Şimdi Ara

En hızlı tarayıcı Firefox(?) EA, oyuncuları kızdırdı! | 2si1 Teknoloji ve Oyun Programı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Enis bey'in programa katkısı büyük uzun zaman sonra zevkle izlemeye başladık teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: devcitybg

quote:

Orijinalden alıntı: dakamon

Enis'in bel desteği zaten doğal olarak oluşmuş durumda :)

donanimhabere mi katilmis artik

Aynen donanımhabere katıldı sanırım. Ama biraz part time tarzında takılacak gibi.
  • Mesut bey uzun zaman önce 2si1 proğramında ''ilerde çocuğum olursa 3-4 yaşına gelirse eline tableti verip çağa ayak uydurmasını teknolojiyi kullanmasını sağlayacağım'' demiştiniz şimdi de tabletten uzak tutuyorum kitap okuyorum diyosunuz.
    Yıllar evvel bitcoin ilk çıktığında baya dalgaya almıştınız söyledikleriniz uzun vadede tutarsız oluyor.

• Yıllardır Firefox kullanıyorum. Bende çökme sorunları çok nadir oluyor. O da bir sürü sekme açarsam. Bunun dışında çökme falan yaşamadım. Evet, sistemi zayıf bilgisayarlarda biraz daha kasıyor. Sistemi zayıf olan bilgisayarlara da Opera tavsiye ederim. Opera ciddi anlamda az sistem tüketiyor.

Bu arada BSC'den yorum atamıyorum. Bug falan mıdır bilmem ama haberiniz olsun. Sadece 2'si 1 programının altına oluyor bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 21 Kasım 2017; 10:22:33 >
  • KortX kullanıcısına yanıt
    1 gün önce Opera, Vivaldi, IE11, Edge, Chrome (Chrome/Comodo/Torch/SRWare), Firefox Quantum'u denedim.

En az bellek ve işlemci tüketimi IE11'deydi. Firefox 450MB RAM tüketirken. Edge, Chrome, Opera 300MB ile durumu sabitledi. Vivaldi'yi hatırlayamıyorum. Opera Chrome tabana geçerek kendi kendini bitirdi. Opera 12'yi asla unutmayacağım.
  • altanbilisim kullanıcısına yanıt
    Böyle insanların sözlerini aklınızda tutarak zihninizi kirletmeyin.
  • Enis abiyle akıyor program maşallah :) yeni bölümleri iple çekiyoruz

• firefox son halini denemek lazım sık çökmese güzel tarayıcıydı aslında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni sürümlerini denemedim de şu eski sol altta turbo logosu olan Opera epey hızlıydı. Ayrıca yükten ziyade RAM'den çok işlemci bazında kastetmiştim. Bende İntel Atom N450 işlemci olan netbook var. Malum onda tarayıcıların bindirdiği yük gözle görülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 21 Kasım 2017; 22:56:18 >
  • enis Krallsın...

• KortX kullanıcısına yanıt
    Acer Aspire One 751h ile geçirdiğim efsane günlerimi hatırlattın. Her programın kasmasını ruhumda hissediyordum. Bir ton ayarlar ve eski programları kullanarak gündelik kullanıma uygun hâle getirmiştim. Hocam Allah razı olsun!
  • Samurai Shodown.

Enis geldiğinden beri 2si1 güzelleşti Mesut Reyizle iyi ikili oldular eskiden zaman bulunca izliyordum şimdi yayınlansa da izlesem diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King Stannis -- 24 Kasım 2017; 21:14:37 >
  • Firebox ile chrome a gerek yok bence Edge daha iyi ayrıca chrome çok ram tüketiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nefirayto

quote:

Orijinalden alıntı: Statistik

firefoxun %100 CPU kullanma sorunu çözülmüş mü acaba? bilen varmı?

Merhaba 7-8 yıldır, firefox kullanıyorum, eski sürümlerden günümüze kadar, genelde çok sekme açıp kullanırım tarayıcıyı. Bunca yıl içerisinde ben hiç işlemciyi % 100 kullandığını görmedim. Ancak bu süreç içerisinde belki senede bir yada iki defa "çıldırdığını" (çökme) yaşadığını görmüştüm, buda beni olukça şaşırtmıştı. En çok sorunu tarayıların, ekran kartlarının donanım hızlandırmasını kullandığı, kullanmaya başladığı zamanlarda görmüştüm, bak o zamanlar gerçekten bir gariplik vardı tarayıcılarda, genelde kırom kullananlar daha fazla dert yanıyorlardı bu durumdan (gpu acceleration).

Cevap için teşekkürler. Sanırım sorunun kaynagini ogrendim. Bir site muhtemelen mayincilik scripti kullaniyor. cunku nezaman o sitenin sekmesini kapatsam %100e cikan firefox cpu kullanimi tekrar normale dusuyor. o siteyi nasil ve kime sikayet edecegimi bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Statistik -- 18 Aralık 2017; 18:38:14 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.