Şimdi Ara

En İyi Beyaz Eşya Markaları Hangileri? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
203.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizde bunu yeni aldık.önceki makınemiz olan arçelik ç.makinesini 15 yıl kullandık.bakalım bosch nsaıl..maxx 7..

BOSCH Maxx 7

A Enerji Sınıfı'ndan % 10 daha verimli (Sadece 0,17kWh./kg.)
    7 kg. çamaşır yıkama kapasitesi
    Sıkma devri: 400-1000 dev./dk.
    Soğuk su girişi
    180° açılabilen, 30 cm. çapında büyük kapak
    2 boyutlu Aqua Spar Su ve Enerji Tasarruf Sistemi
    LED'li program akışı, kalan zamanı gösterme ve erteleme özelliği
    Büyük dijital ekran içinde; program akışı, devir ve ısı seçimi, geç başlatma, kalan süre takibi
    Bağımsız ısı ve devir seçimi
    Tüm programlarda % 40 kısaltılmış program süreleri
    TouchControl teknolojisi (Dokunmatik tuşlar)
    İlave fonksiyonlar: Lekeliler, Ön yıkama, Kolay ütüleme ve Hassas durulama
    Süper-Kısa program (15 dakika)
    Son durulama suyunda bekletme fonksiyonu
    Özel programlar: "Sensitive", "Sport/Fitness", "Mix" ve "Sentetikler özel"
    Yünlüler ve Elde yıkama programları
    Hassas/İpek programı
    Miktar otomatiği, köpük tarama
    Çok katlı su koruması
    Dengesiz yük kontrolü
    60° programda elektrik tüketimi: 1,19 kWh.
    60° programda su tüketimi: 49 lt.
    Boyutlar: 85 cm. x 60 cm. x 59 cm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 19 Kasım 2006; 20:08:30 >

• çamaşır makinesinde :
    quote:

20-25. (senelerden emin değilim.) senesini dolduran Arçelik 2100'dür. ARY 21 Rules!
    Taş gibi çalışmaktadır.

Servis bu süre içerisinde evimize bir kere gelmiştir onda da makinanın üst kapağı açılıp bir perde halkası çıkartılmıştır. Problem çözülmüştür.

Yazlığımızda da AEG vardır. +10 senesi vardır herhalde. (Sıfır servis)
    Kurutma esnasında üzerine sigarayı ters koyup dengede tutan servis elemanının şovunu asla unutamayız.

buzdolap : Yazlıktaki AEG'miz +25. senesini dolduruyor olmalı. Bir kere kapısındaki lastik şerit değişti.Artık en sonunda çürümüştü.
    bulaşık makinesinde : Arçelik +10.senesinde olması gerekiyor . Kendisi bir 10 sene daha gidecek gibi görünüyor. :)

Düzeltme: Bulaşık makinamız 15-20 sene civarıymış. :)
    Bir diğer düzeltmede; bu ürünlerin en iyisi olduğunu iddia etmiyorum.
    Verdiğim örnekler kendi kullandığımz ürünlerin ömürlerini ve bakım/onarım masraflarını göstermesi için verilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huhukomsu -- 20 Kasım 2006; 23:34:23 >

• Miele den baskasını tanımam. Eski arceliklere gelince onlar eskiden simens patenti ile üretiliyordu.
  • bir senelik konu
  • Evlilik hazırlıkları içerisinde olduğumdan 2008 haziran tarihi itibarı ile başlığı güncelliyor, cevaplarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler...
  • ARKADAŞIM BENCE EN İYİ MARKA BEKO VE ARÇELİK HER BÖLGEDE SERVİSİ OLAN MARKALAR VEDE SATTIKLARI ÜRÜNÜN ARKASINDA DURUYOLAR
    http://www.hemenalucuzal.com/index.php?do=catalog/show2&p=2 BURDAN BÜTÜN ÜRÜNLERE BAKABİLİRSİN
  • quote:

Orjinalden alıntı: dino13

Evlilik hazırlıkları içerisinde olduğumdan 2008 haziran tarihi itibarı ile başlığı güncelliyor, cevaplarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler...

Candoğan kardeşim yukarıda yazmış, ancak tekrar özetlemek gerekirse:

Buzdolabı: Samsung, Sharp, Electrolux'ün Ophir serisi, General Electric, Amana, White Westinghouse, Siemens ve Bosch'un ithal modelleri, Whirlpool'un ithal modelleri.

Çamaşır makinesi: Miele, Electrolux, Bosch, Siemens, Profilo.

Bulaşık Makinesi: Siemens, Bosch, Profilo, Electrolux.

Fırın: Bosch, Siemens, Profilo, Electrolux, Whirlpool, Vestel.

quote:

ARKADAŞIM BENCE EN İYİ MARKA BEKO VE ARÇELİK HER BÖLGEDE SERVİSİ OLAN MARKALAR VEDE SATTIKLARI ÜRÜNÜN ARKASINDA DURUYOLAR
    http://www.hemenalucuzal.com/index.php?do=catalog/show2&p=2 BURDAN BÜTÜN ÜRÜNLERE BAKABİLİRSİN

Servis iyi de, fiyatlardan hiç bahsetmemişsiniz. Özellikle çamaşır makinesi ve buzdolaplarının liste fiyatları uçmuş durumda

• quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

Evlilik hazırlıkları içerisinde olduğumdan 2008 haziran tarihi itibarı ile başlığı güncelliyor, cevaplarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler...

Candoğan kardeşim yukarıda yazmış, ancak tekrar özetlemek gerekirse:

Buzdolabı: Samsung, Sharp, Electrolux'ün Ophir serisi, General Electric, Amana, White Westinghouse, Siemens ve Bosch'un ithal modelleri, Whirlpool'un ithal modelleri.

Çamaşır makinesi: Miele, Electrolux, Bosch, Siemens, Profilo.

Bulaşık Makinesi: Siemens, Bosch, Profilo, Electrolux.

Fırın: Bosch, Siemens, Profilo, Electrolux, Whirlpool, Vestel.

quote:

ARKADAŞIM BENCE EN İYİ MARKA BEKO VE ARÇELİK HER BÖLGEDE SERVİSİ OLAN MARKALAR VEDE SATTIKLARI ÜRÜNÜN ARKASINDA DURUYOLAR

Servis iyi de, fiyatlardan hiç bahsetmemişsiniz. Özellikle çamaşır makinesi ve buzdolaplarının liste fiyatları uçmuş durumda
    arçeliğin buzdolapları inanılmaz derecede pahalı,inox buzdolabının fiyatı 3000 ytl den fazla.yerli bir markanın bu kadar pahalı olması anlaşılamaz bir durum.

• quote:

Teşekkürler...

Şimdi en iyi marka şu dememin size hiçbir faydası olmayacaktır. 450YTL'ye göre en iyi makine başkadır, 900YTL'ye en iyi makine başkadır.

Bu açıdan bütçenizi belirtmeniz gerekiyor.

Ha bütçe derdiniz yoksa

En iyi buzdolabı: Amana'nın tüm modelleri
    En iyi çamaşır makinesi: Miele W 3985 WPS
    En iyi bulaşık makinesi: Siemens/Bosch T serisi
    En iyi ankastre: Gaggenau
  • Hadi ben de yazayım kimse yazmamış galiba, elektrikli süpürgede BOSCH ve eski AEG'ler.Bu iki markadan başka süper çekişi olan süpürge bilmiyorum.Bizzat test ettim.Kendim Bosch kullanıyorum babaannemin ise 1000W AEG vampyr süpürgesi bendeki Bosch kadar iyi çekiyor.Yerliler içinde en iyisi bence ARÇELİK.Yerli üretim Profilo ve Siemens bulaşık makinalarını inceledim (Forum Çamlık Teknosa Mağazası) hiç bendeki Bosch bulaşık makinası kadar kaliteli durmuyor.Üst tablaları resmen yamuk.İthal ürünlerin yedek parçaları çok pahalıHala bulaşık makineme üst sepet alamadım çünkü 110 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cantuğ-20 -- 12 Haziran 2008; 13:49:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: yesilsiyah20

Hadi ben de yazayım kimse yazmamış galiba, elektrikli süpürgede BOSCH ve eski AEG'ler.Bu iki markadan başka süper çekişi olan süpürge bilmiyorum.Bizzat test ettim.Kendim Bosch kullanıyorum babaannemin ise 1000W AEG vampyr süpürgesi bendeki Bosch kadar iyi çekiyor.

Süpürgeyi unutmuşuz valla, küçük olduğu için gözden kaçmış herhalde
    Halı yıkamayı da ben yazayım o zaman:) Philips Triathlon

• Philips gerçekten çok süper bir makina.Ben Arçelik halı yıkama kullanıyorum.Çekişi iyi sayılır(210W) memnunum .Tek eksisi ise çok ağır ve temiz su tankını doldurunca denge sorunu oluyor.Halı yıkama alacaklara duyrulur.
    quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

Orjinalden alıntı: yesilsiyah20

Hadi ben de yazayım kimse yazmamış galiba, elektrikli süpürgede BOSCH ve eski AEG'ler.Bu iki markadan başka süper çekişi olan süpürge bilmiyorum.Bizzat test ettim.Kendim Bosch kullanıyorum babaannemin ise 1000W AEG vampyr süpürgesi bendeki Bosch kadar iyi çekiyor.

Süpürgeyi unutmuşuz valla, küçük olduğu için gözden kaçmış herhalde
    Halı yıkamayı da ben yazayım o zaman:) Philips Triathlon

• meraba arkadaşlar ben uzun yıllar bossh ve arçelik servisinde teknisyenlik yaptım.Şimdi ise kendime ayit bir tamir dükkanım var.Bence beyaz eşya alırken önce markadan ziyade servise önem vermelisiniz .Bunun içinde ben sizlere arçelik öneririm hem yedek parça fiyatları ucuz,hem parça temini kolay ve en önemlisi disiplinli bir çalışma düzenleri var.En önemlliside tamemen yerli sermayeden oluşması.Boshh ise daha dorusu bossh-sıemens ürünleri kalitesi tartışılmaz ama tabiki ital ürünlerde geçerli bu dediğim türkiyedeki boss sıemens profilolar tekirdağdaki fabrikada üretiliyor ve almanyadaki cihazlarla arasında baya bi fark var.Servisi ise iyi fakat yedek parça fiyatları oldukça pahalıdır..Yani arkadaşlar sizlere tavsiyem arçelik den şaşmayın.
  • bir sene geçmiş alan almıştır heralde
  • ben evimde 18 yıldır profilonun ürünlerini kullanıyorum ve bugüne kadarda hiç bi sorun yaşamadım kızım yeni evlendi oda evine profilo ürünler aldı ve çok memnun aynı şekilde bende çok memnunum profilo üzerinede bi marka tanımam gerçi beyaz eşya almak bi şans işidir çok güvendiğiniz bi markayı gider alırsınız eve getirirsiniz 2 gün sonra arıza yapar veya yıllarca arıza yapmaz bu tamammen bi şanstır kimse şu iyidir bu iyidir diye hiç bi ürünün garantisini vermez sen alırsın arıza yapmaz bana önerirsin ben alırım arıza yapar............

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: opos

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Bence beyaz eşyada en ideal marka Profilo.Bosch ve Siemens'in kalitesi,Regal ve Altus'un fiyatı!Hem kalite hem uygun fiyat hem de mükemmel tasarım .Tabi durumunuz iyi ise Miele ama bi beyaz eşya da 30-40 sene kullanılmaz ki!İnsan sıkılır.Sonuçta teknoloji gelişiyor,gerçi Miele'lerde program güncellemesi var ama beyaz eşyada tek gelişen şey programlar değil,ayrıca program güncellemesine bir makine fiyatı isteyeceklerinden de eminim.Mesela çamaşır makinesinde 2 milyar küsüre Miele alıp 30 yıl kullanacağıma aynı özellikte 800 milyon verip Profilo alırım 20 yıl da sorunsuz kullanırım.Profilo'nun tasarımı da çok güzel bence,içinde de Bosch ve Siemens'in parçaları var.Bir sorun çıksa servisi yaygın.Alternatif olarak da Siemens ve Bosch düşünülebilir.Mesela şu an Siemens ve Bosh'un bulaşık makineleri Profilo'dan daha güzel.
    Fiyat,servis,yedek parça konuları ihmal edilirse de en iyi solo markaları bence şöyle:
    Buzdolabı:Amana,General Electric,Samsung
    Çm:Samsung,LG
    Bm:Siemens/Bosch(full otomatik modeller)
    Fırın:Siemens/Bosch(sürgü kapaklı modeller)
    Ankastrede ise Gaggenau,Siemens,Miele,Bosch

Ama dediğim gibi Türkiye'de yaşıyoruz,sonuçta elektriğimiz,ev koşullarımız belli.Marka ne kadar kaliteli olsa da servis olayı ihmal edilmemeli.Mal ne kadar kaliteli olsa da üretim/nakliye hatası,elektrik tesisatı sorunları yüzünden arıza olabilir veya ürün mesela 15 yıllıkkken arıza yapabilir.Bunun için yerleşik firmalar tercih edilmeli bence.Ben Profilo/Bosch/Siemens grubunu tercih ediyorum.Evime şu an hiç servis çağırmadım.

evinizde kullandıgınız adi malları burada övmeyin asla bir profilo, yerli montaj sıemens-bosch 20 sene çalışmaz ithalleri 25 senede çalışır bu türk malı hayranlıgınız bıktırdı siz kulanın ama başkalarına neden olmayın milletin parası yanmasın ben almanyadan miele getirdim 20 senedir çalışıyor ne iş yok servismiş yok bilmemneymiş iyi mallar her zaman heryerde tık demeden çalışır yerliler hariç

ayrıca millet evine regülatör alsın sırf adi mal övecegine bunu öv

bir beyaz eşya kaliteli ise üst modelse 50 sebede kulanılır sen zügürtsen kendine bak ben daima en iyilerinden yanayım yada akrabaların adi yerli markalarda çalışıyor yada ilişkisi varsa

Gürcan bey,benim artık eğlence kaynağımsınız.Size sadece gülüyorum.Makineniz başta Arçelik'ti sonra Siemens oldu şimdi de Almanya'dan Miele getirdiniz haaBundan sonraki makinenizde Samsung olsun bari:) Bırakın bu safsataları.Aldığım ve aldırdığım yerli/ithal montajlı ürünler arızasız 20. yılına girince sizi evime çağıracağım sözüm olsun.
    Diyecek söz bulamayınca da iftira atın,ben söyledim,üniversite öğrencisiyim ve hobi olarak yıllardır beyaz eşyalarla ilgileniyorum.Akrabalarıma da tavsiye eden ben olduğuma göre hiçbir tanıdığımın bırakın bahsettiğim markalarla,hiçbir beyaz eşya firmasıyla bir ilgisi yok.Bu benim araştırma ve tecrübemle edindiğim bilgiler.
    Benim yerli veya yabancı hayranlığım yok,yerli hayranlığım olsa Arçelik vs. markaları,ithal hayranı olsam burada üretim yapmayan Miele'yi falan överdim.Buradan da taraf tutmadığım belli zaten.
    İş eve regülatör takmakla bitmiyor,teknoloji sürekli gelişiyor,30 küsür senelik makineyi ben kullanmam,aynı özellikteki makineye 5 makine parası da ödemem.Beyaz eşyayı bir kere alıp ömür boyu bu işi unutmak isteyen Miele alsın,ama ben teknolojiyi takip ediyorum en fazla 25 yıla kadar kullanırım.Yani işin züğürtlükle ilgisi yok,terbiyeli konuşalım lütfen!Ben gereksiz yere pahalı olandan değil,hem uygun fiyatlı hem de kaliteli olan maldan yanayım.30 küsür sene kullanmayacağıma göre paramı da sokağa atmam.Eski makinelerle şimdikiler arasındaki teknoloji farkına bakın,ki şimdi teknolojinin gelişme hızı çok daha fazla.
    Saygılar

• Linkteki bulaşık makinalarından tavsiye edebileceğiniz en fazla iki üründen birini bir dostuma aldıracağım Kriteriniz lütfen F/P Ziyade KALİTE ve kullanım rahatlığı,enerji verimliliği, olsun tavsiyelerinze şimdiden teşekkürler.LİNK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hs37 -- 7 Mart 2009; 19:53:26 >
  • Arkadaşlar en iyi bulaşık makinelerini sıralayacak olursak listemiz nasıl olur acaba?

Şimdiden herkese teşekkürler...
  • Evime siemens buzdolabı, bulaşık makinası, fırın aldım. Çamaşır makinasını Arçelik almıştım. Sonuç olarak siemens 2 kez servise geldi; buzdolabında yiyecekler çok çabuk bozuluyor ve buzdolabı gürültülü çalışıyordu. (bir parçası değişti, ses azaldı ama devam ediyor yiyecekler hızla bozuluyor) bulaşık makinası leke bırakıyor. Fırının hamur işlerinde pişirme problemi var (üstü pişiriyor altı pişirmiyor, kenarlar hamur vs vs). Arçelik çamaşır makinası tıkır tıkır çalışıyor, bana mısın demiyor. Siemens aldığıma çoook pişmanım. Servisi de çok lakayıt; 2. kez geldiğinde adam sinirlendi, buzdolabının üzerindeki tv'nin antenini dolabı çekerken kırdı attı; hem kel hem fodul. Arçelik servis olarak bildim bileli işini daha profesyonel yapıyor.
  • Almanların her alanda malları sağlam otomobil,elektronık,beyaz eşya vs. Beyaz eşya alıcaksanız alman markalarını tercih edin ancak Türkiyede montajı olanlardan almayın başınız çok ağrıyabilirde ağrımaya bilirde şans işi Almanyadan gelen modelleri var onları tercih edin.Zamanında Almanyadan miele alıp gelmiş ailem uzun yıllar kullandıklarını söylüyorlar ben o zamanlar ufaktım
  • Merhaba,

Ben servis ağının kuvvetli olması, türk malı olması v.b. sebeplerden dolayı Vestel Hera 7007 satın aldım. Gayette memnunum.Tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.