Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
41.214
Cevap
602
Favori
6.456.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mmmas

quote:

Orijinalden alıntı: piriulutan

arkadaşlar bende hepiniz gibi saç ektirmek için fellik fellik yer arıyan birisiyim. aklımda oluşan bir sürü isim var ama afallamış durumdayım.

ensar hastanesi
    çevre hastanesi
    istanbul estetica
    atilla kaya
    vs......

aslında aklımda en cok olan atilla kaya. tek bir sıkıntım var atilla kaya greft değilde kök ektiği için ekimleri çok seyrek duruyor. şu çok bilinen ekllik skalasında 6 seviyedeyim. kaç kök ile dolacağını bilmiyorum ama verici bölgem seyrek değil. daha önce 2 kere trasmed gittim. anlamadığım konu ısrarla fut yapma istekleri. birde uçuk fiyatları var. bir arkadaşım levent cerrahi ile görüştü başka bir arkadaşım ataköyde biryerle. ataköde mikro motorla ekiyorlarmış ve tek seansta sıvama kapatırız diyorlar. bu este medicanın kampanyasını bende gördüm 10000 gretfi 1500 tl. pek inandırıcı gelmedi. nerdeyse o fiyata protez bile yapmıyorlar. muttalip keserin de adı çok geçiyor ama forumlarda çok şikayet var. özellikle iyi sonuçlar alamayacağını düşündüğü operasyonları yapmıyormuş. üstüne üstlük muayne ücretinide alıyormuş. şimdi benim bütcem 3000- 4000 tl civarı. atilla hoca bu paraya 2000-2500 kök ekiyor. bunun bana yeterli olacağınıbilsem hiç düşünmeyeceğim ama ondanda emin değilim. mesela burda 3000 gret ektiren iki kişini ekim oranlarının birbiriyle alakası olmadığını görüyorum. inanınki büyük bir şaşkınlıktayım. sizce ne yapmalı????

1-graft ile kök aynı şeydir...
    2-6. seviyedeysen ilk seferde kapatmları imkansız en az 2 seans derler...1 yıl ara ile...1 seansta ekilecek max. kök yaklaşık 3500 dür...
    3-muttalip keser saç ekiminde öncü birisi diyolar fakat geniş alan yapmaz ve çok da pahalıdır...
    4-3000 graft eken 2 kişinin birbirinden farkı olayı benimde kafamı en çok sıkan konudur.....
    bunun 3 önemli sebebi vardır...(benim araştırmalarım sonucu tabii)
    -saç tellerinin kalınmı ince mi?onu araştır...
    -ekimden sonra ekilen graftleri ne kadar koruyabildin...(üstteki yazımda yazdım)
    -yabancı sitelerde şuna dikkat ettim bi doktor ekim yaparken graft seçerken çoklu graft seçiyor...yani normalde 3000 graft alan birisi yakşalık 5000-6500 civarı saç teli alırken o doktor 7500-9000 saç teli alıyor...sebebide alım yaparken çoklu graft alıyor ve haliyle tepede daha fazla saç oluyor...

1-pardon kök derken saç teli demek istemiştim. atilla kaya saç teli hesabıyla ekiyor
    2-haklısın ama benim için önce ön taraf önemli yani karşıdan bakan birisi saçlı görsün arka tarafı ikinci seansta kapatacağım fakat atill kaya derki bugün gel 5000 ekelim 1 hafta sonra gel 5000 daha ekelim (bunlar tel satısı)
    2-aynı fikirdeyim
    4-saçlar sanırım ince telli (daha önceden trasmedde iki kere muayne olmuştum)
    bu greftteki çok olma sayısı konusundada merakım şöyle atilla kaya en doğal görünümde eken doktor fakat içinde 2 telden fazla olan grefleri kullanımıyor. önlere tek tel arkalara doğru çift tellilerle yapıyor. fakat diğer yerler mümkün olduğunca çok tel içiren gretleri öneriyorlar.yani az greft ekerek sık görünüm yakalamaya çalışıyorlar. peki sizce bu doğallığı bozar mı???hangisini tercih etmeli

birde ricam lütfen kavga yerine bizim gibi ekim yaptırmak isteyen insanlara yardımcı olmanız ve tecrübelrinizi sunmanızdır
  • mrb syn plastic_surgeon
    epey yazılanları okudum başka foruan başka bir arkadaşın yazdıklarını aynenmlrda yzılanlarıokudumdayanamadım uye oldum yazdım.
    öncelikle başka forumdan başka bir arkadaşın yazdıklarını aynen kopyalıyorum......
    ....................................................................................................................................................
    Mesut ;
    Turkey mesut from Istanbul, Turkey Says:
    Eylül 16th, 2010 at 6:16 pm

selam

Ben ince eleyip sık dokuyan şüpheci biriyim.1 yılı aşkın bir zamandır da ekim konusunda araştırma yapıyordum.Dün üşenmedim, neette daha önce incelediğim dünyaca isim yapmış ünlü yabancı doktorları yeniden araştırdım. Doktor isimleri branşları ve delilleri aşağıda..Bunların içinde Armani ve Umar da var.

Dr.umar iç hastalıkları ve dermatologihttp://www.dermhairclinic.com/dr-umar-hair-restoration-fue-sfet-los-angeles-california.html
    Dr.John cole pratisyen ve iç hastalıklarıhttp://www.forhair.com/Our_Team/John_Peter_Cole_MD.htm
    Dr.Armani aile doktoru-pratisyen doktorhttp://www.hairsite8.com/htdocs/alvi/bio.htmhttp://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=55&threadid=47166&STARTPAGE=2&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear
    Dr Christian Bisanga acil tıp uzmanıhttp://www.hairsite.com/hair-transplant-europe.htm
    Dr.Victor Hasson pratisyen hekimhttp://www.hassonandwong.com/about/dr-hasson.php
    Dr. Jerry Wong acil tıp ve anestezi uzmanıhttp://www.hassonandwong.com/about/dr-wong.php
    Dr. Ray Woods kadın doğum ve iç hastalıklarıhttp://www.thewoodstechnique.com/Default.asp?DocumentID=245&MenuID=164&RefMenuID=&Category=
    Ron Shapiro iç hastalıklarıhttp://www.hairtransplantdocs.com/hair-transplant-surgeons/Minnesota/Ron-Shapiro-MD/details.html
    Robert Bernstein Dermatoloji profesörühttp://www.hairtransplantdocs.com/hair-transplant-surgeons/New-York/Robert-Bernstein-MD/details.html
    Jeffrey Epstein plastik cerrahhttp://www.hairtransplantdocs.com/hair-transplant-surgeons/Florida/Jeffrey-Epstein-MD/details.html
    Dr.Bessam Farjo genel cerrahhttp://www.hairtransplantdocs.com/hair-transplant-surgeons/Europe/Bessam-Farjo-MD/details.html

Bunalre benim incelediğim araştırdığım doktorlar.isteyen tercüme etsin ya da ettirsin. Başkaca isim yapmış doktorlarıda diğer arkadaşlar inceleyip koyabilirler. Yukarıdan çıkardığım sonuç dünyada bu iş plastik cerrahların tekelinde falan değil….

Bu doktorlar yukarıdaki ana branşlarının dışında saç ekimine eğillmişler,bu konuda bir cok akademik kuruluşlara uye olmuşlar seminer kongrelere de katılmışlar.ve işlerinide mükemmel yapıyorlar. ıshrs iahrs gibi saç ekim dernekleri de var bunları da inceledim. Buraya da her branştan doktor üye olabiliyor.
    2007 yılı ishr(dünyada saç ekimi konusunda en önde gelen kuruluşmuş) derneğine üye olan doktorların sayılarını veriyorum..
    Cildiye uzmanı 123 ; Plastik cerrah 112 , genel cerrah 83, aile doktoru pratisyen 74, acil tıp uzmanı 22, ansetazi 9, …………….çocuk doktoru 1 vss toplam 646 doktor.. arada bir çok branş vardı onları da yazmadım ( Kaynak ishr forumu 17,1) internette bakın bulursunuz.

Şimdii gelelim sadede..Hekesin burda arayışı da işini iyi yapan doktor. kellik sorunumuzu doğru düzgün yapan birini bulup düzelttirmek. Arkadaşlar, Dr.Zekeriya Kul ve Dr.Keser den başka saç ekimini kendii yapan başka plastik cerrhalar da varsa lütfen onları da ekleyiniz.. dikkat edin kendi alan kendi ekn doktor diyorum. Yoksa internette bissürü reklam var görüyosunuz. Plastik cerrah gözetiminde eşliğinde kontrolünde saç ekimi diye… Demek ki kendisi yapmıyo gözetliyor sadece… dr.Atila kayanın daha önce burda yazmış olduğu bir yorumu vardı.Sizin beyin ameliyatınızı doktor kontrolünde hemşire yapacak dese kaç kişi kabul eder bunu diye. aynen o yoruma benziyor bu..
    şimdi arkadaşlar, bi doktor hakkında şikayetimiz de varsa koyun buraya resimlerle destekleyerek , kimse gitmz o zaman, yada i,yiyse memnunsa onları da koyalım,burda adı gecen doktorlar dışında da bir cok iyi doktor da vardır mutlaka..

neyse kasım ayına kadar daha zamanım var. Kasımda param gelecek bir yerden topluca.o zaman kadar doğru bir secim yapacağıma inanıyorum kafamda kesin bir doktor netleşmedi. 3-4 tane var.

Mesut ;

Yine bir şeyler daha bulduk…

http://www.turkdermatoloji.org.tr/files/file/mesleki_sorunlar_cg/sac_ekimi_gorusu.pdf

burdaki metinde, dermatolji derneğide kendi görüşlerini belirtmiş.Biraz yukarıdan okuduğum metinden cıkarılan sonuçlar ,biraz araştırdıklarım, biraz gittiğim görüştüğüm 4 doktordan ikisinin bana söylemlerinin özeti;

Saç ekiminin Türkiyedeki hukuki boyutu nedir? Kimler saç ekimi yapar kimler yapamaz. nerede nasıl yapılabilir vs vs.

2003 yılına kadar herhangi bir mevzuat yoktu.Herkes yapabilirdi.
    2003 yılında sağlık bakanlığı yönetmelik çıkardı ve, dermatolog plastikl cerrah ve yönetmelik gereği kursa gidip sertifika alan tüm doktorların ( prstisyen genel cerrah, kardiolog vs tüm doktorlar ) saç ekimi yapabileceğine hükmetti. 2005 yılında plastik cerrahlar, saç ekimini sadece kendilerinin yapabileceklerini belirterek danıştaya dava açtılar.. Danıştay 10. dairesi yönetmeliğin bazı maddelerini iptal etti.Bunun içinde sac ekimini sadece plastik cerrahlar yapabilir diye bir karar almadı. Yönetmelik gereği verilen sertifikaların gecersiz olduğuna karar verdi. Sağlık Bakanlığı bu kararı temyiz etti ve Danıştay İdari davalar kuruluna itiraz etti.İdari dava daireleri kurulu,s,plastik cerrahların yeterli itraz süresinde dava açmadıkları gerekçesiyle sağlık Bakanlığını haklı buldu ve danıştay 10.dairesinin veridiği kararı bozdu. yani yine eski duruma dönüldü.( Bu süre içerisinde Danıştay 10.dairenin ilk verdiği bozulmuş olan karardan dolayı, kamuoyunda sadece plastik cerrahlar saç ekimi yapabilecekmiş gibi bir durum algılandı.)

Bu süre içerisinde Sağlık Bakanlığı bir genelge yayınladı ve saç ekiminin hastane ya da cerrahi birimi bulunan tıp merkezlerinde yapılabileceğine dair karar aldı ve genelge yayınladı.

sonra Sağlık Bakanlığı mahkemelik olan bu güzellik merkezleri yönetmeliğini tümüyle iptal etti.Hukukcuların bu konuda görüşleri,danıştayın verdiği tüm kararların yok hükmünde olduğu idi.çünkü danıştayın daha önce karar verdiği sonrada yine bozduğu hükümlerin bulunduğu yönetmelik, tamamıyle ortadan kalkmış oldu.

2008 yılında sağlık bakanlığı yeni bir yönetmelik yayınladı ve, 39.madde olarak şunu yayımladı.

“39 uncu maddenin birinci fıkrasının (b) bendi ile yürürlükten kaldırılan Yönetmelikte sayılan tıbbi işlemlerin tamamı,
    sertifika veya buna benzer yetki belgesine dayanılarak unvanlarda, “estetik” veya bu anlama gelecek
    herhangi bir ibare kullanılmaksızın tıp mesleğini icra yetkisi sahasına göre tabip veya uzman tabiplerin
    tıbbi uygulaması şeklinde yürütülür. “”
    Burda kaldırılan yönetmelikl dediği saç ekimininde gectiği güzellik merkezleri yönetmeliği..

En son yönetmelik maddesine göre kaldırılan güzeelik merkezleri yönetmeliğindeki tıbbi işlemlerin tamamının ( saç ekimi , botoks mezoterapi vs vs ),icra yetki sahasına göre tabip yada uzman tabip tarafından yapılabileceği belirtilmiş. Yani plastik cerrah cildiye genel cerrah, pratisyen gibi bir sınırlama getirmemiş sadece icra yetki sahasına göre diyerek muaallak bir cümle de belirtmiş. doktorların icra yetki sahası nedir ? bunu tanımlayanda yazılı hic bir kanun yönetmelik genelge hatta düz yazı bile yok.
    Hukukta bir kural vardır. Bir eylem davranışın suç vasfı oluşturması icin bunun aksi hükümlerin ve müeyyidelerin yasalarla açıkca belirtilmesi gerekir ki aksi davranış suç vasfını kazansın.İnsanın burnunu karıştırması toplumda hoş karşılanmayabilir ama yasalarla bunun bir müyyeidesi olmadığı için herhangi bir suç teşkil etmez.
    Şu anki mevzuata göre saç ekiminin hangi dokttor tarafından yapılacağına dair bir sınırlama hukuki anlamda ve yazılı olarak yok.Hala sağlık bakanlığının genelgesi gecerli ise , hastane yada cerrahi birimi olan tıp merkezlerinde yapılabileceğine dair bir genelge var.
    İşte böyle arkadaşlar…Yani anlayacağınız saç ekimindeki hukuki boyut ta tam bir arap saçı..

Peki dünyada durum nasıl…. 7666 nolu ve 7646 nolu mesajlarımda bunu belirttim.Dünyada da tüm branşlardaki doktorlar tarafından saç ekimi uygulanıyor.

Peki Türkiye de kavga neden:? neden olsun iyi bir rant var.Pastayı kimse paylaşmak istemiyor.

Tabi buraya kadar olanlar sadece olayın hukuki boyutu.. Kim nereye yaptırırsa, memnuniyetide memnuniyetsizliğide iki taraf arasında olacaktır.
    Ben neden bu kadar çok araştırıyorum.Kalp kapak ameliyatı oldum….
    Ve ciddi manada kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorum. ama buna rağmen de saç ektirmek istiyorum. Bu manada da işini en iyi yapan benim bu hastalığımı da göz önüne alıp ekim yapabilecek doktor arıyorum. 2 doktor ben yapmam dedi 2 si yapılabilir dedi araştırmaya son ana kadar da devam edeceğim.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    soru.......
    1. Türkiyede saç ekimini plastik cerrahın yapacağına ve plastik cerrah dışaında başka bir doktorun yapableceğine dair herhangi bir yasal düzenleme var mıır yok mudur.
    eğer yasdal herhangi br düzenleme varsa bunun bize yasal olar sayı tarih vs belgesiyle bilgilendirebilrimsiniz. ( bu konuda kanun, yönetmelik genelge vs vs tarih ve sayı ile birlikte)
    2- plastik cerrahi olarak türkiyede saç ekimi işlemi ilk olarak hangi universitede hangi yılda yapılmıştır,,
    3- plastik cerrahi uzamnı olarak türkiyenin hehangi, biri univeristesinen mezun olan bir plastik cerrahi uzamnının , uzmanlık as,tstanlık süresi boyunca kaç tane saç ekimi vakasına aktif yarı aktif ya dapasif olarak katıldığının sayısal olarak bir değerlendirmesini bize verebilirmsiniz.

4-yanlış anlamayın... bu işi doktor olmöayanlar yapsın demiyorum...... ben de karşıyım kardeşim benim saç sorunum varsa ve ben saç ektirmek istiyorsam,,,,, elbette saçımı da doktorun ekmesini istemek elbette hakkım olmalı.. ilerde olabilecek olumlu ya da olumsuz her konuda muhatap bulabilmeliyim.. paramı sokağa atmıyorumm..

saygılarımla...........
    devamı gelecek...
  • cenk teşekkür ediyorum sana bilinci olarak bu işi doktorların yapması gerektigini vurguladıgın için. Birilerine anlatmayı başarabilmişim bu işi.
    Türkiyede işler karışık eskiden 2005 senesine kadar fut yapılırdı, fut yöntemide lanet bişeydir asistanken uzmanlar özele götürürlerdi saçı arkadan alırlar orada otururlar, sende onu ayıklarsın köklerine mikroskop veya büyütmeli gözlük altında 7 saat olur halen mıy mıy ilerlersin sorna ekimi 11 bistrü ile büyük açarsın kitap yazar 45 dereceyle açıp öyle yerleştirin diye yapmak zordur, bir tane tel koyarsın yandaki çıkar falan filan, o yüzden nefret etmiştim o dönemde. Bu işten çok para kazanmayan plastik cerrahların hepside bu dönemde bu işi bırakmıştır forumlarda geçen Op.Dr. Muttalip KESER ( muttalip abimiz) bu işe öncü olup bu işi devam ettirmiştir. Sonra 2002 yılında fue ilk dünyada duyruldu 2005 yılındada biz kulaktan saç ekimini tek tek yapıyorlarmış şu şöyle yapıyormuş diye söylentiler gelmeye başladı, 2008 den sonrada artık bu işten ciddi para kazanan doktorlar kurslar vermeye başladılar tabii kursa gittigimizde bu işin sırlarını göstermiyorlardı o zamanda 13mmlik delici ile alınıyor bir greftte fazla saç oldugu için yara iyileşme ve saç konturu bozuk oluyordu falan filan bizde yavaş yavaş uygulamaya başladık kurslarda sonucu görünce cesaretlendik, sonra solüsyon degerlerinin ayarlanması ameliyat sırasında kanamanın azaltılması sagladı sonra delik açmak için jilet kullanmaya başladık sonra bi baktık inanılmaz sonuçlar çıkmaya başladı kimse saç ekildigini anlamadan skar olmadan süper sonuçlar, ve eski yönteme göre de dogruluguna inandıgın birsey yaptıgın için mutluda oluyorsun yoktan var ediyorsun.
    Fue yöntemi popülere olduktan sonra ve bu işin minumum iki kişi tarafından yapılacagı (tek kişi le 14 saat sürer 100 greft) ortaya çıktı, sonra ekipler bir plastik cerrah, sağlık memuru veya hemşirelerle oluşmaya başladı. Bu işten para kazanmaya çok ciddi rantlar saglanmaya başlayınca plastik cerrah ile ekim yapan yardımcı sağlık personeli bu işi bende yaparım deyip bir doktor veya hastaneyle anlaşıp kendilerinede doktor olarak tanıtanlar bile var bu işe giriştiler(veya şöyle oldu işin başında plastik cerrah saçı alıp ekenler yardımcı personel yine hata doktorlarda işletmeci gibi açıp başında oturdular meslegini icra etmediler). Sonra anadolunun bagrından gelen işletmeciler (müessese sahibi) lan bu işte çok para varmış bizde açalım çok bast birsey birde çok hasta var birtanede cıtır plastik cerrah ayarlarız diplomayı astıkmı ooo aylık bendeyim 15 sende 30 bin ytlyi attarız cebe. (inanmazsınız ankarada saç ekimi yapan tornacı var). Plastik camiası kücük gözlerini para hırsı bürümüş pratisyen hekimler ( medikal estetik sertifikalı), dermataloglar, anestezistler hatta radyologlar bu işe el atmaya başladılar. Zaten plastik cerrahlar çok kazanıyordu kim ugraşacak diyordu saç ekimi filanla diyip (halen öyle) biz cerrahların kanı kaynar hemen olsun en iyi cerrah benim egosundayızdır, diğer hekimler bu pastayı kaptı.
    Benim derdim doktorlarla degil zaten kendilerini doktor gibi tanıtan yada sizin ekiminize doktor girer ama oda lüks kaçar mantıgında olup kendi kar payını artıran gözünü para bürümüş kişilerden uzak durmanız.
    Kısaca bir hesap yapalım ortalama çalışan bir saç ekim merkezi 2000ytlden ekim yapsa 1000 greft eker 2300 kök yapar ortalama, 1000 greft 6-7 saatte biter günde 2 saç ekimi yapar. bu 15 gün çalışsa 2000x15x2:60000ytl, kira geliri personel gideri filan 15000 ytl ver 45000 ytl plastik cerrahin diplomasını kullan 6000ytl ona ver 41000ytl hadi bilemedin 30000ytl kazan. Kim kazanıyor bu parayı türkiyede( müessese sahipleri kazanıyor).
    Anlıyormusunuz işin iç yüzünü.
    cevaplar:
    1. Açıkcası yasa doktorların veya saç ekimi sertifikası olan kişilerin bu işi yapabilecegi. Burada şöyle kücük bir nüans var kan görmeyi sevmeyen sadece para için bu işi yapanlardandan ben şahsen çok hoşlanmam. Birde küçük ayrıntılar var şöyle plastik cerrahide saç ekimi ile ilgili herşey vardır, greftin yaşabilirliği kaçıncı gün tuttugunu bu işin nasıl bir fizyolojisini oldugunu anlamadan bu işe girişiyorlar diger hekimler, zaten forumdaki anlam kargaşası da buradan çıkıyor greft=kök hahaha :)
    Gidiyorsunuz demişsiniz ya saç ekim merkezi ile pazarlık yapın diye adam size greft diye kök diyor( yalan söylemiyor) size şu kadar ekeriz diye sonra ameliyat günü gidiyorusuz isterseniz 1000 kök daha alalım diye size ayak üstü yada saç ekimi yapılırken kandırıyor, hoop cebe para giriyor.
    2. 1950 yılında filan fuss denen yöntem sonrada 1975 lerde fut a geçmişler 2004-2005'dede fue kim yapmış bilmiyorum
    3. fut'ubütün plastik cerrahlar bilir fue yöntemini yeni çogu yerdede göstermiyorlardır zaten o kadar ameliyat arasında hangi ara saç ekimi yapacaksın, bu iş para kazandıkca ögrenilen bir iş, egitim süresince özel cabanız olması lazım kursa filan gidip bir yere kadar ögreniyorsun.

Cenk hoca senin ameliyatında zor, birde coumadin filan alıyorsan daha zorlaşır. İlaçları en az 7 gün önce kesip clexane geçmek inr'ninde 1,2 filan olunca ameliyat etmek lazım ama çogu kişi bu işe bulaşmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plastic_surgeon

Bu forumdaki tüm arkadaşlara tekrar söylüyorum elimden geldigi kadar herkese yardım etmeye çalışıyorum, yanlış yola gitmeyin mutsuz olmayın diye.
    Türkiyede ilk 500 e girip hacettepe tıp fakültesinde egitimi tamamladım
    tusda 250 girip ankada bir plastik cerrahi kliginde uzmanlık egitimi tamamladım.
    bunları yaklaşık 14 sende yaptım burada yardımcı olmaya çalıştıkca forumdaki bazı kişiler saldırıyor sanki bu işlerden çok iyi anlıyorlarmış gibi nette ulaşabildikleri kaynakları okuyup bana ukalık yapıyor, bunları okuyunca sinirleniyorum, şu forum sitesinde plastik cerrah görünce öcü görmüş gibi oluyorlar. O yüzden sizde her okudugunuza yorumla gücünüzle süzdükden sonra inanın..
    saygılar

Doktor bey merhaba bu forumda maalesef kendini bilmez çok o yüzden siz onları takmayın .. sizin bilginize dayanarak bir soru sormak istiyorum.. Benim kafamın ekilen bir kısmında hala şişlik inmedi hazarianın basında yaptırmıştım ... Garip değil mi ? Bir de ekilen yerin bir kısmı dik çıktı ... ne yapılmalı ?
  • Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozozyurek -- 25 Ekim 2010; 13:30:48 >
  • Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozozyurek -- 25 Ekim 2010; 13:31:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutxx

Arkadasim sende hemen kendini bilmezler sinifina koymusun insanlari?? Hayirdir?? Bende bu kendini bilmezlerden oluyorum sanirim.. Umarim bu yanci tavrinizla karsi taraftan cevap alabilirsiniz.. Neye yarayacaksa??

quote:

Orijinalden alıntı: ozzyouz

quote:

Orijinalden alıntı: plastic_surgeon

Bu forumdaki tüm arkadaşlara tekrar söylüyorum elimden geldigi kadar herkese yardım etmeye çalışıyorum, yanlış yola gitmeyin mutsuz olmayın diye.
    Türkiyede ilk 500 e girip hacettepe tıp fakültesinde egitimi tamamladım
    tusda 250 girip ankada bir plastik cerrahi kliginde uzmanlık egitimi tamamladım.
    bunları yaklaşık 14 sende yaptım burada yardımcı olmaya çalıştıkca forumdaki bazı kişiler saldırıyor sanki bu işlerden çok iyi anlıyorlarmış gibi nette ulaşabildikleri kaynakları okuyup bana ukalık yapıyor, bunları okuyunca sinirleniyorum, şu forum sitesinde plastik cerrah görünce öcü görmüş gibi oluyorlar. O yüzden sizde her okudugunuza yorumla gücünüzle süzdükden sonra inanın..
    saygılar

Doktor bey merhaba bu forumda maalesef kendini bilmez çok o yüzden siz onları takmayın .. sizin bilginize dayanarak bir soru sormak istiyorum.. Benim kafamın ekilen bir kısmında hala şişlik inmedi hazarianın basında yaptırmıştım ... Garip değil mi ? Bir de ekilen yerin bir kısmı dik çıktı ... ne yapılmalı ?

sizi kastederek bir şey söylemedimyanlış anlamayın, ben forumdaki bazı insanlardan söz ediyorum,çocuk çok ondan bahsediyorum
  • Sayın Plastic_surgeon
    Size teşekkür etmek için hemen üye oldum.
    Bu kadar içtenlikle yazılmış yazıları ilk defa okuyorum. Yaklaşık 3 aydır tüm forumları okudum bir kaç kerede görüşmelerim oldu forumdaki tavsiye üzerine, ama birşeyler eksikti. İnanın şurada yazdıgınız şeyleri okuyunca beynime kan fışkırdı, (dövmeli kadın vurgulamanız inanılmaz, aynen öyle oldu).. iyiki yaptırmamışım paramla rezil olacakmışım, tam anlattıgınız gibi en lüks saç ekim merkezi bile güvenim kalmadı.
    Size özelden Pm attım,
    Bilgilendirmeleriniz devamını bekliyoruzz....
  • Merhaba ozzyouz
    Saçların dik çıkan kısmı zamanala biraz daha uygun şekle girer çok erken daha.. tam sonuçlarını 1 yılda anca görülüyor..
    Şişlikle çok bagdaşmayan fue de inklüzyon kisti dedigimiz şeyler oluşabilir yada açılan aynı deliğe birden fazla kıl sokarken kılın biri derine gitmiş orada yaşamış ve kist oluşturmuştur. Tek tedavi beklemek bu evrede hiç bir sey yapılmaz enfeksiyon kapmadıgı sürece. saçların hafifden uzadıgındada o şişilik belli olmaz. Şöyle birseyde var insanlar genelde saçlarını çok kısa kestirmediklerinden ne kadar farklı bir kafatasına sahip olduklarını bilmiyorlardır sende saçını ilk kez bu kadar kısa kestirdiysen önceden farkında olmadıgın bir deformite yi yeni farketmiş olabilirsin. Aklıma çok birseyde gelmiyor. Ödem fue yönteminde çok olmuyor 3 günde geçer genelde de.
    saygılar
  • quote:

1-pardon kök derken saç teli demek istemiştim. atilla kaya saç teli hesabıyla ekiyor
    2-haklısın ama benim için önce ön taraf önemli yani karşıdan bakan birisi saçlı görsün arka tarafı ikinci seansta kapatacağım fakat atill kaya derki bugün gel 5000 ekelim 1 hafta sonra gel 5000 daha ekelim (bunlar tel satısı)
    2-aynı fikirdeyim
    bu greftteki çok olma sayısı konusundada merakım şöyle atilla kaya en doğal görünümde eken doktor fakat içinde 2 telden fazla olan grefleri kullanımıyor. önlere tek tel arkalara doğru çift tellilerle yapıyor. fakat diğer yerler mümkün olduğunca çok tel içiren gretleri öneriyorlar.yani az greft ekerek sık görünüm yakalamaya çalışıyorlar. peki sizce bu doğallığı bozar mı???hangisini tercih etmeli

birde ricam lütfen kavga yerine bizim gibi ekim yaptırmak isteyen insanlara yardımcı olmanız ve tecrübelrinizi sunmanızdır

önlere tek arkalara çoklu graft sadece atilla kayanın değil herkesin yaptığı bi uygulama...
    yanii önlere genelde daha doğal durması açısından tekli graftleri çoğunlukla kullanıyolar...arkalara doğru 2 li 3 lu 4 lu graftleri tercih ediyolar......diğer gittiğin yerlerede sorarsan muhtemelen aynı cevabı alırsın...benim anlamadığım 1 er hafta ara ile 2 kere 5000 saç ekmek ki yaklaşık 2000-2500 kök demek her defasında nasıl yapıcak anlamadım...bunu ilk defa duydum...
    çünkü ekimden sonra ekim yapılan yer yara kabukları ile kaplı oluyor...belki en öne ağırlık verip 2. seferde biraz daha arkalara ekebilir tabii bu benim düşüncem...ama atiilla kaya genelde iyilerdendir...bunu diyorsa bi bildiği vardır...hatta sitesinde bu tarz bi hastasının fotosuda var...sanıyorum o da kısa aralıklarla 2000+2000 ektirmiş gibii...
  • quote:

quote:

2-aynı fikirdeyim

önlere tek arkalara çoklu graft sadece atilla kayanın değil herkesin yaptığı bi uygulama...
    yanii önlere genelde daha doğal durması açısından tekli graftleri çoğunlukla kullanıyolar...arkalara doğru 2 li 3 lu 4 lu graftleri tercih ediyolar......diğer gittiğin yerlerede sorarsan muhtemelen aynı cevabı alırsın...benim anlamadığım 1 er hafta ara ile 2 kere 5000 saç ekmek ki yaklaşık 2000-2500 kök demek her defasında nasıl yapıcak anlamadım...bunu ilk defa duydum...
    çünkü ekimden sonra ekim yapılan yer yara kabukları ile kaplı oluyor...belki en öne ağırlık verip 2. seferde biraz daha arkalara ekebilir tabii bu benim düşüncem...ama atiilla kaya genelde iyilerdendir...bunu diyorsa bi bildiği vardır...hatta sitesinde bu tarz bi hastasının fotosuda var...sanıyorum o da kısa aralıklarla 2000+2000 ektirmiş gibii...

aynen dediğin gibi sanırım önce önleri sonra arkaları. atilla kayanın ekimine diğecek bir laf yok sonuçları ortada. fakat benim ihtiyacım olan saç teli sayısıda ortada. yani merakım şu daha az bir ücretle yakın sonuçlar yakalanıp daha fazla gret ektirebilirmiyim
  • Fue ile (foliculer unit extraction) ile ve 0.8- 0,9 mmlik delici ile alınırsa zaten orada maksimum 3-4 folikül=kök=saç teli= 1greft olabiliyor. buda 1500 greft alsanız içinden anca 100-200 ü böyledir. Arkala çoklu greft gekme işi futdan kalma bir kitabi bir bilgidir. çünkü futda saçları ayıklarken tek tek saç köklerini ayırmak çok zaman alır o yüzden öne ekilecek 2 sıra aklaşık 300-400 ü tekli yada 2 li yapıp digerlerini çoklu yapılırdı. Tekli olanlar hem daha iyi tutar (yaşama şansı %92 tabi sıklığıda çok önemli) çoklu olanlar ise daha az tutard. Ve diğer bir noktada da tekli olanları daha iyi bir açı ile ekilebildigi için görüntü iyi saglanıdır. Fue yöntemi popüler olduktan sonra bu kaygılar neredeyse kalmadı. Zaten fuede alnınan greftler çok küçük oldugu için yaşabilirliği arttı ve greftin yönünü ayarlamak çok kolay oldu. Fue süper bir yöntem her yönden.
    Atilla bey mega seans yapalım demiş kısaca. 5000(2000greft)+5000(2000greft) üst üste 2 günde yapılıyor ama benim tavsiyem aradan biraz daha uzun geçmesi. Ekim sıklığı greftin yaşabilirligini degiştiyor cm2 ye 30 greft kosmetik olarak iyi sonuç doguruyor, süper olması için 72 greft gerekli cm2 ye. Bu resim bir makaleden alınma .
    [simage][/simage]

• plastic_surgeon verdiğiniz bilgiler bizim için oldukça aydınlatıcı teşekkür ederiz.
    merak ettiğim birkaş şey var,

bazı yerler bir günde 3000-4000 hatta 5000 falan ekeriz diyorlar. Bazı yerler özellikle doktorlar günde 800-1000 ekeriz diorlar. bunların hangisi daha doğrudur acaba.mesela 4000 grefte ihtiyacım var g günde 800 den 5 gün olur diğerinde ise 1 gün.5 gün masaya yatıp iğne yemek biraz zor geliyor. günde 4000-5000 ekeriz diyenlerde üfürüyorlarmı kandırılıyormuyuz acaba. 2000-2500 alıp 4000 mi ekti,k diyorlar. başka forumlarda da okudum. midem bulandı bu işlerden

birde sıklık konusunda ekim sıklığı greftin yaşanabilirliğini değiştiriri demişsiniz .. nasıl yani.. açıklık getirirmisiniz. sık mı daha iyi seyrek mi.
    bir önceki sayfada bir arkadaş yutubeden bir adres vermiş

http://www.youtube.com/watch?v=-E2XyjDwDaQ

turkiyeden bir doktor 1 cm2 ye 120 greft ekitğini belirtmiş baştan sona videosunu vermiş.. bu doğru olabilirmi ekilebilirmi bir seferde bu kadar sıklık..

vereceğiniz bilgiler içinde teşekkürler.
  • merhaba cenk
    Bu forumu takip ettikce insanların gerçekten çok bilinçlendigini ve bunu devamlı artarak devam ettigini anladım.
    You tube videosunu izledim harika bir iş çıkarmış adam ama şuda bir gerçek ekim yaparken kullandıgı bir alet var ben onu daha once hiç görmedim birde yüksek çözünürlükte çekilmemiş videosu her girip çıktıgında kök bıraktımı içeri onuda anlamadım açıkcası ama yigidin hakkını vermek gerkirse iyi iş yapmış. Diger türk videolarınıda izledim çok komik hele fatih dagdelenin videosu saçma birsey o gitsin meme protezi koysun.(ismi camiada meme protezi ile anılırda) Dr. keserin videosunu izledim saç çizgisi oluşturması çok komik,ama full konsanatrasyonda çalışıyor. Artık estetik bakış açısı degişiyor hiç aklınıza gelirmiydi oradaki eğimden dolayı insanların feminen veya daha erkeksi görünüme sahip olacağı. Artık yok fueymiş yok futmuş yerine acaba ekim nasıl daha estetik oluyor cm2 kaç tane ekersek maksimum sonucu sağlarız gibi şeyler konuşuluyor.
    Şöylebir durum var 2300nin üstünde greft alırım diyen herkes yalan söylüyordur, 4000grefti iki gün üst üste alabilir belki. ortama 1500 greft aldıgını düşünürsek her greftte 2-3-4 kök oldugundan ortalamada 2,5 olarak çarparasn 1500x2,5=3750 kök eder. 5000 alması için 2000 greft alması bu her hastada mümkün olmayabilir.
    Bu işin ayrıntısı bilmeyen kişiler yok biz size 5000 kök ekeriz tanesi 1 euro isteriz başa yer digersin biz greft ekiyoruz tanesi 3 euro işi bilmeyen birisine gidersin 5000 kök le greft aynı şey biz bukadar fiyata ekeriz, kim ekerse eksin allah korkusu olmayan hastaya saygısı olmayan yaptıgı işe güvenmeyen biri ile bu saç ekimi işine girmeyin.
    Saç ekiminde greftin yaşabilirligi için iyi bir kan akımı olana bölgeye ihtiyacı var. siz cm2 72den fazla ekerseniz greftlerin yaşabiir oranını düşürürsünüz (%92den %70 lere), bu demek oluyorki zaten maksimum sıklıga ulaşmak için seanslı ameliyat gerekli yok sa biz bu kadar greft aldık ama sonuç aynı, niye degişim yok zaten yaşamayacagı bir yere ektin sen nasıl yaşayacak orada yandakilereine zarar verdi greftler boşa gitti. Ama şimdi şu adamının ekimi görünce şaşırdım çünkü biz jiletle açıyoruz kanalları igne ile açınca içine greft koyması zor oluyor greft köküne zarar veriyorsun böyle bir alet ile belki 120 ekime çıkıp uluslar arası yayın bile yaparsın, ama hasta mutlu olmaz sadece ön sırayı çok sık yaptın elindeki greft bitti sonra ne yapacaksın. Belki bu kadar sık ekim norwood 3 e filan uygun olabilir.
    saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlsteiner

Bugrahan 3.tüpe geçtin mi durum nasıl?

gectim carlsteiner. suan yogun bir seyahatteyim yanimda ve kullanmaya devam ediyorum.
    olumlu gelismeler var demistim ve devam ediyor. yeni sac cikartiyormu bilmiyorum ama dokulmeyi kesin durduruyor ve saclari daha saglikli hale getiriyor.ince sac tellerini kalinlastiriyor.inanin insanin moral motivasyonu yukseliyor aynaya daha cok bakiyorsunuz vs
    sac cikartmasi icin belirttikleri kullanim suresi icin daha vakit var.yeni saclar beklemiyorum ama olursada hayir demem.

forumda guzel gelismeler var. yogunluktan şöyle hizlica bir goz attim.ilk firsatta derinlemesine inceleyecegim.gerginlik yaratmaya gerek yok burada herkes eşit ve isteyen yaniltmadan her türlü paylasimi yapabilir. güzel paylasimlarin devam etmesini isteriz..
  • quote:

aynen dediğin gibi sanırım önce önleri sonra arkaları. atilla kayanın ekimine diğecek bir laf yok sonuçları ortada. fakat benim ihtiyacım olan saç teli sayısıda ortada. yani merakım şu daha az bir ücretle yakın sonuçlar yakalanıp daha fazla gret ektirebilirmiyim

olabilir...bildiğim kadarı ile atilla kaya peşin çalışıyor...daha ucuza yaptırabilirsin.
    mesela ben araştırırken 3000 grafti bu forumda 2000-2500 tlye ektirenler vardı...ama para herşey değil...ben 4000 tlye ekim yaptırdım....ama memnun değilim.ekimin sonucundan değil ekipten-davranışlardan para alındıktan sonra çok amatörce işler yapıldıı...daha önce yazdım bi kısmını...
    şunu söyleyebilirim hep benzer şeyler yazılıyor konuşuluyor...seçim yaparken dikkatli ol..burada karar vermek ve bi yere güvenmek lazım.
    yoksa iş konuşmaya yazmaya gelince bazı kelimelerin dışında değişmiyor emin ol...ama şunuda bil tv lere çıkanlar gibi basit bi operasyon kesinlikle değildir...
    ben 6-7 yerle görüştüm hemen hemen hepsi aynı şeyleri söylediler sadece fiyatları değişikti ve bazıları 1 seansta daha az ekim yapıyordu o kadar...
  • quote:

quote:

olabilir...bildiğim kadarı ile atilla kaya peşin çalışıyor...daha ucuza yaptırabilirsin.
    mesela ben araştırırken 3000 grafti bu forumda 2000-2500 tlye ektirenler vardı...ama para herşey değil...ben 4000 tlye ekim yaptırdım....ama memnun değilim.ekimin sonucundan değil ekipten-davranışlardan para alındıktan sonra çok amatörce işler yapıldıı...daha önce yazdım bi kısmını...
    şunu söyleyebilirim hep benzer şeyler yazılıyor konuşuluyor...seçim yaparken dikkatli ol..burada karar vermek ve bi yere güvenmek lazım.
    yoksa iş konuşmaya yazmaya gelince bazı kelimelerin dışında değişmiyor emin ol...ama şunuda bil tv lere çıkanlar gibi basit bi operasyon kesinlikle değildir...
    ben 6-7 yerle görüştüm hemen hemen hepsi aynı şeyleri söylediler sadece fiyatları değişikti ve bazıları 1 seansta daha az ekim yapıyordu o kadar...

herşey parayı alana kadar hocam maalesef . Benim de öyle .. Şikayet edin hocam ben öyle yaptım ondan sonra ilgilendi
  • nurcan hanım hemşire değil ortaokul mezunu bilmeyenlere duyrulur. zaten boğaziçin de bir tane bile sağlık personeli yok doktoru da bulamazsın.
  • Sayın plastic-surgeon (ismini gizlediği için bu şekilde hitap edeceğiz sanırım ben sonraki süreçte ps diye kısaltalım derim :) javascript:void(AddText('')) )
    yazdığınız yazıları okudum bir miktar haklılık payı var olmasına var ama eksik bilgilendirme de var, özellikle "mesut" isimli kişiden alıntı yaptığını belirten arkadaş (kalp kapakçığı değişen) bana kalırsa buralarda vakit öldüreceğine kalp cerrahına sorsun. Eksiğe gelince dünyadan bahsetmişken, Türkiye'de plastik cerrah olan olmayan tüm doktorlar toplansa tek başlarına her saç ekimini 3 günde bitirirler. yardımcı personel olmadan dünyada yapılan bir ekim dahi yoktur. avrupa ve amerikadaki kliniklerin internet sitelerinde ekiplerin boy boy resimlerini görürler. Kaldıki saçın alınması veya ekim de öyle çok uzun bir öğrenme sürecine sahip işler değildir. 1 sene çerisinde tüm yardımcı personel öğrenip uygular. Tabii ki gönül ister ki ekimin her aşamasını cerrahlar yapsın başka doktor bile olmasın ama siz biliyor musunuz Türkiye'de 800 plastik cerrah 1200 dermatolog varken 75milyon da insan var. mantıklı olun arkadaşlar size bir doktor düşmesi oldukça zor, hatta pahalıya patlar. dünyada da bu böyle. ekimi yardımcı tıbbi personel yapar!!! bu arada mastürbatif takılan bir iki plastik cerrah biri iki dermatolog ve diğer doktorlar başka bir cerrahi işlemi başaramadıklarından ya yapıyor görünür yada yapsa da 500 greft eker 2. 3. 4. vb seansları yaptırmak zorunda kalırsınız. PS buyurmuş "bir seansta 2300 üstü greft alınamaz" diye pardon ama bir seansta ( ikiye bölmeden pardon!) 3800-4000 greft alabilen çok iyi merkezler var. üstelik internette de videolarında da açık ve net görüntüleniyor. ama bir seansta 5000-6000 greftlerden bahseden veya 4800 ile rekor kıranlara aldanmayın bence.
  • Hahaha
    iq su düşük kendine rant çıkarmaki isteyen bu muhtemel sağlık teknisyeni arkadaşımız blakestsabb; arkadaş siteye 2 eylülde üye olmuş bismillah ilk mesajı 'en iyi ekim merkezi araştıran bulur' olmuş, sonraki mesajları devamlı saç ekim merkezlerini kötülemek üzerine yok şurası böyle yok şurası şöyle. Herhangi bir doktor ile görüşmenizde 2300 greftten fazla alabilirim diyen varmı? Bu işi yapan , bu işten anlayan aklı dolandırıcı olmayan , allah korkusu olan her doktor aynı cevabı verecektir. Bu işin bilimsel bir yanı var, literatürde okuyorsun kurslara gidiyorsun bu iş böyle yapılır diyorsun, yanında çalışan cahil cesareti olan sağlık teknisyeni bende bu işi yaparım diye doktorların üzerine çamur atmaya çalışıyor. Sonra hastalara karşı atıp tutmaya başlıyor şu kadar greft şu kadar kök alırız diye. Çakma saç ekimi yapan birisi kendini övmek ,başkalarını kötüleyerek rant sağlamak amaçlıya gelip bu forum sitesinde atıp tutar anca sınırlı bilgisiyle. Arkadaşlar doktorunuza güvenin, doktorunuz emeğini vermedende bu işi iyi yaptırabileceginizi düşünmeyin. Güvenilir bir yerde 10liraya yaptıracagınız bir işi çakma bir yerde zaten 7 liraya yaptırırsınız. Doktorlara yaptırmam diyorsanızda bu sizin tercihiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.