Şimdi Ara

En İyi Kedi Maması ? (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.571
Cevap
37
Favori
348.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam birde sadece kuru mama haftada 1 2 yaş mama vermek yeterlimi.

Ben yarın keçi sütü alıcam biraz vericem araştırdım keçi sütünde laktoz çok azmış. Bi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusemre8760

Peki hocam sizin mama aldığınız site hangisi link atabilirmisiniz.

Ben yavruya mama alırken proplan birde royal canın vardı bende royal aldım ama bu kez sizin dediğiniz orijin mamayı alıcam.

Öncelikle gittigidiyor ile n11 sitelerine bakın. Başarılı satıcılar var. Onlardan problemsiz alabilirsiniz. Bunun dışında aşağıdaki pet sitelerine de bakabilirsiniz. Hepsiburada'da bazı zamanlar petshop kategorisinde %20 veya %25 indirim oluyor. Kuru maması kaliteli ise yaş mamaya gerek yok. Yaş mamanın besleyici bir tarafı yok. Zaten piyasadakilerin büyük çoğunluğunda jelleştirici, gıda katkı maddeleri var. Ayrıca bunlarda et oranı var ile yok arasında olup çöp olan tahıl ve türevleri mevcut. Yani zararı var faydası yok. Bu yüzden yaş mama da belirttiğim markalar dışına çıkmamanız da fayda var. Belirttiğim markaları da sık vermeyin. Ödül amaçlı hafta da bir kez verilebilir. Tabi tamamını vermeyin. Yarısı bugün, kalan yarısı da yarın verebilirsiniz. Kuru mama Orijen alacaksanız ekstra şeylere gerek yok. Bu mama dört dörtlük olup yeterlidir.

juenpetmarket.com
    kolaymama.com
    hizlimama.com
    petburada.com
    kurumama.com
    hepsiburada.com

quote:

Orijinalden alıntı: pikaçu_kerem
    hocam buradaki mamalar uygun mu ? emin olamadımhttp://www.kedihakkinda.com/kedi-mamasi-tarifleri/

Uygun değil. Kemik unu, patates, tuz, mısır yağı, makarna, pirinç olmaması gerekiyor. Makarnanın veya pirincin hiçbir faydası yok. Tabi bunlardan önce zaten bu tip evde yapılan mama tariflerinin çoğu yetersiz. Çünkü kaliteli bir kuru mamanın içindeki vitamin, mineral, amino asitlerin oranını evde yapılan mamaya entegre etmek zor. Yani dengelemek gerekiyor. Sadece et vermekle kedi doymaz. Aynı zamanda meyve ve sebze ile dengelenmesi lazım. Vitaminin fazlası zararlı ve ileride sıkıntı çıkarır. Bu yüzden evde mama yapmak kolay değil. Ama bu yapılamaz da değil. Dolayısı ile yapılabilir ama kaliteli içerik ve onaylı tarifler üzerinden yapmak gerekiyor. Yabancı kaynaklarda bilinen veterinerlerin onaylanan tarifleri var. Dilerseniz bu tip tariflere bakın ya da ben de belirttiğim kaynaklardan tarif paylaşabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mR.Hoppala -- 23 Haziran 2017; 22:51:26 >

• Orijin ı almak için baktım yetişkin için yazıyor

Benim şu an 2 aylık kedim var ve 2 tan e daha geliyor geldiklerinde 2 aylık olacaklar bu orijin six fish 6 balıklı mama yedirsem olurmu yoksa bunu 7 8 aylık oluncaya kadar almayalım mı

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusemre8760

Orijin ı almak için baktım yetişkin için yazıyor

Benim şu an 2 aylık kedim var ve 2 tan e daha geliyor geldiklerinde 2 aylık olacaklar bu orijin six fish 6 balıklı mama yedirsem olurmu yoksa bunu 7 8 aylık oluncaya kadar almayalım mı

Evet olur, yedirebilirsiniz. Veya Orijen Cat & Kitten alıp 1 yaşından sonra Six Fish geçebilirsiniz. Ben 4 yıl kadar six fish olanınından almıştım. Çok az kitten olandan yedirmiştim. Dolayısı her ikisi de olabilir. Orijen'in kedi maması tüm yaşam evreleri için uygundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mR.Hoppala -- 24 Haziran 2017; 1:30:17 >
  • Hocam petlebiden orijen balıklı yetişkin için olandan sipariş verdim 162 tl ama yanında 15 20 tl lik hediyeler var. Kitten sipariş etmedim çünkü hep tavuklu ve tavukta tüy döker diyolar bakalım memnun kalırız diye düşünüyorum. Bir daha kalitesiz mama kullanmak istemiyorum.

Siz içeriğinde hayvansal yan ürün olmasın diyorsunuz ben bir çok mamada şu yazıya rastladım et ve et ürünleri yazıyor. Heralde yan üründür diye tahmin ettim.

Sizi karşıma çıkaran Allaha şükürler olsun.

Sizede çok teşekkür ediyorum bizleri çok bilgilendirdiniz.

• Sevindim, iyi yapmışsınız. Evet et ve et ürünleri demek et ve türevleri demek.
    Rica ederim, iyi bayramlar.
  • merhaba arkadaşlar uzun zamandır aranizda yoktum iş yoğunluğundan dolayı sizlere bir sorum olacak british longhair cins kedim var ve bu yıl bir takım sağlık sorunları yaşadı sanirim kavga esnasında bir kediden pati yemiş ve enfeksiyon kapmış veteriner antibiyotik şurup verdi adını hatırlamıyorum şuan onu eczaneden almak ayrı bir sorun o ayrı sizlere sorum şu aşırı tüy döktü ve zayıfladı ne yapmalıyım bir önerisi olan varmı

• -OD- kullanıcısına yanıt
    Bende size bişey sormak istiyordum baktım hiç yazmıyorsunuz vazgeçmiştim.

5 tane kedi beklediğinizi yazmışsınız halen 5 kedimi var eğer öyleyse bunları nasıl bi arada kavga etmeden çiftleşmeden vs tutuyorsunuz.

Bu arada kediniz için çok geçmiş olsun inşAllah bi an önce düzelir. Benim kedide çok zayıfladı egzama olmuştu dün veteriner alerji mamasından dolayı zayıflıyor sonra geri toparlar dedi. Ben bu durumlar için tek bişe biliyorum iyi mama vermek gerekiyor. Spectrum kullanmıştım bir daha kötü mama vermeye tevbe ettim.

• Hatırlarsanız benim kedi egzema olmuştu ilaç mama tedavisi yapıldı 10 gün önce ishal oldu geçen hafta veterinere götürdük bi iğne yaptı önemli bişe yok dedi fakat ishal devam ediyor 2 gün önce egzama ilacını kestik belki ilaç yan etkisidir dedim. Bugünde evi batırmış bu hayvan nasıl düzelir.

Acaba alerji maması farmina ultra verdik onuda mı keselim

Birde 1 ayda yarim kilo zayıfladı.

• Kedime Acana wild prairie alıyordum. Son zamanlarda fiyatı çok arttı. Orijen ile aynı fiyata geldi neredeyse. Daha uygun bir mama ariyorum. Tahılsız olması önemli. Royal canin, N&D, Bozita nasıldır? Yada önerebilecegiz başka marka var mı?

• One Shot One Kill kullanıcısına yanıt
    N&D Tahılsız Kuzulu&Yabanmersinli tavsiye ederim. Tahılsız olması bir yana, kuzulu olması kedinin mamadan aldığı lezzeti artırıyor, yabanmersinli olması da idrar yollarını temiz tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocco_reccy -- 30 Haziran 2017; 9:18:11 >
  • Orijen ve Acana dışında N&D bu ikisine yakın bir tercih olur. N&D'nin yeni mamaları gelecek. Dilerseniz bekleyebilirsiniz fakat bildiğim kadarıyla standart 1,5 kg olacak. Bunun dışında Wildfield, Taste of the Wild, Petcurean markalarına bakabilirsiniz. Bozita ile Royal içerik olarak kedi formuna uygun olmayan kalitesiz mamalardır.

Bkz:http://www.farmina.com/tr/kediniz-i%C3%A7in-mama-/56-n&d-kinoa-kedi.html

Yaban mersini sadece n&d'de değil diğer markalarda da var. Orijen ve Acana'da yaban mersini mevcut. Ayrıca yaban mersini mamalara sadece idrar yolları için eklenmiyor. Mamaların daha uzun süre doğal bir biçimde taze kalmasını sağlıyor. Malum yaban mersini diğer tüm meyvelere göre en fazla antioksidan içerendir. Özet ile mamalarda tercih sebebi tek değildir.

• Tamamlama için teşekkürler. N&D'nin yeni serisini bilmiyordum, bir inceleyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diyemedim ya la

Orijen ve Acana dışında N&D bu ikisine yakın bir tercih olur. N&D'nin yeni mamaları gelecek. Dilerseniz bekleyebilirsiniz fakat bildiğim kadarıyla standart 1,5 kg olacak. Bunun dışında Wildfield, Taste of the Wild, Petcurean markalarına bakabilirsiniz. Bozita ile Royal içerik olarak kedi formuna uygun olmayan kalitesiz mamalardır.

Bkz:http://www.farmina.com/tr/kediniz-i%C3%A7in-mama-/56-n&d-kinoa-kedi.html

Yaban mersini sadece n&d'de değil diğer markalarda da var. Orijen ve Acana'da yaban mersini mevcut. Ayrıca yaban mersini mamalara sadece idrar yolları için eklenmiyor. Mamaların daha uzun süre doğal bir biçimde taze kalmasını sağlıyor. Malum yaban mersini diğer tüm meyvelere göre en fazla antioksidan içerendir. Özet ile mamalarda tercih sebebi tek değildir.

Cevap için teşekkürler. Petcurean ve Wildfield in fiyatı diğerlerine göre daha uygun geldi. Acana ve N&D ile kıyaslandığında nasıl mamadir? Kötü mamaların zaman içerisinde iç organlara zarar verdiğini biliyorum. Böbrek ve Karaciğer en başta etkilenenler.

• Epey bir içerik incelemesi sonrasında diyebilirim ki;Orijen çok iyi bir mama ancak fiyat makul değil ve lükse kaçar gibi.Hem fiyat olarak hem içerik olarak bence 1 numara:Acana Grasslands.N&D de iyi ancak,içinde patates nişastası ve pancar küspesi ile hayvansal yağ protein ibaresi iyi değil.Zaten fiyatı Acana'ya yakın.Pasifica veya orijen 6 fish de aslında kediniz balık seviyor ve koku sorun değil derseniz özellikle deri ve tüy sağlığı,parlaklığı için çok iyi seçenekler.
    Yeterli imkanı olmayanlara,N&D,RC,Hills vb gider.Bu arada,kaliteli tahıllı mamalar da sağlıklı bir yaşam sunarlar(BU şekilde 15-20 yıl ,çok sağlıklı yaşamış kediler olduğu sahiplerince söyleniyor)
    Yani Tahılsız mama iyidir ama şart değildir.
  • Bence kediciklere nd den aşağısını vermeyin.

Royal propan hils dahil uzak durun. Hele SPECTRUM dan kesinlikle uzak durun denemeyin bile.

• Hocam acana pacifica aldık üzerindeki tabloda mama ölçüsü 2 kg kediden başlıyor benim 2 aylık kedileri çarpmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 1 Temmuz 2017; 14:4:29 >
  • Çarpmaz. 2 aylık kediniz için 50-55 gr/gün uygundur.Kediniz ufacık ama büyüklerden daha çok protein ve enerjiye ihtiyacı var.
    Balıklı mamayı severek yiyorlar ve koku probleminiz yoksa şanslısınız.Çok sağlıklı bir protein kaynağı olacak.Ayrıca,parlayan tüyler.
  • aprmo kullanıcısına yanıt
     En İyi Kedi Maması ?

Su 2 mamayı sipariş ettim benim 1 tane 9 aylık bi kedim var ona orijen ı veririm diye düşünüyordum ultra hypo alerji maması yiyordu egzama var diye veteriner bu mamadan yiyecek dedi tabi o mama bitince orijene başlayacaktık ki ishal oldu veteriner farmina nın ishal için olan mamasını yiyecek sonra alerji mamayı yiyecek sonra normal mamaya dönecek dedi orijen şu an beklemede kalacak.

1 kedim daha var şu an 70 günlük royal kitten yiyordu onada bugün 4 te 1 acana katıp verdik haftaya 2 tane daha scotish geliyor geldiklerinde sütten kesilmiş olacaklar sizce bu yavrulara direk acana mi verelim yoksa böyle royal veya proplan kitten ile karışık mı verelim. Sonra sade acana yami dönelim. Işın aslı ben kedi beslemeye başlayalı 2 ay olmak üzere hiç bişe bilmiyordum yeni yeni öğreniyorum.

Mesela diyorlarki en iyi mama orijen acana dediler bende baktım petshopta yok veterinerde yok petlebiden sipariş ettim bugün geldi ufak ufak başlayalım dedim.

• Karıştırarak kademeli geçiş en iyisi.Tam balıklı mama olduğu için dengeli de olur.Keza,Orijen de aşırı proteinli, karıştırarak vermeniz hem ekonomik hem dengeli olur.
    Ben de RC babycat kullanıyorum.Bugün Acana Grasslands siparişi verdim.Daha sonra Pasifica da alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.