Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (198. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.456.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

teşekkür ederim iyi dileklerin için. o arkadaşın yazdıklarını okudum kardeşim ilginç yorumlar gercekten:) soruna gelecek olursak alabileceğimiz kadar greft alırız dediler ve bende 3600 civarı greft çıktı fiyat ise 2500 tl.

kardeşim sen nerde ektirmiştin esteworld demi ??

yok kardeş ben istanbul esteticada ektirdim.
  • arkadaşlar bugün ekimin 7.günü şuan resim atmanın bir anlamı olacağını zannetmiyorum ama isterseniz resim atabilirim, ilk 1-2 ay tüm ekimler aynı görünüyor sanırsam asıl olay 5.6. aylardan sonra ortaya çıkıyor ama beni sevindiren olay saç alınan bölgemin yani doner bölgenin fazla tahriş olmayıp hemen hemen greft alındığının pek belli olmamasıdır. ama hala bu bölgede ağrı devam ediyor.
    bide arkadaşklar lütfen birbirimize saygı ve sevgi çerçevesinde davranalım malum yaptığımız veya yapacağımız bu ekim işi gerçekten basit bir iş değil insan acaip stres oluyor, o yüzden biraz daha sakin olup birbirimizi kırmayalım...
    benim ekimim ile ilgili herhengi bir soru veya merak ettiğiniz bir şey varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. insan bu dönemde inanın çok soru sormak istiyor ama doğru soruyu bir türlü bulamıyor, bir soru hep eksik kalıyor. herkese iyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mst 21

arkadaşlar bugün ekimin 7.günü şuan resim atmanın bir anlamı olacağını zannetmiyorum ama isterseniz resim atabilirim, ilk 1-2 ay tüm ekimler aynı görünüyor sanırsam asıl olay 5.6. aylardan sonra ortaya çıkıyor ama beni sevindiren olay saç alınan bölgemin yani doner bölgenin fazla tahriş olmayıp hemen hemen greft alındığının pek belli olmamasıdır. ama hala bu bölgede ağrı devam ediyor.
    bide arkadaşklar lütfen birbirimize saygı ve sevgi çerçevesinde davranalım malum yaptığımız veya yapacağımız bu ekim işi gerçekten basit bir iş değil insan acaip stres oluyor, o yüzden biraz daha sakin olup birbirimizi kırmayalım...
    benim ekimim ile ilgili herhengi bir soru veya merak ettiğiniz bir şey varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. insan bu dönemde inanın çok soru sormak istiyor ama doğru soruyu bir türlü bulamıyor, bir soru hep eksik kalıyor. herkese iyi günler

tekrardan geçmiş olsun inşllah senin için hayırlı olur kardeşimeger vaktin ve imkanın varsa önce si ve sonrası fotograflar atabilirsen sevinirim. bu sayedee çok sevap alacak arkadaş var sende onlardan olursun inşllh :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: chapkin42

tekrardan geçmiş olsun inşllah senin için hayırlı olur kardeşimeger vaktin ve imkanın varsa önce si ve sonrası fotograflar atabilirsen sevinirim. bu sayedee çok sevap alacak arkadaş var sende onlardan olursun inşllh :)

tabiki kardeşim ne demek en kısa zamanda resimleri atarım, şu kabuklara az bi şey kaldı onlarda gitsin düzenli olarak resim atarım artık, umarım işe yarar.
  • forma biraz bakmayınca bayağı içeriği değişmiş sapmalar olmuş neyse konu kapanmışkene iyice dalandırıp budaklandırmak istemem ama şunu söylemeden geçemiyecem şu an için dünyanın hiç bir yerinde saçları çıkartıp ve koruyan ve dükülmesini engeliyen ve ömür boyu kulanmak zorunda bırakmayan hiç bir ilaç yok doğrudur minoxdil ve benzeri ilaçlar bir yere kadar iyidir o da taki saç deriniz o ilaçı tanıyana kadar inannın bir zamandan sonra hiç bir faydasını göremiyorsunuz ben kendim 1 sene kullandım ilk zamanlarda saç bile çıkarıyordu saçlarda artış oluyordu ama 1 sene sonrasında saçlar tekrar dan dökülmeye başladı ve hemen bıraktım yani demek istediğim saç derisi bağışıklık sağladıktan sonra ilaçın hiç bir fayda sağlamıyor çıkartığı saçlarıda döküyor mallesef.... wayne rooney fotoğrafını gösteren arkadaşa şunu demek istiyorum şu an için tek çözüm saç ektirmek başka hiç bir alternatif yok ve bunu çok iyi yapan yerler var yeter ki araştırmalarınızı doğru yapın ve iyi araştırın.... bu arada aramıza yeni katılan araştıran ve saç ektiren arkadaşlar var tekrar hgdiniz saç ektirenlerde hayırlı olsun umarım herkes istediği saçlara kavuşur
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiyan_21

forma biraz bakmayınca bayağı içeriği değişmiş sapmalar olmuş neyse konu kapanmışkene iyice dalandırıp budaklandırmak istemem ama şunu söylemeden geçemiyecem şu an için dünyanın hiç bir yerinde saçları çıkartıp ve koruyan ve dükülmesini engeliyen ve ömür boyu kulanmak zorunda bırakmayan hiç bir ilaç yok doğrudur minoxdil ve benzeri ilaçlar bir yere kadar iyidir o da taki saç deriniz o ilaçı tanıyana kadar inannın bir zamandan sonra hiç bir faydasını göremiyorsunuz ben kendim 1 sene kullandım ilk zamanlarda saç bile çıkarıyordu saçlarda artış oluyordu ama 1 sene sonrasında saçlar tekrar dan dökülmeye başladı ve hemen bıraktım yani demek istediğim saç derisi bağışıklık sağladıktan sonra ilaçın hiç bir fayda sağlamıyor çıkartığı saçlarıda döküyor mallesef.... wayne rooney fotoğrafını gösteren arkadaşa şunu demek istiyorum şu an için tek çözüm saç ektirmek başka hiç bir alternatif yok ve bunu çok iyi yapan yerler var yeter ki araştırmalarınızı doğru yapın ve iyi araştırın.... bu arada aramıza yeni katılan araştıran ve saç ektiren arkadaşlar var tekrar hgdiniz saç ektirenlerde hayırlı olsun umarım herkes istediği saçlara kavuşur

jiyan kardeşim minoxidil konusunda doğru diyorsun. bu arada formun en eskilerinden biride sensin ve sanırsam hlc de ekim yapmıştın, gerçi önceki sayfalarda resimlerini gördüm ve gerçekten çok güzel bi ekim olmuştu, rica etsem yeni resim atabilir misin, bide şu an için saça herhangi bi bakım veya ilaç uyguluyor musun?
    ayrıca ekimden kaç gün sonra spora başlayabilirim?
    sigara saç ekimini etkiliyor mu?

Allah herkesin gönlüne göre versin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TyranSlim

quote:

Orijinalden alıntı: thealchemist

ARKADAŞLAR ŞU MİNOXİLİ BIRAKINCA SACLAR DOKULUYO MUHABBETİNİ LUTFEN BIRAKALIM
    yeni bi ilaca baslayınca da bırakınca da dokulme olur.sadece minoxili bırakınca deil kullanmaya baslayınca da normalden fazla bi dokulme olur.saça alışık olmadığı bi şey verin ya da alıştığı bişeyi kesin yine dökülür.hic kullanmazken saçlarınıza jöle sürmeye başlayın dökülür.5 senedir kullandıgınız şampuanı değiştirip bambaşka bi şampuana başlayın dökülür.dokulme ne demektir once bi bunu arastıralım olur mu???

saclar surekli dokulur.yerine yenisi cıkar.her sacın kafada kalma suresi vardır.bu sure dolar dokulur ve yenisi aynı kokten cıkar.sacın dokuldukten sonra yerine cıkmaması sac kokunun ölmesi ile olur.bu da pat diye olmaz.gayet kalın ve belirgin bir sac teli döklünce orası kel kalmaz.kök sağlamdır çünkü gayet uzun ve kalın bir saç çıkarıyordur.korkmanız gereken dökülme tipinde sac teli önce incelir.kökü beslenmiyordur.incele incele kolumuzdaki tüyler gibi olur.ondan sonra da dökülür ve yerine yenisi cıkmaz.işte kel kalmayı sağlayan saçları seyrelten dökülme bu tarz dökülmedir

ayrıca kelleşmenin bir hastalık oldugunu kabul edelim.ölene kadar sürücek olan ve bariz bir tedavisi olmayan bir hastalık bu.ilac tedavisine başlıyacak olanlar 3 ay kullanmak ya da 1-2 sene kullanmak amacıyla başlıcaklar ise hiç başlamasınlar.şunu bilin ki ilacı bıraktıgınız zaman o muhafaza edilen saçlar dökülücek.2 kere 2 dört.çünkü kanınızda saçı öldüren testesteron hormonoyla alakalı olan DHT hormonu dolaşıyor.yokolmuyor bu hormon ilacı icince.ilac sadece kullandıgınız sure icinde bu hormonu yüzde 60-70 bloke ederek saçı öldürmesini engelliyor.çok şaşırtıcı bir olay gibi ilacı bıraktım saçlar döküldü yazıyorsunuz bıkmadan usanmadan.ne olucaktı??1 sene propecia ya da minoxil kullanıcaktık ve gribi ilaçla atlatır gibi dökülme problemimiz yok olucaktı öyle mi?

bu saclarım dokuldu muhabbetiyle dunyada en çok ve her sac ekimi yapan doktorun kullanın dedigi ilacı kötulemekten vazgecin.eger dökulme sonrasında dökulen bölgeleriniz komple kel kaldıysa kafanızda öbek öbek kellikler olustuysa o zaman zaten minoxili üreten firmaya dava açın ve tazminat alın.sac dokulmesi nasıl olur ne anlama gelir biraz arastırın internet sadece sohbet etmek icin oyun oynamak icin deil her turlu bilgiye ulaşmak icin de kullanılır

Neden biraksinlar ? Madem biraktiktan sonra inanilmaz cok dökülme olucak niye anlatmasinlar
    Birisi minoxil den dolayi Kalp rahatsizligi bile yasadigini söylemis, bu kisiler bu konuda artik yorum yazmasinmi?
    minoxil üreten firmaya dava acinmi? acmadan önce o kullanim kagidini iyice okumak lazim ben eminimki orada burda yazilan herseyin olabilecegi yaziyordur böylelikle dava masraflarindan baska birsey getirmez

Ve eger sen bagira bagira minoxil alin diyorsan o zaman bir zahmet birakildigi takdirde inanilmaz dökülme olucaginida altina eklemeyi unutma yoksa cok sevenlerin olmuyacak

ben ektirdim ve kesinlikle bana herhangi bir ilac önerilmedi

Bakın ben bu ilacı kullanmayın ,yararsız vs demiyorum.Ben kullanmaya başladığımda daha Türkiye'de yasal satışı bile yoktu,Amerikadan getirtiyordum.Kesinlikle saç dökülmesini durduran bir ilaç fakat rastgele bu ürünü kullanın demek bence doğru değil.Ürünün yan etkileri mevcut ve kalp ,tansiyon rahatsızlığı olanlarda kullanılması çok riskli.Kullanan kişinin bunları bilmesi gerekir.Ben bu konuyu belirttim ki insanlar saç dökülesinin yanında daha ciddi sağlık sorunları yaşamasınlar.Ömür boyu kullanmak o kadar kolay değil.Başta olmayan rahatsızlıklar sonradan olabiliyor,ya da kişi kendi rahatsızlığını bilmeyebiliyor.Benim durumum tamamen 2. duruma örnek.Yaşım 37 ve doğuştan kalp rahatsızlığım olduğunu çok geç öğrendim ve bu arada ürünü kullandım malesef.Kalp sorunumu öğrenince hemen bıraktım ve dökülme yaşadım.Ürünün suçu yok,bırakınca döküleceğini zaten biliyordum ama bilimsel olmamakla ve araştırılmamasına rağmen sanki normal saçların da alışmasından dolayı aslında dökülmeyecek olanlar da döküldü kanısına kapıldım.Belki de yanlıştır,bilemiyorum.Tamamen yorum benimki.
    Bir de bu ilaç vücutta depolanabiliyor ve zamanla tansiyon problemlerine yol açabiliyor.Migreni olanlara da asla önermiyorum.Sürekli atak yaşayabilirsiniz.Migren doğrudan kafatası çevresine kanın hücum etmesiyle ağrıya neden olan bir rahatsızlık ve minoxidil atak başlatabiliyor.
    Lütfen yorumlarımı başka bir tarafa çekmeyin,benimki tamamen iyi niyetle,kullanmayı düşünenleri bilgilendirmek amacıyla yapılmış yorumlardır.Sağlık şakaya gelmez,saç çıksın derken hayati tehlike yaşamasın kimse.
  • arkadaşlar bu forumu gordum herkese allah saglık versin oncelikle allaha sukur su anda sac ektirmelik bi durumum yok ama ilerde olabilir fakat burda sac dokulmesi yaşayan arkadaslar varsa ve bunla ilgili onlem almak istiyorlarsa benim yıllardır kullandıgım bi madde var su an 26 yaşındayım ailemin yarısı kel yarısı degil ben ise cok sukur su an iyi durumdayım sacımı korumaya calısıyorum tabi o lise yıllarındaki saçtan eser yok ama cok az bi sac cizgimde gerileme var 1 cm kadar ama sac dokulmesinin en etkili yaslarında oldugum icin saclarımı beslemem gerektigi icin bildiginiz arı polenini kullanıyorum dunyanın en yuksek b vitamini kompleksi arı polenidir hemde dogaldır icinde sistin de bulunur sistin bildiginiz kılın ana maddesi her gun 1 tatlı kaşıgı bile işinizi gorur gece yatmadan once kullanırsanız vucudun hucre yenilerken poleni kullanması daha faydalı olur ben polen satıcısı yada toptancısı degilim sadece buraya duyarsız kalmak istemedim bu arada sac ektirmis arkadaslar onemle kullanısn var olan saclarını kaybetmemek icin hayırlı ramazanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klebinho

arkadaşlar bu forumu gordum herkese allah saglık versin oncelikle allaha sukur su anda sac ektirmelik bi durumum yok ama ilerde olabilir fakat burda sac dokulmesi yaşayan arkadaslar varsa ve bunla ilgili onlem almak istiyorlarsa benim yıllardır kullandıgım bi madde var su an 26 yaşındayım ailemin yarısı kel yarısı degil ben ise cok sukur su an iyi durumdayım sacımı korumaya calısıyorum tabi o lise yıllarındaki saçtan eser yok ama cok az bi sac cizgimde gerileme var 1 cm kadar ama sac dokulmesinin en etkili yaslarında oldugum icin saclarımı beslemem gerektigi icin bildiginiz arı polenini kullanıyorum dunyanın en yuksek b vitamini kompleksi arı polenidir hemde dogaldır icinde sistin de bulunur sistin bildiginiz kılın ana maddesi her gun 1 tatlı kaşıgı bile işinizi gorur gece yatmadan once kullanırsanız vucudun hucre yenilerken poleni kullanması daha faydalı olur ben polen satıcısı yada toptancısı degilim sadece buraya duyarsız kalmak istemedim bu arada sac ektirmis arkadaslar onemle kullanısn var olan saclarını kaybetmemek icin hayırlı ramazanlar.

bu dediginiz madde nerden nasıl temin edilir ve saca nasıl uygulanır bunu da anlatırsanız faydalanmak isteyenler icin yararlı olucaktır
  • quote:

arkadaşlar bu forumu gordum herkese allah saglık versin oncelikle allaha sukur su anda sac ektirmelik bi durumum yok ama ilerde olabilir fakat burda sac dokulmesi yaşayan arkadaslar varsa ve bunla ilgili onlem almak istiyorlarsa benim yıllardır kullandıgım bi madde var su an 26 yaşındayım ailemin yarısı kel yarısı degil ben ise cok sukur su an iyi durumdayım sacımı korumaya calısıyorum tabi o lise yıllarındaki saçtan eser yok ama cok az bi sac cizgimde gerileme var 1 cm kadar ama sac dokulmesinin en etkili yaslarında oldugum icin saclarımı beslemem gerektigi icin bildiginiz arı polenini kullanıyorum dunyanın en yuksek b vitamini kompleksi arı polenidir hemde dogaldır icinde sistin de bulunur sistin bildiginiz kılın ana maddesi her gun 1 tatlı kaşıgı bile işinizi gorur gece yatmadan once kullanırsanız vucudun hucre yenilerken poleni kullanması daha faydalı olur ben polen satıcısı yada toptancısı degilim sadece buraya duyarsız kalmak istemedim bu arada sac ektirmis arkadaslar onemle kullanısn var olan saclarını kaybetmemek icin hayırlı ramazanlar.

Piyasada aktarlarda satilio sanirim ama en guwenilir nerden bulabiliriz ari polenini. Fiyat bilgisıde werirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcun828

quote:

Piyasada aktarlarda satilio sanirim ama en guwenilir nerden bulabiliriz ari polenini. Fiyat bilgisıde werirmisiniz

arastırdım kilosu 75-90 tl arası ama polen tane karabiber in kucugu gibi rengarenk sert bi madde sanırım
    bunu kafaya nasıl uyguluyorsunuz?

saç ektirmek harici bi konuya girildi diye yine bazı kişiler sinir krizi geçirecek ama yapıcak bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi californiadream -- 10 Ağustos 2011; 18:48:36 >
  • JİYAN21 özlemiştik seni valla uzun zamandır girmedin hiç senin de gördüğün üzere yeni yeni simalar türedi ve yeni yorumlar...beyler artık burda saçma sapan yorum yapmayalım bu forumun temel amacı en iyi saç ekimi yapan yeri bulmak ve en kötüsünü de bulmak tabiki.başka bir forumda arkadaşın birisinin saçını mahvetmişler resim paylaşmış çok üzüldüm o psikolojı nasıldır allah bılır ama donör bölgenın kulak uzerındekı her ıkı tarafıda aşırı seyrelmış çok barız bellı oluyor.çok dikkat edin arkadaşlar.
  • şu an seyrediyorum ntv spor da ercan taner in on tarafına sac ektirdigi bariz belli oluyordu bayadır ama uzamıs iyice sacları ve cok sık duruyo.guzel bi ekim olmuş.nerde ektirdigine dair bilgisi olan varsa paylasırsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: thealchemist

quote:

quote:

arastırdım kilosu 75-90 tl arası ama polen tane karabiber in kucugu gibi rengarenk sert bi madde sanırım
    bunu kafaya nasıl uyguluyorsunuz?

saç ektirmek harici bi konuya girildi diye yine bazı kişiler sinir krizi geçirecek ama yapıcak bişey yok

arı polenini saça uygulamıyosunuz direk suyla yutuyosunu ilk zamanlar biraz tuhaf gelicektir ama tadı oyle cok kotu degil rahat olun ısırmadan direk suyla yutun zaten bilyosunuz ki vitaminler vucudumuzun her bolgesıne oldugu gibi sacada kan yoluyla en iyi etkiyi verir polende suyla alındıktan sonra kana ummadıgınız kadar hızlı karışır zamanında cok ama cok araştırdım bu konuyu bakın omur boyu bırakmayın omur boyu sacınıza saglık verir sadece sacada degil isterseniz biraz araştırın internette mucize gibi bi şey. bakın size bir on bilgi daha dunya polen rezervinin yuzde 75 i çinden gelir ama buda kalite kalitedeir yerli mamulde var ama cok zor bulunuyo ama en kalitelisi turk mali onu bulamazsanın dikkat edeceginiz sey polenin rengi donuk bi rengi varsa sakın almayın sarı turuncu siyah mor bi suru renk icerir polen ve geneli sarıdır ama renkleri canlı olmalı butun aktarlarda var size son tavsiyem kapalı kavanozlarda almayın acıgı daha iyi ve dedigim gibi rengarenk olmalı
  • Burada hlc'de ekim yapanların hepsi Ankarada mı yaptı, yoksa İstanbuldaki hlc'de yapanlar da var mı. Orada ekimi yapan doktorun adı Tolga'mış, Dr. hakkında bilgisi olan var mı?

Bu arada orada mikromotorla ekimi yapıyorlarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli77 -- 10 Ağustos 2011; 20:02:47 >
  • facebookta ayşegül sevinç in 6780 greft ektiği abinin fotoğrafı var. Çok doğal duruyor. Bir de 4. ayda çekilmiş fotoğraf.
    Doğallıkla sıklık tamamen doğru orantılı heralde. Çok iyi olmuş ya... Bakmak isteyenler facebooktan istanbul estetica yazsın...

Bu arada yseg saçlar çıkmaya başladı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıpşehir -- 10 Ağustos 2011; 22:57:03 >
  • wayne rooney e saç eken ,internette araştırdım bessam farjo adında bir doktor . ama bu doktorun kendisi zaten epey bi kel. ön tarafına ekim yapılmış, bir resmini gördüm internettetek tük saçlar acayip kötü, sırıtıyor resmen ... rooney bu adama nasıl saç ektirmiş ki....ücret te 11.000 euro imiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayıpşehir

facebookta ayşegül sevinç in 6780 greft ektiği abinin fotoğrafı var. Çok doğal duruyor. Bir de 4. ayda çekilmiş fotoğraf.
    Doğallıkla sıklık tamamen doğru orantılı heralde. Çok iyi olmuş ya... Bakmak isteyenler facebooktan istanbul estetica yazsın...

Bu arada yseg saçlar çıkmaya başladı mı ?

ewet arkadaşın saçı çok güsel olmuş facebook'a Gültekin özen yazın arkadaşlar ve görün saçları..
  • quote:

ZAFKA (ZAFER ABI) Mikromotor dogru kullanildgnda bı zarar wermio sanirim. Zafka zafer abi senin donör alanin durumu nedir ? Birde bugun itibariyle kac ay oldu abi

herkese selamlar,tabi sanada kardeşim.bugün 5 ay 1 hafta oldu saç ekimi yaptıralı.donör alanım çok şükür kapandı gitti.geçenlerde saçlarımı makinayla 1 numaraya vurmuştum.şimdi çıkmalarını bekliyorum.3 numara gibi oldu sanırım.yanlız bir tik edindim.farkında bile değilim ama elim devamlı kafamda.parmak uçlarıyla saçlarımın dibini kurcalıyorum.bunca seneden sonra çıkan saçları yadırgamış olabilir bünye belkide...saç diplerini uyarıp kan dolaşımını hızlandırıyorda olabilirim,çıkan saçların yapısına ,yönüne zarar veriyorda...
    gelelim mikromotor konusuna..
    önce yapmış olduğum araştırma neticesinde mikro motorun ne olduğunu ne işe yaradığını internetin doğruluğuna sığınarak aktarayım.(tabi nette yazılan herşeye inamamak gerektiğinide üzerine basa basa söyleyeyimki ileride polemik konusu olmasın.ben netin yalancısıyım)

MİKRO MOTOR TEKNİĞİ

Deviri ayarlanabilir özel iğne ucu tutuculu makineli sistem

Saç Ekiminde Mikro motor Yöntemi, FUE yönteminin makine ile yapılan bir sistemidir. Özel FUE iğneleri, çok esnek saçlı deride, dokuyu çıkarma işlemi sırasında, derinin esnekliği ve yumuşaklığından dolayı dokuyu çıkarırken dokuya zarar verebilmektedir. Mikro motor ucundaki FUE iğne ucu devirli dönerek deriye girdiğinden dolayı çıkarılacak doku zarar görmez. Gögüs ve omuz kıllarını çıkarma işleminde kullanılır.
    Avantajları

Vücut kılları çıkarılabilir.
    Saç ekim zamanı kısaltır.
    Çıkarılan dokuya zarar vermez.
    Fire oranı çok düşüktür.
    Kanama yok
    Ödem yok
    İz yok
    Çok kısa sürede iyileşme
    Daha doğal görünüm
    Seanslar arası çok kısa

Dezavantajları:yok

yukarıdaki bilgiler op.dr çağrı uysalın internet sitesinden alıntıdır

BUDA YARI ONAYLAYAN YARI TEZAT BAŞKA BİR GÖRÜŞ
    FUE SAÇ EKİMİNDE MİKROMOTOR KULLANIMI

fue mikromotor Son yıllarda Türkiye’deki saç ekim merkezlerinin çoğu tarafından tercih edilen saç ekim yöntemi fue dir. Fue tekniğinde greftlerin alımı esnasında çoğu merkez ve uzman mikro motor kullanılır. Fue motoru dairesel olarak dönen ve dakikada 4000 devir yapabilen bir cihazdır. Ucuna takılan çapları 0.5 mm ile 1.5 mm arasında değişen iğnelerle saç folikülleri alınır.

Greft alımı esnasında cihaz uzman tarafından ayakla harekete geçen bir pedal ile kullanılır. Devir hızının ayarlanması önemlidir. Çok yüksek devirler saç dokusuna ve ve kılcal damarlara zarar verebilir. Uzman tarafından hastanın saç teli kalınlığına göre iğne çapı ayarlanır, saç kökünün bulunduğu derinliğe göre de iğnenin uzunluğu ayarlanarak kökler çıkarılırken saç dokusuna zarar vermeden uygun derinliğe kadar ineren saç kökleri koparılmadan greftler çıkarılır.

Fue motorlarının riskli tarafı tecrübeli bir uzman tarafından saç telinin çıkış yönüne göre kullanılmadığında saç kökleri parçalanabilir ve bu kökler nakledildikten sonra saç teli üretmeyebilirler. Tek seansta alınan greft sayısı yüksektir.

Bunun yanısıra bazı uzmanlar hareketli fue motoru yerine sabit iğne veya punch kullanmaktadırlar. Bu teknikte köklerin zarar görme ihtimali daha azdır, ancak bir seansta alınabilecek greft sayısı azalmaktadır.

Kullanılan ekipman ne kadar farklı da olsa önemli olan saç ekimi yapan uzmanın tecrübesi ve bilgi birikimidir.
    yukarıdaki bilgiler ise saç ekim bilgilendirme portalından alıntıdır.

UZUN LAFIN KISASI; mikro motor doğru ellerde işini bilen tecrübeli kişilerde harikalar yaratmakta,aksi halde acemi ellerde greft alımı sırasında greftin çevresindeki diğer saçlara zarar verebillmekte...
  • zafka , verdiğin bilgiler için teşekkür, bizi aydınlattın. aklıma takılan bir şey var, bu mikromotor devamlı dairesel hareketle dönüyor ya, sonuçta etrafa ısı yayar, bu ısı köklere zarar verirmi acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.