Şimdi Ara

En iyi büyük ekran TV tavsiyesi. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
1
Favori
10.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 60" - 65" boyutlar o izleme mesafesinde idealdir bence de.
  • 55LW650S 6 metrede ufak kalıyor :( 3D den feraget edip sanırım fiyat performans olarak mecburen 64D8000 alacağım. 65" led in yarı fiyatında sonuçta. Teknosa'da 9.000 TL ama MediaMarkt 'ta sanırım hafta sonu 6.700 TL falan dı.
  • Bu arada 64" plazma Samsung 480 watt elektrik harcıyor Led 55" LG ise 120 watt. 4 katı elektrik sarfiyatı fena. Ekran büyüklüğü olarak Ekran büyüklüğü olarak 64" muhteşem duruyor. Bu arada Panasonic vt30 10.000 TL iken plazma alsam Samsung 64 D8000 6.600 TL ya kesin alınır diyorum. Ama ekran parlaklığı ve 3D performansı sebebi ile Lg 55LW650S alacağım sanırım. Keşke dizaynı 10 yıl öncenin dizaynı olmasa idi. İğrenç klasik eski bir dizayn. En güzel dizayn sanırım gorillas cam lı Sony. Samsung çerçevesiz de güzel ama keşke ışık sızdırma sorunu olmasa idi. Satıcıların ağız birliği etmişçesine ve Samsung'tan aldıkları eğitimle bunu asma aparatının Samsung olmamasına ve çelik telli asma aparatı ile asılırsa asla sorun olmadığını söylüyorlar. Bu çok inandırıcı gelmedi bana.
  • 480 watt yakan bir plazma ile isinma masraflarinizi sifirlayabilirsiniz, o acidan da bakmak lazim. :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Eğer sizin için SD yayınlar çok önemliyse Sony HX920, 3D fonksiyonu önemliyse bence LG LW650S.

Dizayn ve diğer başka + özellik olarak hemen her konu da sanırım Sony üstün ama 3D de Lg. Yav bunların hepsinin iyi olduğu yok mu hiç.

Peki, Aktif gözlüklü modeller içinde Samsung, Panasonic, Sony düşünülünce hangisi ön planda. LG nin beğenmediğim en büyük yanı dizaynı ve 55" ten büyük model olmaması.

Elite X5 e bakacaksın, 60" ve 70" üretiliyor sadece. TR ye gelmedi ve geleceğini pek sanmıyorum, gelse de 60" için 15.000TL+ yı gözden çıkarman lazım hemen hemen.
    Diğer soruna gelince Sony HX920 ya da plasma ve daha iyi fiyatı bakımından Pany VT30. 3D olarak ikisi arasında Pany derim, plasmalarda 3D nin apayrı bir görüntüsü var. Yalnız biraz karanlık kalıyor 3D resimler, PDP lerin ışıklandırma ile çalışmamasından dolayı. Karanlıkta sorun olmaz ama aydınlıkta 3D görüntüler karanlık kalıyor maalesef.
    6 metre ciddi uzak bir mesafe, daha yakından izleme şansın yok mu? 55LW650S özellikle fiyatı bakımından masrafı az olacaktır tabii, güzel bir total sistem yapabilirsin onu alırsan. FPR gözlükler de 3D de her zaman en iyisidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 20 Şubat 2012; 21:30:50 >
  • quote:

Bu arada 64" plazma Samsung 480 watt elektrik harcıyor Led 55" LG ise 120 watt. 4 katı elektrik sarfiyatı fena. Ekran büyüklüğü olarak Ekran büyüklüğü olarak 64" muhteşem duruyor. Bu arada Panasonic vt30 10.000 TL iken plazma alsam Samsung 64 D8000 6.600 TL ya kesin alınır diyorum. Ama ekran parlaklığı ve 3D performansı sebebi ile Lg 55LW650S alacağım sanırım.

LG alırsanız, almak zorunda kalacağınız ses sistemi ve media player'ın elektrik sarfiyatını da gözardı etmeyin
    detay bilgi için
    google : LG DTS problem
    Yaklaşık 1.820.000 sonuç bulundu (0,20 saniye)
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Bu arada 64" plazma Samsung 480 watt elektrik harcıyor Led 55" LG ise 120 watt. 4 katı elektrik sarfiyatı fena. Ekran büyüklüğü olarak Ekran büyüklüğü olarak 64" muhteşem duruyor. Bu arada Panasonic vt30 10.000 TL iken plazma alsam Samsung 64 D8000 6.600 TL ya kesin alınır diyorum. Ama ekran parlaklığı ve 3D performansı sebebi ile Lg 55LW650S alacağım sanırım.

LG alırsanız, almak zorunda kalacağınız ses sistemi ve media player'ın elektrik sarfiyatını da gözardı etmeyin
    detay bilgi için
    google : LG DTS problem
    Yaklaşık 1.820.000 sonuç bulundu (0,20 saniye)

Zaten ses sitemi alacağım sonuçta. Sony de MKV okumuyor. Mecburen bir mediaplayer takacağız. Plasma da alsam bunlar zaten olacaktı.

Mesafeyi yakınlaştırabilirim aslında 1 metre daha belki. Lg de ki Cinema 3D gerçekten eşsiz. Ama dizayn iğrenç. Yine de fiyat performans ve 3D performansı nedeni ile sanırım LG daha yakın duruyor. Ama Sony nin camı dizaynı muhteşem. Aklım onda kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Eğer sizin için SD yayınlar çok önemliyse Sony HX920, 3D fonksiyonu önemliyse bence LG LW650S.

Dizayn ve diğer başka + özellik olarak hemen her konu da sanırım Sony üstün ama 3D de Lg. Yav bunların hepsinin iyi olduğu yok mu hiç.

Peki, Aktif gözlüklü modeller içinde Samsung, Panasonic, Sony düşünülünce hangisi ön planda. LG nin beğenmediğim en büyük yanı dizaynı ve 55" ten büyük model olmaması.

Elite X5 e bakacaksın, 60" ve 70" üretiliyor sadece. TR ye gelmedi ve geleceğini pek sanmıyorum, gelse de 60" için 15.000TL+ yı gözden çıkarman lazım hemen hemen.
    Diğer soruna gelince Sony HX920 ya da plasma ve daha iyi fiyatı bakımından Pany VT30. 3D olarak ikisi arasında Pany derim, plasmalarda 3D nin apayrı bir görüntüsü var. Yalnız biraz karanlık kalıyor 3D resimler, PDP lerin ışıklandırma ile çalışmamasından dolayı. Karanlıkta sorun olmaz ama aydınlıkta 3D görüntüler karanlık kalıyor maalesef.
    6 metre ciddi uzak bir mesafe, daha yakından izleme şansın yok mu? 55LW650S özellikle fiyatı bakımından masrafı az olacaktır tabii, güzel bir total sistem yapabilirsin onu alırsan. FPR gözlükler de 3D de her zaman en iyisidir.

Enplus mağazalarında gördüm sanırım. Löwe ve Sharp. İnanılmaz fiyatlarda. Bunlar bu parayı gereçkten hak ediyor mu? Bu TV lerden kimse bahsetmemiş şimdiye kadar(benim konu başlığımda)

Sharp:http://www.enplus.com.tr/urun/?26157/

Loewe: http://www.enplus.com.tr/urun/?26165/

PArdon ama oha. 55" löwe 20.000 TL eder mi sizce. Farkı ne mesela 55HX920 nin 2.5 katı fiyatı var ondan bu kadar mı üstün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_hakan -- 21 Şubat 2012; 9:04:25 >
  • Butik üretim yapan firmalar Loewe ve B&O, TV leri vidasına kadar en yüksek kalitededir. Normal kullanıcılar için o paraya değeceğini sanmıyorum, kimse almaz yani. Futbolcusudur şarkıcısıdır vs boş yere çok parası olan insanlar alıyor onları
  • quote:

Butik üretim yapan firmalar Loewe ve B&O, TV leri vidasına kadar en yüksek kalitededir. Normal kullanıcılar için o paraya değeceğini sanmıyorum, kimse almaz yani. Futbolcusudur şarkıcısıdır vs boş yere çok parası olan insanlar alıyor onları

Görüntü kalitesi olarak sony üst modellerden çok farkı var mı?
  • Görmedim incelemedim, zaten bunların üst serileri bir mağazaya girip görebileceğin TV ler değil pek. Fiyatını yansıtacak kadar görüntü kalitesi farkı olduğunu sanmıyorum ama bunlar prestij TV sidir, kullanıcı için pek gereği yok yani.
  • zaten o paraları verip o sistemleri alanlarında etiketin dışında da fazla bir şeye de baktıklarını zannetmiyorum. bizler gibi alt-orta gelir gurubunda ki insanların alabileceği ürünler belli.burada da işin uzmanı değerli forum kullanıcılarının yorumları benim için çok önemli. en azından beklentilerim çerçevesinde f/p olarak alabileceğim televizyonların + ve - lerini öğrenebiliyorum. ilginize bilgilerinize şimdiden sonsuz teşekkürler........
  • quote:

Görmedim incelemedim, zaten bunların üst serileri bir mağazaya girip görebileceğin TV ler değil pek. Fiyatını yansıtacak kadar görüntü kalitesi farkı olduğunu sanmıyorum ama bunlar prestij TV sidir, kullanıcı için pek gereği yok yani.

Teşekkürler cevap için.
  • Düşünün ki o panelleri standart kullanıcının gidip, kurcalaması bile mümkün değildir. Referans paneller onlar. Genellikle de kullanıcı değil, evin tüm tasarımını yapan iç mimar seçer yerleştirir eve o panelleri. O kadar yüksek uçmak u forumda kimsenin harcı değil sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: EFKARİKA

zaten o paraları verip o sistemleri alanlarında etiketin dışında da fazla bir şeye de baktıklarını zannetmiyorum. bizler gibi alt-orta gelir gurubunda ki insanların alabileceği ürünler belli.burada da işin uzmanı değerli forum kullanıcılarının yorumları benim için çok önemli. en azından beklentilerim çerçevesinde f/p olarak alabileceğim televizyonların + ve - lerini öğrenebiliyorum. ilginize bilgilerinize şimdiden sonsuz teşekkürler........

İyi de bir artıları yok mu panel olarak. 3 katı fiyatı ne hak ediyor.
  • elbetteki vardır.ama söylemek istediğim o kadar parayı veren insanların bu özellikler hakkında ne kadar fikir sahibi olduklarıdır.
  • Vardır ya da yoktur sorun o değil ki. O adam Half-SBS izlemiyor ki USB den, en kaliteli ses sistemiyle Blu-ray film arşivinden izliyor. Reciever ın vs vs en babasını alıyor. Adam zaten full performans alabiliyordur TV sinden biraz anlıyorsa teknolojiden.

Panel olarak çok artısı olacak birşey yok, şu an en kaliteli LCD paneller Elite X5 ler olarak biliniyor ve bunlar US de 7000$ civarı. Sharp & Pio ortaklığı. Bunun üzerine pek birşey katabildiklerini sanmıyorum yani, o fiyatın nedeni markası ve tepeden tırnağa işçiliği, malzemesi vs.

Ha o TV nin konusu açılmıştı, "aga bu MKV okumaz, DTS de açmaz" diyen Türkler vardı doğal olarak
  • Kafayı yiycem. Hala seçim yapamadım.

1-55LW650S (pasif 3D aklımı başımdan aldı ama iğrenç bir dizayn ve aslında 60" ve yukarı istiyorum
    2-64D8000 Plazma. Fiyat iyi büyük ama karanlık plazma ekran ve aşırı güç sarfiyatı. Led lerin 4 katı güç çekiyor.
    3-55HX920 3D performansı iyi ama pasif kadar değil. Harika bir dizaynı var. HD ve SD görüntüsü çok iyi . 60" yok 65" çok pahalı
    4-60NX720 fiyat çok iyi ama teknolojisi sanırım geride kaldı , HX serisi ile karşılaştırılınca. Ekran boyutu tam bana göre.

Dostlar bugün son gün karar vermeliyim. Ne almalıyım. İzleme mesafem 5.5 - 6 metre.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.