Şimdi Ara

En İyi Kedi Maması ? (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.571
Cevap
37
Favori
348.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Royal canin erkek dişi ayrı bence onu kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • N&D Tahılsız Bıldırcın Etli Bal Kabaklı ve Narlı Kısırlaştırılmış Kedi Maması 1,5 Kg
    şimdilik bu mamadan aldım.cocco ile birlikte karıştırıp veririm ilk etapta.

royal canin kullanmak istemiyorum.kuzenimin veterineri önermiş kedisine vermiş pek beğenmemiş.

benimki dişi dışarıda çıkıyor bahçeye aktif bi kedi.kısır mamalar daha çok erkek kedilerin böbrek hastalığı yaşamasın diye yapılmış olduğunu okumuştum.(dişilerde bu oran çok düşükmüş)
    yalnızca aşırı kilo alıp damar tıkanıklığı yaşamasın diye istiyorum.yoksa aktif bir kedi.kış ayları tüyleri de uzayınca hafif tombullaşıyor.yağmur çamurda daha az hareketli oluyor.normal mamasına devam etsem ne olcak diye düşündüm de yine de kısıra geçeyim.tabağını sürekli kontrol etmekten veya azar azar koymak yoruyor.
  • rerea kullanıcısına yanıt
    Erkek olsun dişi olsun kısır maması yemeyince zamanla idrar yollarında kristalleşme olur ve idrar yaparken acı çekmeye başlarlar hatta çok zor yapmaya başlarlar.
    Benim veterinerin dediğine göre de tek çalışan vetlife ve royal miş hatta bu konuda araştırma yapıp tez yazdım falan dedi. Yani o iddia ediyor diğer bütün kısır kedi mamaları da dahil zamanla kristalleşme yapıyormuş.

• Anladım 10 gün önce kısırlaştı. Vetlife için araştırma yaparım. Peki evde pişirilen tuzsuz baharatsız balık tavuk kırmızı et haftada 1 2 versek ödül niyetine bu zarar verir mi kısırlaşmış kediye? Yaş mama yemediği için bu ihtiyacını böyle karşılıyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rerea kullanıcısına yanıt
    Haftada bi iki kez bişey olmaz heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Aslında advance fena değildi ama profine et oranı yüksek diye aldım muhtemelen içine her türlü et türevide atmışlardır ama neticede et dedim. Birde fiyatıda uygun bi mama şimdi hem fiyatı uygun hemde et oranı yüksek başka mama bulamayacağımıza göre birde yavrularda deneyeyim yiyeceklermi. 19 günlük yavrular var 10 gün sonra mama yemeye başlarlar.
    Yavrular zorlanırsa biraz ıslatıp versem zararı olurmu
    Dün kedime profine kitten 10 kg kargosu geldi beklediğimden daha rahat yiyor sıkıntı yok gibi sadece tek seferde 1 öğünü yemiyor 2 sefer git gel yapıp bitiriyor . Bu arada alırken kesinlikle skt sini sorun ( mümkünse günü gününe yazan mağazaları tercih etmeye çalışın ) dahada önemlisi paket üstünde yazıyor mu diye sorun , geçen gün 15 tl lik kuponla beraber 219 liraya geldi 20.03.2020 skt li paket .

• Kedilerim 2 defadır aldığım profine kitteni sevemediler,idrarda kristalleşme yapar denilen yerli kitten mamayı anında bitiriyorlar,profine gibi kristalleşme yapmayan ve pahalı olmayan hangi kitten mamayı kullanayım?
  • sensei111 S kullanıcısına yanıt
    Advance Golosi deneyebilirsiniz
    Kediler kaç aylık 8. Aydan sonra balıklı yetişkin mamada kullanabilirsiniz. Birde matisse bakabilirsiniz

• Bugün bulunduğum ildeki petshopları gezdim mamalar bayağı bir pahalı,internette şu fiyat dediğimde satıcı bana paketlerin üzerindeki son kullanma tarihlerini siliyorlar lazerle istediği tarihi yazıyorlar dedi,nette kesinlikle tarihlerde oynama yapmayan dürüst satıcı adresleri verebilirmisiniz?
  • Öncelikle genel olarak yazıyorum. Bir kedinin ne tüketip ne tüketmemesi gerektiğinin bilincinde olan daha doğrusu kedi anatomisi hakkında bilgi sahibi olan bir birey aslında doğru mamayı kendisi bulabilir. Zira mama seçimi çok önemli ve alınabilir statüsünde olan çok fazla marka ne yazık ki yok. Zaten super-premium olanlar malum fiyatlarda. Geriye premium kalıyor. Bunların içinden bir seçim yapmanız gerekiyor. Bunuda içerikten yana kullanırsanız evcil dostunuza iyilik yapmış olursunuz. 15 kg olup içeriğinde bırakın fresh eti, et bile olmayan işlemden geçirilmiş yan ürünlerin, aromaların ve katkıların olduğu bir mamayı/mamaları almak sadece zarar verir. Kaldı ki 15 kg olup malum fiyatlarda olan tüm mamaların içinde ete benzer veya kayda değer bir şey olamaz. Ucuz etin yahnisi yavan olur, evet ama artık etin ucuzu et değil. Özet ile içeriğinde işlemden geçirilmiş yan ürünler, et aromaları ve tahıllardan ibaret bir mama ne kedi ne de köpek anatomisine uygun değil. Paketin dışına aldanıp mama almayınız. İçerik kısmına bakarak alınız. Dışında somonlu (misal) yazabilir, içeriğinde somon'un s'si bile olmadığını görebilirsiniz. Bunu genel olarak bilgilendirme amaçlı yazmak istedim. Benim alışveriş yaptığım siteleri özelden gönderdim.

• Merak ettiğim bir konu var burada genelde kendi fiyat bandında kitten mamalarda profine öneriliyor ama aynı fiyat bandında farmina matisse var ve profine kurutulmuş et oranı %19 iken matisse %37 . Yani o fiyat bandında açık ara matisse en iyisi olması gerekmiyor mu o civarda ? Ama profine super premium matisse premium olarak geçiyor kafam karışık .

• quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

Merak ettiğim bir konu var burada genelde kendi fiyat bandında kitten mamalarda profine öneriliyor ama aynı fiyat bandında farmina matisse var ve profine kurutulmuş et oranı %19 iken matisse %37 . Yani o fiyat bandında açık ara matisse en iyisi olması gerekmiyor mu o civarda ? Ama profine super premium matisse premium olarak geçiyor kafam karışık .
    Aslında ikiside iyi değil. Profine'de 'chicken meal' sorunsalı var. Bunun yanıtını firmanın kendisi verebilir. Bu yüzden firmaya sormak lazım. 'Chicken meal' sadece kas etinden yapılabilir. Kemik veya iç organlar içerebilir. Çevre Çalışma Grubu olan EWG (Kâr amacı gütmeyen organizasyon) tarafından kemik unu/türevlerinin yüksek düzeyde florür içerdiği gözlemlenmiştir. Bu düzeyde florürün kemik kanseri de dahil olmak üzere ciddi sağlık riskleriyle ilişkili olduğu kanıtlamıştır. Matisse ise içeriği hem kötü hem de yetersiz. İşlemden geçirilmiş kaynaksız hayvansal protinler var. Kaynaksız bitkisel yağ var. Özet ile konu sadece kurutulmuş et veya taze et ile maalesef ki bitmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mR.Hoppala

Aslında ikiside iyi değil. Profine'de 'chicken meal' sorunsalı var. Bunun yanıtını firmanın kendisi verebilir. Bu yüzden firmaya sormak lazım. 'Chicken meal' sadece kas etinden yapılabilir. Kemik veya iç organlar içerebilir. Çevre Çalışma Grubu olan EWG (Kâr amacı gütmeyen organizasyon) tarafından kemik unu/türevlerinin yüksek düzeyde florür içerdiği gözlemlenmiştir. Bu düzeyde florürün kemik kanseri de dahil olmak üzere ciddi sağlık riskleriyle ilişkili olduğu kanıtlamıştır. Matisse ise içeriği hem kötü hem de yetersiz. İşlemden geçirilmiş kaynaksız hayvansal protinler var. Kaynaksız bitkisel yağ var. Özet ile konu sadece kurutulmuş et veya taze et ile maalesef ki bitmiyor.

Alıntıları Göster
    Bence konu ticaret olunca kolay kolay düzgün bir tavuk unu koymazlar gibime geliyor ayrıca tavuğun düzgün yerlerinden elde edilmiş bir un koysalardı ekstradan kurutulmuş tavuk eti koyma zahmetine girmezlerdi . Matisse o segmentte daha mantıklı geliyoe mamanın 3 te 1'i et ve tavuk yağı ve pirinç le toplayınca geriye çok fazla zararlı madde koyma durumu yok gibi en azından kedi çok fazla zarar göremez gibi duruyor hem içinde %6 balıkta var . Yinede mamalarda kullanılan zararlı şeylerin tümünü ve etkilerini bilmiyorum bu nedenle sorma gereği hissettim :)

• Profineyi neye göre iyi diyorsunuz içerik olarak matisse daha iyi?

• goldweb kullanıcısına yanıt
    Matisse

Kurutulmuş Tavuk eti (36%), pirinç (20%), tavuk yağı, mısır, kurutulmuş balık eti (6%), mısır glüteni,
    kurutulmuş bütün yumurtalar (4%), hidrolize hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, balık yağı,
    bitkisel yağ, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat di hidrat, kurutulmuş bira mayası, mono?di
    kalsiyum fosfat, kalsiyum karbonat. kg ?da ki ilaveler ? Besleyici ilaveler: A Vitamini 18000IU; D3 Vitamini
    1800IU; E Vitamini 180mg; C Vitamini 180mg; Niasin 45mg; pantotenik asit 18mg; B2 Vitamini 9mg; B6
    Vitamini 7.2mg; B1 Vitamini 5.4mg; H Vitamini 0.45mg; folik asit 0.54mg; B12 Vitamini 0.07mg; kolin klorür
    3000mg; çinko oksit 108mg; çinko sülfat monohidrat 120mg; manganez sülfat monohidrat 150mg; demir
    sülfat monohidrat 44mg; demir karbonat 60mg; pentahidrat bakır sülfat 50mg; kalsiyum iyodür susuz
    2.4mg; sodyum selenit 0.22mg; DL?metiyonin 3000mg.

Analiz Tablosu

Ham protein 36.00% ham yağlar 14.00% ham selüloz 0.90% ham kül 7.30% Kalsiyum 1.25% Fosfor 1.00% Magnezyum 0.09% Taurin2900mg/kg.

Profine

Tavuk %42 (tavuk unu %26, kurutulmuş tavuk%16), mısır, pirinç %14, tavuk yağı (karışık tokoferoller ilekorunan) %12, hidrolize tavuk karaciğeri %2, somon yağı %2,karides %1.5, kurutulmuş elma, bira mayası, deniz yosunu%0.5, bitkisel karışım (rezene, fesleğen, adaçayı) %0.02,hindiba kökü (mannan oligosakkaritler kaynağı) %0.016, fruktooligosakaritler%0.013, yuka schidigera özü %0.009?dur.
    Analitik bileşenler:
    Ham protein %37.0, yağ içeriği %19.0,ham lif %1.8, nem %10, ham kül %7.0, kalsiyum %1.5, fosfor%1.1, sodyum %0.2, magnezyum %0.09, Omega-3 %0.28,Omega-6 %2.50. ME: 4.050 kcal / kg.

Matisse de et yazmıyor kurutulmuş %36 ve pirinç %20
    Profine tavuk %42 kurutulmuş %26 pirinç %14
    Et oranı daha yüksek pirinç oranı daha düşük ve ben her ikisinide kullandım ikiside güzel mama ama sanki profine dan daha memnunuz. ben profine dan bu zamana kadar kullandığım bütün mamalar dan daha memnunum özellikle fiyat kalite konusunda ama kedilerimin bazıları daha az yiyor acaba beğenmedilermi diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 19 Şubat 2019; 5:51:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Matisse

Kurutulmuş Tavuk eti (36%), pirinç (20%), tavuk yağı, mısır, kurutulmuş balık eti (6%), mısır glüteni,
    kurutulmuş bütün yumurtalar (4%), hidrolize hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, balık yağı,
    bitkisel yağ, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat di hidrat, kurutulmuş bira mayası, mono?di
    kalsiyum fosfat, kalsiyum karbonat. kg ?da ki ilaveler ? Besleyici ilaveler: A Vitamini 18000IU; D3 Vitamini
    1800IU; E Vitamini 180mg; C Vitamini 180mg; Niasin 45mg; pantotenik asit 18mg; B2 Vitamini 9mg; B6
    Vitamini 7.2mg; B1 Vitamini 5.4mg; H Vitamini 0.45mg; folik asit 0.54mg; B12 Vitamini 0.07mg; kolin klorür
    3000mg; çinko oksit 108mg; çinko sülfat monohidrat 120mg; manganez sülfat monohidrat 150mg; demir
    sülfat monohidrat 44mg; demir karbonat 60mg; pentahidrat bakır sülfat 50mg; kalsiyum iyodür susuz
    2.4mg; sodyum selenit 0.22mg; DL?metiyonin 3000mg.

Analiz Tablosu

Ham protein 36.00% ham yağlar 14.00% ham selüloz 0.90% ham kül 7.30% Kalsiyum 1.25% Fosfor 1.00% Magnezyum 0.09% Taurin2900mg/kg.

Profine

Tavuk %42 (tavuk unu %26, kurutulmuş tavuk%16), mısır, pirinç %14, tavuk yağı (karışık tokoferoller ilekorunan) %12, hidrolize tavuk karaciğeri %2, somon yağı %2,karides %1.5, kurutulmuş elma, bira mayası, deniz yosunu%0.5, bitkisel karışım (rezene, fesleğen, adaçayı) %0.02,hindiba kökü (mannan oligosakkaritler kaynağı) %0.016, fruktooligosakaritler%0.013, yuka schidigera özü %0.009?dur.
    Analitik bileşenler:
    Ham protein %37.0, yağ içeriği %19.0,ham lif %1.8, nem %10, ham kül %7.0, kalsiyum %1.5, fosfor%1.1, sodyum %0.2, magnezyum %0.09, Omega-3 %0.28,Omega-6 %2.50. ME: 4.050 kcal / kg.

Matisse de et yazmıyor kurutulmuş %36 ve pirinç %20
    Profine tavuk %42 kurutulmuş %26 pirinç %14
    Et oranı daha yüksek pirinç oranı daha düşük ve ben her ikisinide kullandım ikiside güzel mama ama sanki profine dan daha memnunuz. ben profine dan bu zamana kadar kullandığım bütün mamalar dan daha memnunum özellikle fiyat kalite konusunda ama kedilerimin bazıları daha az yiyor acaba beğenmedilermi diyorum
    prochoice diye bir marka var onu görüyorum son zamanlarda bilginiz var mı

• Kurutulmuş Kuzu Proteini (%30), Hidrolize Kemiksiz Kuzu Proteini (%18), Baldo Pirinç (14%), Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Bezelye (%6), Hamsi Unu, Krill Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu (%0,04), Pisilyum.
    Buda pro choice nin içindekiler. Et oranı sıfır.
    İçerikte ilk yazılan et olması lazım ve oranı ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur zaten çoktan aza doğru yazıyor tahıl oranı ne kadar az olursa o kadar iyi olur. Bazı zararlı maddelerde olmaması gerekiyor ama mama konusunda o kadar ihtilaf varki anlatılmaz araştırılır😊

• Yaşadığım bölgede belediye, sokak kedileri için kulübeler yaptı ve kenarlarına da su kabı, mama kabı koymuşlar. Sabahları spora giderken, kedilere de mama bırakıyorum. Uzun zamandır temizmama üzerinden sipariş veriyordum ama daha kaliteli,sağlıklı bir mama arıyorum. Haftada 2 kez koymak için.

Tavsiyeniz var mı dostlar ? Mümkünse 10 - 15 KG aralığında, maksimum 200 TL. Bu aralıkta alınabilecek en sağlıklı mama hangisidir ?
  • Anthony Quinn kullanıcısına yanıt
    O fiyat aralığında sağlıklı mama bulmak biraz zor ama ucuz olsun hayvanlar aç kalmasın derseniz yenilebilirliği iyi olan mamalar trenline ve bestpet fena değildir. Eskiden golosi 20 kg 170 180 tl ye alıyordum çok güzel Bi mamaydı fakat şu an 20 kg 300 civarlarında olsa gerek

• @goldweb: mama statüsüne bile girmez, çöp.

@Anthony Quinn: Sağlıklı daha doğrusu iyi bir bir mamanın bütçesi olur. Golosi 20 kg 270 tl, alınabilir. Golosi olmazsa sokaktakiler için Perfekt Katze alternatif olabilir.
    https://www.hepsiburada.com/yetiskin-kuru-kedi-mamalari-c-60000543
    https://www.hepsiburada.com/yetiskin-kuru-kedi-mamalari-c-60000543

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.