Şimdi Ara

EN İYİ İNGİLİZCE DİL KURSU (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
13
Favori
183.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caiz2005

İnternetten araştırdığım kadarıyla hiçbir dil kursu beş para etmez. Atatürk Kültür Derneğinden olumlu yorumlar gördüm, olumsuzlarını da gördüm. Kayıt yaptırdım. Bu ay sonunda başlayacağım. Dil kursu olayında daha çok hocalar iş görüyor.

İşin büyük kısmı bizlere düşüyor. Temel bilgileri aldıktan sonra hayatı ingilizce yaşamak gerek. Filmleri ingilizce veya ingilizce altyazı destekli izlemek gerek. Aksanlarını anlamak ve bilmediğimiz kelimeleri araştırmak gerek. İngilizce düşünmek gerek herşeyi. Yurtdışında eğitim alma imkanı olsa da keşke oradan eğitim alsak.

Ben de yeni kayıt oldum,suan kacıncı kurdasınız memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: damie

quote:

İnternetten araştırdığım kadarıyla hiçbir dil kursu beş para etmez. Atatürk Kültür Derneğinden olumlu yorumlar gördüm, olumsuzlarını da gördüm. Kayıt yaptırdım. Bu ay sonunda başlayacağım. Dil kursu olayında daha çok hocalar iş görüyor.

İşin büyük kısmı bizlere düşüyor. Temel bilgileri aldıktan sonra hayatı ingilizce yaşamak gerek. Filmleri ingilizce veya ingilizce altyazı destekli izlemek gerek. Aksanlarını anlamak ve bilmediğimiz kelimeleri araştırmak gerek. İngilizce düşünmek gerek herşeyi. Yurtdışında eğitim alma imkanı olsa da keşke oradan eğitim alsak.

Atatürk Kültür Derneği yazmışım, doğrusu Amerikan Kültür Derneği olacak.

Kursumdan intro seviyesinde memnundum, elemantary de hocamızdan hiç memnun kalmadım. Genç bir bayan hoca geldi, tamam dersi anlatılır bu bir şey değildir. Önemli olan öğrencinin dersi gerçekten anlayabilmiş mi? bunun farkında olmak önemlidir. Ödevler verilir, pagesheetler doldurulur. Bunlar İngilizceyi öğrenmeyi sağlamaz bence. Eğer öğrendiğim bir konuyu ben konuşamıyorsam neye yarar. Açıp kitaptan öğrenirim daha iyi.

Hocadan memnun olmadığımızı idareye ilettik. Hemde topluca oldu bu olay. Saçma cevaplar verdi fakat sonraki kurda hocayı değiştireceğini düşünüyoruz. Bence aldığı paraya göre o eğitim yetersiz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: damie

quote:

Atatürk Kültür Derneği yazmışım, doğrusu Amerikan Kültür Derneği olacak.

Kursumdan intro seviyesinde memnundum, elemantary de hocamızdan hiç memnun kalmadım. Genç bir bayan hoca geldi, tamam dersi anlatılır bu bir şey değildir. Önemli olan öğrencinin dersi gerçekten anlayabilmiş mi? bunun farkında olmak önemlidir. Ödevler verilir, pagesheetler doldurulur. Bunlar İngilizceyi öğrenmeyi sağlamaz bence. Eğer öğrendiğim bir konuyu ben konuşamıyorsam neye yarar. Açıp kitaptan öğrenirim daha iyi.

Hocadan memnun olmadığımızı idareye ilettik. Hemde topluca oldu bu olay. Saçma cevaplar verdi fakat sonraki kurda hocayı değiştireceğini düşünüyoruz. Bence aldığı paraya göre o eğitim yetersiz.

Hangi şubesindesiniz? Ya da şubesindeydiniz,hala devam ediyor musunuz?

• Bakırköy şubesindeyim kurlarım daha bitmedi. Bir sonraki kurdaki eğitime göre şekillendiriceğim. Eğer baktım memnun kalmıyorums sınıf değiştireceğim.
  • Amerikan Kültür Derneği'nin öğrencilere %50 indirimi var..Fiyatını yazmamışlar tabi fakat Tömer 456 civarı..%25 indirim ile 300-350 ediyor.."Antalya şubeleri "Bakalım hangisi uygun geliyor.Tömer'in tabi ucuz olma ihtimali yüksek AKD den 400-600 civarı fiyat vermelerini bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fremdsprache

kadıköy tömer'de ingilzce ders alan var mı acaba? fiyatları uygun oluyor ancak hocaların çok az ücret aldığını ve genelde yeni mezun olup diğer işlere referans olsun diye orada çalışanlar olduğu yazıyordu. yanlış anlama olmasın, yeni mezun da çok iyi hoca olabilir, ancak düşük ücret vb isteksiz ders anlatmalarına yol açabilir mi diye endişem.

not: konuşma değil, yazma ve gramer öğrenmeye ihtiyacım olduğundan uygun ücretli kurs arıyorum. bu yüzden tömer'i araştırıyorum.

Dostum ben Kadıköy TÖmer'e gittim. Memnun kalmadım. Aylık 315 TL verdim (İndirimli) Çok basit sistemi var. Hoca kitabı açtırıyor okuyor ödev veriyor ay sonunda kuiz...He...bu kadar yani standardın da altında bir eğitim.

• dünya dilleri merkezi kadıköy şubesinde ingilizce eğitimi alan bir öğrenci olarak gönül rahatlığı ile araştırma yapan arkadaşlara tavsiye edebilir.
  • Gerçekten kendi gidip yorum yapan arkadaşlar alınmasın tabii ama,

X kursu çok iyi diyenlerin çoğunun forumda ilk mesajı.. yani ya bu adamlar bu kurs sahibi/çalışanı, ya da (çok iyi niyetli bir tahminle) o kursa gitmiş, burda mesajı görmüş de arkadaşlara bilgi vereyim diye üye olmuş arkadaşlar..

bence ilki..
  • ben 2 yıl ingilterede kaldım, sonra buraya geldim iş güç, hiç kullanamadım, sanki bilmiomuş gibi kekelemeye başladım.bu yüzden konuşmamı geliştirecek bi yer aradım, istanbulda english time a gittim, sanki anaokulna başladım, mıymıy gramer, sonra bakırköy american academy ye gittim, meğer benim londrada gittiğim callan schoolun metodunu kullanıyomuş-callan method, 1-2 haftada ingilteredeki gibi hızlandım, açıldım, iyi geldi bana yani. gramer eğitimi istiyorsanız american academy değil, english time-amerikan kültür british time olur-hep aynı şekil ama temelim var ben konuşmamı geliştirmek istiyorum derseniz american academy güzel, bi de yeni moda nlp hipnoz uygulamaları var destek enteresan, neyse i speak eng. fluently now again ;) javascript:void(AddText(''))
    www.americanacademy.com.tr

• arkadaşlar ben de araştırıyodum dil kurslarını.infoLANG dil kursuna baktım en son.içime sindi.speaking ağırlıklı ama tabi grammer da öğretiyolar hatta öğretme garantisi gibi bişey var.öğrenemedim diyosan sertifikayı alamıyosan sana ücretsiz 1 yıl kurs veriyolar.bana kıyak geldi tavsiye ederim.
    bakın kampanya da var ben yararlanmayı düşünüyorm.
    http://www.infolang.com/kampanyalar_detay.asp?kampanyaNo=19&kampanyaBasligi=Bildi%F0iniz%20Gibi%20De%F0il%202+2=2
    son gün 31 martmış bu arada küçük yazmşlar gözden kaçmasın söyliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cilekliturta -- 7 Mart 2012; 11:36:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: azrasaran

ben 2 yıl ingilterede kaldım, sonra buraya geldim iş güç, hiç kullanamadım, sanki bilmiomuş gibi kekelemeye başladım.bu yüzden konuşmamı geliştirecek bi yer aradım, istanbulda english time a gittim, sanki anaokulna başladım, mıymıy gramer, sonra bakırköy american academy ye gittim, meğer benim londrada gittiğim callan schoolun metodunu kullanıyomuş-callan method, 1-2 haftada ingilteredeki gibi hızlandım, açıldım, iyi geldi bana yani. gramer eğitimi istiyorsanız american academy değil, english time-amerikan kültür british time olur-hep aynı şekil ama temelim var ben konuşmamı geliştirmek istiyorum derseniz american academy güzel, bi de yeni moda nlp hipnoz uygulamaları var destek enteresan, neyse i speak eng. fluently now again ;) javascript:void(AddText(''))
    www.americanacademy.com.tr

Hiç inandırıcı değilsin.İlk mesajınıda yazman ayrı bir olay tabi.Sırf reklam için saçma sapan gitmiş çok iyimiş ayağına yatcağına reklam verdiğini açıkca söyle arkadaşlarda soru sorsun bilgilensin.

• Arkadaşlar ben genel ingilizce kursu arıyorum ancak akademik amaçlı olarak ingilizce öğrenmek istiyorum. Ancak ankara da gittiğim bir kaç ingilizce kursundan pek bir fayda alamadım gerek yabancı hocadan gerekse yerli hocadan kısa süreli kurslar aldım ancak kpds üds gibi sınavlara pek faydası olmadı çünkü gramer, listening ve conversation gelişiyor(conversation da sadece gündelik basit cümleler kurarak anca gelişiyor) ama kelime bilgisi fazla gelişemiyor farkettim ki kurs ne kadar kaliteli gibi olsada en önemli şey takip edilen kitap yabancı dilde yüksek lisans yapan arkadaşlarım yüksek lisans hazırlık sınıfında language leadder diye bir kitaptan hazırlık eğitimlerini alıyorlardı ingilizceleri benden gerideyken ben özel kurslarda genel ingilizce kursuna giderken ingilizceleri çok daha fazla gelişmişti,hazırlığa başladıktan 3 ay sonra üds kpds den puanlarını 20-25 puan arttırmışlardı üstelik bu sınavlara ayrıca çalışmadan.Sebebi ise bu kitap sayesinde kelime bilgisi çok gelişiyor.odtü, bogaziçi, ve iyi özel üniversitelerde hazırlık sınıflarında bu kitap okutuluyormuş. Kitabı incelediğimde edebiyat, siyaset, ekonomi,bilim gibi sosyal bilimler ağırlıklı konuları işliyor ve bu alanlarda konuşma ve diyaloglar yapılıyor sınıfta da haliyle. Özel kursların çoğunda ise face2face, new cutting edge, new headway den takip ediliyor öğrendimki bunlar teenage kitaplar tatil.gezi, eğlence , ünlü kişiler gibi konuları işliyorlar çoğunlukla, yetişkin kurs kitapları değil kendi yayın evlerinin kataloglarında da böyle belirtilmiş zaten. Ben de ankara da language leadder kitap okutulan kurs arıyorum bir ingilizce hocasıyla konuştuğumda language leadder kitabıyla her ingilizce hocasının ders işleyemeyeceği üst seviye bir ingilizce hocasının ders işleyebileceğini söylemişti . Ankara da buu kitabı takip eden ingilizce kursu varsa paylaşırmısınız....

• Ankara dilko english kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kpds üds hazırlık grupları için param ve zamanım boşa gitti keşke genel ingilizce kursuna gitseydim ama dilko ankara ya değil . İstanbulda nasıllar bilmiyorum ya da genel ingilizce de ama kpds üds hazırlık eğitiminden sınıftaki kimse memnun kalmadı çoğu kişi kursu bıraktı..
  • infolang dil okullarına başladım ben. arkadaşlarımın önerisi üzerine yazıldım. öğretme garantisi veriyorlar beni en çok cezbeden de bu oldu zaten :)
  • Öncelikle kurumsal bir yapısı olması önemli diye düşünüyorum.
    http://www.amerikankultur.org.tr/gebze linkinden inceleyebileceğiniz gibi Türkiye'de doksanın üzerinde temsilciliği olan,dünyada da yedi sekiz ülkede temsilcilikleri bulunan,çok ciddi deneyime sahip köklü bir kurum.
    Gebze de oturan arkadaşlar için de böyle bir kurumun ilçemizde açılmış olması sevindirici.
    Yüzdeyüz öğretme garantisi veriyorlar ve başarısız olunan kuru ücretsiz olarak tekrar hakkı tanıyorlar.
    Memnun kalmazsan ilk 16 ders saati içinde tüm paranı iade ediyorlarmış.
    Oraya giden arkadaşlarımın tavsiyesi ile gittim,gidenler eğitimden bayaa memnunlar,sınıfları gezdim,maksimum 9 kişi alıyorlar,bu bence çok iyi...
    Yerleri,Tatlıkuyu'da Ziraatın karşısında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbarosk -- 18 Nisan 2012; 17:36:30 >

• arkadaşlar bu forumda daha önce de belirtmiştim, geçen sene perfect english te hazırlık atlama programına katılmış ve bölüme geçmeyi başarmıştım. Bugun PERFECT ENGLISH sitesini inceliyordum.bölüm ingilizceme destek hakkında bilgi almak için iletişim bilgimi yazdım öylesine,aynı gün içerisinde dönüş yaptılar vay be dedim, öğrenci takipi süpermiş
  • BEN BURSADA ANA-DİL EĞİTİM MERKEZİNE GİTTİM ÇOK İYİYDİ BİKAÇ ARKADAŞIMDA ORAYI TERCİH ETTİ ONLARDA MEMNUN KALMIŞLAR ZATEN BURSADA POPÜLER Bİ KURS.SİSTEMLERİ ÇOK İYİ BERLİTZİ KULLANIYOLAR ANADİLİMİZİ ÖĞRENDİĞİMİZ MEDOTLA EĞİTİM VERİLİYO KONUŞMADA BAYA ŞAKIR ŞAKIR HALE GELİYOSUNUZ VE DİĞER KURSLAR GİBİ MİLLETİ İCRALIK DURUMA DÜŞÜRMÜYORLAR MEMNUN KALDIĞINIZ SÜRECE DEVAM EDİYORSUNUZ KESİNLİKLE ANA-DİLİ TAVSİYE EDERİM
  • beim bildiğim infolang dil okulu var ve hocaları çok iyi diyebiliyorum ayrıca devamsızlık yapmazsan tekrar aynı kuru ücretsizde alabiliyosun
  • Konu biraz hort olacak ama ben de Kpds ve Üds için Eskişehir'de Yes Dil'e gitmeyi düşünüyorum. Hocaları bildiğim kadarıyla tanınmış hocalar. Yes Dil'e daha önceden gitmiş olanlar, kurs hakkında bilgi verebilir mi?
    Düzeltme hortlamış zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meursault. -- 14 Haziran 2012; 14:00:28 >
  • oxford street dil kursu yeni açılan ve özel sınıflardan oluşan bir eğitim kurumudur detaylı bilgi için 0505 685 23 33
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.