Şimdi Ara

En İyi Boş DVD sizce hangisi ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
0
Favori
20.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaydettiğimiz Dvd medyaları nasıl saklayacağız ki, bozulmasın? Nedir bunun saklanma koşulları? Yukarda da söylediğim gibi, diamond medyanın bir tanesini yazdıktan sonra halının üzerinde dairesel hareket yaptırarak sürttüm, minik minik çizikler oluştu. Fakat dvd-rw rahatlıkla okudu. Yani bu durumdaki bir medyayı bile okuduğuna göre, özenle korunmuş medya da okunma sorunu olur mu?

Bilgi verirseniz sevinirim.

selamlar...
  • olabilir o çizikler (rekor seviyeyi bulmamışsa) okurda ne kadar da korusan cd de dvd de gider die biliom uzun süre elimi sürmediim cdler kutusundan çıkınca okumakta güçlük çekio okuycular
  • ne yazıkkı olur. yıllar geçtikçe küfümsü şeyler oluşur hatta bakterisi bile var cdnin arasındaki bir maddeyi yiyerek çoğalıyolar ve cd okunmaz hale geliyor. çok dandik cdlerim vardı. hiç çizik yok zarf içinde saklanmış ama hiç biri çalışmayan birsürü cd vardı. şimdi çöpteler. pahalı olanlar aynı ilk günkü gibi performanslı duruyolar.
  • "santanio "

anlatmak isteidğimi acıklamış cizik ayrı birdert bazı cihazların optimum kalitesiyle cizikler aşılabiliyor ancak oksitlenme tarzında yeşilleşmeler oluyor veya cd dış taraflardan kendini zamanla bozuyor yani gercekten hiç cizik olmayan ama 2 yıl bile dayanamayan cd lerimi bende attım
    hatta hiç yazmamış olduğum dms cdrw 24x ler kullanılmaz halde acayip kınıyorum bu dms metaryellerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rãmîrêz ® -- 10 Temmuz 2005, 18:00:37 >
  • Ben yeni daha 100 adet Oky aldım 8x + Media 46 Ytl'ye cok memnunum tavsiye ederim Fiyat performans Oky diyorum Harika ama Princo'Da kullandım yanıyor Philips Dvdrw'de we Lg Dvdrw'de aynı cok dandik Tavsiye etmiyorum ''Oky'' diyorum
  • Uzun süreli saklayacağım şeyler için verbatim kullanıyorum,
    mesela video kamerayla çektiğim görüntüleri verbatime çekiyorum.
    Ama internetten indirdiğim oyun ve filmleri diamond gibi daha ucuz
    dvdlere çekiyorum
  • merhaba,
    uzun ömürlü arşivler için
    internet üzerinden sipariş verebileceğimiz
    MAXELL ? VERBATIM ? TDK? TDK (SCRATCHPROOF)?
    markalarından hangisini tercih edelim ???
    teşekkürler....

MAXELL - tanesi 0.82 YTL

50 Lİ 4.7GB DVD+R 8X OPTİK MEDYA
    http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=654821&aType=product&catId=2906

VERBATIM - tanesi 0.99 YTL

VERBATIM 8X 4.7GB 120DK 25'Lİ CAKEBOX DVD+R 43481
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=542&productid=bs80238

TDK (KUTULU) - tanesi 1.4 YTL

TDK DVD+R, 120li Koli 4.7GB 8X
    http://www.estore.com.tr//product.asp?sku=EL09830&dept%5Fid=51002007&bid=&mscssid=H9VVWBK506SX8HJH8F465M11A26U4L2D

TDK (KUTULU) - tanesi 1.5 YTL

TDK 4.7GB 8X SCRATCHPROOF 10'LI KUTULU DVD-R
    http://www.ideefixe.com/Bilgisayar/tanim.asp?sid=GEL2HPDTG2JO3ZRVJLUC

• Benim mi gözümden kaçtı, yoksa hiç kimse Nero Cd-DVD Speed ve/veya DVD Info gibi programlarla kalite testi yapmıyor mu? Boya kalitesi elbette sadece tecrübe ve zamanla anlaşılabilir ancak her marka ve model yazıcı için ideal sonuç veren ortam farklı oluyor. Örneğin, malzeme kalitesi her zaman yüksek olan Verbatim'lerin bile X marka yazıcıdan tam puan alırken, Y marka yazıcı ile yapılan kayıttan çok düşük kalite puanı aldığı testler gördüm.
    Kesin olan bir konu var ki, hız arttıkça yazma kalitesi düşüyor ve hata oranı artıyor. İleride sorun çıkma ihtimali yükseliyor. Bence acele etmenin faydadan çok zararı var. Konuyla ilgili küçük bir detay; kaliteli 16x DVD'lerde kullanılan boya en dayanıklı boya(ymış) ve eğer bu DVD'lere düşük hızda yazılırsa en uzun saklama süresinin elde edilebileceği iddia ediliyor.
    Benim takip ettiğim yabancı sitelerde en popüler ve güvenilen marka Taiyo Yuden. Lakin henüz deneme fırsatım olmadı.
    Aslında bu optik veri depolama işinin tıpkı overclock gibi bir sürü detayı var. Ama maalesef çoğumuz sadece hıza ve ucuzluğa önem veriyoruz.

Saygılarımla

• Kesinlikle TDK onun üstüne tanımam,TDK medyalar yıllarca bozulmadan dayanır emin olabilirsiniz yine TDK kalitesinde Verbatim,Sony de var,bu üçü çok sağlam medyalar üretiyor ve oldukça pahalı,daha orta seviye için sırasıyla memorex yada philips de olabilir,bunun dışında diamond,dms gibi markaları kesinlikle tavsiye etmem o diamond,dms diyen arkadaşlar 2-3 yıl sonra görürler bozulan dvd nin acısı cd den fena olur benden söylemesi...
  • Orjinalden alıntı: QwertyXP

merhaba,
    teşekkürler....

Bana sorarsan TDK scratchproof ,zaten uzun ömürlü olan tdk ların bu versiyonları medyanın çizilmesini zorlaştıran özel bir tabakayla kaplılar,böylece zaten uzun ömürlü olan medya bide çizilmeye karşı ekstra dayanıklı oluyor ve daha uzun ömrü oluyor,ikinci olarak verbatim,sonra üst seviye sony medya,sonra maxell,sonra memorex
  • ya peki princo lar için ne diyeceksinişz bi ara cd lerde sahte uretilip piyasaya veriliyo die laf çıktı peki princo nn dvd ler nsl artık üzerinde kultur bakanlıgı hologramı ile piyasada
  • quote:

Orjinalden alıntı: senson1c

dmsler nasıl ya yarın dms almaya gidicem baya toplu olrak.

WAlla bende var hiçbi sorunla karşılaşmadım.Sony dvd-+rw 23A'ile yazdım.Hiç bi sorun yok
  • bende yeni dvd-rw aldım sanırım burda yazılanlara göre vertabim ile iomega iyi.
  • http://www.verbatim-europe.com/index/wtb_view.php?lang_id=1&con_id=56

Verbatim'in Turkiye'deki gercek temsilcisi kim diye baktim, nerede gercegi nerede sahtesi satiliyordur acaba diye merak ettim, o kadar konusmadan sonra, Verbatim'in kendi sitesi cevabi vermis zaten, ilgilenenlerin bilgisine!
  • 2.5 yıldır DVD yazıyorum sadece.2 yıl önce aldığım ve satışını yaptığım DMS lerin %96 sı şu an okunmuyor.Diamondlarında aynı şekilde.Yaklaşık 1 yıldırda Magic kullanıyor ve satıyorum.Ne kullandıklarımdan nede sattıklarımdan sorun çıkmadı daha.Bu arada yaklaşık 3 hafta sonra gelecek magicler üstü beyaz olacak.Yeşil rengine kızanlara duyurulur.Kullandığım yazıcılar :Sony, Nec,LG,Plextor,Asus
  • quote:

Orjinalden alıntı: QwertyXP

merhaba,
    teşekkürler....

MAXELL - tanesi 0.82 YTL

50 Lİ 4.7GB DVD+R 8X OPTİK MEDYA
    http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=654821&aType=product&catId=2906

VERBATIM - tanesi 0.99 YTL

VERBATIM 8X 4.7GB 120DK 25'Lİ CAKEBOX DVD+R 43481
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=542&productid=bs80238

TDK (KUTULU) - tanesi 1.4 YTL

TDK DVD+R, 120li Koli 4.7GB 8X
    http://www.estore.com.tr//product.asp?sku=EL09830&dept%5Fid=51002007&bid=&mscssid=H9VVWBK506SX8HJH8F465M11A26U4L2D

TDK (KUTULU) - tanesi 1.5 YTL

TDK 4.7GB 8X SCRATCHPROOF 10'LI KUTULU DVD-R
    http://www.ideefixe.com/Bilgisayar/tanim.asp?sid=GEL2HPDTG2JO3ZRVJLUC

bugune kadar 150 tane verbatım dvd cektım kullandım en sorunsuz dvd
    tanesı 1 ytl ye alıyorum
    philips dvd tanesini 80 kurusa alıyorum kalıtesı cok guzel
    bırde su yenı cıkan TDK 4.7GB 8X SCRATCHPROOF aldım cok guzel cıktı ama tanesı 3 ytl bıraz pahalı
    bence en ıyısı yıne verbatım

• üzeri sarı beyaz renkli 10'lu kutularda satılan diamond kullanıyorum. ps2, xbox, pc, premiere ve phlips divx oynatıcılar'da kullanmak üzere 50 den fazla dvd yazdım asus 1604p ile. en ufak bir sorun görmedim. 10lu kutuda 6 ytl ye satılıyordu en son beşiktaşta. bugun gidip 50 tane daha alacagım.
    bi de dvd olayının kullandıgınız aletlerle de ilgisi var xbox da diamond ile hiç problem yaşamadım, ama princo ve dms misal problem çıkardı -> xboxta diyorum yalnız. o yüzden bi kaç dvd denemekte faide var eğer okuma sorunu yaşanıyorsa.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: Lord_sparhawk

Kesinlikle TDK onun üstüne tanımam,TDK medyalar yıllarca bozulmadan dayanır emin olabilirsiniz yine TDK kalitesinde Verbatim,Sony de var,bu üçü çok sağlam medyalar üretiyor ve oldukça pahalı,daha orta seviye için sırasıyla memorex yada philips de olabilir,bunun dışında diamond,dms gibi markaları kesinlikle tavsiye etmem o diamond,dms diyen arkadaşlar 2-3 yıl sonra görürler bozulan dvd nin acısı cd den fena olur benden söylemesi...

Tdk ya kaydettiğim şu iki sonuca bakıp ona göre karar verin.

• versatile, princo, tdk, iomega ve verbatim denedim. tdk ve verbatim i anlatmaya gerek yok eğer paranız çoksa onları alın 0 hatayla karşılaşırsınız. versatile ve princo yu kesinlikle tavsiye etmem iomega ucuzun en iyisi bence bu arada parası 45 ykr
  • Bencede TDK
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.