Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
596.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: disintegration

bu toplam fiyatlar içinde yapılacak işler neler?

Plan proje kombi montajı tesisat temizliği yani kombi hariç 1500 tl.... 3firmaya sordum en düşük bu.Yakın fiyatlar genelde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt
    proje ve kombi montajı max 600,petek temizliği max 200tl
  • Bütün firmalar mı kazıkçı
    Başka ne eklenebilir ki maliyete?

• Hocam yoğ kombi takmak için petek matrajı minumum kaç metre olmalı
    Düşükse yoğ kombi takılmazmı

Küçük şehirdeysen esnaf böyle yapabiliyor
    Kombiyi netten ben alayım siz ne kadara takıp proje çizersiniz diye teklifte bulunabilirsin

• kazdal1 K kullanıcısına yanıt
    Birçok faktöre göre değişir ve her evde değişkendir
    Evin bulunduğu şehir,evin kat durumu,cephelere göre değişir
    Önemli olan evi kış boyunca max 55c,ortalama 40-50c arası ısıtmak
    Örnek vermek gerekirse izmirde orta kat batı cephe yalıtımlı net 90m2 daireye 6-7mt petek yeterken
    Aynı evi al aynı şekilde erzuruma götür en az 2mt petek daha lazım

• Bu işten hiç anlamıyorum. Ev kombi hariç anahtar teslimi alacağım şuan petekler takılmadığı için petek matrajını kestiremiyorum ev 80 m2 şehir rize.atıyorum petek matrajı 5 metre çıkarsa yog kombi takmamın bir anlamı yokmu??

Premix yoğ kombide petek metrajı önemli değil evde kış boyunca en fazla 55c ve ortalama 45-50c kazan sıcaklığında ısınabildiğin sürece premix yoğ kombi olur
    Zaten piyasada bulunAn ve önerdiğimiz premix yoğ kombilerin çoğu geniş aralıkta modülasyon yapıyor 4-5mt petekte çok rahat yoğ yapar
    Yeter ki kombiyi 60c de kullanma,evi kış boyunca 55c ve aşağısında ısıtabilecek şekilde petek metrajını boyutlandır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukarda maksimum 55c kullan demişsiniz 60c cıkarsam ne olur? 80m2 evde kaclık kombi almam lazım
    Birde bana modilasyon uyumlu sessiz çalışan,bozuldugunda yedek parçası fazla pahalı olmayan bol bulunan kaliteli birkac alternatif kombi tavsiye edebilirmisiniz.

60c de kullanırsan kombin az yoğuşma yapar evine 20kW ile 24kW premix yoğ kombi yeterli gelir
    baymak idee 24+ baymak idee modülasyonlu oda termostatı (i-sense)
    eca scot premix + eca lago fb modülasyonlu oda termostatı
    bosch condens 2500w + bosch cr 10 modülasyonlu oda termostatı
    buderus gb62 + buderus rc150 modülasyonlu oda termostatı
  • Bu forumda insanlara yardımcı olmanız yol göstermeniz çok güzel insanların duası size yeter

• -Her keze Merhabalar...
    Yeni aldığım evde mevcut kat kaloriferi ve petekleri vardı, Kalorifer yerine doğalgaza geçiş yapmayı düşünüyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Ev bürüt 137m2 3 cephe açık
    Çatı katı ama üsttü sandviç panel olduğundan ısı kaybı çok az.
    Aşağıdan evin durumunu kendimce cizdim...
    --- Kombi olarak BUDERUS GB072-24 20000 KCAL/H YOĞUŞMALI KOMBİ almayı düşünüyorum.
    ********************FAKAT AKLIMA TAKILAN EN BÜYÜK SORU******************
    Ben evde hiç bir zaman evin tamamını ısıtmak için kombiyi yakmayacağım.
    Yalnız yaşadığımdan dolayı en fazla yakılacak kısım 1 salon olur 1 koridor olur 1 de yatak odası olur .Bunun için Bana en uygun malzemelerden bir fiyat çıkarabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • masumss kullanıcısına yanıt
    3 odayı faal olarak kullanıyorsanız bu odalar haricinde kalan odalara termostatik vanalar taktırarak bu odalarda sıcaklığın düşmesinin önüne geçersiniz böylece evin bir kısmı tamamen soğuk kalacağına ılık kalır ayrıca faturada size yük olmaz kullanmadığınız odaları 15-16c de bırakacağınıza termo vanalar sayesinde 19-20c de bırakabilirsiniz
    oda termostatını kullandığınız salona monte etmenizde fayda var çünkü yaşam alanı salon
    toplamda 4 tane termostatik vana alabilirsiniz danfoss ra 2000 öneririm petekler ile duvar arasında yandan en az 15cm mesafe varsa yatay köşe olanından
    gb72 düşünüyorsanız yanında buderus rc150 modülasyonlu oda termostatı öneririm hem modülasyon yaptırır hemde günlük program yaparsınız
    gb72 yerine daha f/p ama aynı özelliklerde gb62 düşünebilirsiniz hemen hemen aynı özelliklerdedir genleşme tankı ve bir-iki özellik dışında yaklaşık 500-600lira daha ucuzdur
    modülasyon aralıkları birbirine yakın sıcak su gücü ise aynıdır 30kW,sessizlikleri aynı kullandıkları ana eşanjör de aynıdır magnezyum-silisyum-alüminyum alaşımlı döküm eşanjör

• --Öncelikle cevap için Tşk. ederim.

Peki BUDERUS GB072-24 20000 Kaç tane Eşanjör var.
    Birden fazla eşanjör daha fazla tasarruflu anlamına mı geliyor...
  • masumss kullanıcısına yanıt
    2tane eşanjörü var
    Fazla eşanjörlü değil premix yoğ olması tasarruflu olmasını sağlıyor
    Ayrıca modülasyonlu oda termostatı ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilmesi de avantaj ve de tasarrufu arttırıyor
    Rc150 modülasyonlu oda termostatı ile kullanmakta fayda vaf

• disintegration Bilgiler İçin Çok teşekkür ederim.
  • Bişey değil iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bu toplam fiyatlar içinde yapılacak işler neler?

Plan proje montaj borular dedantor on-of termostat diğer borular falan dahilmiş.....İşin garibi komşu ilde de aynı fiyatlar....neyse
    Ben bu durumda termoteknik almayı düşünüyorum ama kendi modülasyonlu termostatı 500 civarı.... başka termostalara uyumlumudur ....
    Yada 400fazla verip bosch mu alayım .... rc10 200civarı satılıyor ....boschun servisi herşeye para alıyor o yüzden biraz çekincem var ....ECAnın yeni modelinin termostatı çıkmamış sanırım.
    Hangisini tercih etmeliyim?

Termoteknik logice modülasyonlu oda termostatı takılamıyor daha önce yamıştım servisin önerdiği on-off yani aç-kapa oda termostatı takılabiliyor servis hangi marka öneriyor bilmiyorum
    Eca scot premix zaten eca confeo premixe takılan bütün oda termostatları takılabiliyor yani eca lago fb modülasyonlu oda termostatonı eca scota takabilirsin uyumludur

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.