Şimdi Ara

En İyi Fiyat Performans Sağlayan Ekran Kartı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: spectecular

quote:

Orijinalden alıntı: trityum

Merhabalar
    Şu an piyasada önerebileceğiniz fiyat performans açısından en iyi ekran kartı hangisi acaba? ve neden?
    teşekkürler.

ekonomik anakart arıyorsan 5670 veya 6670
    iyi bir ddr5 ekran kartı istiyorsan 7790 dual-x o.c
    süper bir ekran kartı istiyorsan 7850 o.c
    daha da ötesini istiyorsan 7870xt 7970 ... diye gidiyor

Nvidia iflası mı açıkladı ?
  • Arkadaşlar adam fiyat/performans diyor. Bu kavrami bilmeyen arkadaşlar var sanırım. Nvida kartlar aynı intel işlemcilerde oldugu gibi üst modellerde oldukça iyidir yalniz alt ve orta sınıf modellerde Amd hem fiyatı hem de performansı ile nvidadan iyidir. Bugune kadar gerek ofisimdeki bilgisayarlarda gerek evimdeki bilgisayarlarda hep intel işlemci ve nvida kartlar kullanmış birisi olarak son 2-3 senedir Amd ye geçiş yaptım. Sebebi ise sadece daha ekonomik ve performanslı olması. Yani Nvida ve amd ye eşit mesafeliyim. Ama nvida efsanesi artık hasta adam konumunda. Sadece üst segment kartlarda iyiler malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spectecular S kullanıcısına yanıt
    neee 5670 ekonomikmi abi sen naptin 5670 alan adam yandi elektirik faturasini oduyorsa ne mutlu ona bu kart yukte 120 wat cekiyor bosda 80 wat ve eksradan guc girisi var 6 girisli bendede vardi ilk onceki elektirik faturasi 60 gelirken simdi bu karti taktim 80 tl den asagiya hic dusmedi bide ben 8 saat oyun oynayan biriyim gunduz gezerim gece oynarim sakin almayin bu karti onun yerine bi 200 daha koyun 7750 yada 7770 hangisi geliyorsa sakin olaki bu karta yanasmayin bi kardes bi arkadas tavsiyesi

• trityum kullanıcısına yanıt
    amd hd 7970 al daha iyi

• EVGA Gtx titan 4-way SLI
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungcerit

adam 50 kere söylediğiniz kartları bu sisteme takabilirmiyim demiş hala kart derdindeyiz :D psu yetmez hocam birde anakartın gddr5 destekliyormu ona da bak geriye tek ihtimal kalıyor oda işlemci darboğaz yapması o konuda pek birşey diyemeyeceğim işlemcin biraz kötü kalıyor birde psu 7870xt için en az 550-600w olmalı oda gerçek değeri 550-600w olmalı

Edit: en iyi f/p olarak 7870xt ve gtx660 ti öneriliyor o konuda birşey söyleyemeyeceğim bende 7870xt kullanıyorum ama 7870xt fazlasıyla işini görür bence

Gddr5 destekledigini sanmiyorum ankartimin
    O halde psu mu arttirsam dediginiz gibi 600 wattlik taksam yeterli olur mu ? Anakartin desteklemsi gerektigini bilmiodum gddr5 veya ddr3 ü , yakında bakıcam tesekkurler

• trityum kullanıcısına yanıt
    "anakartın gddr5 desteklemesi" muhabbeti saçma sapan bir muhabbet; gddr5 ekran kartının raminin tipi; anakartı ilgilendirmez... bırakın bu muhabbetleri artık...

psu olarak gerçek 550w/600w veren bir psu işinizi görecektir crossfire/sli sistem kurmayı düşünmüyorsanız.
  • dostum PCI-E x16 slotu hepsine uyar PCI Express 2.0 de 7870xt için olur. hemde cf de psu 2 katına çıkacak diye birşey yok 550w falan 7870xt istiyo cf ile 750 çok rahat kurtarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsungcerit -- 21 Eylül 2013; 20:20:49 >
  • butcen en cok 300 oluyorsa hd 7750 + Corsair vs450 almani oneririm ek olarak mesajimi alintilayarak islemcini ve ram anakart gibi diger bilesenlerini de yazarsan sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Markus Schulz -- 21 Eylül 2013; 20:31:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: watkenaydu

butcen en cok 300 oluyorsa hd 7750 + Corsair vs450 almani oneririm ek olarak mesajimi alintilayarak islemcini ve ram anakart gibi diger bilesenlerini de yazarsan sevinirim

işlemcim intel pentium d dual core 2.8 ghz ram miktarı 4 gb ddr2 kingston anakartımın tam modelini bilmiorum dell dimension 5150 model pc de bulunuyor
    tam olarak modelini bulamadım pc yi acıp bakın diolar da çok kablo kalabalığı var arkada uğraşmak zor geliyor
  • quote:

quote:

butcen en cok 300 oluyorsa hd 7750 + Corsair vs450 almani oneririm ek olarak mesajimi alintilayarak islemcini ve ram anakart gibi diger bilesenlerini de yazarsan sevinirim

işlemcim intel pentium d dual core 2.8 ghz ram miktarı 4 gb ddr2 kingston anakartımın tam modelini bilmiorum dell dimension 5150 model pc de bulunuyor
    tam olarak modelini bulamadım pc yi acıp bakın diolar da çok kablo kalabalığı var arkada uğraşmak zor geliyor

cpu-z indir bana tam modelini söyle işlemcini anakarta da baakbilirsin

• quote:

quote:

quote:

anakartın modeli DELL 0HJ054
    işlemcim intel pentium d 820 2.8 ghz
    Bu kadar bilgi yazıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

anakartın modeli DELL 0HJ054
    işlemcim intel pentium d 820 2.8 ghz
    Bu kadar bilgi yazıyor

istersen garanti olsun diye hd 6670 al , ama ben daha fazla performans istiyorum dersen HD7750 1 GB DDR5 bak DDR5'i özellikle belirttim al yanına dediğim psuyu alabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: spectecular

quote:

Merhabalar
    Şu an piyasada önerebileceğiniz fiyat performans açısından en iyi ekran kartı hangisi acaba? ve neden?
    teşekkürler.

ekonomik anakart arıyorsan 5670 veya 6670
    iyi bir ddr5 ekran kartı istiyorsan 7790 dual-x o.c
    süper bir ekran kartı istiyorsan 7850 o.c
    daha da ötesini istiyorsan 7870xt 7970 ... diye gidiyor

hep amd yazmıssın yanlız nvidianın f/p kartını es geçmişsin

şimdi sen bu kartlardan hangisini alırsın f/p kartı olarak

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-hd7870-dc2tg-2gd5-v2-hd7870-directcu-ii-top-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63987

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-gtx660-ti-dc2-2gd5-gtx660-ti-directcu-ii-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=61900

bu iki kartta sogutması ve garantisi saglamlıgı bakımından aynı sadece performansları farklı hangisi f/p ürünü

buda var ama xtler bilindiği üzere biraz sıcak çalısan kartlar

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11199-20-20g-hd7870xt-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65317

bana göre orta seviyede alınabilecek en ideal kart asus gtx660 ti dcu II

tabi ütçe kısıtlıysa düşük seviye kartlarda amd daha başarılı ama iş orta seviye ise gtx660 ti üst seviye için ise hd7970 (asusun hd7970 top modelinden uzak durun kullandım ve voltaj kilitli oc yeteneği hiç olmayan sıradan bir kart)

• @trityum

hd 5670 1 gb ddr 3 Powercolor
    hd 7770 1 gb ddr5 Sapphire
    gtx 650 ti boost 2 gb Asus
    hd 7850 2 gb Sapphire
    hd 7870 xt Sapphire
    hd 7950 Sapphire ( eski modelleri)
    gtx 770 2 gb sli kurulmucaksa Gigabayte
    gtx 770 4gb ilerde sli kurulacaksa Gigabayte

bu kartların hepsi BENCE kendi sınıflarına göre bence f/p dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 23 Eylül 2013; 3:54:42 >
  • hocam gtx660 ti es geçmemek lazım 585 liralık fiyatıyla gayet saglam bir kart hele ki asus dcu II ise
  • Şuanki indirimli fiyatı ile Asus GTX 660Tİ cidden f/p sıralarında üst basamaklarda.
    Hem başarılı hem de uygun maliyetli.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.