Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Zemin katta yerden ısıtmalı 155 metre kare bir evimiz var. Henüz kombi taktırmadık. Hangi modeli önerirsiniz. Ayrıca yenî ev olduğundan dolayı kombinin dışında başka ne gibi masraflar olur . Alt bağlantı borular filan kluyormuş. Birde kombiyi ben kendim internetten alsamda kombiciye sadece montajlnı yaptırsam avantajlı olur mu. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerden ısıtma olduğu için kombiyi kesinlikle premix yoğ almanız gerekli çünkü düşük kazan sıcaklığında ısınacaksınız
    155m2 alan net alan ise 24kw yetmeyebilir ama brüt alan ise ve ısıtılacak net alan daha az ise 24kw kapasite yeterli olur
    Kombi montajında plastik kombi bağlantı seti kullanılır önermem metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm
    Kombi haricinde kombi montajı ve proje masrafı var
    Kombi montajı 200-300 arası proje ise 250lira civarındadır
    Kombiyi sizde alabilirsiniz ama proje çizilmesi gerekir ki gazınız açılsın ve sonra servisi çağırıp kombinin garantisini başlatacaksınız
    Yerel piyasada kombiler genelde birazcık daha pahalı olur fiyatları öğrenip internet fiyatlarıyla karşılaştırmanız gerekir
    Bazen de fiyat farkı çok olur burda önemli olan proje çizecek yetkili firma bulmak yoksa kombi netten alınıp bir ustaya taktırılabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hızlı cevabınız için çok çok teşekkür ederim.
    Ev net alanı 145 m.
    Yoğuşmalı düşük sıcaklık ayarlı tasiye edeceğiniz ürün yada marka hangisidir.
    Proje çizimini yetkili kombi satıcıları mı yapıyor.
    Öyle ise sizin de tavsiye edeceğini markalar îçerisinde servis ağı da iyi olan bir firmaya gidip hem proje montaj yaptırmak hemde kombiyi almak mantıklı olacak gibi. Bende kiradayım evî daha teslim almadığımdan neler yaptıracağımı bilmiyordum.
    Son olarak hangi marka yada model seçmeliyim. Orta-üst segment f/p ürünü bir marka-model tavsiye eder misiniz. Ayrıca proje çizdirmek ilk defa montaj için hangi markanın bayileri üzmeden yormadan yapar bu işi. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim ustam. Allah razı olsun

• Bayilerin bir kısmı proje çizebiliyor alacağınız kombinin fiyatını internetle karşılaştırın örneğin önerdiğim f/p premix yoğ kombiler 1700-2100lira fiyat dilimindedir
    Bunun üstüne montaj ve proje parasını da ekleyin mesela 2000liralık bir kombiye 2500 fiyat çekmesin
    Proje çizmeye yetkili firmadan kombi almak avantajlı hepsi tek elden yürüyor
    Önerdiğim f/p premix yoğ kombiler 1700-2100lira
    Baymak duo tec (baymak lambert lpy)
    Eca Scot premix
    Airfel digifel premix
    Termoteknik logic
    Bosch condens 2500w
    Buderus gb62

Kombi almadan önce yazdığım markaların servini bölgenizde araştırın servis eve yakın olmalı ve bölgede iyi izlenim bırakmış olmalı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Hocam birkaç servise sordum.Ortalama 400-500 arası fiyat veriyorlar.(alt takım+montaj)yaptıracağım artık.
    sadece oda termostatı forumlarda okudum modülasyonklu demişsiniz.birde kablosuz kullansak nasıl olur?
    siemens rev24 rf ?sizce?mutfak ve salon a danfoss gaz sensörlü vana alacağım:
    Hocam ben baymak falke fx24 fi taktıracağım.buna uyar mı?veya değer mi şimdilik iş görür mü?
    Çünkü durumum yok bu kombiyi ev hediyesi olarak verdiler?
    perşembe takılacak yoksa hiç taktırmayım?
  • rotarmy R kullanıcısına yanıt
    6ay kullanılmış baymak falke fx zaten yeni bir kombi parçası ve ustası da heryerde bulunur sadece montaj ücreti pahalı o kadar,iş görür taktır
    termostat danfoss-siemens-honeywell hangisini alayım hocam?
  • rotarmy R kullanıcısına yanıt
    hepsini öneririm aralarında en pahalısı siemens tir bütçen yoksa honeywell veya danfoss olur
    Hocam merhaba evimize doğalgaz geldi kombi bağlatcaz ben kiracıyım ev sahibi araştır iyi bişey taktıralım dedi ne önerirsiniz ev 2+1 100 m2 bulunduğum il muş burda servisi olan hangisi olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calculus07 -- 19 Ekim 2016; 14:09:37 >
  • calculus07 kullanıcısına yanıt
    Merhaba kombi için bütçeniz ne kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Merhaba kombi için bütçeniz ne kadar

Hocam 2500-3000 tl maximum

Muş ta her markanın servisi yoktur belli markalardan bakmak gerekir
    Premix yoğ kombi :
    Baymak duo tec
    Eca scot
    Airfel digifel premix
    Bosch condens 2500w
    Buderus gb62

Tercihin hermetik kombi olacaksa
    Eca confeo plus
    Bosch class 6000w
    Bosch class 2000w
    Baymak eco 24fi
    Airfel integrity

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Muş ta her markanın servisi yoktur belli markalardan bakmak gerekir
    Premix yoğ kombi :
    Baymak duo tec
    Eca scot
    Airfel digifel premix
    Bosch condens 2500w
    Buderus gb62

Tercihin hermetik kombi olacaksa
    Eca confeo plus
    Bosch class 6000w
    Bosch class 2000w
    Baymak eco 24fi
    Airfel integrity

Hocam öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim fakat bu ikisi arasındaki farkı bilmiyorum siz hangisini önerirsiniz

Premix yoğ kombi kış boyunca 55c ve aşağısında kullanırsan daha tasarruflu oluyor bunun için evdeki petek metrajı ve yalıtımın iyi olması gerekir aksi halde hermetik kombi almak gerekir

hocam airfell için ne diyorsunuz
  • mevcut kombi gövde delindiği için 3+1 115m2 eve ucuz ve küçük bir kombi arıyorum. Ev sürekli güneş aldığından ve ara kat olduğundan geçen sene toplam 300TL doğalgaz parasıyla kışı çıkardık. Bu yüzden ucuz bir kombinin iş göreceğini düşünüyorum. Böyle bir kombi önerebilirmisiniz?
    Herşey dahil 1.000 TL bütçe gerçekçimidir?
    Airfel kombileri kaliteli dünya iklimlendirme uzmanı japon daikin güvencesinde sakarya hendek fabrikasında üretiliyor yazdığım kombileri öneririm
    Airfel integrity de 5yıl garanti avantajı var

Çok saol hocam

• hectic01 kullanıcısına yanıt
    en ucuz kombi montaj hariç 1000liraya alınabiliyor
    hermetik kombilerin ölçüleri de birbirine benziyor 70cm yükseklik,45cm genişlik 35-40cm (+ -) derinlik gibi
    alınası en ucuz ve sorunsuz kombi 1000liraya baymak lambert lx, altus al 24 kh (arçelik)
    kombi montajı 200-300tl arası tutar (+ -)
    istanbul veya kocaelindeyseniz eski kombi sökülüp aynı yere yeni kombi takılacaksa tadilat projesi çizilmesine gerek yok sadece igdaş değişim formu yeterli oluyor ama başla şehirdeyseniz tadilat projesi de çizilecek,proje 250lira civarında
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.