Şimdi Ara

En iyi çay markası hangisi? (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.477
Cevap
67
Favori
557.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• arkadaş foruma bakıp tiryaki çayı aldık, önceki doğadan gizli bahçe kırmızı paket bile daha iyiydi, bu tiryaki nin tadı tuzu hiç yok

•  En iyi çay markası hangisi?

ithal çaylarımızın kilosu 100tl ye dayandı buna en yakın yerli çayımız hangisi ? altınbaş mı ? en son 5 kilo aldımel ruha, ebusah 440tl geldi toptan

• quote:

Orijinalden alıntı: Araştırann

arkadaş foruma bakıp tiryaki çayı aldık, önceki doğadan gizli bahçe kırmızı paket bile daha iyiydi, bu tiryaki nin tadı tuzu hiç yok

çaykur tiryaki de mi kötü çıktı bea? bende bugün çaykur filiz aldım. aslında organik hemşin çayı hoşuma gitmişti ama pahalı ya. şöyle kilosu 35-40 lira kaliteli bir çay bulsam onda durucam ama yok bulamadım bir türlü.

• quote:

arkadaş foruma bakıp tiryaki çayı aldık, önceki doğadan gizli bahçe kırmızı paket bile daha iyiydi, bu tiryaki nin tadı tuzu hiç yok

Cayi. Demlemeden tut kullandığın suya. Kadar fark eder ben bizim. Isyerinede aldim begenmeyen yok bir cay 35 dk demlenmeli kaliteli su olmali cok puf noktalari var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackLead kullanıcısına yanıt

tryaki iyi değildi ki zaten buradakilerin yorumuyla bakayım dedim acaba yenilendi mi diye berbat.

• çayı demlemesini biliyorum, çayın tadı yok, çaykurun en tadı olmayan çayı diyebilirim

• ben çaykur artık almamaya karar verdim, deneme tercihim doğuş ve lipton olacak bundan sonra

• darkcald kullanıcısına yanıt

şu anda içiyorum el-ruha, en güzel çay bana göre

• quote:

çayı demlemesini biliyorum, çayın tadı yok, çaykurun en tadı olmayan çayı diyebilirim

Tiryaki için En tadı olmayan demeyelim de,

Harman, Ramazan ve Kamelyadan sonra Sondan 4. olur herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Yıllardır çaykur tiryaki içiyorduk. Geçenlerde çaykur filiz çaydan 3 tane aldım. Kokusu, rengi ve tadı tiryaki çaydan çok daha üstün.

Denemeyen varsa denesin.

DOĞRU  En iyi çay markası hangisi? 

• lordford50 kullanıcısına yanıt

kamelya çayı 2012 yıllarına kadar iyiydi, iş yerinde bir arkadaşın demleme tekniğiyle acayip aromasını farkediyorduk, hatta evde ailem başka çay içerken ben yalnızca kamelya çayı içmeye başlamıtım, 2013 yıllarında bozuldu tadı bir daha da içmedim

ben çaykur ürünlerinden ümidi kestim, iyi olan çay sonradan bozuluyor ve bir daha da düzelmiyor.

• Araştırann A kullanıcısına yanıt

Çaykur hediyelik, Altınbaş, Tirebolu, Filiz

bunlar kaliteli bence.

ama karışım yaparken İstenilen oranda Seylan ve tomurcuk eklenebilir.

• lordford50 kullanıcısına yanıt

şu an çaykur da en iyisi altınbaş, tirebolu bir zamanlar tüm çayların en iyisiydi ama bozuldu.

aynen tomurcuk çayla tatlandırmaya çalışıyorum ben de

• Herkesin damak tadı farklı tabi ama yerli çay içen kaçak çayı içemiyor, kaçak çayı içen yerli çayı içemiyor. Bunlardan biri de benim. Daha önceden kaçak çayı ağzıma süremezken, şu anda yerli çay sıcak suda demlenmiş ot gibi geliyor bana. Uzun süre kaçak çay içince böyle oluyor sanırım. Kaçak çay diyorum da ağız alışkanlığı. Aslıda vergileri ödenerek ithal edilmiş Seylan çayından bahsediyorum. Türkiye'de bir çok farklı marka mevcut kaçak çayda. Bunların yerlisi var yabancısı var. Bu kadar fazla markaya rağmen hepsi de iş yapıyor bir şekilde çünkü herşeyde olduğu gibi bu çay işinde de cepten çıkacak paranın miktarı damak tadını bastırabiliyor. Herkes anlamaz ama kaçak çayda yapılan hile de çoktur. Mesela yarısından fazlası çay çöpü olan çaylar var. Adam çöpün içine yerli dem için boyayı, tad için çay ekstraktını basıp, satıyor. Fiyatı da uygun olunca alıyor insanlar. Bu hileleri anlamak da hiç zor değil aslında. Bir bardak soğuk suyun üzerine bir çay kaşığı çay koyarsanız, eğer çay boyalıysa, boya hemen suya karışır. Tozu, çöpü çoksa bu tozlar suyun dibine çöker. Böyle çaylar aslında ucuz değil, hilesinden dolayı daha pahalıya gelir. Ayrıca boyar maddenin sağlığımıza vereceği zararların haddi hesabı yoktur.

Uzun süre devamlı içeceğim bir çay aradım ama malesef denediğim markalarda kalite standart değildi. Bir iyi bir kötü üretim yapıyorlardı. Bazıları iyi başlayıp, boyaya, toza, çöpe dönüştü. En sonunda kimse yapamıyorsa bari kendim yapayım bu işi dedim ve Tastea markasını yarattım. Ben aslında Earl Grey içerim ama eşim kokulu sevmediği için onun için de bir ürün olmalı değil mi? :) Böylece Tastea Earl Grey ve Tastea Pure Ceylon Tea ortaya çıktı. Earl Grey içinde en iyi kalite iri kıyılmış seylan çayını %80 oranında, ilk hasat Rize mayıs çayını da %20 oranında katınca, aromasını da Ahmad Tea'nin orjinal aromasını Almanya'dan getirtip ekleyince mükemmel bir tad oluştu. Pure Ceylon Tea paketine de, adı üstünde saf olsun diyerek sadece Seylan çayı koydum. Butik bir üretim olduğu ve çevreme ve e-ticaret sitemdeki tiryaki müşterilerime sattığım için kalitesini asla değiştirmedim çünkü müşterilerin damak tadı aşırı geliştiği için, en ufak bir kalite düşüşünü anlayıp, çok fena bozarlar beni  En iyi çay markası hangisi? 

Neyse bu kadar muhabbetten sonra Tastea çayını nereden bulabileceğinizi de söyleyeyim ki merak eden deneyebilsin diye.

https://www.evcimik.com e ticaret sitesi şahsıma aittir. Burada Tastea markalı çayları görüp, satın alabilirsiniz.

Saygılar efendim.

En iyi çay markası hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evcimik.com -- 21 Ocak 2021; 1:48:44 >

• doğuş gürme çayı aldım, reyonda muadillerine oranla en pahalı o görünüyordu. çayın kutusu ve tozsuzluğu iyiydi fakat aroması yok denebilir, sıcak su içiyorum sanki, çaykuru arattı doğrusu. çayı çöpe mi atarım ya da iş yerine mi görtürürüm karar verecem.

bundan sonra sırada lipton var

• çaykur hediyelik kutu çay aldım,

daha az çay ile daha çok dem çıkıyor, beğendim, tavşan kanı

• Karalı Premium Filiz dökme çay nasıldır ? 28 TL fiyatı var.

• Site açılmıyor bilginiz olsun. Hata kodu aşağıda..

Site error: the ionCube PHP Loader needs to be installed. This is a widely used PHP extension for running ionCube protected PHP code, website security and malware blocking. Please visit get-loader.ioncube.com for install assistance.

• quote:

Orijinalden alıntı: doctorfo

Site açılmıyor bilginiz olsun. Hata kodu aşağıda..

Site error: the ionCube PHP Loader needs to be installed. This is a widely used PHP extension for running ionCube protected PHP code, website security and malware blocking. Please visit get-loader.ioncube.com for install assistance.

evet, saldırı oldu. açmak için uğraşıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.