Şimdi Ara

En İyi 10 Yabancı Dizi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünya genelinde hatrı sayılır izleyici kitlesi oluşturan Yabancı Dizilerden oluşan bir liste hazırlamak istedim.

Listemize hemen başlayalım ve 10. sıradan en iyiye doğru devam edelim.

10.TERRA NOVA---Listenin 10. sırasını hakeden dizi, Terra nova oluyor. Dizide dünyanın artık yaşanmayacak bir hale gelmesi nedeni ile, bilimadamlarının bir kapı oluşturup bir grup insanı 85 Milyon Yıl Öncesine gönderişinin hikayesini izliyoruz ve milattan önceki bu devire dinazorlarda eklenince iyi bir aksiyon ve izlenebilir bir dizi ortaya çıkıyor.

ABD Yapımı bir bilim kurgu dizisi olan Terra Nova 1 Sezon ve toplamda 13 bölümden oluşuyor...

-------------------------

9.MODERN FAMİLY

Listenin 9. sırasında Modern Family yer alıyor. Bir komedi dizisi olan modern family Aile Temasını en komik sahnelerle işliyor.

Dizinin 23 Eylül 2009'daki Premieri büyük ilgi toplamış ve 12,61 milyon kişi tarafından izlenmiştir.

8.BREAKİNG BAD

Psikolojik gerilim türündeki Breaking Bad Toplamda 6 sezon ve 62 bölümden oluşuyor. Lisede kimya öğretmenliği yapan bir adamın, ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için ek işler yapması ve bir süre sonra ölümcül derecede akciğer kanseri olduğunu öğrendiğinde, kimya bilgilerini Uyuşturucu üretimi için kullanıp ailesine gereken parayı ölmeden önce sağlama savaşını anlatan dizi listemizde 8. sıradan yer alıyor.

7.DEXTER

Listemizde 7. sırada yer alan dizimiz, Dexter oluyor. 8 sezon ve 96 bölümden oluşan dizi 8. sezon ile final yaptı. Drama formatındaki dizinin türü dram,gerilim ve korku.

6.THE MENTALİST

The Mentalist 6 sezon ve 116 bölümden oluşan polisiye dizisi. İlgi çeken yapımlardan birisi olan The Mentalist listemizin 6. sırasında.

5.SUPERNATURAL

Listenin 5. sırasında Supernatural yer alıyor. Doğaüstü dram,korku,macera,aksiyon ve gerilim türündeki dizi 9 sezon ve 173 bölüme sahip bir dizi.

4.LOST

Listenin ne yazıkki 4. sırasını alan Lost dizinin yerini belirleme sebebi beklenen finali yapamamış olmasıdır. Televizyon tarihinin en pahalı dizilerinden birisi olan Lost 6 sezon ve 121 bölümden oluşmaktadır. Macera,gerilim,bilim kurgu kategorisindeki dizi uzun süre TV gündemini meşgul edebilmiştir.

3.SPARTACUS

Ses getiren bir diğer dizi olan Spartacus Listenin 3. sırasında yer alıyor. 2 sezon ve 21 bölümden oluşan dizi ayrıca bir mini dizi olarakta yayınlandı. İlk Sezonu Spatacus: Kan ve Kum adıyla yayınlanan dizinin 2. sezonu Andy Whitfield'a Kanser teşhisi konulmasından dolayı ertelenmek zorunda kaldı. Ancak 2. sezona gecikildiği için yapımcı firma Spartaküs: Arenanın İlahları adı altında 6 bölümlük bir ön bölüm dizisi yayınlandı. Kanserden kurtulduğu öğrenilen Whitfield ile 2. sezon için hazırlıklara başlandı ancak kanser hastalığı yine tekrarlayınca oyuncunun isteği üzerine Spartaküs rolu Lıam McIntyre isimli oyuncuya verildi. Andy Whitfield ise 11 Eylül 2011'de hayatını kaybetti.

------------------------

2.THE WALKING DEAD

Bir zombi dizisi olan The Walking Dead toplamda 4 sezon ve 32 bölümden oluşuyor. Dizinin 2014 şubatında 4. sezon ikinci yarısına (4. sezon 9. bölüm) başlaması bekleniyor. Fragmanı internette dolaşan yeni bölümü merakla bekleyen takipçileri olan dizinin listemizdeki yeri 2. lik oluyor. Andrew Lincoln'ün başrolü oynadığı ve birçok isminde başrolde yer aldığı yapımın hatırı sayılır derecede takipçileri var. Dizi 'En iyi Televizyon Dizisi' dalında Altın Küre ve Writers Guild of America ödüllerine aday gösterildi ve çeşitli rekorlar kırarak güçlü bir Nielsen Reytingi elde etti. 3. sezonun promiyeri 10.9 milyon seyirci tarafından izlenerek tarihteki en çok izlenen kablo drama dizi ünvanını aldı.

-----------------------

1.PRISON BREAK

Amerika yapımı bir aksiyon dizisi olan Prison Break ülkemizde büyük kaçış adı ile tv'de gösterildi.
    4 Sezon ve 79+2 özel bölümden oluşan dizide Hapisteki ağabeyini kurtarmak isteyen Michael, bunun kanuni yollardan imkansız olduğunu anladığında, hapishaneye girerek ağabeyini oradan kaçırır ve olaylar bu kaçış üzerine şekillenir. Dizi kesinlikle liste başı olmayı hakediyor.

LİSTEDEKİ SIRALAMA 10. SIRADAN EN İYİYE DOĞRUDUR VE SIRALAMA TAMAMEN BANA AİTTİR. SIRALAMANIN DOĞRU OLUP OLMADIĞI KONUSUNDA FİKİRLERİNİZ OLABİLİR.
    ELİMDEN GELDİĞİ DERECEDE DİZİLERİN KONULARINI VE LİSTEDEKİ SIRALAMA SEBEPLERİNİ AÇIKLAYARAK LİSTEYİ OLUŞTURMAYTA ÇALIŞTIM.
    EN NİHAYETİNDE BİR EMEK VERDİM, BEĞENİRSENİZ NE MUTLU BANA

İZLEMEK İSTEYEN ÜYELER İÇİN UMARIM FİKİR VERİCİ OLMUŞTUR.....

• Listedeki dizilere bakınca aklımdan geçen şu oldu:

Tahminen 16 yaşındasın
    Tahminen toplamda 20 dizi seyretmedin

Ben şu birkaç dizinin hiçbirinin olmadığı sıralamaya sıralama demem:
    The Sopranos
    The Wire
    Six Feet Under
    Mad Men
    Rome
    Oz

ayrıca Prison Break'in 1. olduğu sıralamaya da sıralama demem.

Sana tavsiyem:
    Kalitesiz, aksiyona bağlı Prison Break gibi dizileri hemen bitirmeye bak. Sonra esas kaliteyi dram dizilerinde bulacaksın ve bir daha bırakamayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chucky Pancamo -- 29 Aralık 2013; 22:46:40 >
  • hayatımda gördüğüm en saçma sapan sıralama, çöp bile iltifat kalır.

quote:

Orijinalden alıntı: Chucky Pancamo

Sana tavsiyem:
    Kalitesiz, aksiyona bağlı Prison Break gibi dizileri hemen bitirmeye bak. Sonra esas kaliteyi dram dizilerinde bulacaksın ve bir daha bırakamayacaksın.

+1milyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seviyeli Yarbay -- 29 Aralık 2013; 22:54:11 >
  • Bu listeyle buraya konu acilirmi , saydirmaya baslamislar bile gecmis ola

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Listedeki dizilere bakınca aklımdan geçen şu oldu:

Tahminen 16 yaşındasın

The Sopranos
    The Wire
    Six Feet Under
    Mad Men
    Rome
    Oz

Sana tavsiyem:

dostum 23 yaşındayım ve 50'nin üzerine yabancı dizi izledim, ve saydığın dizilerden mad-men,the sopranos ve oz'u seyrettim ve benim için ilk 10'a girecek bi yapım değildi demekki, düşüncelerine saygılıyım ama tahmin yürütmekte iyi değilsin, laf olsun diye eleştiri yapman hoş değil, kendi sıralamanı yayınsanlar, izlemediklerimide izleme fırsatım olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: Prison-Break

Bu listeyle buraya konu acilirmi , saydirmaya baslamislar bile gecmis ola

saydırmak ayrı, eleştiri yapmak ayrı, sonuçta bu bir liste ve bana göre, herkes beğenecek diye bi şart yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: callioped20

quote:

saydırmak ayrı, eleştiri yapmak ayrı, sonuçta bu bir liste ve bana göre, herkes beğenecek diye bi şart yok.

Bak yukarda sana ergen yakistirmasi yapmislar bildigin assagilamislar , sence bu bir elestirimi

• Kişisel zevklere asla eleştiri getirmem. Yalnızca The Walking Dead, Terra Nova, Supernatural o listeye hiç yakışmamış 'bana göre'.

Kendi sıralamamı da yapayım hazır gelmişken.

1-) Breaking Bad
    2-) The Sopranos
    3-) OZ
    4-) Dexter
    5-) Friends
    6-) Lost
    7-) Six Feet Under
    8-) The Wire
    9-) Game of Thrones
    10-) Rome
  • quote:

quote:

öyle biri olmadığım için, üstüme alınmıyorum, laftan öte gitmeyen gereksiz kelimeler onlar, önemsemiyorum pek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

Kişisel zevklere asla eleştiri getirmem. Yalnızca The Walking Dead, Terra Nova, Supernatural o listeye hiç yakışmamış 'bana göre'.

1-) Breaking Bad
    2-) The Sopranos
    3-) OZ
    4-) Dexter
    5-) Friends
    6-) Lost
    7-) Six Feet Under
    8-) The Wire
    9-) Game of Thrones
    10-) Rome

saygı duyarım ;) listedeki 3 diziyi izlemedim, en kısa zamanda onlarada başlicam, diğerleride gerçekten iyi yapımlar, ayrıca beğenmediğin prison break dizisini imzandaki en iyi izlediğim filmler listesinde yer almasıda ironi olmuş sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyEfendi7 -- 29 Aralık 2013; 23:21:58 >

• quote:

quote:

Listedeki dizilere bakınca aklımdan geçen şu oldu:

Tahminen 16 yaşındasın

The Sopranos
    The Wire
    Six Feet Under
    Mad Men
    Rome
    Oz

Sana tavsiyem:

dostum 23 yaşındayım ve 50'nin üzerine yabancı dizi izledim, ve saydığın dizilerden mad-men,the sopranos ve oz'u seyrettim ve benim için ilk 10'a girecek bi yapım değildi demekki, düşüncelerine saygılıyım ama tahmin yürütmekte iyi değilsin, laf olsun diye eleştiri yapman hoş değil, kendi sıralamanı yayınsanlar, izlemediklerimide izleme fırsatım olur..

En İyi 10 Yabancı Dizi

• İmzamdakiler izlediğim tüm diziler hocam, beğendiklerim diye ayırmadım. Ayrıca PB'i beğenmedim de demedim ama..
  • BB 8. sırada, TWD 2.
  • breaking bad 8.sırada ise konu kilit
  • Prison break çok iyi bir dizi değil.(kişisel görüşümdür)Terra nova tutmadı ve 10.sıraya nasıl yerleşti :S.Bu liste sizin kendi görüşünüz olabilir,saygıda duyarım."Dünya genelinde hatrı sayılır izleyici kitlesi oluşturan Yabancı Dizilerden oluşan bir liste hazırlamak istedim. "Dünya geneli diye kıyaslama yapmışsınız yanlış olmuş.Cümlenin sonudada düzeltmişsin sözümü geri alıyorum.Bende kendi ilk 10'umu yazayım.

1-Twin peaks
    2-Day break
    3-Lost
    4-Malcolm in the middle(çok eskiden izlemiştim)
    5-Sherlock jr.bt
    6-The mentalist
    7-Leverage
    8-Breaking bad
    9-grimm
    10-Fringe
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ed Wood

Kişisel zevklere asla eleştiri getirmem. Yalnızca The Walking Dead, Terra Nova, Supernatural o listeye hiç yakışmamış 'bana göre'.

1-) Breaking Bad
    2-) The Sopranos
    3-) OZ
    4-) Dexter
    5-) Friends
    6-) Lost
    7-) Six Feet Under
    8-) The Wire
    9-) Game of Thrones
    10-) Rome

dexter-lost hariç bana göre de iyi bi sıralama
  • 1- Prison Break
    2- Breaking Bad
    3- Game of Thrones
    4- Homeland
    5- Dexter
    6- Lost
    7- Sherlock
    8- Shameless
    9- The Newsroom
    10- Entourage

* Beğendiğiniz, çok sevdiğiniz diziler birinin listesinde yoksa, o listeyi ve listeyi yapanı "ergen" olarak nitelendirmekten vazgeçin. Dizi ve filmler beğeni işidir. Senin çok sevdiğin, on kez bitirdiğin bir diziyi, başkası da beğenecek diye bir kaide yok. Bırakın, herkes kendi zevkine göre listesini hazırlasın.
  • 1- Breaking Bad
    2- Spartacus
    3- Game Of Thrones
    4- Prison Break
    5- The Walking Dead...

Benim zevkime göre sıralama böyle.
  • en çok takipçisi olan dizi the walking dead olarak biliyom
  • Benim zevkime gore twd ilk 5e giremez.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.