Şimdi Ara

En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [Kullanıcı İncelemesi] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
871
Cevap
51
Favori
176.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EasyBell

quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

Şu anda aktif olarak Tuniq TX-2 kullanıyorum memnunum ancak çok fark olacaksa noctua'nın termal macununa geçebilirim... Sizce geçmeye değer mi ? Birde noctua terman macunu nereden temin edebilirim ?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159

http://www.sanalmarketim.com/noctua-nth1-termal-macun/p_21958/

Peki tuniq tx-2 den nth1'e geçmeye değer mi ?

Şu anda kullanmakta olduğunuz macunu süreli çok fazla zaman olmadıysa ve elinizde de devamı varsa bence değiştirmeye gerek yok, hele ki işlemci sıcaklığıyla ilgili bir probleminiz yoksa ve kış aylarında olduğumuzu da düşünürsek hiç gerek yok ancak macunu süreli üzerinden 1 yıl geçtiyse ve elinizde de başka macun yoksa NT-H1 alabilirsiniz. Şu anda ben de kendi sistemimde NT-H1 kullanmaktayım.

• thermalright chill factor 3 ün siparişini verdim artık bakalım
    mx-3 den de 4 den iyi deniyor
    http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/termal-macun/thermalright-chill-factor-3-termal-macun-4-gram.html
  • Laptop sürekli sıcaklıktan kapanmaya başladı, hem fan temizliği hem de termal macun değişimi yaptım bikaç kere ama pek işime yaramadı. Noctua NT-H1 almayı düşünüyorum ama ne kadar fark edeceği konusunda emin olamadım. Doğru uyguladığım taktirde ortalama kaç derece düşüş olur, fikri olan var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Şu anda aktif olarak Tuniq TX-2 kullanıyorum memnunum ancak çok fark olacaksa noctua'nın termal macununa geçebilirim... Sizce geçmeye değer mi ? Birde noctua terman macunu nereden temin edebilirim ?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159

http://www.sanalmarketim.com/noctua-nth1-termal-macun/p_21958/

Peki tuniq tx-2 den nth1'e geçmeye değer mi ?

Şu anda kullanmakta olduğunuz macunu süreli çok fazla zaman olmadıysa ve elinizde de devamı varsa bence değiştirmeye gerek yok, hele ki işlemci sıcaklığıyla ilgili bir probleminiz yoksa ve kış aylarında olduğumuzu da düşünürsek hiç gerek yok ancak macunu süreli üzerinden 1 yıl geçtiyse ve elinizde de başka macun yoksa NT-H1 alabilirsiniz. Şu anda ben de kendi sistemimde NT-H1 kullanmaktayım.

Yaza girerken sürmüştüm, ısınma problemim yok zira işlemci soğutucum s.c.c.f macunum bitti belki bir sonraki yaz temizliğinde nth1 e geçerim.

• @-erna-

Macun incelemeleri böyle malesef. Genelde çogu birbirini tutmaz.Çünkü sonuçları etkileyebilecek bir çok etken mevcut ama mx-4 ün sonuçlarını şaşırıp 3-4 kere tekrar montaj yaptım ben o kadar söyleyeyim. T1 daha mantıklı bir seçenek olur .Macun testinde ne önemli nokta beklemesi süre.1 hafta sonra farklı sonuçlar gösterebiliyor ama öyle bir test hem çok uzun sürer hemde sonuçlar pek sağlıklı olamaz.liquid ultra ben bir süre sonra biraz daha sıcaklık farkını açar diyorum ama tabi o macunuda sürmesi eziyet. Anakarta damlatıldıgında kısa devre riski var.Sonra silerken filan işlemcinin üstündeki yazılar siliniyor neredeyse.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    o macun biraz abartı gibi sonuçta cpu ya zamanla zarar verebilir en azından sanki üstünü zımparalamışsın gibi olur bu da ürünü satarken sorun çıkarabilir o yüzden hiç kullanmamak bence daha iyi olur
    chill factor 3 ü merak ediyorum 16tl ye nt-h1 kadar performansı var bakalım
  • Şu an TR'de alınabilecek en iyi 3 macun hangileridir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

thermalright chill factor 3 ün siparişini verdim artık bakalım
    mx-3 den de 4 den iyi deniyor
    http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/termal-macun/thermalright-chill-factor-3-termal-macun-4-gram.html

Ben de Noctua NT-H1 düşünüyordum ama Thermalright Chill Factor 3 almaya karar verdim. F/P açısından gayet iyiymiş.

• 1mmE3Nse 1 kullanıcısına yanıt
    chill factor 3 gerçekten iyi bir macun kıvamı arctic cooling mx-3 e göre çok daha iyi sıcaklık testlerin h100i konusuna yazdım istersen bakabilirsin
    nt-h1 ile yaklaşık aynı dereceleri alıyorsun bu chill factor 3 ile
    chill factor 3 ekran kartı macununu değiştirecekler için de iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrE3d0m

Şu an TR'de alınabilecek en iyi 3 macun hangileridir?

NT-H1,TG-1,MX4 benim tecrübelerime göre.
  • Süper inceleme olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: FrE3d0m

Şu an TR'de alınabilecek en iyi 3 macun hangileridir?

NT-H1,TG-1,MX4 benim tecrübelerime göre.

Thermalright Chill Factor 3 hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • Selam hocam guzel inceleme. Tamamini okuyamadim. Termal macun surucem bugun. Youtube da farkli surus teknikleri var. Daha once surmedim hic.

Macunu nasil surmemi onerirsiniz??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben işlemciye sürmüyorum hiç direk bakır borulara sürüyorum yayılıyor zaten işlemci üstüne sürüp yaymak işime gelmiyor
  • Arkadaslar en iyi surme yontemi nedirr??

• quote:

Orijinalden alıntı: R.Sambora

Arkadaslar en iyi surme yontemi nedirr??

Çarpraz yada uzun dikey/yatay çizgi.Sürdükten sonra soğutucu bloğu/pompayı bir kaç kez sağ-sol oynatırsan macunun daha iyi yayılmasını sağlarsın.

• @1mmE3Nse

Denemedim açıkcası, ondan yorum yapmayayım

@R.Sambora

Bu soruyu sordugunda klasik bu cevabı alırsın

http://www.youtube.com/watch?v=EyXLu1Ms-q4

Ama benim tecrübelerim bu testte yaptıgım gibi ince uzun bir şekilde sürülmüş şekilde en iyisi.
  • videoyu izledim fakat simdi en iyisi carpi seklindemi yapmak ??
  • Harika bir inceleme, çok aydınlatıcı oldu. Teşekkürler

• Phenom II 1090T ile Tuniq Tower 120 Extreme rev. 1 kullanıyorum. Önceki kasam Aerocooldu ve soğutucu arka fana bakıyordu. Yaklaşık 1,5 yıl önce Mart 2012'de anakart arızası sebebi ile anakart değişimine sistemin tamamı vatan tarafından montaj yapılmıştı macunu filanda onlar sürmüştüdü. Daha sonra Corsair 500r kasa aldım ve sisteme dokunmadan olduğu gibi yeni kasaya taşıdım. Corsair üzerinde gelen 4 adet fan ve işlemci soğutucu ile kullanıyordum. Egsoz fanı balans yapıpı sesli çalışmaya başladı bende 1 adet Coolermaster Jetflo (İşlemci için) ve 2 adet Cooler Master Sickeflow fan aldım. Elimde daha önceden almış olduğum ve hiç kullanamadığım Tuniq TX-3 macun vardı. İşlemci 4.0 GHZ'de ve fanlar %50 de çalışıyorken boşta 34 dereceydi. Bu sabah macun ve fanları değiştirmeye karar verdim. Vatan beyaz bir macun sürmüş herhal en uyduruklarından, kolonya ve lcd temizleme sıvısı vardı içeriğini bilmediğim onlarla kolay bir şekilde temizledim. Öndeki iki fanı söküp yerine sickeflow fanları taktım. Önden söktüğüm iki fanı üste egsoz fan olarak taktım. Jetflo'yu işlemciye taktım işlemcinin Tuniq fanını bozuk olan arka egsoz fan yerine taktım. Ayrıca soğtucuyu yukarı bakacak şekilde montaj yaptım. TX-3 macunu X şeklinde sürdüm, biraz zor oldu çok koyu kıvamlı cam macunu gibi kartla filan işlemci üzerine yayılamıyor. Az az üstüne bastırarak macunu genişlettim birazcık. Şimdi fanlar %50 devirde boşta 29 derece direk 5 derece fayda sağladı. Fanlar kesinlikle çok kaliteli, daha sessiz ve performanslı bence ben çok beğendim (en azından tuniq işlemci fanı, kasa üzerlerinde gelen aerocool ve corsairin fanlarına göre). Ayrıca burada ki gizli soru şu, sizce bu beşderece farkı bana ne sağladı?

A) TX-3 Macun
    B)İşlemci fanını Jetflo ile değiştirmek
    C)Sickflow Fanları öne takıp, Corsairleri üste alarak 3 egsoz fan yapmak
    D)İşlemci soğutucunun yukarı bakmasını sağlamak
    E)Hepsi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unstained -- 2 Kasım 2013; 17:49:38 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.