Şimdi Ara

En İyi Lastik Hangisi & Aldığım Lastik Nasıldır ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
54.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mert.1907

merhaba arkadaşlar,
    önce bir düzeltme yapayım iyi lastik yoktur amaca ve kullanam uygun lastik vardır bence bu amaca en uygun lastikleri de en iyi şekilde brigestone ve lassa üretiyor
    özellikle lassa türkiye yollarının şartlarına uygun(türk üretimi sabancının)
    brigestone ise asfalt yollarda mükemmel

açıklama güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Bikaç bilgi buldum lastik hakkında :

Michelin Pilot Sport’un yapısı ve deseni doğrudan F1 teknolojisine dayanır.
    Michelin Pilot Sport, 2005 yılında Bugatti Veyron'la, kapalı bir pistte, 400 km/s'le dünya hız rekorunu kırdı. Michelin Porsche’un lastik konusunda bir numarali tedarikcisi ve teknik ortağıdır.

diyor :http://www.michelin.com.tr/tr/front/affich.jsp?codeRubrique=20060215151339

Bu bilgi bir miktar abartı ve yanlıştır kanımca yolda gördüğünüz porchelerin lastiklerin bir göz atın isterseniz 10 araçtan maximum 2 tanesi michelin oluyor

• Özellikle kış lastiği alacaksan NOKIAN öneririm.Gerçekten inanılmaz bir lastik.

Ama onun dışında 3 mevsimlik lastik konusunda çok marka kullanmışlığım yok.

Continental den hiç memnun değilim.Bunu belirteyim.

Lastik konusu ihtiyaç ve beklentilerle alakalı.

Sert alırsınız uzun süre gider ,virajda kuvvetli olur ama konfor az olur.
    Yumuşak alırsınız az süre dayanır.Konforludur.

İHtiyaçlarıı belirlemek önemli...
  • Arkadaşlar forumda lastiklerin karşılaştırması vardı resimli. Acaba nerdeydi o? Birde Bende Focus 2004 col HB var üzerindeki lastik michelin. Yeni bir lastik alacağım yol tutuş ve uzun ömür yönünden hangisi iyidir aklımda 2 marka var gene michelin ve brigstone
  • quote:

Orjinalden alıntı: happycar

Özellikle kış lastiği alacaksan NOKIAN öneririm.Gerçekten inanılmaz bir lastik.

Ama onun dışında 3 mevsimlik lastik konusunda çok marka kullanmışlığım yok.

Continental den hiç memnun değilim.Bunu belirteyim.

Lastik konusu ihtiyaç ve beklentilerle alakalı.

Sert alırsınız uzun süre gider ,virajda kuvvetli olur ama konfor az olur.
    Yumuşak alırsınız az süre dayanır.Konforludur.

İHtiyaçlarıı belirlemek önemli...

Continental'in hangi modelini ve ebatını kullanıp da memnun kalmadınız ??
  • conti contact preminium...
    205/55/16

• arkadaşlar, yaklaşık 2 buçuk ay önce 2006 nissan almera aldım, arkada dunlop sp 3000a 195/55/16 (fabrika çıkışı) var, fakat aldığım kişi 195/55/16 bulamamış önleri değiştirirken 205/55/16 goodyear exellance taktırmış,yani arabanın ön lastikleri arkadakilerden büyük:) araba çok çabuk pati çekiyo ve önden kayma eğilimi gösteriyo, o yüzden diyorum ki arkadaki orjinal fabrika çıkışı 195/55/16 dunlop lastikleri de 205/55/16 goodyearla değiştirsem nasıl olur?büyük lastik ebatları çok etkiler mi arabayı?bir zarar verir mi?eğer o da olmazsa artık 4 lastiği de değiştircem de...
    yardımcı olabilirseniz sevinirim...:)
  • lastik mevzusu hassas mevzudur lastikler bitik olmamalı tabiiki ama firen yapınca nasıl durdum diye çok şaşırıyorsanız aynı lastikle nasıl duramadım diye şaşıra bilirsiniz. lastiğin havası az yada çok. yolda tümsekler var. ayağınız firende dıreksiyonu kırdınız. yeni yağiş başlamış yol. çamurlu topraklı yağlı zifti çikmiş. sıcaklık - de. lastikler ısınmamış. vs vs vs. onun için lastikler yeni olmalıdır ama yollar sürpriz lerle dolu olduğunu biliyorsunuz. tavsiyem marka lastikler kullanmanızdır. o dişlere aldanmayın onlar sahte gülüştür
  • Konuyu açalı epey olmuş aslında ama eklemek istedim . Uzun Uzun araştırdım aldığım lastik yumuşak düz zemin lastikleri arasında en iyi lastıik miş .. İyi bir seçim yapmışım anlaşılan . Demekki benim amacıma uygun en iyi lastik budur .

Sevgiler ..
  • merhaba arkadaslar ilk aracim92 modeldi michelin almistim 3+1 kampanyadan. yeni aladigim o km toyota aracimda bridgeston var re300 modeli emniyet lastigi die geciyor reklami felan var hatta cok sert ve ses cikaran bi lastik konfor bolumunde yer aliyor resmi sitesinde bide dolma teker resmen yha.. asfaltta yol tutus ve fren mesafesi cok iyi ama islak zeminde aman ha dikkat kabak lastik gibi michelinde hic boyle sorunlar yasamadim ne ses ne kayma ve 92 modeldi aracim abs bile yoktu
    ben michelin derim diger markalari bilmiyorum ama bridgestone para vermeyin arkadaslar..
    once guvenlik sonra konfor gelir bence asfaltta kuru zeminde desensiz dolma teker bile is gorur bence islak ve kaygan zemindeki perfonmansi onemli performans icinse hizli arac kullanan biriyim sehirler arasi yol ne kadar musade ederse 240 kadar cikarim aracimin son hizina kadar ama performasn lastigi almam hic bi zaman islak zeminde iyi degiller cunku yol tutusu her ne kadarda iyi olsada yumusak lastik olmali sert lastik tamamen ucuz malzeme diyebilirim 2012 yilindayiz teknolojinin dorugunda sert olunca asinmaz yumusak olunca asinir hasar gorur gibi bi mantik yok artik bridgestone asamasada bu konuyu..:))

arkadaslar muhendisler hesapliyordur testlerden geciyordur felan fistan onlar yurt disi icin gecerli turliyeye gelince malzemeler degisiyor ve reklam icin f1 pistlerinde deniyorlar yok soyle yok boyleyiz hikaye cogu abs li aracta deniyor lastigi denesene eski bi aracta yok biz hesabini yapiyoruz diyorlar..:)) gezdim cogu markayi desenlerine kanallarina baktim michelin privacy hp ilk ve son tercihim..

• Lastik Konusunda şunları söylemek istiyorum.

Genel olarak Dunlop , Continental , Pirelli , Michelin , Good Year Bridgestone
    Türkiyede en çok bilindik markalar .
    Bu lastik fabrikaları için genel olarak kaliteli lastik fabrikalarıdır diyebiliriz.
  • Bu üretiler genel olarak belirgin özellikleri şöyledir.
    Michelin Genel olarak yumuşak lastik üretir . Fransız meşeilidir genel olarak .
    Energy Saver modelleri balon yapmaktadır büyük lastik grubunda.
    Continental Michelin e göre serttir , Çok sert de değildir .Sürüş için
    güvenilir lastik ve kısa fren mesafeli lastik üretir . Önce güvenlik der.
    Bridgestone genel olarak serttir ancak tam Anadolu da kullanılacak bir
    lastiktir. Çok uzun ömürlüdür.
    Pirelli Genel olarak sert fakat P7 Cinturato ile birçok lastik testinde birincidir.
    Dunlop Continental ile benzer özllikler gösterir.
  • Good Year da genel olarak kalitelidir .Yumuşak modeli de sert modeli de vardır.
  • Good Year da genel olarak kalitelidir .Yumuşak modeli de sert modeli de vardır.
  • Eğer aracınızın lastik genişliği 200 mm den fazla ise dikkatli seçim yapılmalıdır.
    Çünkü üreticiler 200 mm den geniş lastik üretiminde çuvallamaktadır .
    200 mm üzeri lastiklerde önce kullanım şekli tespit edilmelidir.
    Çünkü Michelin lastikler genel olarak ıslak zeminde fren mesafesi uzundur.
  • Size bu kadar marka arasından bir marka daha tavsiye edeceğim ama bulabiirmisiniz bilmiyorum çünkü çok fazla yaygın değil. Ben kullanıyorum eminim sizde kullanınca bana hak vereceksiniz. SUNTEK lastik fiyatı çok uygun ama lastik hem çok sessiz ayrıca yol tutuşu inanılmaz güzel. Pirelli P7 den sonra bunu kullanıyorum. Pirelliye verdiğim paraya haram olsun. Herkese kesinlikle tavsiye ederim. Yokohama nın fabrikasında üretiliyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan1047

Size bu kadar marka arasından bir marka daha tavsiye edeceğim ama bulabiirmisiniz bilmiyorum çünkü çok fazla yaygın değil. Ben kullanıyorum eminim sizde kullanınca bana hak vereceksiniz. SUNTEK lastik fiyatı çok uygun ama lastik hem çok sessiz ayrıca yol tutuşu inanılmaz güzel. Pirelli P7 den sonra bunu kullanıyorum. Pirelliye verdiğim paraya haram olsun. Herkese kesinlikle tavsiye ederim. Yokohama nın fabrikasında üretiliyormuş.

Suntek marka lastik nerede (hangi ülkede) üretiliyor?
  • Ben de aksine YOKOHAMA diyorum.... 20 - 25 cm karda zincirsiz öyle dağlara gittim ki inanamazsınız.... zincirsiz hiç araçlar çıkamazken... herkes hayret etti... ama biraz pahalı... ayrıca ıslak zemin ve çamurda da inanılmaz etkili W- DRİEVE SNOW ( M+S)... 4 TEKER 1.200 TL CİVARI...AMA HER KURUŞU HAK EDİYOR..
  • Bildiğim Kadarıyla çin malı ama performansı mükemmel
  • En iyi lastik yoktur, beklentiye uyan en iyi lastik vardır. Her beklentiye göre farklı lastik markası en iyidir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.