı?
    hastanede mi yaptılar gokhan gur un muaynehanesinde mi?
    gokhan gur sacların alımı kanal acma ve ekim kısımlarından hangisini kendi yaptı hangisini yardımcılarına yaptırdı?

bir de ekimden onceki saclarınızın resmini paylasırsanız daha faydalı olur
  • alp kardeşim için rahat etsin benim saçlarımın ekimine hepside girdi ama çoğunlukla dr. ali osman bey girdi bende ilk başlarda neden gökhan bey girmedi diye telaşlandım ama inan hepsi birbirinden iyi ve ben şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım memnunum sıkma canını eski yorumlaramıda bakabilirsin
  • @Jıyan21 : Insallah ıyı bır gorunume kavusurum. Insan telaslanıyor tabıkı. Sonucta sac olayı bu kel olmayan anlayamaz sıkıntılarımızı.
    Senın ekımınde gayet hos ve guzel. 4 ay olmadımı senın resım paylassan.

Ben gunde 2 kez saclarımı yıkıyorum. Yıkamadan önce selpakla ekım tarafına sürdügüm kremi emdırıyorum hafıf tamponlayarak. Sonra dus alırken sacları yıkıyom gene tampon yaparak. Sonra gene selpak ıle kalan kremlerı tamponluyorum. Saclar kuruyuncada temız temız tekrar kremı suruyorum.

Selpakla temızleyınce cok guzel oluyor. Kafada fazla bı kirli yaglanma olmuyor. Umarım yanlıs bır sey yapmıyorumdur. Saclar sımdı daha ıyıye gıdıyor gün gectikce.
  • benim daha 4 ay olmadı olunca fotoğraflarımı yayınlıyacağım merak etme kardeşim
    sendede kabuklar bitince fotoğraflarını görmek isterim bakayım nasıl olmuş
  • Benım ekim bölgesinde ve alım bölgesinde hic kabuklanma yok. Bu normal mi bilmiyorum fakat benim bandajları actıktan sonra ki 3. günüm. Banyodan önce saclardaki kremi alırken selpak ile tampon yapıyorum ve nokta seklınde kan gelıyor bazen ama cok degil.
    Ama gün gectikce kanlanma bitiyor zaten ve saclar sıyahlasmaya baslıyor.

Belkide devamlı kremli bıraktıgım icin kabuklanma yasamıyorum yada bır kac gün sonrada baslıyabilir ?
  • 
Sayfa: önceki 198199200201202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.