Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
28
Favori
803.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 28.3.2024)
Giriş
    Çoğu akü kapalı tip artık?
  • benimki de delphi 3 semedir sorun yasamadim 1 gece tavan lambasini acik unutmuşum gerci ne kadar etkiler bilemem
  • quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

benimki de delphi 3 semedir sorun yasamadim 1 gece tavan lambasini acik unutmuşum gerci ne kadar etkiler bilemem

1 gece sonucunda akü bitmedi mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

quote:

benimki de delphi 3 semedir sorun yasamadim 1 gece tavan lambasini acik unutmuşum gerci ne kadar etkiler bilemem

yok sorunsuz calisti cok cekmiyor herhalde tavan lambasi
  • Mutlu
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

quote:

yok sorunsuz calisti cok cekmiyor herhalde tavan lambasi

İyi bari. Jazz olsaydı bu durumda kesin aküsü biterdi.

• Peki arkadaşlar Black & Decker'in Akü Bakım ürünleri var, bunu monte ettirsek akü ömrü bitene kadar akü bitme sorununa çözüm olur mu?

http://www.blackanddecker.com.tr/automotive/productdetails/catno/BDV080/

• kesinlikle yerli markada İnci akü..
    yeni nesil gümüş alaşımlı aküyü 15 milyon dolarlık yatırımla 2005 yılında Türkiye'de ilk üreten İnci aküdür..
    http://www.inciaku.com/pages/tr-tr/kurumsal/tarihce.aspx

bugünlerde reklamlarda sıkça görünen Mutlu Akü yeni (???) gümüş alaşımlı aküsünü geçtiğimiz
    günlerde lanse etmiştir ve 2 gün önce de sitesinde duyurmuştur....

http://www.mutlu.com.tr/

• mutlu gibi var mı ya hem dayanıklı hemde %100 TÜRK sermayesi bu zamana kadarki tüm arabalarımda mutlu kullandım 4-5 sene tık bile demedi
  • Var ÇELİK AKÜ 7 yıl kullandık %100 yerli
  • quote:

Orjinalden alıntı: _crash_

Peki arkadaşlar Black & Decker'in Akü Bakım ürünleri var, bunu monte ettirsek akü ömrü bitene kadar akü bitme sorununa çözüm olur mu?

http://www.blackanddecker.com.tr/automotive/productdetails/catno/BDV080/

resimde görülen akü şarz cihazı deyilmi?şarj cihazı sadece şarj işinde kullanılır.başka bir artısının olacağını sanmıyorum.uzun süre yatan aracın aküsü boşalmasın diye kullanılabilir.tabi uygunluğu ve şarj yapma tekniği bilindikten sonra.ŞARJ YAPILAN AKÜNÜN KAPAKLARINI MUTLAKA ÇIKARIN.(çıkan gaz(H)alev alırsa akü ve çevresindeki insanlar zarar görebilir)

• yanlış hatırlamıyorsam galiba mutlu ve çelik aynı fabrikanın ürünleri.
  • mutlu ile inci aynı fabrika ürünleri çelik değil..

dikkatimi çeken bosch neden yok bu listede? çok iyidir bosch.. iki numara ise tabiiki mutlu!
  • benim golfü sınavlar dolasıyla 1 ay kullanmamıştım sonra gittim aracı çalıştırdım hemen çalıştı.varta akü cidden iyi arkadaşlar.
  • ben milattan önceden bahsediyorum.o zaman inci yoktu.kartal mutlu fabrikasına malzeme çektim birara.aklımda şöyle kalmıştı.mutlu çelik eas tabi yanılabilirim uzun zaman geçti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enginu

mutlu ile inci aynı fabrika ürünleri çelik değil..

dikkatimi çeken bosch neden yok bu listede? çok iyidir bosch.. iki numara ise tabiiki mutlu!

yanlışın var mutlu ile power aynı fabrika inci tamamen farklı
  • Bosch, Varta, Mutlu
  • quote:

Orjinalden alıntı: enginu

mutlu ile inci aynı fabrika ürünleri çelik değil..

Arkadaşım yukarıda link verdim..
    HER İKİSİ DE TAMAMEN FARKLI ŞİRKETLER..
    ESKİ VE KÖKLÜ BİR MARKA OLMAK EN İYİ OLMAK ANLAMINA GELMİYOR..
    NASIL OLSA SATIYOR MANTIĞI İLE BUGÜN ARTIK ESKİ OLAN 90'LARIN TEKNOLOJİSİNDE
    YENİ KABUL EDİLEN CALCİUM ALAŞIMLI AKÜLER YERİNE DAHA YENİ GÜMÜŞ ALAŞIMLI AKÜ
    ÜRETİMİNE GEÇEN BİR FİRMA NE KADAR VİZYON SAHİBİ OLABİLİR ?
    İNCİ AKÜ DAHA YENİ BİR FİRMA OLMASINA RAĞMEN SEKTÖRDEKİ YENİ
    GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR VE MUTLU AKÜNÜN BUGÜNLERDE
    YENİ DİYE LANSE ETTİĞİ CALCİUM&CALCİUM AKÜLERE GÖRE %20 DAHA FAZLA
    PERFORMANS SUNAN ''GÜMÜŞ ALAŞIMLI'' AKÜYÜ 2005 YILINDA PİYASAYA SÜRDÜ..
    YANİ TÜRKİYE'DE BU AKÜYÜ İLK ÇIKARAN İNCİ AKÜ..% 100 TÜRK SERMAYELİ BİR AİLE ŞİRKETİ..
    FİAT SERVİSLERİNDE SATILAN OPAR AKÜLERİNİN YANI SIRA HUGEL VE EAS MARKALARIDA
    İNCİ HOLDİNG BÜNYESİNDEDİR..
    bu arada kimse sormadan cevap vereyim,inci holding çalışanı ya da bayiisi değilim..
    sadece tüketiciyim, akü ihtiyacım doğduğunda yerli markaları inceledim ve inci akü'nün sektörün
    en büyüğü olmasa da(ki bu tercihimde olmazsa olmaz bir kriter değil) -bence- en iyisi olduğunu gördüm..

• ARKADAŞLAR BENİM ARADIĞIM AKÜ HEM ŞARJ GÖSTERGESİ HEMDE SU GÖSTERGESİ VE BİRDE TAHLİYE BORUSU OLACAK.BÖYLE BİR AKÜ VARMI? MARKASI NE?
    DİĞER BİR SORUMDA ARKADAŞLAR TAHLİYE BORUSU OLAN AKÜLER ŞARJ EDİLMEDEN ÖNCE ELEMAN KAPAKLARININ ÇIKARILMASINA GEREK VARMI?
  • Benim arabadaki akü arabayı 10 gün yattıkttan sonra bile sıkıntısız çalıştırıyor.
    Geçenlerde kapının biri tam kapanmadığı için alarm ve iç aydınlatma lambası açık kalmış 2-3 saatte akü tamamen bitmiş.
    Takviye ile aracı çalıştırdık. 10 dk çalıştıktan sonra tekrar sorunsuz marş vurmaya başladı.

Bu kadar kısa sürede bitmesi normal mi.
    Çare yeni akü mü?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.