Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.456.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tecrübelrini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürederim.

esteworld saç ekim merkezinde saçını ektiren bi arkadas varsa görüşlerini aktara bilirse çok sevinirim.
  • arkadaşlar hepinizin bayramı kutlu olsun.
    sayın moy arkadaşım bende ensar hastanesinde karar kıldım bu hafta görüşmeye gideceğim. bana görüşmeden sonraki beraber planlayacağımız bir gün işlemin yapılabileceğini söylediler.acaba size ekim yapan ekipte kimler vardı.isimlerini verebilirmisiniz .bahsettiğiniz doktorla telefonda görüştüm.ama kendisi kontrol amaçlı duruyormuş ekimi hemşireler yapıyormuş. bende aynı ekibin yapması için uğraşacağım.siz çok memnun kalmıştınız.selamlar
  • saçınızı eken hemşirenin adı neydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyouz

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

ektirecek arkadaşlara tavsiyeler...

benim ektirdiğim yer parayı alana kadar çok ilgilendi ondan sonra ilgi kesiliverdi..
    Allahtan hemşire hanım vardı çok ilgili o ilgilendi benimle..
    Ekim yaptırırken bir hemşire ayarlayın (yanlış anlamayın :D) muhabbeti kurun size yardımcı olacaktır...

Ekim öncesinde iyi pazarlık yapın mutlaka ..

Benim ekim yaptırdıgım yer en fazla ekim yapan yerdi Türkiyede ona güvenerek gittim .. şu an saçlarım iyice çıkmaya başlıyor dedikleri tüm evreleri başarıyla geçirdim .. yalnız kötü olan tarafı ben pek temiz bulmadım yapılan yeri

arkadasim sakincasi yoksa nerede ektirdigini soyleyebilirmisin? sonucta burasi paylasim yeri daha once paylastiysan kusura bakma goremedim..

bu arada "hemsireyi ayarlayin" ha iyi taktik walla

boğaziçi tıp merkezi istanbul

Arkadaşlar kusura bakmayın ama siz ya parayı çok kolay kazanıyorsunuz, ya hizmet satın almayı bilmiyorsunuz ya da sağlığınızın sizin için hiçbir önemi yok!!!
    Neden derseniz, ozzyouz arkadaş
    1. "Ekim yaptırdığım yer parayı alıncaya kadar ilgilendi, aldıktan sonra da ilgi kesiliverdi" demiş
    2. "Ekim yapılan yer temiz değildi" demiş
    3. "Hemşire ayarlayın" demiş.
    Bence bunlar herkese ders olmalı.

Bir kurumdan hizmet almak için bir para veriyorsanız, ve parayı aldıktan sonra adamların tavrı değişiyorsa, bu asıl amacın ne olduğunu çok güzel ortaya koyar bence. Adamlar parayla mı ilgileniyorlar yoksa sizin kafanızdan saç çıkmasıyla mı, çok belli etmişler. Ayrıca siz bu iş için belli bir para ödedikten sonra bile, hala işin doğru dürüst yapılması için hemşire ayarlama pozisyonlarına düşüyorsanız, bence çok acınacak haldesiniz. Bunun yerine para vermeden direk bir hemşire ile arkadaşlık, flört ayarlayın, bedavadan eksin saçınızı daha iyi. Bu nasıl bir kurumsal anlayıştır, nasıl bir hastaya saygıdır anlamıyorum. Madem sizin hemşire ayarlamanız, onunla muhabbet kurmanız gerekliydi işin doğru yapılması için, niye o kadar para verdinz ki? Yaptıkları işe hiç mi saygıları yok, çok enteresan.
    İşlemin yapıldığı yerin yeterince temiz olmadığı konusuna ise değinmek bile istemiyorum. Çünkü tüylerim diken diken oluyor.
    Bi de neymiş "Türkiye'nin en çok ekim yapan merkeziymiş!" İnsana ve hastaya saygı sıralamasında kaçıncılar, bence asıl bunu sormak lazım.

Sevgili ozzyouz arkadaşım, sana geçmiş olsun. Böyle bir maceradan umarım sorunsuz çıkarsın. Yeni saçlarınla mutluluklar dilerim..

ozzyouzun yazdiklari bence gayet ise yaradi; herkesin kafasindaki bogazici imaji netlesti tesekkurler.insallah saclarida istedigi gibi olur..

Sevgili arkadaşlar öncelikle noplace arkadaşımızın dediklerine katılıyorum tabii ki .. ama beni çok çaresiz durumda bıraktılar ,tek temennim saçlarımın çıkması eğer saçlarım çıkarsa ve sorunsuz bir şekilde devam ederse süreci .. o zaman hakkım helal ...
    ama temizlik ve ilgi konusunda çok ciddiyim ,çünkü gerçekten beğenmedim ... parayı vermeden boyuyorlar işte gözünü insanın parayı verdikten sonra yapacağın hiçbirşey kalmıyor. Gerçi ben baya kalayladım yetkiliyi ondan sonra ilgilendiler sağolsunlar..
    şu anki durumu değerlendirecek olursam gayet iyi sıklaşmaya başladılar... 3.aydayım 6.ayın sonunda tam sonucu görecekmişim dediklerine göre

saçınızı eken hemşirenin adı neydi:?
  • hatırlamıyorum ama çok iyi biriydi çok ilgilendi sağolsun onun kadar hastanede kimse ilglenmedi
    edit: nurcan hanımdı ismi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaniyorsunfuatabi -- 13 Eylül 2010; 14:17:14 >
  • www.sacekimmerkezi.com ben burdan ektirdim çok memnun kaldım bi deneyin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamagra118 -- 14 Eylül 2010; 0:32:06 >
  • Bir de burayı deneyin arkadaşlar,www.sacekimmerkezi.com
  • arkadaşlar ben 10 yıl önce fut tekniğiyle saç ektirdim.
    çok kötü bir operasyon oldu ve ensemde iz kaldı. Aşağı yukarı
    8 yıldır da toppik kullanıyorum. Bu şekilde idare ediyorum ama bu
    kozmetikte bağımlılık yaptı bende kurtulmak istediğimden dolayı
    kasımda istanbulda fue yöntemiyle yeni bir operasyon geçireceğim.
    repair saç ekim merkezinde Dr Alper Tuncel yönetiminde
    eski tecrübelerimden dolayı biraz tedirginim ama sonuç ne olur
    2011 de görürüz inşallah.
  • ya lamagra arkadasim siz ne laf anlamaz insansiniz yukarida yazdim illaki isminizemi yazmamiz lazim okumayip sirf reklam icin geldiginiz o kadar belliki. buradaki insanlar oturdugunuz yerden gerizekali olarakmi gorunuyor bilmiyorum ama herkes her siteyi bulup gezebiliyor. kisisel tecrubeleriniz varsa onlari aktarin diyoruz reklam yapmanin ne luzumu var.ektirdiyseniz sacinizin hikayesini ve resimlerinizi paylasin yeterli.o zaman siz soylemeseniz bile biz sorariz nereye ektirdin diye. He sübhanallah ya!!
  • quote:

hepyek75

arkadaşlar ben 10 yıl önce fut tekniğiyle saç ektirdim.

gecmis olsun hepyek; takip ettigim kadari ile on yil oncesine kadar teknik ve teknoloji baya bir ilerledi.cok basarili ekimler goruyoruz, tabi bazende hicbirseye benzemeyen garip ekimlerde cikabiliyor.o yuzden burada paylasarak hem saglik, hem goruntu hemde cebimiz icin en iyisini bulmaya calisiyoruz. resimlerinizi ekleyebilirseniz iyi olur. insallah istediginiz saclara biran evvel kavusursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 14 Eylül 2010; 23:00:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hepyek75

arkadaşlar ben 10 yıl önce fut tekniğiyle saç ektirdim.

geçmiş olsun fut olayı gerçekten çok zor ... inşallah fue ile saçlarınızı geri kazanırsınız :)
  • ee arkadaslar saclar ne durumda galiba kurtulusa erdiniz resim ekleyen kalmadi
  • ben de soru sormak istiyorum. yaklaşık 20 senedir tip 1 diyabetim. yara iyileşmesi gibi bir sorunum yok ama mart ayında tam ekim yapacakken doktor beni alıkoydu diyabetim, enfeksiyon kaparım diye. halbuse şimdi google da aratınca kontrollü diyabetin pek de sorun olmadığını okuyorum=/

kararsızım açıkçası, ve bana nereyi önerirsiniz?
  • Merhaba arkadaşlar, ben 3 üç yıl bir saç ekim merkezinde çalıştım.Bu konuda bazı bilgilerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Saç ekimi özellikle son iki yıldır geniş kitleler tarafından duyuldu ve talep arttı. Bu konuda en iyi sonucu almak istiyorsanız, uygulama hakkında doğru ve sağlıklı bilgilere sahip olamnız gerekmekte.Saç ekiminde en önemli nokta karar. öncelikle siz mi istiyorsunuz yoksa çevrenizdekiler mi? saç ekiminden beklentiniz nedir. eğer anneden doğma günkü gibiyse bu uzak bir ihtimal, ancak sağlıklı , doğal görünümlü, istediğiniz gibi şekil verebileceğiniz, orta sıklıkta bir saç ekimi ise cevap evet olmalı. şu an kullanılan fue yöntemi doğru kişiler tarafından doğru teknik olarak kullanıldığında çok iyi sonuçlar veriyor. Fue saç köklerinin alımında kullanılan cihazın adıdır. Önemli olan cihaz ve yöntemin adı teğil kim tarafından hangi ölçütlerde kullanıldığıdır. Yoksa fue demek mükemmel sonuç demek değildir.özel olan ucuna takılan iğnenin çapı ve uzunluğunun sizin saç köklerinizin kalınlığı ve hangi derinlikte olduğuna göre oranlanmasıdır. Çok ince uçlarla yapılan ekimler veya çok sık yapılan ekimler başarılıdır demek doğru değildir. Kişinin donör alanının yoğunluğu, ekilecek alanın açıklığı, saç derisindeki kılcal damarların beslenme durumu (saç dökülmesinin sebeplerinden bir tanesi de saç. derisindeki kılcal damarlardaki daralma nedeniyle saç köklerinin yetersiz beslenmesidir.Uzman dr. muayenisinde kesin dökülme nedeni belli olur) önemlidir. Çok yoğun olarak yapılan saç ekimlerinde bu sorun olabilmekte ve saç kökleri yetersiz besleme sebebiyle tamamı çıkamayabilmektedir. en az 3 merkezle görüşmeden saç ekimine karar vermeyin, ancak konuşacağınız son konu fiyat olsun.ilk adım fiyat olursa sizi bir şekilde ikna edeceklerdir. Saç ekimini nasıl yapıldığını teknik detalarıya sormanız gerekli. Bir de .Ne soracağınızı iyi bilmeniz gerekiyor.saç ekimi konusunda bildiklerimi paylaştığım bir web sitesi oluşturdum saç ekimi bilgilendirme portalı.hiçbir doktor veya merkeze bağlı değildir veya reklamı yapılmamaktadır. sadece saç ekimi konusunda bu konuda araştırma yapan arkadaşlara bilgilendirme amacı taşımaktadır.merak ettiğiniz sorulara forumdan da cevap verebilirim...herkese kolay gelsin
  • Yeni resimlerinizi bekliyoruz ekim yaptıran arkadaşlar.
  • sayın moy.size nasıl ulaşabilirim mail adresi verebilirmisiniz özelden ulaşamıyorum bir türlü.selamlarımla.
  • Moy arkadaşım çok değerli vaktini foruma ayırdığın ve saç ekim olayıyla ilgili bizi aydınlattığın için teşekkür ediyorum.Acaba saçınla ilgili yeni resimlerin var mı foruma eklersen çok seviniriz.Bir de Ensar hastanesinde ektirdim demiştin.Randevuya nasıl gittin direk hastaneye mi gittin randevu için yoksa ayrı bir saç ekim yerine randevuya gidip ekim olayını mı hastaneye yaptırdın..
  • Herkese selamlar,

13 eylül 2010 da saç ekimimi özel çevre hastanesinde-istanbul'da gerçekleştirdim. Ama oraya karar vermeden oranın saç ekim kordinatörünün bana göndermiş olduğu maili sizlerle paylaşayım ;

Kurumumuz, bünyesindeki tecrübeli kadrosu ve kendi teknikleriyle yeni gelişmeleri sürekli takip ederek 9 yıldır saç ekimi üzerine çalışmaktadır.işleminizde 1 plastik cerrah,1 anestezi uzmanı ve 4 kişilik saç ekim uzmanı bulunmaktadır.Ekibimiz konusunda uzun yıllara dayanan bir tecrübeye sahiptir. (BUNDAN BAHSEDECEGİM)

Saç ekiminde önemli olan;sık ve estetik bir görünümdür..Hiç kimse ekim yaptırdıktan sonra saçlarının ekim olduğunun anlaşılmasını istemez. Bu nedenle saç çizginizi oluştururken yüzünüzün şekli, göz ve kaş yapınıza kadar incelenerek size en uygun saç çizgisi oluşturulur. Karar verirken sizinde fikriniz göz önünde bulundurularak değerlendirilmeye alınır.

Erkeklerde alından yanlara doğru giden hafif V şeklinde devam eden doğal bir görüntü vardır. Nadiren bu şekil kişiye göre değişebilmektedir. Amacımız yüzünüze yeni saçlarınızla oluşabilecek en doğal ekimi yapmaktır. Ekiminizin doğal olması saç çizginizin de doğal olmasına bağlıdır. Kliniğimizde cm ye düşen sac sayısı sacınızın yapısına göre(kalın,ince,dalgalı v.s.) 65-85 arasında değişmektedir.buda ekim yapılan bölgede doğal bir sac yapısının olmasını sağlar..

SAÇ EKİM TÜRKİYE ve ÇEVRE HASTANESİ olarak FUE tekniğinde micromotor dediğimiz, hızlı ve köklere hiç zarar vermeden uygulayabildiğimiz bir teknikle çalışmaktayız. FUE yöntemine micromotor tekniğini kazandırdıktan sonra yine bu yöntemle birlikte ince iğnelerle yaptığımız "Micro-fue"yi aynı seansta uyguluyoruz. Tek köklü hücreleri iğne ile, ikili-üçlü kökleri motor ile rahatlıkla alıyoruz.

Estetik ve doğal sonuç için çok miktarda, tek saç kökü ekimi yapmamız gerekmektedir. Fue iğnelerimizi kullanarak cilt altından tek bir köke zarar vermeden saç dokularını çıkarabiliyoruz. İğneli fue tekniğinin farkı, hızlı çıkarmanın yanında dokusuz ve ince olması (0.06 mm), iyileşmeyi hızlandırmasıdır. Dolayısıyla saç ekiminde iki tekniği birleştirip fue tekniğine " Fueplus" farkını katarak saç ekimi sonrası iyileşmeyi hızla sağlayabiliyoruz.

Fueplus yöntemi herhangi bir saç ekim merkezinde uygulanmamaktadır. Saç ekiminde önemli olanın tecrübe olduğunu unutmamalıyız. Biz 9 yıllık tecrübeye sahip ekibimizle bu yöntemleri uygulayabiliyor ve tüm dünya ile paylaşıyoruz

FUE DE MICRO MOTOR TEKNİĞİ NASIL UYGULANIR

1-Saçınız 1 numara tıraş edilir ( Traşınız hastanemiz de bizim tarafımızdan steril solüsyonlarla hijyenik olarak yapılır )

2-Lokal anestezi yapılır. Anestezi en ince uçlarla yapılır. Saç alımı esnasında ağrı veya acı duymazsınız.

3-Alınacak saç kökleri micro motor ile tek tek toplanmaya başlanır. Greft sayınızın tek tek toplanıp minimum 2500-3200 greft olması saç teli olarak 6250-8000 saç teli olması hedeflenir. Yüksek sayıda greft hedeflendiği için işlem 8-9 saat sürmektedir. Toplanan kökler özel solüsyonlarla muhafaza edilir.

4-Saç alımından sonra kökleri ekmek için uygun saç kanalları, saç yuvaları hazırlanır. Bu işlem sizin saç köklerinizin yönünü, sıklığını ve doğallığını belirleyecek olan işlemdir. Hastanemizdeki yapılan ekimler tamamen sizin saç kök yönünüze ve saç yapınıza uygun olduğu için ekilen saçlarınız fazlasıyla doğal ve estetik olacaktır.. Kuaförünüz de dahil olmak üzere hiç kimse saç ekimi yaptırdığınızı anlamayacaktır. Açılan saç yuvalarının ince ve sık olması zor olup el emeğinin en güzel olanıdır. Eğer ince ve sık saç yuvaları hazırlanırsa ekiminizde o kadar sık ve doğal olacaktır. Saçlar uzadığında uzayan saçlarınız kendi saçınızla aynı orantıda görünecektir.(Kaba yapılan cerrahilerde ve saç yuvası hazırlamada işlem çok çabuk bitmekte fakat saç diplerinde nokta nokta iz kalmaktadır)

5-Ekim aşaması: Açılan saç yuvalarına toplanan saç köklerinin tek tek yerleştirilmesi işlemidir. Bu işlemde yine saç kök yönlerinize uygun olarak ekim yapılır ve ekilen saçlar doğal olması için birli ve ikili gruplar halinde ekilir. Ön sıralar bir çizgi gibi değil zikzaklarla doğal olması sağlanarak ekilir

6-Saçlarınız özel solüsyonlarla temizlendikten sonra ekim sonrası bilgiler verilir. Saçlarınız ekilmiş halde arzu ederseniz evinize gidebilir ya da hastanemizde 1 akşam misafirimiz olarakta kalabilirsiniz.ertesi sabah pansumanınız yapıldıktan sonra cıkabilirsiniz..
    Saçlarınızın uzaması 4 ay sonra başlayacak,1 yıla kadar saçlarınızın uzaması devam ederek dolgunlaşıp daha gür bir hale gelecektir.
    Saç ekimi için 1 gününüzü yaklaşık 9-11 saatinizi ayırmanız yeterlidir.işlemden 1 hafta sonra sacınızı sıfırlamışsınız da uzamaya başlamış gibi bir görüntü olacaktır.işlem sonrasında hiç bir şekilde ödem morluk ya da işlemden kaynaklanan bir rahatsızlık söz konusu değildir.işlemden hemen sonra spor şapka takabilirsiniz.
    Micro fue de amaç maksimum graft,maksimum saç sayısıdır.Karşılıklı görüşmeler neticesinde istenilen saç yapısının oluşması sağlanır.istekleriniz makul anlamda ise % 100 net sonuç alırsınız..
    Arzu ettiğiniz takdirde sac cerrahi kliniğimize gelip misafirimiz olan, sac ekimi yaptırmış hastalarımızın telefon numaralarını verebiliriz..Onlara ekibimiz ve ekimimiz hakkında aklınıza takılanları sorabilir ve bizim hakkımızda bilgi alabilirsiniz..

• hayirli olsun atgmen; umarim en kisa zamanda istediginiz sonuclara kavusursunuz.

size birkac sorum olacak; o dedikleri maddeleri uyguladilarmi.ekimden once ve sonrasi sürec dedikleri gibimi gelisti. ekimden onceki ilgileri parayi aldiktan sonrada devam ettimi veya.

kac greft yada kök ektirdiniz ne kadar bir bedel odediniz? malum maliyette onemli yoksa gider atilla hocalar falan var bildigimiz kesin sonuc ama adamin iflahini keser o bahsedilen paralar

ayrica sakincasi yoksa resimlerinizi paylasabilrmisiniz?
  • YAZDIKLARIMI/YAZACAKLARIMI EKTİRDİGİM HASTANEYE GİTMEDEN KOORDİNATÖRÜNE BELİRTTİM VE BURANIN ADRESİNİ VERDİM. "BAKIN SÖYLEDİKLERİNİZİ DE SAÇ EKİLEN YERLERİ VE SONRASINI DA PAYLAŞACAĞIM"DEDİM ONUN İÇİN GÖNÜL RAHATLIĞIYLA PAYLAŞABİLİRİM. NOT: fotografları yarın yükleyeceğim.

Saçımın heryönden fotograflarını çekip oraya gönderdim ve bana bu şekilde cevap geldi;

e-mailinize geç cevap verdiğim için de özür dilerim..sorununuza gelince ekim yapılacak alanı GÖSTEREN RESİMLER ATMIŞSINIZ..Bu resimlere göre 1 seansta kapanacak açıklığınız var. 1 seansta yaklaşık 2900-3500 arası greft yani kök (7250-8750 saç teli) rahatlıkla TEK Seansta ekilir ve bu sonuç sizi fazlasıyla memnun eder kanaatindeyiz.
    Micro-fue sistemiyle: 2900 -3500 Greftlik bir işlemin maliyeti FİX 3500 TL dir.Bu GREFT(kök) sayısı yükselebilir ama aşağıya düşmez..Saç teli olarak dönmesi ise 7250-8750 sac telidir
    Bu söylediğim rakamlar ortalama ve 1 seans rakamlarıdır..Eğer şehir dışından gelecekseniz Bu ücretin içine şehir içi transferler, konaklama ve yapılacak olan doktor görüşmeleri de dahildir..saç ekimi için ortalama yapılacak olan işleme göre değişmekle birlikte 2-4 günlük zaman yeterlidir..saç ekimi operasyonumuz 8-9 saat sürmektedir..işleme karar verdiğiniz takdirde 4-5 gün öncesinden aramanız ve randevu almanız gerekmektedir..

Bunun üzerine 13 eylül 2010 için randevu aldım.Ankarada oturuyorum ve istanbula özel çevre hastanesine gittim. 3000-4000 greft ekim için 3500 TL sabit ücret alıyorlar. Operasyona başlamadan parayı veriyorsunuz.Artık iş ticarete dönüşmüş. Operasyona başlamadan koordinatörle konuştum:Operasyona kimler katılıyor. Çünkü yasal zorunluluk olarak plastik cerrah operasyona belirli süre için katılmalı. Benim beklentim saçımın ve saç derimin analizi yapılıp o şekilde ekime geçilecegiydi ama ne inceleme oldu ne de doktoru gördüm. operasyon başlar başlamaz 2 hemşireyle başbaşa kalıyorsunuz. ekimden 10 dakika önce geleceğini söyleyip ekim boyunca hiç katılmayan bir doktor var ama ben 4 gün boyunca görmedim. İlk başta beni tedirgin etti bu durum. Uzman kadro dedikleri uzun süredir saç ekimi yapan kalabalık bir hemşire grubu. Ekim başladıktan sonra hemşirelerin uzmanlaşmış olduğunu görüyorsunuz ama bu doktorun gelmemesinin bahanesi olamaz elbet.
    Önce lokal anestesi ile saç köklerinin alınacagı bölge uyuşturuluyor, tabiki igne açıtmıyor ama enjekte ettiği ilaç çok açıtıyor. Yandaki odada saç ektiren kişi genel anastesi ile uyutulmak istedi. Acıya dayanamadıgı için daha sonra bol bol o arkadaşla konuştuk. Önce saçlarının tek tek çıkarılıyor. Sonra saç ekimi yapılcak bölge lokal anestezi ile uyuşturuluyor. Fazla açıtmadı bu sefer. Vakit kaybetmeden saç ekime geçiliyor tabi operasyona başlayalı 2,5 saat oldu. ekim işlemini 4 hemşire ikişerli gruplar halinde gerçekleştirdi. 3 gün hastanede kaldım pansuman işi zor gerçekten. ilk gün boyun yastıgıyla hatta 2 gün sırt üstü yatmak zorundasınız. Bana 3050 greft ekildi. İsterseniz saçlarınızı sayabiliyorsunuz. 50'lik demetler halinde hemşireler bir şeride diziyorlar. ordan kaç adet greft çıkarmışlar sayabilirsiniz. ve 4.gün yıkama. İlaçlar ve şampuanlar hastane tarafından veriliyor ve onların kullanılması isteniyor.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.