Şimdi Ara

En İyi Kedi Maması ? (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.570
Cevap
37
Favori
348.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Bu Kez bende profine kitten sipariş ettim yavrular yemedi sert olması benimde dikkatimi çekti büyüklerde beğenmezse ayvayı yedim çünkü 150 kg aldım
    150 kg derken,evde kaç kediniz var?
  • Arkadaşlar bugün petcurean kitten mamayı son öğün olarak verdim alışması için whiskas ıslak mamayla karıştırıp veriyordum bu kez böyle yapmayalım dedim yemedi birkaç parça yemiştir belki , 1 saat sonra tabak dolu durumdaydı birazda yere dağıtmıştı yine whiskasla karıştırmak zorunda kaldım o sayede mamanın 3 te 1 ini yiyor kalanınıda gidip gelip yiyor gene yarısına yakını kalıyor yani tek seferde iştahla mideye indirme durumu yok yerken izliyorum bazılarını çiğneyemiyor ağzından atıyor acaba daha 1 gün oldu diye mi böyle yada tarihi falan mı geçik ? Ben çiğneyememe durumunu garipsedim neticede yavru kedi maması bu . Yada çok besleyici ve hemen doyuyor ? Çiğneyemedikleride üretim hatalılar ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende profine sandım:)

Benim evde şu an 1 kedim var ama benim kediler teras katta şu an toplamda yanlış hesaplamadıysam 25 kedim var. Birde sokakta baktığım kediler var ama onların sayısını bilmiyorum günlük 1. 1.5 kg sokağa mama bırakırım bi gün sonra akşama kalmıyor bitiyor zaten sabaha kalanı kargalar kuşlar yiyor.

Ama bu sene içinde kedileri sahiplendirme yi düşünüyorum belki bi kısmını belki hepsini.

• Profine kitten 10 kg için fiyat iyi gibi 208 TL:

https://www.hepsiburada.com/yetiskin-kuru-kedi-mamalari-c-60000543

Ben denemek için 1 kg'lık sipariş vermiştim, kıtır kıtır yiyince bugün de 10 kg'lık verdim.

Son kullanma tarihi için 2019 sonu gibi dediler, teslim aldığımda son kullanma tarihini yazarım.
  • noGret N kullanıcısına yanıt
    Fiyat çok güzel kargo dahilse harika

Hocam profine kitten i teslim aldiniz mi?
    fiyati cok daha uygun diger saticilara gore. skt ne zaman acaba ondan dolayi uygun olabilir merak ettim.
    simdiden tesekkürler
  • Satıcı 2 saatte kargoya vermesine rağmen Aras kargonun şubeleri arasında dolaşıyor kargo. Pazartesi teslim edeceklerini söylediler. Aldığımda skt'ni yazarım.
    Son kullanma tarihindeki ay 2 mi yoksa 7 mi emin değilim ayrıca sadece ayın silinmiş olması da biraz şüphelendirdi beni.

Son kullanma tarihi konusundaki yorumu size bırakıyorum:

7 olsa silmezlerdi diye düşünüyorum.

Hocam sanki 2 ye daha cok benziyor 2019 daki 2 ile kiyaslayinca.
    7 olsa, 7 nin alt kismi 0 a okadar yaklasik olmaz diye dusunuyorum.
    Tabi bunlar varsayim.

Cevap icin tesekkürler.

Royal canin kitten ile profine kitten arasinda kaldim. 100TL fark var 10kg lik paketleri arasinda kiloda +10TL vermeye degermi bilemiyorum.
    4 tane kedi var mama dayanmiyor.
  • 10 tl RC pahalıdır bence bide advance e bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: noGret

Son kullanma tarihindeki ay 2 mi yoksa 7 mi emin değilim ayrıca sadece ayın silinmiş olması da biraz şüphelendirdi beni.

Son kullanma tarihi konusundaki yorumu size bırakıyorum:

Bunlar resmen dolandırıcı ya işleri güçleri yalan kasti olarak silinmiş iade etmeye çalışın

• arkadaşlar Whiskas yaş mamalarını kullanan var mı burda baya kötülemişler ama :) ben somonlusunu aldım yavru kedime haftada 1 kere vermek üzere bayada iştahlı yedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: goldweb

arkadaşlar Whiskas yaş mamalarını kullanan var mı burda baya kötülemişler ama :) ben somonlusunu aldım yavru kedime haftada 1 kere vermek üzere bayada iştahlı yedi
    Whiskas içerik olarak çok kötü bir mamadır hiçbir kediye verilmesini tavsiye etmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Whiskas içerik olarak çok kötü bir mamadır hiçbir kediye verilmesini tavsiye etmiyorum.

Alıntıları Göster
    hocam carrefourdan bilmeden almış bulundum ancak ben sadece somonlu yaş mamasını aldım 1 tane vermeden atayım mı sizce? yaş mamada da sıkıntı olur mu içeriğinde sanki sadece balık var gibi
  • goldweb kullanıcısına yanıt
    Bence sokak kedilerine verin gitsin. Yaş mama en güzeli schesir kokusunu alınca çıldırıyorlar. Birde sadece veterinerlerde satılan hils a/d ama bu mama hastalık veya doğum sonrası için. Hils i/d ve kattovit gastro bunlarda Veterinerde satılır ishali olan kedilerde işe yarar. Benim bi tane ishal kedim vardı aylarca ishali düzelmedi hatta 1 yıla yakın düzelmedi ve en sonunda kattovit gastro ile yaklaşık 2 aylık devamlı kullanımla düzeldi.

• Hocam profine çok sert bi mama sizce bi sorun olur mu
    Yada bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim

• Bir sorun olmaz ama yavru kediler biraz zor kırar. Yetişkin bir kedi de kırmakta zorlanıyor ise farklı bir manaya geçmek lazım. Ne çok yumuşak ne de çok sert, ortası uygundur.

• Aslında advance fena değildi ama profine et oranı yüksek diye aldım muhtemelen içine her türlü et türevide atmışlardır ama neticede et dedim. Birde fiyatıda uygun bi mama şimdi hem fiyatı uygun hemde et oranı yüksek başka mama bulamayacağımıza göre birde yavrularda deneyeyim yiyeceklermi. 19 günlük yavrular var 10 gün sonra mama yemeye başlarlar.
    Yavrular zorlanırsa biraz ıslatıp versem zararı olurmu

• kısırlaştırılmış kedi maması önerisi olan varmıdır?
    kısırlaştırılmadan önce britcare cocco kullanıyordum son 1 yıldır.ondan önceki yıllarda pro plan somonlu.happy cat kuzu.acana ördek arada bi kaç farklı markada denedim.
    en iyisi britcare olduguna karar verdim ama bu markanın kısırlaştırılmış kedi maması yok (tavuklu olanı vermek istemiyorum tavuk alerji yapıyor)
    kedim 3.5 yaşında.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.