Şimdi Ara

En İyi Kedi Maması ? (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.571
Cevap
37
Favori
348.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün Acana Ranchlands Cat Sığır Etli Tahılsız Kedi Maması 5.4 kg siparişi verdim.
    umarım yaz aylarında ağır gelmez.uygun fiyat buldum havale ile 220 tlye denk geldi.son kullanması 2020ymiş.
    yanına ek bir mama daha alıcam.hepinizin yorumlarını okuyorum.güzel bir liste yapılsa çok iyi olur.
    çünkü hep aynı mamayı ve markayı vermek istemiyorum.alışveriş zamanı bakıp kolaylıkla deneyebiliriz.

Nd tahılsız pumpking bıldırcınlıyı 1.5kgı kullandım son 5 pakettir.fena değil ama bünyede sıkıntı çıkarmasın diye değiştirdim.
    kediler spesifik hayvan 17 yaşında yalnızca proplan tavuklu yiyen arkadaşımın kedisi var.hiç dışarı çıkmamış bir kere bile balık yememiş ve hastalık yok çok şükür hala bir sorunu yokmuş.o nedenle çok genel konuşmamak gerekiyor.önemli olan sağlıklı hayvanların uzun ömürler yaşabilmesi.acı çekmemesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerea -- 4 Mayıs 2019; 13:51:3 >
  • Hills a/d için şimdi baktım da sadece veterinerlerde satılıyormuş. Bakalım çok pahalı değilse almaya çalışalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rerea kullanıcısına yanıt
    Hep aynı mamayı vermek istemiyorum diyorsunuz ama kediler mama değişiminden hoşlanmazlar😊

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Profine kullanıyorum bi kedim çok zayıfladı acaba mama kaynaklı mı bilmiyorum. Gerçekten mamada yenilebilirlik önemli.
    Profine yide ne evdekiler nede sokak hayvanları yemediler,büyük paketin yarıdan çoğu duruyor,ne yapacağım bilemiyorum. Bu arada royal canin ve proplan yağlı mamalar,bu kadar yağlı mama kediye zarar verirmi?
  • Öyle de en az 10 kere mamasını değiştirmişimdir.bazılarına hiç önceki mamayı aramadan alışıyor bazılarına karıştırıp verip 2. Gün sade verince yiyor.Ömür boyu hep aynı mamayı mı yesin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cuma günü verdiğim shesir siparişi dün teslim edilmeyince akşam arkadaşım hasta olan yavruya kıyamamış gitmiş avm deki bir petshop tan mama bakmaya gitmiş. Oradakiler de ND tahılsız tavuklu narlı kitten önermiş, 1,5 kg sunu 106 tl ye almış. Hasta yavru afiyetle yemiş. Diğerlerine de denemek için vermiş paylaşamamışlar.
    İnternette baktım 10 kg su 360 tl ye satılıyor. KG olarak fiyat yarı yarıya düşüyor.

• ilyada İ kullanıcısına yanıt
    ND bana göre,içerik olarak piyasadaki en iyi ilk iki mamadan birisidir. Ben kedimi aldığımdan beri ND kullanıyorum, arada bir paket Hills kullandım sonra tekrar ND ye dönüş yaptım.

• sensei111 S kullanıcısına yanıt
    Yağ meselesi hakkında hiç bilgim yok😊

• rerea kullanıcısına yanıt
    Sık değiştirmemek gerek

• yok hocam sık değil.1 sene neredeyse hep aynı mamayı yedi.
    yazdan beri britcare cocco yiyordu son 3.5 aydır nd bıldırcınlı
    şimdi acanaya geçiş yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Profine kullanıyorum bi kedim çok zayıfladı acaba mama kaynaklı mı bilmiyorum. Gerçekten mamada yenilebilirlik önemli.
    Olabilir çünkü benim kedimde yemeyi ciddi ölçüde azalttı çünkü çiğnenmiyor mama , ben bile ağzıma alıp kırmaya çalışıyorum sivri dişlerimin arasında ve benim dişlerim sızlıyor kırarken kedinin nasıl işkence çektiğini düşünmek bile istemiyorum garibim hep kırmaya çalışırken gözlerini kapatıp zorlana zorlana kırıyordu değiştirmek için fırsat kolluyorum valla yenilebilirlik ufak tefek gereksiz ayrıntıdan çok daha önemli mama alırken . Kafama yatan matisse ve o zamana kadar ikinci bir kedi sahiplenirsek golosi 20 kg lik düşünüyorum bu 2 mamanın yenilebilirliği nasıldır ?

• brkylmz19990102 kullanıcısına yanıt
    Matisse kitten kullandım bi dönem yeme sorunu yaşamadım. Golosinin hangi türüdür hatırlamıyorum bi dönem sokaktakilere verdim yeme durumları ortalamaydı.

• Aslında bende ne sipariş etsem şaşırdım kaldım. Bende matisse düşünüyorum ama karar veremedim bi yandan da profine alıştılar devammı etsem diyorum.

• goldweb kullanıcısına yanıt
    beklediğim cevab buydu :D ama daha almadım bilemedim halen kararsızım ama eğer alırsam kapıları kapatmıyacam o şekilde bir odada benimde gönlüm el vermiyor yaparsada zarar yapacak bişi yok benim korkum sadece evi veya kendisini tehlikeye sokarmı diye aksam yanımda yatmasını istiyorum zaten o yandan sıkıntı yok :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlbNil

beklediğim cevab buydu :D ama daha almadım bilemedim halen kararsızım ama eğer alırsam kapıları kapatmıyacam o şekilde bir odada benimde gönlüm el vermiyor yaparsada zarar yapacak bişi yok benim korkum sadece evi veya kendisini tehlikeye sokarmı diye aksam yanımda yatmasını istiyorum zaten o yandan sıkıntı yok :D
    hocam alıştığınız zaman gerçekten çok farklı bi duygu :) benim çocuğum gibi oldu
  • Yok ya ben profine ile devam edeceğim ve zayıflayan kedileri gözlemleyeceğim. Çünkü zayıflayanlar çok kızana girenler çiftleşmeyince zayıflıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlbNil

merhaba en güncel konu diye buraya yazıyorum şimdiden affola

bizim dışarda kedi yavruladı 4 adet ve bir tanesini almak istiyorum yaklaşık 1,5 ayı devirdi hatta geçti bile ama ona güzel bir hayat vermek istiyorum ama güzel bir hayatı olsun diyede benim çalışmam lazım yani anlıyacağınız ben sabah 8 de cıkıyorum aksam 6:30 da geliyorum evde bir tane odayı komple ona verecem ilerde çocuk olursa aynı odadad kalırlar o baska tabi ama şimdilik ona ait oda hazırlayabilirim oyuncak, mama, tuvaleti, tırmalama tahatsı vs. hepsini alır elimden geldiğince konforunu sağlıyabilirim ama evden cıktığım zaman bütün evde yanlız takılması ne kadar güvenli bilmiyorum mutfak kapısı kapanmıyor ve salonumuzda kapı yok hade yatak odasını kapatabilirimde diğer odalara girebilir tereddütlerimden biri mutfağa girip tehlikeli şeyler yaparmı ne biliğim doğalgaz borularını tırmalarmı delermi ocağın ordaki fln ve salondaki koltukları, perdeleri biz yokken tırmalayıp yırtarmı ve tv elektrik kablolarına zarar verip kendine elektrik çarptırırmı bunun gibi tereddütlerim var odaya kapatmakta gönlüm el vermiyor he bu arada gündüz odaya kapasam bile biz işten gelince biz evde oldugumuz için her yeri açacaz tabi özgür olacak ama yokken bu gibi şeylerden teredütlerim var bir diğer teredütüm biz gece yatarken gelip suratımıza gözümüze vs. tırmık atarmı veya ısırırmı zarar verirmi gözümüzü çıkarırmı

ve bunları göz önünde bulundururak sizce kedi almalımıyım alırsamda gündüz ve gece odasını kapatmalımıyım ?
    tavsiyeleriniz bekliyorum
    Merhaba sırayla cevap vermeye çalışayım, bizim evdeki kedide çok aktif bir kedicik.
    Öncelikli olarak kediyi, evde yürümeye yeni başlayan , yeni yeni yaramazlığa başlayan küçük çocuk gibi düşünmek gerekli, biz yaşaya yaşaya öğrendik :)

Mutfak kapısı kapanmıyordu oraya kilit aldık, biz yokken kesici delici alet vs. ulaşamasın diye kilit bu

Pencerelere aluminyum tel aldık hepsine, ayrıca biz evde yokken bazı pencerelerden hava alsın diye hava alacak kadar açık kalan ama kedimizin de geçemeyeceği kadar aralık bırakan pencere aparatları taktık.

Televizyon kendi ayaklarıyla ünite üstünde duruyordu, üzerine düşürmesin diye duvara sabitledik. Kabloları kemiriyordu bazen, biz evde yokken çarpılmasın diye bu kablolara kılıf aldım, bazılarını kablo kutusunun içinden geçirdim.

Banyoda tuvaleti var, buraya erişimi kolay olsun diye, banyo kapısı sürekli onun geçebileceği açıklıkta olsun diye o şekilde sabitledik.Banyodaki dolabı açabiliyor diye, çamaşır suyuna filan erişmesin diye o tarz dolaplara çocuk kilidi aldık.

Daha aklıma gelmeyen bir sürü şey daha var. Bunları da iyice düşünmek lazım.
    Bunları dert yanmak için söylemiyorum, tam tersi ben onun güvenliği için seve seve yaptım, ama bilin istiyorum.

--gece uyurken size hiç bir şey yapmaz, bu canlılar psikopat canlılar değil sonuçta. Ama gelip üstünüzde yatar, ayağınızın arasında yatar, yüzünüzün kenarına temas etmek isteyerek yatar, bu tarz şeyler yapabilir. Yatağa almak istemiyorsanız, yatağa çıkmamasını sabırla uzun zaman içinde öğretebilirsiniz.

--Sadece mutfak kilitli olmak kaydı ile heryere girip çıkıyor bizimki, ben sadece tek koltukta her işimi yapıyorum, kedimiz onlarca metrekare alan içinde koşturuyor evde :)

Bir kere eve alırsanız, mama su ihtiyacını, güvenli yer ihtiyacını siz karşılamaya başlarsanız eğer ileride sokakta hiç yapamaz yaşayamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• AlbNil kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen 3 yıldır eşimin ısrarlarına rağmen istemiyordum. Bu sene ani bir kararla gittik kızımızı sahiplendik. Ve iyiki sahiplenmisiz diyorum şimdi. kesinlikle öyle yüzünüze vs oturma huyu olmuyor. Sınırını anlattiginiz sürece bir problem olmaz. Bizimki salona girmiyor mesela yasak orası ama oranın harici her yerde dolanıyor. Tabi mutfak tezgahı ve yemek masası falan da yasak. Kendisi sınırını anladı. Hayır dediğimiz şeyleri yapmıyor. Ve size aşırı bağlanıyor. Eğer yarın birgün alıp da dışarı bırakmaya kalkarsanız bağlandığı icin ölme durumu bile yaşanıyor.
    Eğer gerçekten istiyorsanız sahiplenin derim ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SineMelawen kullanıcısına yanıt
    cevaplar için cok teşekkürler bazı teredütlerim dediğiniz gibi gitti şimdide kısmet dedim gercekten hazır oldugum zaman sahiplenecem
  • quote:

Bir kere eve alırsanız, mama su ihtiyacını, güvenli yer ihtiyacını siz karşılamaya başlarsanız eğer, ileride sokakta hiç yapamaz yaşayamaz.

Maalesef sokaklarda insana alışkın, sevgiye aç küskün kediler görüyorum bazen. Bunlar büyük ihtimal bir dönem evde bakılıp, sonrasında sokağa bırakılmış oluyor.

Geçen hafta yavru kedi için Schesir ton balıklı yaş mamayı en ucuzwww.birmama.com adresinden bulmuştum. 100 gr 7.5 tl ve 50 tl üstü kargo ücretsiz. Doğrusu beklemediğim kadar ilgili ve müşteri memnuniyetini önem veren bir firma olduğunu gördüm. Çanakkale merkezli. Kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyada -- 7 Mayıs 2019; 22:30:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.