Şimdi Ara

EN HIZLI MİNİBÜS HANGİSİ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
4.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • otobanda ben 200le giderken arkama birtane transporter yanaştıgını görmüştüm
  • Adana Mersin arasında çalışan bir Splinter'e binmiştim. Daha önce hep tren ile Adanaya gittiğimden ilk defa splinter'e binme şansım oldu. Şöfer ile muavinin konuşmalarından dakkalarını geçirdiklerini anladım. Bu yüzdende araç içinde yolcu olmasına rağmen ibrenin 170 km i geçtğini gördüm. Bir de koltuğa sıkı sıkı tutunduğumu ve dua ettiğimi hatırlıyorum.
    Frenleme konusunda da bence gayet başarılı bu araçlar. Söylentiye göre bu araçlar 200 ü geçince durmak için paraşüt falan açıyorlarmış
  • eniştemin 2000 model Transporter ının (CitiVan)210 yaptıgını gördüm ama daha yeni almıştı sadece deneme için zaten 210 dan sonra kesiciye girdi.200 le giderkende arabanın içinde kendinizi güvende hissediyorsunuz.araba uçacakmış gibi degil yani. bu arada frenleride çok iyi 170 le giden Transporter la 100 le giden sahin veya doganı kıyaslarsak Transporter daha çabuk durur.(bende dogan var ondan biliyorum)
  • quote:

Orjinalden alıntı: master them

Transporterin 174 hplik araçıyla 210 km yapmıştık,

birde codliniker nickli abimizde vw caravelli var sanırım oda 205 km ye kadar cıkmıştı

Fabrika verisi 188 km.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

quote:

Orjinalden alıntı: BlackFoX

bazi arkadaslarin bahsettigi gibi 190 civari gidiyodum dikiz aynasindan gri bi cismin hizla yaklastigini gördüm ve ona yol werdim oda hizla gözden kayboldu.. bu arac bi transportera benziyodu

daha önceki topiklerden birinde transporterin vectra yı tokatladığını yazmıştım millet gülmüştü
    gülen arkadaşlar bu topikte transporter ile ilgili bayaa hikaye var
    dieselleri asla küçümsemeyin

transporter hızlı olabılır hızlıda ama cabuk hızlanamıyo bı anım var o transporterle zaten
    anlatım sızde arkadaşımda transporter vardı işde atıp tutuyodu açıkcası soyle gıdıyo boyle hızlanıyo şu araba bana yetısemez bu benı gecemes dıodu
    neyse arkadasım zaten lafa atladım 100$ bahse gırelımmı dedım ne için dedı ben senı 1,6 olan herkangı bı arabayla tokatlarım dedım ama benzınlı olacak deıdm ok dedı orda zaten bızden arabalar vardı bısuru ben en kotusunu sectım 94 model doğan neyse drag yapıcaz ama 400metre dedıl en az 800metre yanı kalkısta gerıde kalsada duzluk cok uzun ve dumduz yol
    neyse araçlar hareket halınde gıderken yarıs baslıcak yanı 20km ile gıderken felan bırden asılcaz neyse kokledık 2mizde roketledım ben tabı motorpatlatmayı goze aldım kamılın parasını almak için sonucta ben bıtırdıımde o benım bayabı arkamda kalmıstı rezıl herıf..(bu yazıyı onada okutcam) sona sen benı gecıceksen gıt clk200 kompresor al gel ozaman yıne bı tofaşla belkı kafa kafaya bıtrrız deıdmkopuyo mıllet tabı (tofaaş fanatıgı sanmayın komedı yapmak için o arabayı sectım işde kucumserlerya obakımdan)
    ama yıne söylüyorum transporterler uzun mesafede ıyı hızlanır 210km cıvarı gıdebılıyolar ben bılıorum ama arabakadar ıyı deıller ağırlar bıkere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRODRİVER -- 8 Nisan 2007; 10:51:34 >

• çok dinedim bu sesi. çocukluğumda 90 lı yılların başında babamın reno 12 sinin vitesinin de bu sesi çıkarmasını hayal ederdim çok hoşuma giderdi. valla şimdi bu sesi çıkartacak bir usta bulsam yaptıracam arabaya.
    quote:

Orjinalden alıntı: ..dEnZeL..

quote:

Orjinalden alıntı: karenin

quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

magirus

çıkıdı çıkıdı (bu da vites değiştirirken çıkan ses)

Aynı yaptın valla bravo

• Bizde 302 vardı bi de J9 , J9 lar 100km ye çıkınca 300km hız yapmış gibi bağırıyordu

Bir de yaşadığın adrenalin

Valla J9 ları hiçbişiye değişmem ,göstergeleri, 93 model Şahin göstergeleriyle aynıydı
  • fabrika verisi hikaye arac ben 200le giderken arkamdaydı
  • quote:

Orjinalden alıntı: AuToBaN

kilit yakın gibime geliyor

Bence de. Hız ile ilgili konuların açılması yasaktı sanırsam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GREvV

fabrika verisi hikaye arac ben 200le giderken arkamdaydı

aynen bazıaraçların fabrıka verılerı normal potansıyellerının altında oluyo buna en buyuk ornek 0403 mercedes otobuslerdır otobusun gostergesı 125kmama 200km yapabılr zaten yapıyo burdakı fabrıka amacı bu aracın bu hızdan yukarıısında cok tehlıkelı olduunun bır gostergesıdır 200km hızla gıden bır otobus yuruyen tabuttur halıyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRODRİVER -- 8 Nisan 2007; 11:51:01 >
  • mercedes ve vw minibüs konusunda oldukça başarılı ford u da unutmamak lazım tabii
  • Biri minübüs ve hız mı dedi VW T5 de kimmiş karşınızda minübüslerin kralı

MERCEDES SPRİNTER BRABUS 301 Hp

edit:fotoğraf koyacaktım ama eror veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MINERVAL -- 8 Nisan 2007; 17:33:56 >
  •  EN HIZLI MİNİBÜS HANGİSİ?

EN HIZLI MİNİBÜS HANGİSİ?

Sıradan bir ticari araçtan sport ve lüx bir van nasıl yapılabilir sizce? Brabus son çalışmasını Mercedes Sprinter üzerinde yapmış. Yeni bir ticari araç almayı düşünenlerin kanına girecek bir araç.Mercedes Benz firmasının resmi tuning firması Brabus her yeni çıkan Mercedes'e olduğu gibi Sprinter'a da el attı.

Aracın motor bölümünde daha fazla durulmuş. Sprinter'ın 215, 315 ve 415 modelleri için geliştirilen beyin araca 30 dakika gibi kısa bir sürede monte edilip kullanıma hazır oluyor. Yeni beyin araca 2000 devir dakikada 380 Nm torkluk bir güç veriyor. Maksimum torku bu kadar düşük bir devirde vermesi aracı çok atak bir yapıya kavuşturmuş. Aracın beygir gücü 150 Hp'den 180 Hp'ye çıkarılmış.
    Brabus asıl bombayı 218, 318 ve 418 modellerinde patlatıyor. Neden mi? Nedeni ise çok açık ticari bir vanda 310 HP'lik bir güç sizce nasıl? Unutmadan eklemeliyim 2600 devir dakikada 480 Nm'lik tabiri caizse "boğa gibi" bir güç sizin gaz pedalına basmanızı değil dokunmanızı bekliyor.
    Brabus bu büyük gücü yolda tutmak için de çeşitli geliştirmeler yapmış. Öncelikle yeni bir ön tampon tasarlamışlar. Bu tampona entegre edilen çift sis lambaları araca sportiflik katmış. Yeni süspansiyon kitiyle araç 30 mm alçaltılmış. 18 inçlik alaşım jantla donatılan araca isteğe göre Pirelli veya Yokohama yüksek performans lastiklerini seçmek mümkün.

alıntıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chino -- 9 Nisan 2007; 17:38:56 >

• Kardes o fabrika tarafından konulan hız sınırı 130 ps var bizde 3300 devirde 195 gördüm resmi felan var bulursam koyarım
  • fabrika verisi hikaye bence mesela benm goldun fabrika verisi 196 ama 220 gördüğüm oldu
    quote:

Orjinalden alıntı: KUNG-FU 61

quote:

Orjinalden alıntı: master them

Transporterin 174 hplik araçıyla 210 km yapmıştık,

birde codliniker nickli abimizde vw caravelli var sanırım oda 205 km ye kadar cıkmıştı

Fabrika verisi 188 km.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Chino

Sıradan bir ticari araçtan sport ve lüx bir van nasıl yapılabilir sizce? Brabus son çalışmasını Mercedes Sprinter üzerinde yapmış. Yeni bir ticari araç almayı düşünenlerin kanına girecek bir araç.Mercedes Benz firmasının resmi tuning firması Brabus her yeni çıkan Mercedes'e olduğu gibi Sprinter'a da el attı.

Aracın motor bölümünde daha fazla durulmuş. Sprinter'ın 215, 315 ve 415 modelleri için geliştirilen beyin araca 30 dakika gibi kısa bir sürede monte edilip kullanıma hazır oluyor. Yeni beyin araca 2000 devir dakikada 380 Nm torkluk bir güç veriyor. Maksimum torku bu kadar düşük bir devirde vermesi aracı çok atak bir yapıya kavuşturmuş. Aracın beygir gücü 150 Hp'den 180 Hp'ye çıkarılmış.
    Brabus asıl bombayı 218, 318 ve 418 modellerinde patlatıyor. Neden mi? Nedeni ise çok açık ticari bir vanda 310 HP'lik bir güç sizce nasıl? Unutmadan eklemeliyim 2600 devir dakikada 480 Nm'lik tabiri caizse "boğa gibi" bir güç sizin gaz pedalına basmanızı değil dokunmanızı bekliyor.
    Brabus bu büyük gücü yolda tutmak için de çeşitli geliştirmeler yapmış. Öncelikle yeni bir ön tampon tasarlamışlar. Bu tampona entegre edilen çift sis lambaları araca sportiflik katmış. Yeni süspansiyon kitiyle araç 30 mm alçaltılmış. 18 inçlik alaşım jantla donatılan araca isteğe göre Pirelli veya Yokohama yüksek performans lastiklerini seçmek mümkün.

alıntıdır...

Bu 310 hp lik sprinter , z4 le bilem kapışır.
    Düşünsenize arkada çocuklar okula yetişmeye çalışıyor,önde şöför abimiz z4 ün eline veriyor.

• yalnız bu sprinter düzde iyi basarda hafif virajı görünce ne yapar merak ediyorum
  • brabus birde vito ya 5.0 v8 motoru koymustu 306 pslik o da 240 km yapıyordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eswod

yalnız bu sprinter düzde iyi basarda hafif virajı görünce ne yapar merak ediyorum

Sprinterların hepsinde standart olarak ESP,ASR ve EDL sunuluyor.Ayrıca kargo bölümündeki yüklere göre bir ağırlık dengeside sağlıyordu ama o tam olarak neydi bilmiyorum yani virajı görüncede iyi basar.
  • starexle 210
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.