Şimdi Ara

EN İYİ MOTOR YAĞI HANGİSİ ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
118.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: Prokizya

quote:

renault latitude araç 35000kmde 2000 motor dizel

sanırım 8 litre yağ alyor ve 5-40 öneriyor castrol başka sitede arabayı bile bulamadım sayılır

doğprumu bu bilgiler ve hangi yağı almalıyım

Kataloğu var ise orada yazan kodlar üzerinden gitmeniz daha sıhhatli olur.

Kılavuz yok. Elf in sitede 5.40 öneriyor

Aracınızın birden fazla 2.0 motor seçeneği var, hangisi ?

EN İYİ MOTOR YAĞI HANGİSİ ?

DPF li yağ farklı dikkat edilmesi gerekir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

sanırım 8 litre yağ alyor ve 5-40 öneriyor castrol başka sitede arabayı bile bulamadım sayılır

127kw olan

dpflimi değilmi bilmiyorum nasıl anlarız bilemiyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

127kw olan

dpflimi değilmi bilmiyorum nasıl anlarız bilemiyorum

Servise şase numarasi bilgisi verirseniz bu bilgiyi verirler diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: WeskaGan

Lukoil ulkemizdeki en iyi yaglardan biridir. Iyi dediginiz castrol bursa gemlikte fason uretim yapilmaktadir. Ulkeye ithal gelen yaglar Motul ve lukoildir. Motulu zaten digerlerinden ayri noktaya koymak gerek, bariz 1 numara cunku. Mobil 1 yine gayet iyidir, castrol alacaginiza mobil alin. Gonul rahatligiyla lukoil yag kullanabilirsiniz , araciniza uygunsa.

Aracım 2012 dizel cruze otomatik..Garanti yeni bitti 45000 bakımını özelde yaptırdım yağı castrol edge aldım..5 lt ve 1 lt olarak çünkü aracım 5.5 lt yağ alıyor..gelen castrol 5lt olan ihtal 1 lt olan ise dediğiniz gibi bursa..Sordum 5lt olan vs ler ithal ediliyormuş diğerleri bursada ya dolduruluyor yada imal ediliyor onu bilmiyorum ama hepsi değil.

..Yorumua gelecek olursak Castrol edge aldım denemek için ve kaliteli olsun diye ama açıkcası araç çekişinde sesde vs gibi durumlarda bariz bir fark görmedim öncesine göre.Bu nedenle bende bir dahaki değişimde bu kadar para vermeyeceğim sanırım mobil1 deneyeceğim bende..Motul aşırı pahalı geldi bana değermi şüphem var..

• aybasan kullanıcısına yanıt
    Standart araçlara mobil yeter de artar zaten. Motul daha güçlü, hacimli, kısacası daha fazla ısınan ve zorlanan makinalarda fark yaratır.
  • Büyük otomobıl firmalarının önerdiği yağ markaları tercıh edulmelıdır

örnek veriyorum mobılın tüm yağları Mercedes onaylıdır

Ford ıcın motokraft tı daha önceden ama suan bılmıyorum

• losttime35 kullanıcısına yanıt
    Fordun suandada motorcraft olmasi lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

quote:

Lukoil ulkemizdeki en iyi yaglardan biridir. Iyi dediginiz castrol bursa gemlikte fason uretim yapilmaktadir. Ulkeye ithal gelen yaglar Motul ve lukoildir. Motulu zaten digerlerinden ayri noktaya koymak gerek, bariz 1 numara cunku. Mobil 1 yine gayet iyidir, castrol alacaginiza mobil alin. Gonul rahatligiyla lukoil yag kullanabilirsiniz , araciniza uygunsa.

Aracım 2012 dizel cruze otomatik..Garanti yeni bitti 45000 bakımını özelde yaptırdım yağı castrol edge aldım..5 lt ve 1 lt olarak çünkü aracım 5.5 lt yağ alıyor..gelen castrol 5lt olan ihtal 1 lt olan ise dediğiniz gibi bursa..Sordum 5lt olan vs ler ithal ediliyormuş diğerleri bursada ya dolduruluyor yada imal ediliyor onu bilmiyorum ama hepsi değil.

..Yorumua gelecek olursak Castrol edge aldım denemek için ve kaliteli olsun diye ama açıkcası araç çekişinde sesde vs gibi durumlarda bariz bir fark görmedim öncesine göre.Bu nedenle bende bir dahaki değişimde bu kadar para vermeyeceğim sanırım mobil1 deneyeceğim bende..Motul aşırı pahalı geldi bana değermi şüphem var..

Castrol ün 5 lik ambalajıni nereden aldınız?

• Gecen sefer mobil kullanmistim bu kez motul koydurdum bundan sonra motulden şaşmam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

quote:

Castrol ün 5 lik ambalajıni nereden aldınız?

Madeniyağ netten almıştım birkaç ay önce 119 tlye diye hatırlıyorum....şimdi sanırım 133 tl olmuş

http://www.madeniyag.net/Castrol-Edge-FST-5W-30-Motor-Yagi-5-Lt,PR-308.html

• İyi günler arkadaşlar Konuyu tekrar güncelliyorum Konuyu açıp hangi yağ diye sordugumda Mobil1 diye çok öneri geldi bende bunun üzerine Mobil1 Esp Formula 5w30 Tam sentetik yağ kullanmıştım. Orjinal hava filitresi ve yağ filitreside almıştım. Arada yaklasık 1 ay geçti ama ben ne seste nede başka birşeyde bir farkını goremedim yağın. Sadece çok cabuk ısınıyor araba.

Siz araçlarınızda yağ değişiminden sonra farklılık hissediyormusunuz ?
  • Yağ konusunda ikna olacağınız detaylı açıklamalar bekliyorsanız burası yeri değil. Burdaki kişiler en fazla size alışkanlıkları üzerinden cevap verebilirler. Yağ konusunda detaylı bilgiler almak için yurtdışı forumlarda gezinmeniz gerekir. Orada analiz laboratuarı olanlardan tutunda petrol mühendisi olup motor yağları konusunda uzman olanlara kadar konusunda uzman kişilerden yağlar arasındaki farklar konusunda bilgi alabilirsiniz.
    Aracınız için yağ tavsiyesi istiyorsanız benim size önerim Mobil Super S 5w40 olacaktır. Bizim piyasada satılan tüm 10w40 yağlar yarı sentetik özellikteler 5w40'ların ise tam sentetik olanları var bunlardan biri de Mobil'in size önerdiğim yağıdır.
    Aracınızın motoru PSA grubu üretimi yani Peugeot ve Citroen markalarının motorudur. Peugeot ve Citroen bu motorda 5w30 yağ kullanıyor. Buna sebep ince yağ kullanrak motor soğukkende az emisyon değeri çıkarmak. Ancak 5w30 özellikle yaz aylarında ince geliyor, Peugeot araçlarında yağ harareti göstergesi var sizin aracınızda yok (motor suyu harareti göstergesinden bahsetmiyorum) 5w30 kullanıldığında yaz aylarında rampa çıkarken yada şehiriçi sıkışık trafikte yağ harareti normal sınırları geçerek fazla yükseliyor.
    Aracınızda ülkemizin çok soğuk olan yerlerinde yaşamıyorsanız 10w40 kullanabilirsiniz, yada yaz aylarında 10w40 yağ kullanabilirsiniz. Hatta PSA grubu gibi 5w30'da kullanabilirsiniz. Ancak en ideali özellikle tam sentetik olması nedeniyle düşük ve yüksek sıcaklıklarda yağlama kararlılığını koruması açısından ve yüksek motor içi sıcaklıklarda özelliğini yitirmemesi nedeniyle ester bazlı sentetik bir yağ olan Mobil Super S 5w40 kullanın. Fiyatı da uygundur 4 litresi 70 TL civarındadır.
    Bu arada aracınızın kaç model olduğunu belirtmemişsiniz, eğer DPF yani dizel partikül filtresine sahip bir araçsa düşük kükürt oranına sahip bir yağ kullanmanız yararlı olur. Buna sebep, kükürtün yanma neticesinde kurum oluşturmasıdır. Motorunuzdaki yağ araç çalışırken sıcaklıktan ötürü buharlaşma yapar ve bu buharlaşan yağ külbütör kapağı üzerinden bir boru vasıtasıyla emme manifolduna gönderilir ve havayla birlikte motor içine çekilerek yakılır. Yakılan yağın 10.000 km'de 0.5 litreden az bir miktar gibi çok çok az olması nedeniyle kısa vadede sorun çıkarmasa bile en az 100.000 km üzeri bir sürede düşük kükürlü olmayan yağ kullanımı dizel partikül filtresinin ömrünü erken tamamlamasına neden olabilir.

Aldığınız Mobil 1 5w30 ESP Formüla çok kaliteli bir yağ, kullanmaya devam edebilirsiniz, yaz aylarında uzun rampalarda aşırı devir çevirmekten kaçınırsanız bir sıkıntı yaşamazsınız. Aksi halde aşırı ısınan yağ yeteri kadar yağlama yapamaz ve özellikle turbonuzda ciddi tahribata neden olur.

• mbulur M kullanıcısına yanıt
    Hocam aracim focus 1.6 tdci 2007model.

Benim 5w30 kullanma sebebim motorun o yaga uygun oldugundan dolayi. Aracda dpf yok diye biliyorum. Eskiden 10w40 vardi icinde arabanin. Suan icin eksilme yok yagda. zaten uzun yola pek cikmiyorum genellikle sehir ici kullaniyorum. Ben mobili 140tl ye almistim , 165 tlye shellin bi yagi vardi adam bu daha iyi demisti bende mobil daha bilindik diye onu aldim.

• hakanyuce35 kullanıcısına yanıt
    Aracınızda DPF yani partikül filtresi yok. 2010 model ve sonrasında geldi DPF Euro 5 normuyla birlikte. 5w30 kullanmayın o zaman 5w40 Mobil Super 3000 kullanın.
  • mbulur M kullanıcısına yanıt
    Hocam Ford servisi ilede gorustum aracıma 5w30 un uygun oldugunu öğrendim.
  • Champion yag aldim ben cruze 1.4 t ye. Satici (arkadasimiz) ove ove bitiremedi. Daha onceden hic duymamistim bu markayi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabanızın kataloğundaki sipasifikalsyonları karşılayan bilinen markalar araç üreticisinin onayı almış demektir ve bu firmalar sıkı kontrol edilirler aksi taktirde başlarına öyle bir bela alırlarki piyasadan silerler markayı mobil,castrol,shell,petronas(selenia) hatta ford servislerinde kullanılan fym ve opet markalarının dolumunu fuch madeni yağlar denen dünyada ilk 3 giren firmadan karşılar

• Petronas(Selenia)

• Arkadaşlar bende 1.6 astra kullanıyorum. 12bin km önce

http://www.hepsiburada.com/mobil-super-fe-5w-30-benzin-ve-dizel-motor-yagi-4-litre-uretim-yili-2016-p-OTM652072

bu yağı kullandım. Gayet memnunum sizce bir dahakine kullanabileceğim daha kaliteli yağ var mı?

• poyraz_371 kullanıcısına yanıt
    Hocam aracin sesinde degisiklik oldumu bunu kullaninca ? Bende mobil1 esp 5w30 kullandım. 140 tl civarina aldim gosterdiginiz yagdan daha iyi.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.