Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (1440. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.456.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14381439144014411442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar Adım Ferhat,

gecen sene Clinichair de iki seans saç ekimi yaptırdım. ve cok memnun kaldım . referans isteyen arkadaşlarla mail ve bilgilerimi paylaşabilirim. Doktor Ertugrul bey ve ekibi işlerinde cok başarılı , güler yüzlü , işlemimden sonra sürekli arayıp ilgilendiler.

yukarıdaki bence karalama calışmaları hiçde anlatıldıgı gibi degil.

gidin ve kendiniz gorun sonucta konsultasyonlar ücretsiz.
  • irfan_34 kullanıcısına yanıt
    Irfan Bey ben Ferhat,

Izmir'de Clinichairde yaptırdım cokda memnunum tavsiye ederim.

saygılarımla

Ferhat
  • Mr.dreamboy M kullanıcısına yanıt
    Merhaba Ben Ferhat,

Izmir'de Clinichair de yaptırdım ailem Izmirde oldugu için orayı tercih etmiştim. cok da memnun kaldım . Buraya geldikce ugrar bi caylarını içerim işlerinde cok becerikli ve sonuca önem veren candan insanlar.

daha fazla bilgiye ihtiyacın olursa cekinmeden yazabilirsiniz

saygılarımla

ferhat
  • leopardd L kullanıcısına yanıt
    fiyatından once yaptıgı calışmalara bakmak lazım . ben yaptırmadan once 100 e yakın yapılan işlemlerin fotograflarını incelemek istedim ve cok başarılı buldugum yerde yaptırdım.

izmir'de Clinichair
  • Arkadaşlar abartıp uzun yazmayın. Nasıl okicaz :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatkaan

Irfan Bey ben Ferhat,

Izmir'de Clinichairde yaptırdım cokda memnunum tavsiye ederim.

saygılarımla

Ferhat

sırf memnun olduğunu yazmak için bugün üye oldun hemi resim koyda memnunniyetini görelim sahtekar....
  • subartu S kullanıcısına yanıt
    Çok şanslısınız tepe bölgemizde saç var birde işcilik iyi görünüyor önemli olan 6 ayda nasıl bir sıklığı kavuşmasıdır inşallah istediğiniz sonuç olur.Bu ekimi hangi merkezde yaptınız.plastik Cerah mı açtı kanallarınızı yoksa hemşiremi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkn66

quote:

Orijinalden alıntı: az sakallı dede

quote:

Orijinalden alıntı: gkn66

quote:

Orijinalden alıntı: SümüklüSülo

120 gün geride kaldi. Eskiye göre artik sacim var ve kendimi kel olarak görmemeye basladim fakat son hali biraz daha iyi olmali! Bos alan cok oldugundan zaten sirma sac beklemiyordum fakat biraz daha cok sac beklentim vardi ve buda ilerleyen haftalarda gerceklesecek diye düsünüyorum! Orta kisimdaki kanlanmadan dolayi bi bos alan var sac cikisi cok az diger yerler ise iyi diyebilirim fakat biraz daha saclanma olur diye bekliyorum.

selamlar

en iyi saç ekim merkezi neresidir en iyi saç ekim merkezi neresidir en iyi saç ekim merkezi neresidir

Sulo adam gibi adamsın ancak senin saclar gumluyecek gibi kardeş seninle bellliki aynı kaderi paylasicagiz ana inşallah çıkar saçların....

gkn66 felaket tellalımısın. daha 120 gün oldu ve süreç anormal görünmüyor. tamam senin saçlar tutmamış olabilir, köstek olma kardeşim.

Yok adamım yanlış anladın sadece gördüğümu söyledim moralini bozmak istemedim sulonun seviyorum kendisini ancak 5 ayda saç kendini belli ediyor o bakımdan .
    Bu arada senin saçlar ne alemde fena durmuyordu son resimde?

2-3 güne resim eklicem, ama 6ay dolmadan ekimle ilgili yorum yapmicam, çünkü bana göre 6 ay dolmadan yorum yapmak gereksiz zaman kaybıdır. Ama gidişatı sorarsan şimdilik memnunum.
  • savaş11 S kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun bende etiler de yaptım bekleyeceğim şuan 2 ay oldu kendimi enayi hissettim biz hakkımızı hangi merciler de arayacağım ki insan buralarda yazmaya.da çekiniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Reciproc

quote:

Orijinalden alıntı: dream0121

zaten abi inan internet ortamında doğru ekim yeri bulmayı geçtim güzel ekim sonucu alan bulamıyorum hani güzel ekim sonuçları göreyim demek ki iyi sonuç alan çok bana neden olmasın diyemiyorum beş kişi görüyorsam resimlerini içlerinden bir tanesi iyi gerisi kötü sonuçlanmış. anlamıyorum gördüğüm kadarıyla sac ekimi yaptıran baya insan var saç ekimi yapan yerler şu zamana kadar doluyuz ekim yaptırmadan 10 gün önce arayıp randevu alın diyorlar demek ki baya ekim yapan insan var hepsimi kötü sonuçlaniyor bu iyi sonucu olan güzel ekimler neden göremiyoruz.belkide kafaları rahat hiç istedikleri sonucuda aldılar ilgilenmiyorlar artık ama bizde görsek fikir alsak fena olmaz en azından daha çok cesaretimiz olur.
    abi aynen bende dediğin gibi araştirmaya calişiyorum banada söylenen greft sayısında ekim yaptıranlara bakıyorum kaç greft ekim yapılmış sonuç ne olmuş kafasında ki açıklık ne benimki gibi mi nasıl sonuçlanmış hep dikkat ediyorum ama internet ortamında genelde kötü sonuç alan insanları buluyorum.iyi sonuç alıp istediğine ulaşan insanlar galiba bu konuyla ilgilenmek istemiyor kötü sonuçlanan insanlarda insanları uyarmak başlarına gelenleri anlatmak ve haklı olarak da kötü ekim yapan yeri insanlara deşifre etmek için çabalıyorlar çok da iyi yapıyorlar. ama keşke bu iyi sonuçlananlarda bilgi paylaşımları artsa yoksa internet ortamında sac ekim araştıran birisi ekim yaptırmamaya karar verir.internet ortamında karar vermek zor hatta daha çok kafan karişiyor haklısında abi hic bilgimin olmadığı bir konu sac ekimini de en iyi yapan yerler istanbulda şimdi mecbur gidip görüşemiyorum yüz yüze başka şehirdeyim istanbulda olmadığım için araştirmayi da internet ortamından yapmaya çalişiyorum telefonla bilgi alabiliyorum sizler yardım ediyorsunuz.
    abi görüştüm dediğim yerler biri iki seans diyen yer esteworld diğeri cevre hastanesiydi bu yerler hakkında bende daha çok bilgin vardır.zaten görüştüm diye yaptırmıyorum araştirmak bilgi almak içindi bir yerden başlamak lazım sonuç da araştırmaya.abi bu başta söylediklerin isimlerini duydum baktım maddi olarak dediğin gibi zor herkesin bütçesi yetmez o yüzden çok araştırmadım bile ama düşününce sonuç olarak kendilerine bu kadar güvenip fiyatı da yüksek tutuyorlar neden bu kafanın içinden çıkamıyorlar onlarda kendilerine çok güvenmiyorlar demek ki yada riske atmak istemiyorlar kendilerini kötü sonuçlandığında isimleri lekelenecek kolay iş seçiyorlar o zaman yani diğer ekim yapanlardan çok bir farkları yok bu benim kişisel görüşüm tabi çok bilmediğim düz mantıkla baktığımda bu çıkıyor ortaya.diğer söylediğin ilhan sedaroğlu yara bere bırakma ihtimali ne abi yarayla mı uğraşayim birde.ben önerdiklerinlede bir iletşime gecmeye calişayım o zaman görüşeyim fikirlerini alayım tek tek bakım onlar neler diyecek teşekkür ettim bu arada önerilerin önemli keşke dahada artsa insanlar bilinçlense bu konuda kötü sonuçlar çıkmasa.
    iki ayrı ekimde ısrarlısın aslında güzel olur mutlaka daha özenilir daha doğal sık bir sac ekimi olabilir bu iki ekimde 3000 ve 2000 greft sacımın alım bölgesinde nasıl sonuc olur 5000 greft alınacak sonuç da.birde ben arka tepe bölgemdeki açıklık dan cok şikayetciyim çevrem arkadaşlarımda böyle söylüyor iki iki ayrı ekimde ilk orta ve verteksden yaptırma imkanım var mı gidip ben ben ilk ekimde buralara istiyorum diye biliyor muyum

Senin bu hararetli araştırmaların ve doğru yeri bulma isteğin sana ve senin gibilere bu konuda doğru şeyler yazmak adına ilham kaynağı oldu,belliki aklı başında birisin yazdıklarından açıkça belli oluyor,o yüzden şu ana kadarki araştırmalarımdan çıkardığım sonuçları bu mesajımda özet geçeceğim,yaklaşık yedi aydır bu ekimciler arasındaki farklılıkları ve neden bazı ekimcilerin sonuçları iyiyken diğerlerinin kötü olduğuna kafa yordum çoğunuzdan farklı olarak,çoğu kişi forumları sadece iyi ve kötü ekim geçirmiş kişilerin sonuçlarını görerek doğru ekim merkezini bulmaya çalışıyor,ben ise sıradan bir vatandaş olarak bu ekim işinin ilmini araştırarak doğru yöntem ile yanlış uygulamaların nasıl sonuçlar verdiklerine daha çok kafa yordum,aslında bu benim için bir hobi oldu ve bu hobinin sonuna geldim artık,benim gözümde artık ne araştıracak bir şey kaldı nede kafamda bir soru işareti,çünkü artık iyi ekimle kötü ekim arasındaki uygulama farklılıklarını ve yapılan hataları ekim merkezlerine göre nasıl değiştiğini çok iyi biliyorum...
    Saç ekim işi toplumda enseden saç kılının alınıp saç dökülmesinin olduğu tepe bölgesine saçın nakledildiği basit bir operasyon olarak bilinir,bu işi çok bilmeyen biri oldukça basit görür bu işlemi ve onlara göre ekimcilerin iyi yada kötü olması anlamsızdır ,sonuçta basit bir işlemdir,ne olabilirki zaten al enseden saçı tepede açtığın deliğe yerleştir,peki bumudur doğrumudur bu düşünce ,işin can alıcı kısmı bu ,bu sorunun yanıtı bence EVET DOĞRUDUR,saç ekim işi bu kadar basit bir operasyondur ,tabi burda bir iki ufak şart var ,birde çok büyük ve önemli bir şart var,büyük ve önemli şarta geçmeden önce ufak şartları sıralayalım;
    dönerden alım yaparken greftlere zarar vermeyeceksin;bu aslında büyük ama çoğunlukla bu konuda hata yapılmadığı için ufak şartlar sınıfına giriyor ,nedenide iyi kötü bu işi yıllarca yapan bir kişinin bu konuda hata yapmadığı gerçeğidir,yıllarca bu işi yapan kişi bu konuda hata yapmaz arkadaşlar,yapıyorsa zaten bu işin içinden hiç çıkamaz,ayrıca bu iş sanıldığı kadarda zor bir işde değildir,hata yapmadıkları konusunda eminim ,belki azımsanacak düzeyde bir greft hebası oluyordur bu işlem esnmasında

bir diğer şart greftleri uzunca bir süre bekletip heba etmeyeceksin,bu konu yıllar öncesinden kafama takılan en önemli mevzuydu,çoğu ekimciyle bu konuda konuştum,hem onların söyledikleri hemde şahsi fikrim uzunca bir müddet bu greftlerin canlı kalabiliyor,kalkıpta sekiz on saat bekleten ekim merkezi varsa onları hemen tanırsınız zaten
    kafaya uygulanan adrenalin ve serum miktarıda önemli ama bunuda çoğu ekim merkezi doğru uyguluyor,kafayı serumla süreekli şişirip daha kolay bir ekim yapma peşinde olan ekim merkezleride duydum ,sonuç hüsaran ama bu yerleride az bir araştırmayla tanıyıp elemek zaten mümkün..
    bir diğer ve önemli şartta ekimden sonra prp yaptırmayacaksın,bazı işgüzar ekim merkezleri bunu yaparak bindikleri dalı kesmekteler,örnek resul yaman...
    Şimdi gelelim en önemli ve can alıcı şarta,evet arkadaşlar iyi ekim merkeziyle kötü ekim merkezi arasında yüzde doksan oranında farkı belirleyen en önemli noktayı açıklıyorum.bu forumda 400 küsür sayfa yazılmış bu şartın önemini yazanını ben görmedim,açıklıyorum: ekim olacak alanda HER BİR GREFT İÇİN AYRI KANAL AÇILMALI ,örneğin 4000 greft ekilecekse 2000 kanal açılmamalı ,eğer böyle yapılırsa en büyük greft hebası bu şekilde olur,bunun adı fue değil fue görünümlü FUT tur,greftleri tohum gibi düşünün yan yana bitişik üç tohum ekersen aralarında bir tanesi gelişirse diğerleri ya çıkmaz yada cılız kalır,yada hepsi bir anda mefta olur çıkmaz,bazı nadir durumlarda tohumlar güçlüyse eğer kendilerini kurtarıp üçlü dörtlü olarak çıkabilirler,dikkat edin bu tarz ekim olupta sonuçları iyi olan kişilerin saçları bir garip çıkmakta,futa benzemekte,saçlar kıvırcık ve kalın telli durmaktadır...
    TR de her bir grefte ayrı kanal açma işini en çok yapan doktorlar bellidir,koray erdoğan ,erkan demirsoy ,muttalip keser,nagehan akbaş ,son dönemde sürpriz bir ekim merkezi esenler avicenna...bu ekim merkezlerinin başarılarındaki en büyük sır budur,yoksa saç ekim işi basit bir nakil işlemdir orası doğru,fark kanal açan kişinin marifetinden gelmektedir,her kes sık kanal açamaz,hüner ve emek ister,insanoğlunun iş yaparken en büyük derdi kolaya kaçmaktır,kolaya kaçanlar az kanal açarlar,bu kanallara greftleri sıkıştırırlar,kimisi bu uğurda büyük açar kanalları,yerleştirmesi kolay ve rahat olsun diye,sonuçtada umdukları gibide olur beş saatte yerleştirilecek gretleri iki saate sığdırırlar ,sonrada sonucun iyi olmasını umut ederler,neden daha çok uğraşsınlarki,onlara göre bu şekildede olabilmektedir ama diğer az önce saydığımız ekim merkezleri bu şekilde çalışmazlar,emek gösterirler ,sık açılmış kanallara göz ve el yordamıyla kendilerini zorlayarak bu işi yaparlar..
    Ben yeni ekim olmuş bir kişinin koyduğu fotolara sadece bakmıyorum,bazen onları hızlıca bilgisayarıma indirip bu iş için kullandığım bir programda hızlıca sayıyorum,bu iş iki dakikamı almıyor,basit bir yöntem geliştirdim kendimce,hata payı yüzde beşi geçmez,bu farklılıkları bu yüzden çok iyi biliyorum...
    Şimdi; yerinizde olsam bundan sonra buna çok dikkat ederim ,iyi ekim merkeziyle kötü ekim merkezi arasındaki en büyük fark budur,eğer kanal sayıları ve greft sayıları yüzde seksen oranında tutuyorsa ve o ekim sonucu başarılı olmuşsa en iyi ekim merkezi benim için odur,tek bir örnek görmek bile yeterlidir çoğunlukla,gerçi bazı nadir durumlarda bu şartlar yerine getirilmiş olsa dahi ekimden sonra yamyamca şeyler yaparak greftleri heba eden kişilerde var,örnek ekimin ilk bir ayında deli gibi kafasını terletebilecek aktivitede bulunmak yada güneşte uzunca bir müddet kalmak vb
    Dream kardeşim sen dediğim ekim merkezleriyle görüş ,bunlara ektirirsen hüsrana uğrama olasılığın çok az ,fiyatlarıda makul sana her iki ekim yaklaşık 7 bin liraya patlar,saç ekim sektöründede yakında tekelleşmeler başlayacak,doğrusuda budur ,iyisi dururken şansını zorlamak aptalcadır,saç totem yapmakla çıkmaz ,bunu yapanlar var ,sıradan bir ekim merkezine ektirip kendini özel ve kısmetli sananlar var,onlar gibi olma...
    bazı ekimciler için senin bu kafanın içinden çıkamaz yazmıştım,açıklık getireyim ;ekim teknikleri farklı olanlar var,iğneli teknik adı gibi iğneyle kuyu kazmak gibi bir şey,sıklaştırma işlemi için uygun ama senin gibi açıklığı fazla olanlar için uygun değil,bir diğer mevzu koray erdoğanını bu kafaya ekim yapmak istemeyeceği gerçeği,evet doğru ekmez ,sebebi diğerlerinden kötü olacağı için değil,klasik koray erdoğan başarısı bu kafada biraz zor gerçekleşir,kendi saçın çok az alanında çok fazla,koray erdoğan mutlaka kafada tüy olan kişilere ekim yapar ,ardından finasterid verir,finasteridin ve minoxilin etkisi ve çıkan saçlarla birlikte güzel bit harmoni oluşur,ektikleri saçlar çıkar çıkmasına ama en büyük etkiyi bu minyatür saçlar gösterir,en kötüsü kafada topik etkisi gösterir,dediğim gibi kafada tüy olmadan yaptığı tek bir ekim örneği nerdeyse yoktur belki şakak ekimleri istisna olabilir ama ondada maharetini kullanarak sık kanal açar 3000 grefti ön bölgeye yerleştirir ,tıpkı muttalip keser gibi ve sonuç inanılmaz olur..
    son olarak saç ekiminden beklentiyi çok tutmamak gerekir,her zaman ölçü şuna benzer olmalı,5000 greft saç sağlıklı hiç dökülmesi olmayan birinin 50 cm karesi bir alan eder,buda bir paket sigara kutusunu yaklaşık eşdeğer bir alana dek gelir,oda kısa paket sigaradan bahsediyorum,bu alanı kafana homojen olarak dağıtıldığını düşüneceksin,tabi hepsi çıkarsa sonuç güzel olur ,yarısı ve daha azı çıkarsa sonuç hüsran olur,böylesine kritik bir dengededir saç ekim sonucu,çevremizde kötü ekim sonuçları görmemizdeki en büyük neden bu kritik dengedir...
    Şu ana kadar yazdığım en uzun yazı oldu,belkide forum tarihine geçer :)) yakında artık burada yazmayı bırakacağım ,artık sonlara geldim,şu ana kadar öğrendiğim şeyleri sizlere aktarmak istediğim için bu kadar uzun yazdım,sabır gösterip okuyanlar mutlaka bir şeyler öğreneceklerdir diye düşünüyorum,yardımcı olabildiysem ne mutlu bana....

Hocam kul hakkında ne diyorsun? Sence keser kul arasında daglar kadar fark var mı

• Reciproc kullanıcısına yanıt
    abi sen noktayı koydun zaten sac ekimiyle ilgili merak edip sac ektirmeyi düşünen araştıran insanlar bu yazıyı okusa gerekli bilgiye sahip olurlar.insanların aklındaki bütün soruları hemen hemen cevaplamışsın.bence okuyan için çok faydalı bir yazı olmuş en azından ekim yapan yerlerle konuşurken bu konu hakkında bilgin olduğunu araştırma yaptığını konu hakkında cahil olmadığını anlarlar kolay kolay kandıramazlar insanları.kaç yerle konuştum hepsi on numara ama eminim araştırmadan insanların sözüne inanarak ekim yaptıran çok insan vardır sonuç da hüsran olan.sonuç da her yer çok güzel olacak memnun kalacaksın biz çok tecrübeliyiz iyiyiz bu konuda diyorlar ama senin gibi bilgisi olan insanların tecrübelerini bilgilerini paylaşmaları bizimde elimizi güçlendiriyor.ekim yapan yerler kendilerini överken en azından bu bilgilerle tamam kardeşim siz çok iyisiniz eyvallah da ama sen bir anlat bakım nasıl yapıyorsun bu işi diye biliyoruz soru sorup aldığımız cevaplarla fikir yürüte biliyoruz oda olmadı sizlere soruyoruz.sayende ben bilgilendim fikir verdin bana öneride bulundun benim çok işime yaradı bunlar Allah razı olsun yakında yazmayı bırakacağım demişsin bence çok vaktini almıyorsa işini gücünü engellemiyorsa bırakma keşke senin gibi bilgi paylaşımında bulunanlar artsa da herkes bilinçlense kötü sonuçlar almasak neyin ne olduğunu bilerek girsek olaya.zaten bu yazıdan sonra baya bir soru soran olur yazmayı bırakayım derken daha çok yazmaya başlarsın fena olmaz abi :)

bugün dediğin yerlerin biriyle görüştüm iki seans dediler tek seanslık iş değil dediler zaten sende söylemiştin bende tek seans işinden vazgeçtim artık.bana bir seans da 3500-4000 greft dediler bunu da iki günde yaparız tek günde ekmiyoruz dediler bu bir avantaj galiba en azından daha özenli bir ekim olma ihtimali var bir de senin ekim olurken başka biriyle ilgilenmiyorlar sadece benim ekim oluyormuş fabrikasyon değil yani anladığım kadarıyla bana böyle söylendi.söylediğin gibi daha önce konuştuğum yerlerden biraz farklı fiyatı ama hani rezil olacağıma o fark olsun yeter ki iyi olsun dediğin gibi 7000 değilde 6500 dediler.yani diğer yerlerle konuşmamla bugün ki yerle konuşmam daha çok kafama yattı ama başka yerlerle de görüşürüm daha bakalım onlar ne diyecek ama büyük ihtimal kararım burası olur.iki seans da önden başlarız gide bildiğimiz yere kadar gideriz dedi ben tepe bölgesindeki arka açıklıkdan daha çok şikayetçiyim ilk seans arkadan da başlatma şansım varmış kişinin isteğine bağlı onu düşünüyorum.bana açıklık alanımın kaç cm kare olduğunu cm kareye iyi bir sonuç olması için kaç greft ekim gerektiğini filan söyledi ama şuan aklıma gelmiyor bakalım iyi olur inşallah.
  • canivolki C kullanıcısına yanıt
    anladımda benim saç ekimi ile ilgili yorumun nedir onu anlamadım?
  • Reciproc kullanıcısına yanıt
    Benim ekime de bir yorum yaparmısın?
  • Merhaba arkadaşlar

foruma saç ekimi konusu sayesinde kayıt oldum

Burada gerçekten önemli bilgiler var ve ben de saç ekimimi yapıp burada tecrübelerimi aktarıcağım.

Bundan bir kaç hafta önce zekeriya kul,estetica,asmed gibi yerlerle yazıştım.

kul: 2500 greft çıkar dedi
    asmed:4500 greft dedi
    estetica: 3000 greft üstü çıkar dedi

benim anlamadığım neden bu kadar fark oluyor.

ayrıca fiyatlar da şöyle

kul:3500tl
    asmed:greft başı 2.5Euro
    estetica: 3000 TL

Yorumlarınızı bekliyorum.. sizce benim saç ekimim nasıl olur?

yaş 28
    dökülme hafif var
    priorin kullanıyorum günde 2 kapsül.
    mezoterapide 3. seansa giricem

en iyi saç ekim merkezi neresidir en iyi saç ekim merkezi neresidir en iyi saç ekim merkezi neresidir en iyi saç ekim merkezi neresidir en iyi saç ekim merkezi neresidir en iyi saç ekim merkezi neresidir en iyi saç ekim merkezi neresidir en iyi saç ekim merkezi neresidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azntrl -- 12 Ekim 2015; 9:02:26 >
  • azntrl A kullanıcısına yanıt
    zekeriya kul'a ekim yaptırmanızı öneririm. maksimum 2000 greft size yeter. size ne kadar greft gerekli dediler?
    mezoterapi priorin vs faso fiso hocam senin saçlarını en iyi ekecek adam koray erdoğan ama çok tuzlu.erkan demirsoy kul bunları gündemine al estetica köstetika filan traş hem parandan olursun hemde saçlarından hayırlı cumalar...
  • cmrsh C kullanıcısına yanıt
    zekeriya kul benim de kafama yatıyor.. kul 2500 eker gibime geliyor zaten o civarda yaparız dedi..vertex önermiyorum felan dedi ama benim tepe bölgem çok açık acaba ileriki zamanlarda mı planlıyor.
  • hocam koray erdoğan da maşallah greft başına 2.5 euro istiyor ki düşünün 4000greft de 12000euro ediyor ki bu da çok tuzlu gerçekten..zekeriya kul biraz daha ağır basıyor..bu arda dhi ile ekim yapmak diye birşey var o daha mı iyi geliyor
  • selenga_68 S kullanıcısına yanıt
    hocam koray erdoğan da maşallah greft başına 2.5 euro istiyor ki düşünün 4000greft de 12000euro ediyor ki bu da çok tuzlu gerçekten..zekeriya kul biraz daha ağır basıyor..bu arda dhi ile ekim yapmak diye birşey var o daha mı iyi geliyor
    2500 grefte senin bütün açıklar kapanır. bana göre sana 2000 bile yeterli gelir. 3000-4000 diyenler yalan söylüyor.
  • 
Sayfa: önceki 14381439144014411442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.