Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

EN İYİ KOMBİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
2.243
Cevap
54
Favori
446.803
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
      454 Mesaj
      25 Temmuz 2016 16:56:05
      quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

kombiler eğer modülasyonlu oda termostatı ile çalışmayı destekliyorsa -ki her kombide bu özellik yoktur
      kombiyi kendi modülasyonlu oda termostatıyla kullanmayı öneririm özellikle bosch/buderus grubunda,ayrıca eca'nın kombileri de eca lago fb modülasyonlu oda termostatıyla uyumlu çalışıyor
      eca dış hava sensörü bile ekleyebilirsiniz o zaman da kombi iç/dış sıcaklık farkına göre en optimum şekilde alev modülasyonununu düzenliyor
      cr10 kullanmadım fr10 kullandım o konuda bişey diyemem ama bosch condens 2500w alacaksanız bence bosch cr 10 veya cr100 (fr100) ile beraber kullanın
      ailemin evine de bu kombiden taktırdım kombi daha stabil çalışıyor ve biraz daha tasarruf yapıyor

Mesajlara cok hizli cevap verip kafamizi karistiran noktalarda yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      132 Mesaj
      27 Temmuz 2016 15:24:53
      merhaba
      kombiyi değiştirmek istiyorum
      toplamda 130m2 civarında, önü açık oturma odası, mutfak, oda akşama kadar güneş alıyor.
      yoğuşmalı kombi, termostatik vana ve oda termostatı almak istiyorum.
      peteklerden değişmesi gereken varsa onlarıda değişmek istiyorum, termostaik vanaları hangilerine taktırmalıyım.
      ilgilenirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenanc -- 27 Temmuz 2016; 15:25:46 >
    • Yüzbaşı
      393 Mesaj
      27 Temmuz 2016 15:41:06
      85 m2 bir ev için kombi arayışındayız öneriniz ne olurdu. yer k.maraş. bu yer ve m2 için en iyi f/p ürünü hangi marka modelidir.

• Kurmay Yarbay
      18209 Mesaj
      27 Temmuz 2016 16:26:48
      hangi şehirdesiniz. binada yalıtım var mı? üst katınızda daire var mı. odaların cepheleri nasıl

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
    • Kurmay Yarbay
      18209 Mesaj
      27 Temmuz 2016 16:28:15
      binada yalıtım var mı? toplam ısıtılacak net alan ve toplam petek metrajı ne kadar?
      kombi için bütçeniz ne kadar?

|
      |

"Türklerin yaşadıkları her yer misak-i milli hudutları içindedir". Mustafa Kemal Atatürk
    • Teğmen
      132 Mesaj
      27 Temmuz 2016 16:39:02
      sehir zonguldak eregli
      yalitim var, ev arakat , yan taraflarda ev var
      güneybatıya bakıyor oturma odası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenanc -- 27 Temmuz 2016; 16:42:57 >
    • Kurmay Yarbay
      18209 Mesaj
      27 Temmuz 2016 17:56:53
      eski kombinizle kış boyunca 55c ve aşağısında ısındıysanız ve de bütçeniz varsa premix yoğ kombi öneririm
      petek metrajınız az değil üstelik koridorda petek var
      koridordaki petek ve havlupan hariç bütün peteklere kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000
      koridora da oda termostatı
      f/p premix yoğ kombi
      baymak duo tec, baymak lambert lpy
      eca scot
      termoteknik logic
      airfel digifel premix
      bosch condens 2500
      buderus gb62

hermetik kombi :
      eca confeo plus
      baymak brötje star extra
      bosch class 6000w
      immergas alpha cb 24 tf (koşulsuz 7 yıl garanti)

• Er
      2 Mesaj
      28 Temmuz 2016 19:17:57
      disintegration hocam 7-8 senedir yoğuşmalı ferroli kombi kullanıyorduk ama artık sorunlarından bıktık açıkçası pek de ısınamadık ve sıcak sunun gelmesi çeşmeyi açtıktan 1dk sonra falan başlıyor. yeni kombi almayı düşüyoruz. sizin tavsiyenize ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim.
      ev dublex 5. ve 6. kat (son kat yani) mutfak alt katta (kombi mutfakda ve bacalı) ve 1 salon tuvalet banyo var üst katta 3 oda 1 banyo var alt kat 90 üst kat 90 civarı toplam 180 metre kara ev. alttan ısıtmalı hiç kalorifer yok. yalıtım tam yok. kombi yi tamire e gelen kişi ille yoğuşmasız kombi alın diyor. ve bi kaç öneri kombi markası yazmış:
      immergaz mini eolo 28-- fiyat:2400
      moria eola 28-- fiyat:2550
      moria eola 32-- fiyat 2700

bosh 28--fiyat 2500
      ECA28-- 2200
      baymak31--2000

babama verdikleri kağıta sadece bunları yazmışlar yardımcı olabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelastrasas -- 28 Temmuz 2016; 19:21:01 >

• Kurmay Yarbay
      18209 Mesaj
      28 Temmuz 2016 20:23:36
      alttan ısıtmalı evde premix yoğ kombi şart oğlu şart,ısıtılacak net alan 180m2 ise 28-30kW kapasitede cihaz almanız lazım
      bacalı kombiden hermetik kombiye geçebilirsiniz
      28kW baymak duo tec
      29kW airfel digifel premix
      30kW eca confeo premix
      31kW termoteknik logic

kombi almadan önce bölgenizde servisleri araştırın
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      28 Temmuz 2016 20:43:37
      hocam neden yoğuşmalı kombi şart bunu acıklamasını yapmam gerekebilir çünkü yoğuşmasız almakda inat ediliyor. birde yoğuşmasız alınırsa ne tür sorunlar çıkabilir?

• Kurmay Yarbay
      18209 Mesaj
      28 Temmuz 2016 22:31:51
      alttan ısıtmalı sistemlerde düşük kazan sıcaklığı tercih edilir,premix yoğ kombilerde düşük kazan sıcaklığında daha verimli çalışır tam yoğuşma yapar
      |
      |

• Teğmen
      132 Mesaj
      01 Ağustos 2016 15:01:49
      bosch condens 2500 alırsam
      kablosuz modülasyon yapabilen OT varmı buna uyumlu, bosch dısında baska OT markaları kullanabiliyormuyum
      kombi yazan yerden tuvaletin karşısına kadar kablo çekmek gerekicek kablolu alsam
    • Kurmay Yarbay
      18209 Mesaj
      01 Ağustos 2016 15:29:22
      bosch'ta kablosuz+modülasyonlu OT yok on-off yani aç-kapa şeklind çalışan kablosuz bosch tr 21 rf var, başka marka on-off oda termostatı kullanılabilir ama bosch servisleri garanti açısından sorun çıkartır kendi marka OT takılmasını ister
      |
      |

• Teğmen
      132 Mesaj
      01 Ağustos 2016 15:45:53
      bunlarda varmı peki ya da başka marka kullansam garanti sorun çıkarırımı
      baymak duo tec, baymak lambert lpy
      eca scot
    • Kurmay Yarbay
      18209 Mesaj
      01 Ağustos 2016 16:02:45
      kablosuz+modülasyonlu oda termostatı destekleyen kombiler buderus gb62 ve baymak idee

buderus gb62 yanında buderus rc20 kablosuz+modülasyonlu o.t

http://www.buderus-tr.com/urundetay/10/320/334/rc20rf-sabit-programli-kablosuz-oda-termostati

baymak idee yanında baymak idee kablosuz+modülasyonlu o.t

http://www.baymak.com.tr/tr-TR/urun-detay/baymak-idee-kablosuz-programlanabilir-oda-termostati/182
      |
      |

• Teğmen
      122 Mesaj
      02 Ağustos 2016 12:02:34
      yaklaşık 120 m2 net olmak ğzere 3+1 ev ,giriş kat, ev komple dış yalıtım var. ankara da yaşıyoruz. önerininz ne olur.

• Kurmay Yarbay
      18209 Mesaj
      02 Ağustos 2016 12:59:29
      kombi için bütçeniz ne kadar? evde toplam petek metrajı ne kadar?

• Er
      1 Mesaj
      02 Ağustos 2016 13:35:27
      Merhabalar,

Gaziantep'te 5 katlı yeni binanın 4. katında kuzey-güney-batı cepheli net 185 m2'lik alttan ısıtmalı bir ev için tavsiyelerinizi istiyorum.
      Çalışan insanlar olduğumuz için gün içerisinde evde olamıyoruz bu yüzden ve buradan takip ettiğim kadarıyla Bosch Condens 2500w ve fr10 oda termostatı öne çıkıyor. Oda termostatını oturma odasında mı kullanmalıyız? Dış hava sensörü de kullanmalı mıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
      |
      |

• Teğmen
      122 Mesaj
      02 Ağustos 2016 15:03:56
      quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

kombi için bütçeniz ne kadar? evde toplam petek metrajı ne kadar?

size detaylı bilgi vereyim çünkü petek ölçülerimin de sağlıklı olduğunu düşünmüyorum özellikle salonda 1 petek var yaklaşık 120*120 gibi bişey 35 m2 salon, diğer odalar biri 16 diğerleri 12-13 m2 civarında, uzun L şeklinde bir koridor var toplam 5 mt uzunluğu var 1m genişliği var, koridorda petek yok ama girişte antrede çok küçük bir petek var. mutfak 23-24 m2 ortalama bir petek var sanki orası için küçükmüş gibi. :)) çok mu detaylı oldu.

• Kurmay Yarbay
      18209 Mesaj
      02 Ağustos 2016 17:09:27
      bence az detay oldu
      salonda metraj eksik cephesini yazmadınız kuzey cepheyse en az 160-170cm petek ilavesi şart,12-13-16m2 odalarda cephelere göre yine değişkenlik gösterir en az 100-120cm petek gerekir

HızlıCevap

Reklamlar
chat.gen.tr
türksohbet.net
SEO
modasor
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,671
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.