Şimdi Ara

EN İYİ İNGİLİZCE DİL KURSU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
13
Favori
183.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ANKARADA OLAN SEVGİLİ ARKADAŞLARIMIN DİKKATİNE...
    KPDS ÜDS TOEFL'DA UZMAN OLAN HALE HOCA MEŞRUTİYET CADDESİNDE YER AÇMIŞ...
    GEÇENLERDE ZİYARETİNE GİTTİM. ÇOK SEMPATİK HOŞ Bİ YER AÇMIŞ. . BEN ONUN SAYESİNDE KPDS 'DEN 95 ALDIM. İLGİLENENLERİN DİKKATİNE ADRESİ MEŞRUTİYET 27 NUMARA YEDİNCİ KAT İLK OLİMPİYAT DERSANELERİ ...SİZE KÜÇÜK Bi TİO VEREYİM BENİMLE GİREN TÜM ARKADAŞLAR GEÇTİ. EN DÜŞÜK NOT 78 ....
    GİTMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR TELEFONU 4240466
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminayan

Arkadaşlar, 40 yılını İngilizce öğrenmeye çalışarak geçirmiş bir dostunuz olarak size söylemek istediklerim var:
    1. KURS ALARAK DİL ÖĞRENEN BİR KİŞİYE HENÜZ RASTLAMADIM. Ama okuldan ve kendi çabasıyla öğrendiği kadarıyla İngilizcesini unutmamak

için dil kurslarında sürekli aynı kuru tekrarlayan tadıdıklarım oldu :)
    2. Ülkemizdeki kursların %90'ı hiçbir işe yaramaz hatta zarar verebilir. Geri kalanlar da harcadığın zamana ve paraya değer bir

sonuç vermez. Çünkü kullanılan yöntem yanlış. DİL kursta, okulda, dersanede oturup ders dinleyerek öğrenilmez. 10-15 kişilik

sınıflarda eğitmenin size soracağı saatte 4-5 sorunun da genellikle fazla bir yararı olmaz. (NOT: Kişiye özel çok çok pahalı, özel

öğrenim yöntemleri uygulayan bazıları belki hariç. Son derece astronomik paraların söz konusu olduğu bu kurslarda her öğrenciye,

özel bir yöntem üzerinde uzman eğitmenler tarafından özel ders verilmektedir. Ne denedim ne de deneyenle konuştum. Eğer büyük bir

şirketin üst düzey yöneticisi iseniz, belki şirketiniz sizi böyle bir kursa gönderir. Reddetmeyin:))
    3. Peki nasıl dil öğreneceğiz? Kısaca ANADİLİNİZİ ÖĞRENDİĞİNİZ GİBİ.
    PEKİ YA UZUNCA? UZUNCASI ŞU?

Anlaşılabilir, ilginç ve keyif aldığınız şeyleri dinlemeniz yeterlidir. Evet aynen öyle ve de BU KADAR BASİT.

Öyle sıkıcı gramer ve kelime ezberleme seansları sadece beyninizin algı kanallarını kapamasına ve sizin veya bir başkasının ona

işkence etmesine karşı pasif direnişe geçmesine neden olur. Evet; siz beyninizi dil öğrenmek için zorladıkça, beyniniz de buna

karşı pasif direnişe geçer ve öğrenemezsiniz. Öğrenseniz de kalıcı olmaz ve bir süre sonra unutursunuz. Oysa size ilginç gelen

örneğin bir hikayeyi dinlediğinizde, eğer onun %80-90 kadarını anlayabilirseniz bundan büyük bir keyif alacak ve keyif aldığınız bu

etkinliği ve burdaki dil kalıpları ile kelimeleri beyniniz bir sünger gibi çekecektir, siz bunun farkına bile varmayacaksınız. Bu

bilimsel deneylerle kanıtlanmıştır.

Eğer İngilizce seviyeniz alt-orta düzeyde bir yerlerdeyse size tavsiyem Effortless English setini alın ve tavsiye edildiği gibi

dinleyin. Bir yıl sonra hem dinlediğini anlama, hem konuşma, hem okuduğunu anlama ve hem de yazma ve hatta gramer konusunda oldukça

iyi bir seviyeye geldiğinizi göreceksiniz. Hiçbir kursun İKİ yılda sağlayamayacağı kadar iyi...

SİZE DAHA DA İYİ BİR HABERİM VAR: Bu iş için özel olarak zaman ayırmanız da gerekmiyor. Effortless English derlerini bir mp3 çalara

yükleyin, kulaklığınızı takın ve otobüste, dolmuşta, sokakta, mutfakta yemek hazırlar veya ütü yaparken hatta banyo yaparken

dinleyebilirsiniz. Böylece eşiniz, işiniz, okulunuz veya kendiniz için ayırdığınız zamandan hiç kullanmadan sadece atık

zamanlarınızı değerlendirerek 1 yılda intermediate veya upper intermediate düzeyinde İngilizce öğrenmeniz mümkün.

Yalnız şunu unutmayın: DİL ÖĞRENMEK YALNIZCA SİZİN ÜRÜNÜNÜZ OLABİLİR. HİÇKİMSE SİZE BİR ŞEY ÖĞRETEMEZ, SADECE DOĞRU YÖNTEMİ

GÖSTERİR ve DOĞRU MALZEMEYİ SAĞLAYABİLİR. O MALZEMEYİ KULLANARAK DİLİ ÖĞRENMEK SADECE ve SADECE SİZİN İŞİNİZDİR.

EFFORTLESS ENGLISH setini ben dinledim ve deneyerek biliyorum ki doğru malzemedir.

Aynı yaklaşımla yapılmış başka setler de var Örneğin: Pimsleur, Rozetta Stone ve The Linguist, LingQ, Callan Method sayılabilir.

Bu arada benim çok beğendiğim, özellikle biz Türkler için tasarlanmış birisini özellikle anmam gerekir:

INTELLENGLISH SUPERFAST SPEAKING

bu anahtar kelimelerle Google ile ararsanız hemen bulursunuz zaten. Hazırlayan Ian adlı ABD'li bir İngilizce Öğretmeni. Hande adlı

bir Türk ile evli ve İstanbul'da yaşıyor. Dersleri Basit hikayelerden ve günlük İngilizce diyaloglardan oluşuyor. Hande de

ingilizce metinleri Türkçeye çevirmiş. Yani metinler ingilizce ve Türkçe olarak veriliyor ve tabii metinlerin ses dosyaları mp3

formatında. İnternetten indirip mp3 player ile dinlemeye ve isterseniz dinlediğiniz hikaye veya diyaloğu metinden İngilizce ve

Türkçe olarak takip edebiliyorsunuz.

Ian bu setin 12 günde konuşturacağı iddiasında. Açıkçası ben bu iddiayı hiç inandırıcı bulmadım ama derslerin demolarını okudum ve

dinledim gerçekten çok etkileyici, çok yararlı. Verdiğiniz paraya ve harcadığınız zamana kesinlikle ve fazlasıyla değer.

EĞER HİÇ BİLMİYORSANIZ SIFIRDAN BAŞLAYAN BİR SET İLE BAŞLAMANIZ daha verimli olabilir. Bu setlerle 3-4 ayınızı vererk başlangıç

düzeyinde öğrendikten sonra bu setlere geçmeniz yararlı olabilir. Başlangıç düzeyinde öğrenmek için İnternette birçok program var.

Birkaç örnek:

www.englishspeak.com
    www.speakenglish.co.uk/phrases/?lang=tr

Kendi kendine çalışma setlerinden ise "EFU-English For You" setini birkaç aylık bir çalışma için (beginner seviyesini geçip

pre-intermediate seviyesine gelmek için tavsiye edebilirim. Alında 80 dersten oluşan ve İntermediate seviyesinde bir set olmakla

birlikte yöntem olarak doğru bulduğum bir sistem değil. Dersane ortamında bir ingilizce öğretmeni tarafından verilen derslerden

oluşmaktadır. Bu tür içinde en iyisi sayılabilir. Ancak dersane ortamı iyi bir dil öğrenim ortamı değildir. Pre-intermediate

seviyesine geldiğinizde, yani temel ingilizce cümle kuruluşunu öğrenip, basit cümleleri anlamaya başladığınızda, sayılar, aylar,

haftanın günleri gibi temel bilgileri ve en sık kullanılan 300-400 kelimelik başlangıç düzeyi kelime dağarını kazandıktan sonra

EFFORTLESS ENGLISH veya INTELL ENGLISH sistemine geçmenizi tavsiye ederim. Çünkü dersane ortamı türü çok fazla zamanınızı alır ve

çok yavaş ilerlersiniz.

Çok önemli not: DAYLIGHT seti de dersane ortamında türünde ancak tam bir facia. Dersler ingiliz gramerinin TÜRKÇE olarak

anlatıldığı tam bir komedi. Kesinlikle zaman kaybı olmakla kalmaz, kafa karıştırıp olumsuz etkisi olur. Bir CD'sini izledim (30. CD

olmalı). İngilizceyi konuşabildiğini hiç sanmadığım, Türkçeyi bile yanlış kullanan gençten biri, her cümlenin başında ve sonunda

"arkadaşlar" sözcüğünü kullanarak ingilicede fiillerin sonuna ING ve ED getirmek suretiyle söcüklerin nasıl sıfat niteliğini

kazanacağını tahtaya yazarak bir saat boyunca anlatıp durdu. Tabii TÜRKÇE OLARAK :)))

Tekrar ediyorum: KURSA GİDEREK İNGİLİZCE ÖĞRENEMEZSİNİZ. Biraz temeliniz varsa iyi bir Dinleme Bazlı öğretim seti ile (bence bugüne

kadar yapılanların en iyisi EFFORTLESS ENGLISH) eğitim setlerini Dinleyerek ve Televizyon Programları, Haberler ve özellikle film izleyerek öğrenebilirsiniz.

Dışarı gitmenin sihirli bir yöntem olduğu yanılgısına düşmeyin. İyi bir ortam bulursanız çok yararlanabilirsiniz ama ABD'de bir yıl dünyanın parasını harcayıp öğrenemeyenler de az deildir. Dil öğrenmek demek onu yaşamak demek. Onunla haşır neşir olmak demek. Bunun nasıl olduğu çok önemli değil.

Anlayarak ve keyif alarak dinliyorsan öğrenirsin.

Hocam zaman ayırıp tecrübelerinizi yazdığınız ve insanları bilgilendirmeye çalıştığınız için çok teşekkür ederim, çoğu kişi uzun yazı görünce okumuyor halbuki ne kadar değerli ve hayatlarını değiştirecek bilgiler var bu üşengeçlikle ingilizceyi zor öğrenirler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okaaaaaan -- 11 Ağustos 2012; 15:59:56 >

• en iyisi bencede infolang dil okullarıdır temiz git kursuna ogren gel dedikleri gibi devamsızlık yapmazsan ogrenemesende yenıden alabılıyosn aynı kuru bu da bır gercek ve büyük bır artı.
  • Bence en iyisi şuan da İstanbul Lisan Merkezi..Ben gittim gördüm hem profesyonel hem güler yüzlü personel hemde uzman öğretmenler..
    33 yıllık bir tecrübe söz konusu

Bir öğrenci tavsiyesi :)
    bilgi almak isteyen
    www.ilm.com.tr
    444 6 456
  • Infolang dil okullarını tavsiye edebilirim ben de herkese gercekten cok kurulu planlanmış bir sistemleri var ve hersey zamanında anlatılıp ogrenılıyor.Ayrıca %90 devam edersen derslere o kuru gecemesen bıle aynı kuru bedavaya tekrar alabılıyosun bir bakıma %100 öğretme garantisi veriyolar.
  • Bu kadar sohbet yeter, şimdi reklamlar;

10-20 veya 40 SAATTE İNGİLİZCE KONUŞUN, Mustafa Hoca'nın

YILLAR İÇERİSİNDE GELİŞTİRDİĞİ TEKNİKLERLE...

Yıllardır “birincil alanım olarak (ek ders değil)” İngilizce özel ders vermekteyim. Dil seviyeniz upper-intermediate veya yukarısı ise maksimum 10 saatte; intermediate düzeylerinde ise 20 saatte; elementary düzeyinde ise 40 saatte konuşturuyor ve yazdırıyorum. Beginner veya daha aşağısı bir seviyede iseniz saat belirtmiyorum ama öğretim sistemimde hızın "tamamen öğrencinin elinde" olduğunu belirtiyorum. İş dünyasından olmayıp ortaöğretim, üniversite gibi daha erken düzeyde iseniz çok büyük ihtimalle okulunuzda (veya en kötü ihtimalle sınıfınızda) yine birkaç hafta gibi kısa sürelerde [haftada sadece birkaç saat dersle] derece yaptırıyorum. Zaman, emek ve paranızı boşa harcamak istemiyorsanız lütfen konuyu iyi araştırın. İngilizce, etkisi hayat boyu sürecek önemli bir yatırımdır. Beylikdüzü - Avcılar - Büyükçekmece - Bahçeşehir - Esenyurt (İstanbul-Avrupa) gayet uygundur. Daha uzak semtlerde veya illerde iseniz internet üzerinden İngilizce (online-real time) yaptığım derslerde de aynı başarıyı “%100” garanti ediyorum. Ayrıntılar:www.englishingilizce.com

Bu arada, eminayan hocamızın sözlerine kulak verin, derim. Bizzat yaşanmış tecrübeler oldukları çok belli. Katılmadığım nokta şu ki "özel ders almak" demek "deli paralar harcamak" demek değildir; haftada 1.5 saat ders alıp yine belli bir süreç içerisinde öğrenmek gayet mantıklı ve paranızı boşa harcamadığınız bir yaklaşımdır. Özel derste, istediğiniz değişikliği anında yaparsınız; memnun kalmadığınız an bırakırsınız; bir sınavınız, önemli bir toplantınız vd. olur derste hemen çalışırsınız vs. Burada önemli olan "doğru hoca"yı bulmaktır. "Doğru kocayı bulmak"tan hemen sonra "doğru hocayı bulmak" gelir:)

Bir de eminayan kardeşimiz demiş ki "ben de 2 yıl öncesine kadar bu kurbanlardan biriydim". Nasıl yani hocam, siz 40 yıldır bu işin içindesiniz de yalnızca 2 yıl önce mi bu işi çözdünüz, bu noktayı tam anlayamadım sanırım?

• İnfolang dil okulları kurumsallaşmada cok onde sadecen istanbulda 3 ilçede şubesi olan bir kurum bu yuzden bu konuyu tartışmak bile saçma tabiki de infolang dil okulları en iyi kurs her dilde hatta sadece ıngılızcede değil:)
  • evet cassano28 sana katılııyorum.sadece ingilizce değil diğer bütün yabancı dillerde bir numara infolang dil okulları.şunu da belirtmek isterim franchise şubeciliğinde de önemli aşamalar kaydetmiş durumdalar.kurumun son zamanlarda yıldızı çok parlamakta !
  • arkadaslar su deulcom ınternatıonal ankaraya gıdıyorum ve paketlerınden almıstım 4 kur 1600 lıra ıs nedenıyle sehır degısıklıgı yapmak durumundayım 1 kurunu tamamladım 3 kur hakkım daha var ama baska sehıre aktaramıyorum eger ankarada yasayıpta gıtmek ısteyen arkadaslar varsa bana ulassın 3 kur ıcın 900 lıra dusunuyorum normal bı sekılde kayıt olma durumunuzda bır kur 800 lıra bılgınıze
  • arkadaslar su an deulcom ınternatıonal ankaraya gıdıyorum ve paketlerınden almıstım 4 kur 1600 lıra ıs nedenıyle sehır degısıklıgı yapmak durumundayım 1 kurunu tamamladım 3 kur hakkım daha var iyi bir kurstur ıstedıgınız gıbı arastırabılırsınız ama baska sehıre aktaramıyorum eger ankarada yasayıpta gıtmek ısteyen arkadaslar varsa bana ulassın 3 kur ıcın 900 lıra dusunuyorum normal bı sekılde kayıt olma durumunuzda bır kur 800 lıra bılgınıze
  • Antalya'da en iyisi Haluk Demirtaş Dil Kursu'dur arkadaşlar. Ben gittim bir çok arkadaşım gitti memnun olmayan görmedim. Haluk Hoca özellikle kendine has tekniği ve öğretme metodu ile çok farklı bir hoca. Kendisi hoşsohbet bir insan. Size dil eğitimi ile ilgili tüm materyalleri veriyor. sizin yapmanız gereken çalışmak çalışmak. araştırın sizde bu sonuca ulaşacaksınız. Ben iki defa gittim. Bence eğitim için her şey güzel ama sonuçta insanın kendisinde biten bir şey. Çok istiyorsanız zaten kendi kendinizede çalışıp temeliniz varsa götürürsünüz bu işi. ama temel için bu dersane mükemmel.
  • Söylemek istediğim şuydu: 40 Yıldır İngilizce öğrenmeye çalışmama rağmen öğrenememiştim. Ya da şöyle diyelim, ancak orta seviyede öğrenebilmiştim. O da sadece okuduğunu anlama anlamında. Basit yazıları okuyabiliyordum ama normal bir ingilizce metni anlayamıyordum. Yazma yeteneğim de çok azdı. Konuşma ise hiç yoktu. En basit yol tariflerini dahi yapamıyordum. Sözünü ettiğim setleri (esas olarak, evden işe gidip gelirken işyeri servisinde günde yaklalık 2-3 saat dinlemek suretiyle) çalıştıktan sonra ingilizce konuşma, anlama ve yazışma konusundaki sorunlarımı çözdüm. İngilizce için özel olarak ayırabileceğiniz zamanınız yoksa, benim gibi, başka türlü değerlendiremeyeceğiniz boş zamanlarınızı değerlendirerek, bu yöntemle öğrenebilirsiniz. Bu sistemlerden önceki ve sonraki deneyimlerimi paylaşmaya çalıştım. Şimdi İnternet gibi çok önemli bir kaynak var. Hem dinleme, hem konuşma ve hem de yazışma konusunda her türlü imkan var. Teşekkürler.

• Gebze Amerikan Kultur den uzak durun. Donem icinde sık sık hoca degistiriyor. Alısana kadar ogretmene kur bitiyor.
  • english time dil okullarının sistemi güzel hocaları hep ingiliz aktiviteleride iyi fakat ücret olarak pahalı geldi bana bilginize
  • reklamcılar basmış yine

• Benim bildiğim daha doğrusu kardeşimin bizzat gittiği bir dil okulu AVRUPA LİSAN MERKEZİ eğitimi hem kaliteli hemde ucuz bursluluk sınavları düzenliyorlar hafta sonları en ufak bir başarı görseler eğitimi %80 burs imkanı ile veriyorlar kardeşim de bu fiyat üzerinden 14 ay süreli 4 kurluk eğitim programını 1490 tl ye almıştı. internet sitelerini bir kontrol edebilirsinhttp://www.avrupalisanlarimerkezi.com/
  • Herkes nasıl da reklam yapmış. Bütün kursların forumlarda dolaşan birer elemanı olduğuna yüzde yüz eminim. Yapın kardeşim tamam da, çaktırmadan yapın bari. Önüne gelen bir kurs açıyor ve en iyi olduğunu iddia ediyor. neye göre? başarısı ne? öğretmenleri kimler? kursun alt yapısı ne? Kim yazmış bu kurs içeriklerini.
    Geçenlerde istanbulda yeni açılan bir kursun müdürü neden iyi olduğunu bize şöyle anlattı. Adam italyan? ingilizce öğretmeni değil. bir grubun öğretmeni gelmemiş. ve büyük bir gururla ben girdim derse ve öğrenciler çok memnun kaldılar dedi. Şok oldum ... 1) derse hazırlanma imkanı yok adamın nasıl girdi de iyi bir ders işledi anlamadım 2) sen ingilizce öğretmeni değilsin 3) senin öğrencilerin senden eğitim aldılar ve memnun kaldılarsa o öğrenciler senin kursuna layık zaten. Söyleyecek bir şey yok.

Neticede iyi kurs iyi bir eğitim altyapısı ve iyi eğitmenle gerçekleşir. İyi eğitmenden kasıt; tercihen ana dilinin ingilizce olması lazım, yetmez mesleği öğretmenlik olmalı. Eğitmenlik sertifikası olmalı ve tecrübeli olmalı. Sınıflarında teknoloji kesin olmalı, sınıf dışı aktiviteler olmalı falan.

Ben nerden mi biliyorum bunları? ben çok şanslıydım istanbul da bir kaç kurs tecrübe etme imkanı buldum. 6 ay yurt dışında London school of English ve 3 ay Bell School'a gitme imkanı buldum.
    Istanbul için konuşuyorum 4 tane iyi ingilizce kursu vardı. 2 tanesi kapandı 2 tane kaldı gerisi hikaye. Kapananlar Berlitz ve Osmanbey'de English Center.
    Devam edenler British Side ve EF dil okulları.

• Kadıköy Amerikan Kültür de .... IŞILAY hoca var Mütiş bir anlatım...Mütiş formuller....Ben öylesini görmedim...Tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bronzemoontr -- 10 Nisan 2013; 22:37:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

Gerçekten kendi gidip yorum yapan arkadaşlar alınmasın tabii ama,

X kursu çok iyi diyenlerin çoğunun forumda ilk mesajı.. yani ya bu adamlar bu kurs sahibi/çalışanı, ya da (çok iyi niyetli bir tahminle) o kursa gitmiş, burda mesajı görmüş de arkadaşlara bilgi vereyim diye üye olmuş arkadaşlar..

bence ilki..

Size kesinlikle katılıyorum hatta bazıları kendileri sormuş bir başka isimle kendileri cevaplamış.çok komikler bide alt alta gelmiş yorumlar ne büyük raslantı,bir yandan da başka bir kurumu lekelemişler,4 farklı isimle iyi reklam yapmışlar.
    Arkadaşlar size tavsiyem markalar ve piyasadaki reklamlar sizi aldatmasın,genelde fos çıkıyorlar ,bu durumu kendi reklam alanini çeviren kurs gibi mesela..
    Neyse bende yaklaşık 8 aylık ingilizce egitimi olarak daha öncede belirttiğim gibi dünya dilleri merkezini tavsiye ediyorum,farkı ne derseniz bence hoca kalitesi ve diger kurslar gibi yapamayacaklarını vaat etmemeleri,bana kayıtta ne söylendiyse hepsini bir sekilde yaptılar ,yook o sınırsız yok bu sınırsız biz konuşma garantisi veriyoruz,ok bizim bir sürü şubemiz var bilmem ne ödülü aldık demeden samimi bir sekilde sistemlerini anlattılar,diger kurslara bok atmadan yaptılar bunu..
    İngilizce kursu düşünürler gidip bir görüşsünler derim,gerisi onlara kalmış ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ee ben şimdi american culture kayıt yaptırayım mı yaptırmayayım mı? :)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.