Şimdi Ara

En iyi 4x4 sistemi hangisi: AWD, 4Motion, xdrive, Quattro, 4matic (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63
Cevap
3
Favori
74.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SieGeRRR

1. Xdrive http://www.youtube.com/watch?v=V7-qxXB4y30
    2. 4Matic http://www.youtube.com/watch?v=r6MO8u4ZLvE
    3. Quattro http://www.youtube.com/watch?v=tDdB6scffPM

Arazi için söylemiyorum.

En "traktör" hangisi videosu olmuş motor sesine bak

• Dünyanın ilk dört tekerlektede bağımsız çekiş sistemine sahip Gt-R
  • kilitsiz en iyi sistem subaru simetrik 4 çeker.mitsubishininde hakkını yemeyelim çok iyi.

quatro bence işe yaramaz.çok videosunu seyrettim.hiç bir zaman roller testini geçemiyor. tek tekerleğe yeterince güç yollayamiyor.araziye kesinlikle giremez.

kilit takıldıktan sonra kar buz çamur uygun lastikle zaten sorun olmaz. 1 mt çamura 1 mt kara girmediğiniz sürece sonuçta hepsinin yerden yüksekliği belli.

asfaltta ön ve arkaya gücün aktarılması yeterli olur.

quatro , xdrive ve 4maticden başarısız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 11 Aralık 2011; 14:58:41 >

• Takip
  • subaru awdler
  • Ne için kullanılacak araç? 4çeker sistemlerin herbirinin farklı koşullarda birbirine üstünlükleri var eğer bunu belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.
  • Konuda ilk mesajda Honda CR-V'nin 4x4 sisteminin kötülüğünden bahsedilmiş.

Bunlar real time 4 wheel drive denilen sisteme sahiptirler ve normalde önden çekişlidirler.

Zorlanma durumunda gücün belli bir miktarını arka tekerleklere gönderirler.

Bu sistemin avantajı yakıt tüketiminin diğer 4x4'lere göre daha düşük olmasıdır.

Ama performans olarak normal (hardcore yani :) 4x4'lere yaklaşamaz.

Bu tip araçlar şehiriçinde ve belki biraz da çok hafif arazi koşullarında kullanılmak üzere dizayn edilmiştir ve ciddi arazi performansı beklememek gerekir.
  • Subaru ile bmw diyebiliriz.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Ferrari FF teki ve Nissan GTR daki sistemler en iyileri..

Ben de bu şekilde düşünüyorum.
  • kullanacağınız coğrafayaya göre araç seçiceksiniz rusyda kanadada yani karlı hava koşullarında hep subaru tercih ediliyor.bizdede forester var 2006 model gerçekten tam bir kar aracı malum istanbulda kar yağsın die dua ediyoruz lastik seçiminzde çok önemli
  • Aralarında en iyi 4 çeker RAV4'tür.Benim diyen adam karşıma çıksın
  • Yağmurda Quattor kalan yerlerde XDrive diyorlar.
    Ferrarş FF ve Nissan GTR'dakilerin en iyi olduklarına da katılıyorum da onlar ayrı bir kategori zaten.
  • subaru karda çok iyi diye biliyorum
  • ben bir epey bi internette araştırdım bu 4x4 mevzusunu.saydığımız suvlar anak hafif arazide kıyaslanabilir.Ağır arazide hiçbiri fayda etmez büyük jeepler gerekir bunun için.Ancak hafif arazi ve asfalt şartlarında en üstün sistemin subarunun Symetrical All Wheel Drive sistemi olduğu kanısına vardım.Subaru yeni çıkan bir spor modeli hariç tüm modellerinde bu simetrik dört çeker sistemini kullanmakta ama biraz bilgi kirliliği olmuş forumda.Her tekere gücü %25 dağıtmıyor aslında modelden modelede bu sistemin işleyiş biçimi değişmekte.Öğreğin foresterın tritronik modda kalkış esnasında ön %40 arka %60 iken vites d konumundaykena raç kaldırıldığında %50 %50 olmakta.Ve güç sadece aynı aks üzerindeki tekerler üzerinde dağıtılmakta.Örneğin arka aks %50 iken sağ ve sol tekere giden güç miktarı değişmekte.Yani arka sağ teker boştayken gücün tamamını arka sol tekere aktarmakta.Simetrik kavramı ise aracın tasarımındaki mükemmel simetriden kaynaklanmakta ayrıca motorun yerleşimi ağırlık merkezini yere diğer markalardan daha yakın bih ale getirmekte.Forester sınıfının yerden en yüksek araçlarından biri belkide en yükseği şu an tam hatırlamıyorum ama minimum yerden yüksekliği 21.5 cm yeni kasa foresterların.fakat bu tasarım ve motor yerleşimi sayesinde sınıfının en iyi yol tutuluna sahip suv si diyebiliriz.Bu video daha önce verilmedi sanırım izlemekte fayda var :

http://www.youtube.com/watch?v=P21lwEYY-D0

http://www.youtube.com/watch?v=Q7dVFY5CxT0

• youtube daki bütün videolar doğru değildir sayılan sistemler arasında dağlar kadar fark yoktur hepsi arazide sizi evinize geri getirebilirler.
    önemli olan diferansiyel kilididir.varsa 4 çekerdir yoksa sağ veya sol 2 lastiği havaya kaldırın araç milim kıpırdamaz.
  • bulunsun
  • Kanada'da yaşıyorum ve bir ara 4x4 araç almayı planlıyordum. benim kararım subarudan yana oldu ancak soğuk bölgelere taşınma işim yattığından almadım. offroad için kullanılmayacaksa karlı çamurlu buzlu zeminde en iyi 4 çeker subarudur. Soğuk iklime uygun olduğundan ikinci el piyasasıda pahalıdır. sahibinden 2.el bulmak zor. olanlarda çok eski modeller yani ahı gitmiş vahı kalmış tarzında. iyilerde hep bayilerde onlarda pahalı haliyle

bir video daha vardı ama youtubeda açılmıyor. Private Video uyarısı veriyor. orada da Impreza Hummer H3 ü ormanlık alanda saplantığı kardan çıkartıyordu.

• 4X4 olayı çok derin bir konudur, tek bir üretici bile çeşit çeşit tiplerle bu sistemi üretmektedir, subaru şöyle iyi böyle iyi diye de kesip atmakta olmaz, subarunun hangi modelinde hangi versiyon kullanılmış çok iyi bilmek gerek, çünkü subaru da manuel viteste başka otomatik viteste başka, 2 litre motorda başka, 3 litre motorda başka sistem kullanmaktadır, ne kadar ekmek, o kadar köfte hesabı yani ... tam bilmemekle beraber sadece subaruda 4-5 versiyon var diye biliyorum, özet olarak en iyi 4X4 sistemi diye birşey yok yani arkadaşalar ...
  • Arkadaşlar 1600 metre rakımlı adananın bir köyünde yaşıyorum.Bulunduğum yer sarp arazi yapısına sahip.Yükselti yarım saat mesafede tam iki bucuk katına çıkıyor. kışlarıda sert geçmekte bu yüzden 4x4 araç almak istiyorum. Malum kış şartlarında köyden çıkmak için.Burda bir başka arkadaşta 2000 model honda crv var ve işini çok rahatlıkla görebiliyor bu arabayla. Benim önümdede iki seçenek var birincisi 2004 Mdel Beyaz rav 4 İkincisi 2007 model Subaru Forester. sizden isteğim bu araçları yakıt ekonomisi ve kullanacağım arazi koşullarına uygunluk olarak değerlendirmeniz.Ve bu arabaları aldığım zaman en az 3-4 yıl kullanmak istiyorum.Bkım maliyetlerinide değerlendirirseniz sevinirim Saygılar.

Subaru Forester 2.0 T.D.Limited
     En iyi 4x4 sistemi hangisi: AWD, 4Motion, xdrive, Quattro, 4matic

TOYOTA Rav4 2.0 At

En iyi 4x4 sistemi hangisi: AWD, 4Motion, xdrive, Quattro, 4matic

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.