Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Petekler 22/600 tip/profil panel. En dıştan ölçülünce 10-10,5cm eder. Demirdöküm plus serisi 10,5cm kalınlıkta olur.
    Mazotlu kazanı sürekli yakmayıp belirli saatlerde çabuk ısıtma amaçlı yüksek yakmanız kombi için ölçü değil.
    Kombiyi oda sıcaklığı kontrollü kullanmanız halinde (öneririm) 50-55C kombi derecesini pek geçmezsiniz. Yani oda sıcaklığı 20-22C'ye kadar kombi yanar, daha fazla ısınmayı ise kombiyi kapatarak veya oda termostatı kullanarak engellersiniz. Oda sıcaklığı 20C'nin altına inince kombi tekrar devreye girer. Bu şekilde soğuklarda 50-55C, ılık/normal günlerde ise 40-45C kombi sıcaklığı ile ısınabilirsiniz.
    Premiks yoğuşmalı kombi öneririm...
  • Çok teşekkür ederim, sağol.
  • Birşey değil...
  • Petek ilavesine gerek yok galiba?
  • Yapabiliyorsanız çocuk odasını 100cm'ye çıkartıp salonun boş pencereye çıkan peteği koyabilirsiniz veya yeni 80-100cm alıp takabilirsiniz...
    Petek boyu artınca kombinin verimliliği de artar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

apartmanımızda insanlar ilk kombilerini eskittiler
    herkesin valiant vardı...topluca almıştık...ama herkes şikayetçi idi...
    sonra kimi viesmann kimi buderus ile değiştirdi
    viesmann 100 serisi acaip sorunlu çıktı mahkemelik olan 2 daire var (10 daire içinde)
    6 dairede buderus var...2.sene içindeyiz
    kalite ve performansta bizim apartman oy çoğunluğu ile buderus dedi :)
    apartmanda viesman sayı olarak daha fazla ama viesman kullananlar keşke buderus alsaydık diyor
    buderus bu işi biliyor

abi üstte ki mesajıma bakarsan

2 sene önce

boşuna mı BUDERUS demişim

kendim kullanıyorum

+1

• arkadaşlar yeni aldığım daireme kombi ve petek taktıracağım sıfır bina ben kombide eca petekler demirdöküm düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kansaslı

arkadaşlar yeni aldığım daireme kombi ve petek taktıracağım sıfır bina ben kombide eca petekler demirdöküm düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim

kombide eca confeo premix
    radyatörde dd plus tercih edebilirsiniz
    ayrıca 2 radyatör hariç kalan radyatörlerin hepsine kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000 gaz sensörlü
  • Arkadaşlar bir kombi alacağız bizde ev 130m2, blok 7 katlı, her katta 4 daire var dış cephesi izalasyonlu. Aşağıda bir sitede bulduğum kombilerle ilgili detaylı bilgi var sizce hangi kombiyi alsam daha faydalı olur.

Hermetik Kombilerden Önerdiklerimiz;
    1 - Viessmann Vitopend 100-W Hermetik Kombi Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 242-5 Plus Hermetik Kombi Bu kombinin fiyatının yüksek olmasına rağmen yeni nesil bir kombi olması, daha yeni teknoloji ile üretilmesi, sessiz, estetik görünüşü, yakıt sarfiyatının düşük olması ve en önemli özelliği sabit ısıda sıcak su konforu sunması ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar. ) sebebi ile önereceğimiz diğer hermetik kombidir. Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Plus Hermetik Kombi Bu kombi sessiz çalışması, az yakıt sarfiyatı ve verimli olması, estetik görünüşü, kullanım güvenliği açısından ilk önereceğimiz kombidir. Bu kombinin üretimi Manisa’da yapılmaktadır.

Hermetik kombilerde bu 3 kombide birbirinden değerli kombi olmasına karşılık bizim önereceğimiz Viessman olandır. Özellikle dayanıklılığı sayesinde arıza çıkarmaması ve üretim teknolojisi ile ön plana çıkmaktadır. Almanya’dan kolisinde gelmekte ve burada satılıp montajı yapılacağı zaman kolisi açılmaktadır.

Yoğuşmalı Kombilerden Önerdiklerimiz;
    1- Viessmann Vitodens 100-W 26 KW Yoğuşmalı Kombi Yoğuşmalı kombiler içerisinde önereceğimiz ilk kombi Viessmann üretimidir. Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Kombimizin Brülörü yani doğalgazı yakarak suyun ısınmasını sağlayan parçası özel paslanmaz çelikten üretilmekte ve diğer kombilere göre ömrü 2-3 kat artmaktadır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 296-5 Plus Yoğuşmalı Kombi İkinci önereceğimiz yoğuşmalı kombi markası Vaillant’tır. Bu kombimiz diğer kombilere oranla %30 daha küçük olması sebebi ile tercih edilmektedir. Vaillant’ın kombilerinin en güzel özelliklerinden biri olan sabit ısıda sıcak su konforu sağlaması özelliği bu kombimizde de yer almaktadır ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar ). Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi Üçüncü önereceğimiz kombimizi ECA üretmektedir. Eca Confeo Premix kombimizin ateşlemeyi sağlayan elektronik kartı, bu cihaza özel olarak üretilmekte ve kombinin ateşleme yaptığındaki gürültüyü yok denecek kadar düşürmesidir. Böylelikle kombimiz oldukça sessiz olarak çalışmaktadır. Bu kombimizde de Viessmann’da yer alan Premiz teknolojisi kullanılmaktadır ( Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. )

- Bu üç kombimizinde en önemli özelliklerinden birisi Premix olmasıdır. Nedir bu Premix derseniz; Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. Aslında bütün yoğuşmalı kombiler bu mantıkla çalışmaktadır fakat, yukarıda ki kombilerimizin özelliği gazı içerisinde daha fazla dolaştırarak verimliliği diğer yoğuşmalı kombilere oranla %30 daha arttırmaktadır. Bu sistemle daha fazla gaz tasarrufu sağlanmakta ve faturalar düşmektedir.

Site Adresi :http://www.damladogalgaz.com/kombi/piyasadaki-en-iyi-kombi.html

Sizin önerileriniz nedir ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer_evran -- 22 Mayıs 2013; 13:25:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: omer_evran

Arkadaşlar bir kombi alacağız bizde ev 130m2, blok 7 katlı, her katta 4 daire var dış cephesi izalasyonlu. Aşağıda bir sitede bulduğum kombilerle ilgili detaylı bilgi var sizce hangi kombiyi alsam daha faydalı olur.

Hermetik Kombilerden Önerdiklerimiz;
    1 - Viessmann Vitopend 100-W Hermetik Kombi Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 242-5 Plus Hermetik Kombi Bu kombinin fiyatının yüksek olmasına rağmen yeni nesil bir kombi olması, daha yeni teknoloji ile üretilmesi, sessiz, estetik görünüşü, yakıt sarfiyatının düşük olması ve en önemli özelliği sabit ısıda sıcak su konforu sunması ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar. ) sebebi ile önereceğimiz diğer hermetik kombidir. Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Plus Hermetik Kombi Bu kombi sessiz çalışması, az yakıt sarfiyatı ve verimli olması, estetik görünüşü, kullanım güvenliği açısından ilk önereceğimiz kombidir. Bu kombinin üretimi Manisa’da yapılmaktadır.

Hermetik kombilerde bu 3 kombide birbirinden değerli kombi olmasına karşılık bizim önereceğimiz Viessman olandır. Özellikle dayanıklılığı sayesinde arıza çıkarmaması ve üretim teknolojisi ile ön plana çıkmaktadır. Almanya’dan kolisinde gelmekte ve burada satılıp montajı yapılacağı zaman kolisi açılmaktadır.

Yoğuşmalı Kombilerden Önerdiklerimiz;
    1- Viessmann Vitodens 100-W 26 KW Yoğuşmalı Kombi Yoğuşmalı kombiler içerisinde önereceğimiz ilk kombi Viessmann üretimidir. Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Kombimizin Brülörü yani doğalgazı yakarak suyun ısınmasını sağlayan parçası özel paslanmaz çelikten üretilmekte ve diğer kombilere göre ömrü 2-3 kat artmaktadır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 296-5 Plus Yoğuşmalı Kombi İkinci önereceğimiz yoğuşmalı kombi markası Vaillant’tır. Bu kombimiz diğer kombilere oranla %30 daha küçük olması sebebi ile tercih edilmektedir. Vaillant’ın kombilerinin en güzel özelliklerinden biri olan sabit ısıda sıcak su konforu sağlaması özelliği bu kombimizde de yer almaktadır ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar ). Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi Üçüncü önereceğimiz kombimizi ECA üretmektedir. Eca Confeo Premix kombimizin ateşlemeyi sağlayan elektronik kartı, bu cihaza özel olarak üretilmekte ve kombinin ateşleme yaptığındaki gürültüyü yok denecek kadar düşürmesidir. Böylelikle kombimiz oldukça sessiz olarak çalışmaktadır. Bu kombimizde de Viessmann’da yer alan Premiz teknolojisi kullanılmaktadır ( Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. )

- Bu üç kombimizinde en önemli özelliklerinden birisi Premix olmasıdır. Nedir bu Premix derseniz; Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. Aslında bütün yoğuşmalı kombiler bu mantıkla çalışmaktadır fakat, yukarıda ki kombilerimizin özelliği gazı içerisinde daha fazla dolaştırarak verimliliği diğer yoğuşmalı kombilere oranla %30 daha arttırmaktadır. Bu sistemle daha fazla gaz tasarrufu sağlanmakta ve faturalar düşmektedir.

Site Adresi :http://www.damladogalgaz.com/kombi/piyasadaki-en-iyi-kombi.html

Sizin önerileriniz nedir ???

sitede yazılan bilgiler yanlış,viessmann vitopend kesinlikle önermem.hem modülasyon aralığı dar.hem minimum ısıl güç tüketimi yüksek hemde sorunlu ve pahalı bir cihaz.
    viessman vitopend'in modülasyon aralığı inanılmaz dar:%43 - %100 ve minimum ısıl güç tüketimi:10,7kw
    http://www.viessmann.com.tr/content/dam/internet-tr/prospekte/vitopend100-w_105-31kw.pdf
     EN İYİ KOMBİ

bu kombiden uzak durun.vaillant 242-5 kaliteli bir cihaz ama aynı fiyatlara PREMİX tam yoğuşmalı kombi almak daha mantıklı
    eca confeo plus serisinde ise zaman zaman sıcak su sabitleme sorunu yaşanan bir cihaz

premix yoğuşmalı kombilerden ise vaillant 296 ve viessmann vitodens,malzeme kalitesi olarak iyidir.ama bu kombilerin modülasyon aralığı dardır.ayrıca viessmann vitodens opsiyonel olarak modülasyonlu termostatla oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor.2000liranın üstünde satılan bir kombide bence bu özellik olmalı
    eca confeo premix ise bence daha iyi tercih.modülasyon aralığı orta seviyededir.ama (lago fb modülasyonlu termostatla) oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler) ayrıca yerli üretim bir kombi olduğu için yedek parçaları biraz daha ucuzdur
    alternatif olarak baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm.bu kombilerin fiyatı 1500lira civarında (tam yoğuşmalı) premix yoğuşmalı ve modülasyon aralığı %19,5 - %100

• Teknik veya bütçe anlamında bir sınırlama yoksa, premiks yoğuşmalı kombiden başkasını düşünmeyin. Aynı ısıtma ve iklim koşullarında % 15-20 tasarrufludur.
    İklimi ılıman bir yerde yaşamıyorsanız, minimum ısıl gücü çok düşük (6Kw'nın altı) kombi bence elzem değil, dolayısıyla bahsettiğiniz Viessman vitodens 100 veya Vaillant ecotec plus 296/5 gibi min.ısıl gücü görece yüksek ürün tercihi yanlış olmaz. Yani sözgelimi İç Anadolu'da iseniz bu kombiler zaten sizin kış sezondaki ısı ihtiyacınızı, görece az soğuk günlerde bile fazla sarfiyat olmadan karşılarlar.
    Ama Akdeniz veya Ege'de iseniz, min.ısıl gücü düşük kombiler görece az soğuklarda yukardaki ürünlere göre alev boyutunu daha fazla düşürerek daha fazla tasarruf sağlayabilirler. Bu bölgelerde kış sıcaklıklarının daha uzun süre yüksek olması bu tasarruf süresini de uzatır. Bu ürünlere örnek; Ariston genus/clas premium evo serileri, İmmergas victrix, Airfel digifel premix, Baymak duo tec veya falke condens vd.
    Şurası da bir gerçek ki, sadece min.ısıl gücünün düşük olmasına bakılarak kombi alınmaz ; malzeme kalitesi, servis durumu, fiyat, yedek parça bulunabilirliği gibi konular da önemlidir...

• Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim..
  • arkadaşlar yeni aldığım daireme kombi ve petek taktıracağım sıfır bina ısı yalıtımlı altında üstünde daire var kombi ve petekte ne önerirsiniz yaklaşık 100-110 m2 bir ev
  • quote:

arkadaşlar yeni aldığım daireme kombi ve petek taktıracağım sıfır bina ısı yalıtımlı altında üstünde daire var kombi ve petekte ne önerirsiniz yaklaşık 100-110 m2 bir ev

binada yalıtım varsa premix yoğuşmalı kombiden başka birşey düşünmeyin
    modülasyon aralığı geniş (tam yoğuşmalı)premix yoğuşmalı kombi:baymak falke condense,baymak duo tec
    radyatörde ısıl gücü yüksek+korozyona karşı dayanıklı:demirdöküm plus,vairad,airfel
    radyatör vanası:eca rv1 veya eca rv2
    reglaj vanası: eca gv2
    termostatik vana: "gaz sensörlü" danfoss ra 2000 (kombiye en uzak 1 radyatör+banyodaki havlupan hariç)
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    peki kombide eca peteklerde demirdöküm diye düşünüyorum ama yoğuşmalımı yoksa normalmi ona karar veremedim
  • quote:

peki kombide eca peteklerde demirdöküm diye düşünüyorum ama yoğuşmalımı yoksa normalmi ona karar veremedim

eca'dan eca confeo premix alabilirsiniz.cihaz tam yoğuşmalı,sorunsuzdur.öneririm
    binanız yalıtımlı premix teknolojisinden taviz vermeyin.tam yoğuşmalı alın
    radyatörde kesinlikle demirdöküm plus
  • Tekrar merhaba arkadaşlar. Binaya kolon tesisatı çok yakında yapılacak. Bu arada da kombi alma süreci başlıyor benim için ufaktan. Kolon tesisatına teklif veren firma sahipleri (hepsi mak. müh.) ile kombi hakkında görüştüğümde; Antalya için kesinlikle yoğuşmalı kombi önermediler. Hepsi hermetik tavsiye etti. Daha uzun ömürlü olurmuş hermetikler buranın ikliminde. Kışın aşırı soğuk olmadığı için yoğuşmadan gelen enerjiye ihtiyaç kalmazmış. Bir de borular çabuk çürür dediler. Yani araba egsozundaki gibi, kısa mesafe gidince içindeki su buharı atılamaz da kalır ya hani.

Ben de 4 markanın hermetik kombilerine baktım. Sizce hangisi en uygunu olabilir?

1) BUDERUS U 062
    ÇİFT EŞANJÖR (tek -çift farkı ne dir bu arada?)
    Tüketim: 2,78m3/h
    24kw
    121W
    20.640Kcal/h
    1.700TL

2) DEMİRDÖKÜM NEVA
    ÇİFT EŞANJÖR
    Tüketim: 2,63m3/h
    23kw
    98W
    20.000Kcal/h
    1.145TL

3) FERROLI DIVATOP
    ÇİFT EŞANJÖR
    Tüketim: 2,69m3/h
    24kw
    110W
    20.640Kcal/h
    1.515TL

4) VAILLANT Plus242-5
    ÇİFT EŞANJÖR
    Tüketim: 2,72m3/h
    24kw
    145W
    20.640Kcal/h
    1.565TL

Teşekkürler,

• quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Tekrar merhaba arkadaşlar. Binaya kolon tesisatı çok yakında yapılacak. Bu arada da kombi alma süreci başlıyor benim için ufaktan. Kolon tesisatına teklif veren firma sahipleri (hepsi mak. müh.) ile kombi hakkında görüştüğümde; Antalya için kesinlikle yoğuşmalı kombi önermediler. Hepsi hermetik tavsiye etti. Daha uzun ömürlü olurmuş hermetikler buranın ikliminde. Kışın aşırı soğuk olmadığı için yoğuşmadan gelen enerjiye ihtiyaç kalmazmış. Bir de borular çabuk çürür dediler. Yani araba egsozundaki gibi, kısa mesafe gidince içindeki su buharı atılamaz da kalır ya hani.

Ben de 4 markanın hermetik kombilerine baktım. Sizce hangisi en uygunu olabilir?

1) BUDERUS U 062
    ÇİFT EŞANJÖR (tek -çift farkı ne dir bu arada?)
    Tüketim: 2,78m3/h
    24kw
    121W
    20.640Kcal/h
    1.700TL

2) DEMİRDÖKÜM NEVA
    ÇİFT EŞANJÖR
    Tüketim: 2,63m3/h
    23kw
    98W
    20.000Kcal/h
    1.145TL

3) FERROLI DIVATOP
    ÇİFT EŞANJÖR
    Tüketim: 2,69m3/h
    24kw
    110W
    20.640Kcal/h
    1.515TL

4) VAILLANT Plus242-5
    ÇİFT EŞANJÖR
    Tüketim: 2,72m3/h
    24kw
    145W
    20.640Kcal/h
    1.565TL

Teşekkürler,

merhaba
    makine mühendislerinin verdikleri bütün bilgiler yanlış
    esas antalya gibi ılıman bölgede yoğuşmalı kombi olur:çünkü 55c ve altında kazan sıcaklığında ısınma olasılığınız karasal bölgelere göre daha olası
    çünkü yoğuşmalı kombi için kazan sıcaklığı en fazla 55c olmalı
    ben izmirdeyim.kendi evim dahil tanıdıklarımın bütün evlerine yoğuşmalı kombi taktırdım
    borular çürümez,ilk defa böyle bir yalan duydum
    bunlar nasıl makine mühendisi olmuş hayret bişey
    yoğuşmasız kombiler daha uzun ömürlü olmaz,mesela yoğuşmasız kombilerde stabil sıcak su verimi yoğuşmalı kombilere göre daha az olur.zaten birkaç yıla kalmaz kombilerde avrupadaki gibi emisyon değerleri aranacak
    yazdığınız kombilerden dd neva çok çok sorunlu bir kombi,sadece bu forumda açılmış birçok başlık var
    demirdöküm en sonunda bu kombinin adını değiştirip atron yaptı. neva piyasada bulunmuyor.stokta ellerinde kalmışsa bişey diyemem.

ferroli divatop micro,vaillant 242-5,buderus u62 yoğuşmasız kombiler arasında en iyiler.daha iyisi yok

tasarruf istiyorsanız: premix yoğ kombi+radyatörlerin çoğuna termostatik vanalar

• Teşekkür ederim öncelikle. Eşanjörün tek-çift olması ısınma ve yıkanma için gerekli sıcak su ile mi ilgili?

Önereceğiniz premix yoğuşmalı kombi nedir, siz hangisini kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Teşekkür ederim öncelikle. Eşanjörün tek-çift olması ısınma ve yıkanma için gerekli sıcak su ile mi ilgili?

Önereceğiniz premix yoğuşmalı kombi nedir, siz hangisini kullanıyorsunuz?

rica ederim
    tek eşanjörde hem ısıtma devresinin suyu hemde kullanım suyu tek eşanjörde hazırlanır.çift eşanjörde ise 2 ayrı eşanjör vardır biri kullanım suyunu hazırlar diğeri ısıtma devresi
    ailem dahil olmak üzere birçok tanıdığımın evlerinde ve forumda birçok arkadaşa genelde f/p modülasyon aralığı geniş premix yoğ. kombiler öneriyorum
    baymak falke condense,baymak duo tec gibi.son teknoloji ön hava karışımlı tam yoğuşmalı cihazlardır...yazdığınız 4 kombiden de daha tasarrufludur.öneririm
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.