Şimdi Ara

En İyi Kalitede Müzik Dinlemek Uygulamalı..(Winamp+Wasapi+Ffsox)) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
4
Favori
15.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gardanadam

Siz kmp player ı hiç denemediniz sanırım :)

sen bunu bide anlarsın kmp aynı terhane directsound...bu olay winamp olayı değil zaten winamp kendi 0 haliyle kötü..
  • Kendi başlığımda cevap bulamadığım için size danışayım dedim.

Winampta WASAPİnin ayarlarında kulaklık veya hoparlör seçimi var. Neden ikisini bir işleten bir ayar yok?
    Örneğin, ayarını kulaklık olarak seçip ve kulaklıkla dinlerken, kulaklığı yuvasından çıkardığımda hata veriyor.
    Sadece, çıkarmadan önce müziği durdurup hoparlörü ayarlayıp tekrar müziği açtığımda dinleyebiliyorum.

İyi de; kulaklık-hoparlör geçişlerinde her seferinde WASAPİ ayarları arasında geçiş mi yapmak zorundayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aximan2

Kendi başlığımda cevap bulamadığım için size danışayım dedim.

Winampta WASAPİnin ayarlarında kulaklık veya hoparlör seçimi var. Neden ikisini bir işleten bir ayar yok?
    Örneğin, ayarını kulaklık olarak seçip ve kulaklıkla dinlerken, kulaklığı yuvasından çıkardığımda hata veriyor.
    Sadece, çıkarmadan önce müziği durdurup hoparlörü ayarlayıp tekrar müziği açtığımda dinleyebiliyorum.

İyi de; kulaklık-hoparlör geçişlerinde her seferinde WASAPİ ayarları arasında geçiş mi yapmak zorundayım.

yalnız ffsox şu an için 5.6.6 uyumlu değil gibi uyarıyım herkese...
  • 2013-12-20 0.1.5

Fixed clipping of the decoder under certain circumstances.
    Reverted back to avutil-52 (i.e. being compatible with Zeranoe's FFmpeg builds again).

2013-12-18 0.1.4

Added a convenience option to force a certain sample rate.
    Support for multiple frames in a FFmpeg packet.
    Support for file/version info in resources.
    Support for bumped avutil-53 (instead of avutil-52 as before).
    Added the Theora video codec to the crippled FFmpeg shipped with the plugin.
    Refer to the Winamp Enthusiast Forum instead

5.6.6 uyumlu sorun yaşarsanız diğer input pluginlerin sildiğinizden emin olun...yeni sürüm..
  • Senelerdir Winamp'ı bu ayarlarla kullanıyorum, bugün yeniden sistem kurmam gerekti Winamp'tan WASAPI'siz dinlediğim şarkıları bir açayım dedim aman yarabbi sanki ses böyle bi boğuk...

Gerçekten çok farkediyor. Kalburüstü bir ses sistemi olan ve müzik dinlemekten zevk alan herkesin yapması gereken birşey...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeune Ottoman

Senelerdir Winamp'ı bu ayarlarla kullanıyorum, bugün yeniden sistem kurmam gerekti Winamp'tan WASAPI'siz dinlediğim şarkıları bir açayım dedim aman yarabbi sanki ses böyle bi boğuk...

Gerçekten çok farkediyor. Kalburüstü bir ses sistemi olan ve müzik dinlemekten zevk alan herkesin yapması gereken birşey...

Kabur üstü adamın ne ısı var winamla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu eklentiden çok daha kalitelisi var. Power FX 2.0 birde bunu deneyin ve Fidelity ayarını min. 5 'e getirin.

Güzel paylaşım. teşekkürler.
  • kerimcem eline sağlık kardeşim, acaba aimp 3.60 ve foobar için bi anlatım yokmudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNTiLMeN -- 9 Nisan 2015; 19:19:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeNTiLMeN

kerimcem eline sağlık kardeşim, acaba aimp 3.60 için bi anlatım yokmudur?

aimp in kütüphanesi bass sistem http://www.un4seen.com/ ffmpeg (linux) değil bana gore kayıplı yansıyor ses birazda boğuyor bass kütüphanesi olan tüm playerları beğenmiyorum hem flaclarda atlama çizik sesi yapıyor bazen...ama kulağım hassas değil derseniz aimpde kullanılabilir...
    ffmpeg kütüphaneli playerlar
    infox
    foobar2000
    mpc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Nisan 2015; 18:25:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

kerimcem eline sağlık kardeşim, acaba aimp 3.60 için bi anlatım yokmudur?

aimp in kütüphanesi bass sistem http://www.un4seen.com/ ffmpeg (linux) değil bana gore kayıplı yansıyor ses birazda boğuyor bass kütüphanesi olan tüm playerları beğenmiyorum hem flaclarda atlama çizik sesi yapıyor bazen...ama kulağım hassas değil derseniz aimpde kullanılabilir...
    ffmpeg kütüphaneli playerlar
    infox
    foobar2000
    mpc

anladım hocam. aimp dede kullanılabilirse nasıl yapıcam? bride foobar2000 kurmak istesek nasıl olucak ayarlar, plugin işleri falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNTiLMeN -- 9 Nisan 2015; 19:30:21 >

• CeNTiLMeN C kullanıcısına yanıt
    foobarda wasapi eklemen yeterli + aimpde mümkün değil kütüphane farklı..
    http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_wasapi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

foobarda wasapi eklemen yeterli + aimpde mümkün değil kütüphane farklı..
    http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_wasapi

hocam bu aimpin içinde ayarlarda bir bölüm. bunlar ne anlama geliyor o zamn?
     En İyi Kalitede Müzik Dinlemek Uygulamalı..(Winamp+Wasapi+Ffsox))

o çıkış output, input değil aimp bass sistem ffmpeg decoder değil..foobarla aimpi arka arkaya aç aynı şarkıyı dinle aimp de daha az detay ve boğulumsu bir çözüm duyarsın..inputu vasat..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Nisan 2015; 20:30:14 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    hocam bence yanılıyorsunuz. sonuçta sesi işleyecek sürücü aygıtı listesi orası. sistemde wasapi kurmuşum demek varki orda seçenek olarak çıkmış. o bölüm seçilebiliyor ve hatasız işliyor sesi. bence wasapi çalışıyor bunu anlıyorum. çünkü wasapi seçildiğinde, diğer sesler kapanıyor. bence bi araştırın. hemen kesin aimp wasapi olmaz demeyin bence. saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNTiLMeN -- 9 Nisan 2015; 20:38:23 >
  • quote:

hocam bence yanılıyorsunuz. sonuçta sesi işleyecek sürücü aygıtı listesi orası. sistemde wasapi kurmuşum demek varki orda seçenek olarak çıkmış. çünkü o bölüm seçilebiliyor. ve wasapi çalışıyor. çünkü diğer sesler kapanıyor. wasapi çalışımı. bence bi araştırın hemen kesin aimp wasapi olmaz demeyin bence. saygılar.

ben wasapimi tartışıyom sence? sıkıştırılmış codeği wasapimi çözüyo sanıyon? neyse ffmpeg ve bass bi inputları araştır oyle biraz katıştırdın kavramları herhalde......wasapi sadece kernel bypass...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Nisan 2015; 20:40:44 >
    hımm pardon hocam. bu kısımdan bahsediyorsunuz sanırım. aimp sitesinde incelesek belki bi yolu vardır o codeği eklemenin. yinede bilmiyorum siz daha ii bilirsiniz tabi.
     En İyi Kalitede Müzik Dinlemek Uygulamalı..(Winamp+Wasapi+Ffsox))
    denedim ffmpeg codec sistemi aimpde çalışmıyor hq çözüm neyazııkı bu devirde ffmpeg aimp deki sistem bass denen bir codec sistemi çözümü vasat hatta kulağın iyisye anlarsın aynı parçayı bir foobarda birde aimpde aç....foobarda duyduğun daha hq bir sesdir..ruskiler niye bass da takılı kaldılar anlamıyorum ...kullanış açısında aimp onde tabide daha gorsel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Nisan 2015; 20:55:50 >
    zahmet verdik üstadım. çok sağolun. bu konuda aaydınlatıcı bilgiler öğrendik. demekki, hq çözüm aimpde gelene kadar, alternatif foobar2000 de kurmamız gerekicekmiş...
  • quote:

zahmet verdik üstadım. çok sağolun. bu konuda aaydınlatıcı bilgiler öğrendik. demekki, hq çözüm aimpde gelene kadar, alternatif foobar2000 de kurmamız gerekicekmiş...

hatta inglizce bazlı forumlarına soryolar ffmpeg niye kulanılmıyor diye çok fark yok bilmem ne diye sıkıyorlar yapımcıları birde aimp çıktığından beri bass le gidiyor herhalde geleneği bozmak istemiyorlar çünkü farklı bir altyapı ama ffmpeg çağ atladı video auido çözümde kaç yıldır...evinizde kullandığınız tüm led tv çözümleri ffmpeg..
    http://www.hydrogenaud.io
    bu forumdanda güzel bilgiler edinebiliriniz bu işler ilgili....zaten winampdaki o input plugin amacı ffmpeg çözümü getirmek..iyi kalite çözüm için ffmpeg şart wasapi olmasada olur ama olursa daha iyi directx de mixlenmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Nisan 2015; 21:36:11 >

• hocam merhaba output olarak winamp da maoki wasapi aktif edemiyorum winamp ayarlardan aktif edince müzik çalmıyor şarkının başında 1 saniyelik ses geliyor sonra çalmıyor.Bunu nasıl çözerim acaba?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.