Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • disintegration hocam eca scot hoğuşmalı kombi ile bosh 2500w yoğuşmalı kombi araştırıyorum bu ikisi arasında yedek parçası hangisinin daha ucuz olur? Gurultu oranları nasıldır? Farklı açılardan bir değerlendirme yapabilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kazdal1 K kullanıcısına yanıt
    yedek parça açısından fazla fark olmaz eca'nın az da olsa ucuz olur ama aralarında muazzam fark olmaz iki kombide manisada üretiliyor yerli üretimdir
    ses seviyeleri açısından bosch daha sessiz ama eca'da sessiz sayılır iki kombiyi de mutfağa taktırdım bosch daha sessizdir ama eca da insanı rahatsız edecek kadar ses çıkartmıyor bir buzdolabından daha az ses çıkartır
    eca scot %20 modülasyon yaparken bosch condens 2500w %30 modülasyon yapabiliyor
    iki kombiye de kendi modülasyonlu oda termostatlarını ve dış hava sensörü takılabiliyor
    iki kombiyi de taktırdım iki kombiyi de öneririm

bosch condens 2500w
    https://forum.donanimhaber.com/m_99049203/tm.htm

eca SCOT
    https://forum.donanimhaber.com/m_117523606/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

yedek parça açısından fazla fark olmaz eca'nın az da olsa ucuz olur ama aralarında muazzam fark olmaz iki kombide manisada üretiliyor yerli üretimdir
    ses seviyeleri açısından bosch daha sessiz ama eca'da sessiz sayılır iki kombiyi de mutfağa taktırdım bosch daha sessizdir ama eca da insanı rahatsız edecek kadar ses çıkartmıyor bir buzdolabından daha az ses çıkartır
    eca scot %20 modülasyon yaparken bosch condens 2500w %30 modülasyon yapabiliyor
    iki kombiye de kendi modülasyonlu oda termostatlarını ve dış hava sensörü takılabiliyor
    iki kombiyi de taktırdım iki kombiyi de öneririm

bosch condens 2500w

eca SCOT

Termostat nedeniyle bosch yada ECA düşünmeye başladım tekrar... sıcak su açısından hangisi daha iyidir peki?

• ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    bosch condens 2500w sıcak su kapasitesi 24kW + ön ısıtma modu var
    eca SCOT premix sıcak su kapasitesi 26kW + ön ısıtma modu var

boost function özelliği ile eca scot 2kW avantajlı

bosch condens 2500w
     EN İYİ KOMBİ

eca scot premix
     EN İYİ KOMBİ

• Hocam cahiliiğime verin sorarak öğreniyorum eca minumum /20 modilasyon yapar dediniz bu oda sıcaklığının minimum isitma derecesimi? Bu bir avantaj değilmidir. Birde sıcaksu acısından bosh daha iyi diyorsunuz ama eca nın 26kW daha yüksek değilmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kazdal1

Hocam cahiliiğime verin sorarak öğreniyorum eca minumum /20 modilasyon yapar dediniz bu oda sıcaklığının minimum isitma derecesimi? Bu bir avantaj değilmidir. Birde sıcaksu acısından bosh daha iyi diyorsunuz ama eca nın 26kW daha yüksek değilmi?

Eca daha iyi demişti sıcak su açısından.2kw fark var.

%20 modülasyon kombinin kaloriferde ısıtma devresinde oransal (modülasyon) çalışırken kapasitesini düşürebilme özelliğidir yani alev boyunu daha fazla kısabiliyor

katalogta anlattığı gibi kapasitesini 5te 1ine kadar düşürebilir, 1:5 yüksek modülasyon

%20 - %100 olarak tarif edilir, yani %100 tam kapasiteden gerektiğinde %20'ye kadar inebiliyor

kullanım suyunda yani şofben sıcak su kapasitesi 2 kW fazla olması avantaj, dakikada litre olarak daha fazla sıcak su üretir yani musluğu açtığında aynı koşullarda sıcak su birazcık daha erken gelir

EN İYİ KOMBİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 10 Eylül 2016; 19:03:41 >

• Merhaba arkadaslar.
    Ev sifir yatilimi cok kuvvetli
    Ev büyüklüğü 120 metre kare
    Petek uzunluğu 8 metre
    Termostatli vanalar var.
    Tesisat parke alti boru ile çekili durumda.
    Tek başıma yasacagim icin uzun bir sure bazi odalarin peteklerini kapatabilirim.
    Şimdi merak ettigim konu.
    1 yoğuşmalı mi yoksa normal mi
    2 hangi marka ve modeli
    3 evde surekli bulunmayacagim için cosa akilli kombi kitide almalimiyim ?

Net 90 ile 100 arasi
    1 salon
    1 oturma
    1 yatak
    1 cocuk odasi
    1 mutfak
    1 banyo havlu petek seklinde
    Ne yazikki odalarin tam metre karesini bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih530 -- 10 Eylül 2016; 22:10:32 >
  • Teşekkür ederim hocam çok faydalı oluyor. aklıma geldikçe sormak istiyorum size.peki yazın bu iki kombiyi karşılaştırısak musluktan akan sıcak suyun minimum dereceleri kacakadar düşüyor

eca scot ,minimum 35c
    bosch condens 2500w,minimum 40c

eca daha avantajlı,yazın 35-36c de suyu ılıştırmadan rahatlıkla duş alınır,bosch ta suyu ılıştırmak gerekiyor
  • fatih530 F kullanıcısına yanıt
    binanızıın yalıtımı iyiyse ve bütçeniz varsa f/p premix yoğ kombi öneririm fiyatlar 1600liradan başlar
    kullanmadığınız petekleri kapatmak yerine kaliteli termostatik vanalar taktırarak odaların soğuk yerine ılık kalmasını sağlayabilirsiniz
    15-16c de kalacağına 19-20c kalır böylece evin bir bölümü soğuk bir bölümü sıcak olmaz evde sıcaklık homojen dağılır
    akıllı kombi kitleri yeni yaygınlaşıyor memnun olan da var olmayan da şahsen kullanmadığım için net birşey diyemem
    f/p premix yoğ kombi 1600-2000tl:
    baymak lambert lpy
    eca scot premix
    altus alr 25 premix (arçelik)
    termoteknik logic (5yıl garanti)
    airfel digifel premix
    bosch condens 2500w

1200-1400lira hermetik (konvansiyonel) kombi
    eca confeo plus
    bosch class 6000w
    airfel integrity (5yıl garanti)
    baymak eco 24fi
    alpha cb 24 tf (immergas) 7yıl garanti

kombi evin içinde olacaksa ve sessizlik ön planda olacaksa bosch class 6000w sessiz çalışır diğerleri sesli
    premix yoğ kombilerin hepsi sessizdir
    kombi tercihinde bölgenizde servisleri araştırın eve yakın ve iyi servis daha önemlidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Eylül 2016; 11:17:07 >

• Petek metrajı sadece boyunu ölçerek mı hesaplanıyor mesela bizim salonda 150*60 cm 3 odada 120*60 2 tanede 60*50civarı petekler var ....bu durumda kaç mt petek vardır

• Herkese hayırlı bayramlar.
    Ankarada yaşayan ailem için acil kombi almam lazım. az önce aradılar kombileri bozulmuş tamirci ömrü doldu demiş daha önceden de değişmesi gerek diyorlardı(yaklaşık 15 yıllık kombi baymak marka), ben ankara dısındayım internetten alıp gonderecegim sonrada firmayı arayıp kurulum yaptıracagım. Ev 3 cepheli, ısı yalıtımlı ve 4katlı binanın 3. katı. 110mt petek ebatlarını falan bilmiyorum ama cok soguk olan bir ev degil kısın peteklere sırtımı yaslayıp yanmadan oturabiliyorum okadarını soyleyebilirim :)

Kombilerden hic anlamam buderus guzel marka diye duymustum sadece, eski kombi bacalı simdi camdan cıkan sistem olacakmıs sanırım. 2000tl civarı bi kombi isimi gorur sanırım birde montajı icin ayrı ucret odeyecekmiyiz proje falan varmıs sanırım. kombinin bulundugu yerden camın onune tasınması icin 4-5mt tasınması lazım. 2000 kombi 1000tl de kurulum vs 3000liraya cıkarmıyım bu isten.

internetten az once arastırdımhttp://www.istanbulbilisim.com.tr/buderus-logomax-u042-24k-24-kw-20640-kcal-h-hermetik-fiyati,64353.html fiyatı uygun geldi ozelliklerini diger modellerle kıyasladım ortalama bir kombi diye tahmin ettim (20k olanı var 30k olanı var birde 24k ortalama bir kombi diye duz mantık kurdum sadece)

önerileriniz gercekten çok değerli bu gün icerisinde siparis verecegim suan kombisiz duruyorlar.

6.3metre petek boyu var.

• ozmen_bey kullanıcısına yanıt
    Bacalı kombiden hermetik kombiden geçeceği için tadilat projesi çizilecek
    Ayrıca kombi yerinin taşınması ve kombi montajı var
    Proje 300tl civarı (+-)
    Kombinin taşınması ve montajı en az 500tl tabii görmeden yorum yapmak zor belki daha fazla

Buderus u42 çok eski bir kombi
    Tek eşanjörlü ve led ekranı var yani lcd ekranı yok potansiometre ile ince ayar yapıp dereceyi değiştirmek zor bu kombi piyasadan kaldırılacak
    Buderus u22 daha güzel ve yeni kombi
    http://m.akakce.com/p/?6951719

Buderus ve bosch kombiler aynıdır
    Alternatif olarak bosch class 6000w öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 18 Eylül 2016; 12:45:13 >
  • quote:

6.3metre petek boyu var.

120cm koridora eklesem 7,5 mt yapıyor kuzey ve zemin kat olduğuna göre yoğuşmalı kombi olur mu ?

Premix yoğ kombide petek metrajı önemli değil kaç derece kazan sıcaklığında ısındığın önemli

• quote:

Premix yoğ kombide petek metrajı önemli değil kaç derece kazan sıcaklığında ısındığın önemli

Peki kazan sıcaklığı kaç derece olmalı ya da kaç dereceyi geçmemelidir.

Max 55c

• iyi günler bu termostatik vanalar yerine vanaları kıssak sıcak su akımı azalsa aynı yere gelmezmi. aklıma geldi bir sorayım dedim.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.