Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

En güçlü Ryzen işlemcisi satışa çıktı: İşte Ryzen 9 3950X

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
48
Cevap
0
Favori
1.767
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> En güçlü Ryzen işlemcisi satışa çıktı: İşte Ryzen 9 3950X
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5237 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BoşnakAğa

Kolaylıkla 5.2 Ghz görebilen, kaliteli çekirdekleriyle oyunlarda müthiş performans gösteren 9900K karşısında hiç şansı yok bu haliyle

Üzgünüm AMD belki 5 nesil sonra oyunlarda 8700K seviyesini yakalarsın. 9900K ise iyice ulaşılmaz bir hedef

Oyuncu için:

8 adet kaliteli çekirdek > 16 adet AMD çekirdeği

Şimdilik durum bu
    14nm+++ işlemcinizle yolluyoruz sizi hocam. sizin gibilerle zengin oldu intel.

2020 yılı amdnin gerçek anlamda parlama yılı olucak. amd logolarına ekmek banarsınız artık.
    Amd Fx X6 6100 3.30 GHz @ 4.53 GHz 1.51v || Cooler Master Hyper T4 120MM Fan w/ Noctua NT-H1 || ASUS M5A97 Evo 2400MHZ Anakart || EVGA GTX1060 SSC 6GB GDDR5 Ekran Kartı || G.Skill RipjawsX 4x4 DDR3 1600Mhz || 2x1 TB Seagate Barracuda 7200RPM || OCZ Agility 3 120 GB
  • Yüzbaşı
    423 Mesaj

Bekir hocam şimdi kısa zaman önce 1500 liraya 8700K aldı millet. En az 5 yıl tepe tepe kullanacaklar. Tık demeyecek işlemci. AMD hala yanına yaklaşamıyor.

Bugün alıyorsun bir 9900K bir custom çekiyorsun bir güzel anakart al sana 7 sene uçanı kaçanı perişan edecek AMD severleri üzecek, depresyona sokacak bir sistem. Ha dersen baştan kurması pahallı ama bunu alan adam zaten en iyi performansı istiyor ve alabiliyor.

Şimdi kartal besleyen yemini düşünür mü? Mercedes'e binen adama bu çok pahallı Fiat al denir mi?

Kaliteli çekirdek arayan da nerede bulacağını biliyor

Toplamda masrafa bakarsan sistem 6-7 senede bedavaya geliyor zaten. Dile kolay 6 sene tık yok

Şimdi 9900K alan adama dersen bir yanda Messi var dripling, ara pasın en alası, asist, şut, uzaktan şut, firikik, golün en alası, vizyon, top kontrol, gerektiğinde orta sahada tempo kontrol, kanatlarda değme oyuncudan iyi oynayabilme... var oğlu var.

Şimdi böyle bir adam varken ceza sahası golcüsü, manu günlerinden sonra bir ağacı bile çalımlayıp geçemeyecek kadar vasatlaşan, orta sahadan hücumdaki arkadaşlarından asist kesildi mi şaşkına dönen, ceza sahasına kamp kurmasıyla meşhur, pas atamayan, oyun görüşü acayip kısıtlı, kendisini fena halde besleyen real madrid orta sahası ve ileri ucu juevtus'ta olmadığı için geçen sene gol krallığında 37 yaşındaki adı sanı duyulmamış Fabio Quagliarella ve diğer 3 oyuncuya geçilen, bu sene Lukaku, Immobile vs tarafından madara edilen, yaratıcılığı kaleyi gördüğü her noktadan şut çekip 20 taneden 1'ni atıp istatistik ve fanboy kasmakla sınırlı boş kale yuvarlayıcısı Penaldo'ya bakar mı? Adam Messi varken Penaldoya bakmaz bile. Alabiliyorsa Messi alır parası neyse verip

Intel: Messi the GOAT
    AMD: Inzaghi, Gerd Muller on steroids

Durum budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoşnakAğa -- 7 Kasım 2019; 23:30:42 >
    |
    |
    BekirHan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    926 Mesaj

Nice Space.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    BoşnakAğa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    16645 Mesaj

Render testlerine bak koçum. Kim kalitesiz gör.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Chris Brown

2 Sene sonra görüşürüz beybi
    |
    |

• Binbaşı
    1621 Mesaj
    Gözünü sevdiğim koy işte 3600x,3800x,3900x lerede 4.7 ye çıkabilen kaliteli silikon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    intel tek çekirdek performansı iyi olabilir daha az çekirdekle hemen hemen aynı performansı veriyor olabilir,fakat grafiklerde herşey açık daha az güç tüketimi ile kas gücü gerektiren uygulamalarda/programlarda daha yüksek performans ve oyunlarda(oyuna göre) kafa kafaya veya daha iyi performans.

i9 9900ks çıksın da bi kapışsınlar bakalım ne çıkacak 3950x 9900k'yı apaçık tokatlıyor.

bu arada ben inteli kötülemiyorum gayet iyi işlemciler üretiyor ama fiyat/performans diye bir şey de var.
    AMD iyiyi uyguna veriyor intel ise kazık fiyattan veriyor aradaki fark tam olarak bu.

AMD ana PC kitlesinin f/p'ci olduğunu gayet iyi görmüş ve buna uygun olarak çok başarılı bir şekilde hareket ediyor.
    |
    |
    AMD Ryzen 5 2600 4,05GHz@1.34375v || Arctic Freezer 34 eSports DUO || ASRock B450 Pro4 P3.85 BIOS || MSI Nvidia GeForce GT 1030 AERO ITX OC || Adata DDR4 16GB(2x8GB) 3200MHz XPG SPECTRIX D60G RGB Hynix CJR Ram@3466MHz,CL15 || Samsung 970 Evo Plus 250GB NVMe M.2 SSD || Western Digital Caviar Blue WD10EZEX 1TB 7200RPM 64MB Cache SATA 3 6.0GB/s HDD || Aerocool Cylon 500W 80 Plus RGB Kasa /w 3x Arctic P12 PWM PST,1x Silverstone FW121 SST
  • Yüzbaşı
    910 Mesaj
    quote:

Kolaylıkla 5.2 Ghz görebilen, kaliteli çekirdekleriyle oyunlarda müthiş performans gösteren 9900K karşısında hiç şansı yok bu haliyle

Üzgünüm AMD belki 5 nesil sonra oyunlarda 8700K seviyesini yakalarsın. 9900K ise iyice ulaşılmaz bir hedef

Oyuncu için:

8 adet kaliteli çekirdek > 16 adet AMD çekirdeği

Şimdilik durum bu
    Seni gördükten sonra donanım haberi bıraktım , anladım ki vaktime yazık

Bundan 1 yıl önce AMD ye tapiyordun , sonra Intel CPU aldın 1 anda 360 derece döndü yazdığın mesajlar bu kadar kısa sürede nasıl döndün neden döndün?

Eskiden deliler sokakta bağırırdı internet icat oldu yayıldı hepsi sanal aleme yatay geçiş yaptı.

Bu arada bu kadar çok çekirdek oyun için şu anda gereksiz , bu kadar çok çekirdek isteyen zamana gelindiğinde bu işlemci çöp olmuş olacak

AMD fanboylar yazıyor , yok evde sadece oyun mu oynuyon mi Chrome acmiyon mu vs , vallahi Excel world vs de kullanıyorum ama hem oyun açıp hem world Excel açıp altına müzik video film ve 20 tane Chrome açan arızaya hiç arkadaşım olmadı benimde hiç ihtiyacım olmadı geç fanboycuk bu işleri

• Yüzbaşı
    910 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oguz298

14nm+++ işlemcinizle yolluyoruz sizi hocam. sizin gibilerle zengin oldu intel.

2020 yılı amdnin gerçek anlamda parlama yılı olucak. amd logolarına ekmek banarsınız artık.

Alıntıları Göster
    14nm değil isterse 16nm olsun benim işlemcim daha çok performans veriyor mu veriyor sanane?

14nm 1600 serisi çıktı leş , 12nm 2600 serisi çıktı yine yanasamadi , 7nm ye düştü ancak yetişti fanboycuk kalkmış 14nm intele bak atıyor

Diyeceksin ki benim fanboycuğu olduğum marka 14nm işlemci performansına yetişmek için onun yarısı olan 7 nanometreye düştü.

Övündüğün durum bence gayet rezil bir durum

• Yarbay
    3439 Mesaj
    "Görücüye çıktı" yerine "satışa çıktı" denilmiş sanıyorum. Halbuki yabancı kaynakta da duyurulduğu yazıyor zaten.

Konuya dönecek olursak; hem tek çekirdek hem de çoklu çekirdek bazında gelişmeler beni tatmin etti, hem de bu enerji tüketimi seviyesinde. Muhtemelen en kaliteli silikonları saklamışlardır 3950x için. Bir satışa çıksın, incelemeler gelsin; all core hangi seviyeler zorlanabilecek bakalım...
    |
    |

1881-193∞
  • Yarbay
    5201 Mesaj
    GÖZÜNÜ KAPAT AL
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    5237 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

14nm değil isterse 16nm olsun benim işlemcim daha çok performans veriyor mu veriyor sanane?

14nm 1600 serisi çıktı leş , 12nm 2600 serisi çıktı yine yanasamadi , 7nm ye düştü ancak yetişti fanboycuk kalkmış 14nm intele bak atıyor

Diyeceksin ki benim fanboycuğu olduğum marka 14nm işlemci performansına yetişmek için onun yarısı olan 7 nanometreye düştü.

Övündüğün durum bence gayet rezil bir durum

Alıntıları Göster
    Oturma organımla güldüm size. Dediğiniz gibi amd işini yaparak küçültmelere gidiyor. Bir işlemci firmasının yapması gereken bu zaten. Intel gibi 5 yıldır aynı yoğunlukta işlemcileri dayamıyor müşterilerine. İşlemcileri düzgün takip etmiyorsunuz. Kafanızdaki ön yargıları yıkın ve gerçek benchmarkları takip edin.

Amd Fx X6 6100 3.30 GHz @ 4.53 GHz 1.51v || Cooler Master Hyper T4 120MM Fan w/ Noctua NT-H1 || ASUS M5A97 Evo 2400MHZ Anakart || EVGA GTX1060 SSC 6GB GDDR5 Ekran Kartı || G.Skill RipjawsX 4x4 DDR3 1600Mhz || 2x1 TB Seagate Barracuda 7200RPM || OCZ Agility 3 120 GB

• Yarbay
    16645 Mesaj

Zavallı.

Intel 7 nm’ye düşünce performansın iki katına çıkacağını sanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Brother ToLGa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
  • Yüzbaşı
    479 Mesaj
    çok çekirdeğe ihtiyaç duyan uygulamaları kullananlar için güzel bir işlemci ancak sadece oyun oynayanlar için pahalı.

uzun zamandır işlemci alma niyetindeyim ancak intel 10.nesil işlemcileri bekleyeceğim sanırım.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Seni gördükten sonra donanım haberi bıraktım , anladım ki vaktime yazık

Bundan 1 yıl önce AMD ye tapiyordun , sonra Intel CPU aldın 1 anda 360 derece döndü yazdığın mesajlar bu kadar kısa sürede nasıl döndün neden döndün?

Eskiden deliler sokakta bağırırdı internet icat oldu yayıldı hepsi sanal aleme yatay geçiş yaptı.

Bu arada bu kadar çok çekirdek oyun için şu anda gereksiz , bu kadar çok çekirdek isteyen zamana gelindiğinde bu işlemci çöp olmuş olacak

AMD fanboylar yazıyor , yok evde sadece oyun mu oynuyon mi Chrome acmiyon mu vs , vallahi Excel world vs de kullanıyorum ama hem oyun açıp hem world Excel açıp altına müzik video film ve 20 tane Chrome açan arızaya hiç arkadaşım olmadı benimde hiç ihtiyacım olmadı geç fanboycuk bu işleri

Alıntıları Göster
    Selam dostum. Yıllarca aynı kelimeleri aynı cümleleri aynı fikirleri noktasına virgülüne dokunmadan tekrarladığın

@Brother ToLGa
    @Ultratopkek
    @sturmgewehr44
    @Anti-Fanboy
    @Slayer M4chine
    @AMD en iyisi moruq
    @BrokenDiamond
    @Naytsnıffer
    @Gece koklayıcısı
    @Johnny Sins'in teyze kızı
    @O Rly Dude
    @Ropmanak
    @Çingen Hüsam

ve daha birçok yan hesabını (20 den fazla) ortaya serdiğim için bana kırgın olduğunu biliyorum. Sana da demiştim sen bana sataşana kadar umurumda bile değildi. Gülüp geçiyordum. 2018 ekimi gibi (aynen bugün olduğu gibi) yurtdışı işimizi teslim edip dönüp uzun bir ara sonrası yazmaya tekrar başladığımda daha ilk mesajımda bana sataşmış ve beni yan hesaplarını ortaya sermek zorunda bırakmıştın. O gün de açıkça söylemiştim bunu sana.

Yine sataştın yine hatırlatmak zorunda kaldım. Ne güzel bir hesabından [i7-7820X (delildi)] mesaj yazıp diğer hesabınla [8700K (delidli)] yanıt verip "evet ya benimde arkadaşım 1800X kullanıyordu çok pişman oldu" diye kendine yanıt falan veriyordun.

Intel açıkları söz konusu olunca kelimesi kelimesine " facebookta, amazon da verilerinizi alıyor ona niye ses etmiyorsunuz" yada " sanki işadamısınız hepiniz de PC güvenliği diye tutturup intele laf ediyorsunuz burada" türü birbirinin aynı savunmaları kalıpları farklı hesaplarınla yazıp yazıp duruyordun savunma olsun diye.

Bunun gibi şeyleri ortaya serince bana kırıldığını biliyorum ama heyhat sen zorladın beni.

Doğrusuyla yanlışıyla yardımsever, bilgili ve yol gösterici "nightsniffer"ı trollemek için bile vakit ayırıp "naytsnıffer" - "gece koklayıcısı" vesaire gibi bile bir çok ek hesap açabilecek kadar boş zamanın ve azmin olduğunu bu forum biliyor.

Johnny Sin'in teyze kızı yada AMD en isi moruq yada anti-fanboy hesabınla yazdıklarını yaptıklarını bu forum biliyor.

Görüyorum hala ara ara yeni hesap hatta konu açıyorsun hatta buralarda. 3-5 gün önce açmıştın bir konu işlemci bölümüne bir yan hesabınla hemen uçurdular sanırım ortadan kayboldu.

"Ryzen alan gafiller" diye garip bir şeydi konu adı ve içeriğindeki mesajların. Tam hatırlayamadım adını şimdi. Girdim gördüm güldüm. @brotherTolga yine aktif dedim geçtim.

Ne fazla okuyacak vaktim var ne de yazacak. Yinede ara ara baktıkça bile görüyorum seni. Sadece eskisi kadar aktif değilsin buralarda sanırım. Ama sebebi zaten uzun zamandır iş sebebiyle yazamayan okuyamayan ben değilim.

Eskisi kadar uğraşmıyorsun bu işlere çünkü sen de farkındasın Ryzen 3000 ile AMD nin neler yaptığını, ürünleri nerelere taşıdıklarını. İçten içe farkettin ki bu kavga kazanamayacağın bir kavga o yüzden boşladın buraları.

Ama inan azmine hayranım. Geçen @sturmgewehr44 hesabınla "pitbullu komşumu ihbar ettim ceza yazdırdım" falan dediğin bir konu açmıştım baya kopmuştum gecenin bir yarısı.

Her neyse mesele şu ben en son Athlon 5800+ X2 kullanmıştım AMD işlemci olarak. Odan sonra hep Intel kullandım. O devrin en güçlü intel işlemcisi ne ise ondaydım hep.

Hiçbir zaman sistemime bakıp konuşmadım, konuşmam. Açıkların çıktığı dönemde 8700K kullanıyordum ve bu açıklara en sert tepkiyi ben veriyordum çünkü bu işten bizzat ben etkileniyordum ve olan olay hiçbir şekilde kabul edilebilir önemsiz bir şey değildi. Sistemlerimle övünüyor gibi görünmemek için hesabıma da hiçbir zaman eklemedim ne kullanığımı. Söylemedim de. O yüzden sen kafanda benim önce AMD aldığımı sonra intele geçtiğim gibi bir hikaye yazmışsın.

Kendi kafanda yazdığın hikayeye bakarak ta "intel aldıktan sonra 360 derece döndün" falan yazmışsın. Olay şu ki bir insan 360 derece dönerse ilk durduğu yöne ulaşır. Yani benim gibi yerinden kıpırdamamış olur. Eskiden nerede duruyorsa orada durmaya devam eder. 180 derece diyecektin sanırım. Neyse olur o kadar

Mesele şu ki sen beni fikir değiştirdi yada yazıyor sanıyorsun. Oysa ben yazmıyorum. Nedenleri iyi kötü belli. Nightsniffer neden artık yazmıyorsa LeviGerman neden artık yazmıyorsa, bir ara bir arkadaş vardı Legend Buffon'muydu neydi neden yazmıyorsa , Mukarnas neden yazmıyorsa, Frank sabotka neden yazmıyorsa bunun gibi birçok kişi neden yazmıyorsa ben de o sebeple yazmıyorum artık

Döndükten sonra yazdığım tek mesaj şudur: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140653263

Ben yazmıyorum. Sen beni döndü yine yazıyor sanıyorsun sadece... Ne yaptığımı bile anlamamışsın. Bir gün gerçekten yazmaya karar verirsem farkına varırsın zaten. Sağlıcakla kal dostum. Pitbullu konu için teşekkür ederim. Uzun zamandır böyle gülmemiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoşnakAğa -- 8 Kasım 2019; 14:31:45 >

• Yarbay
    7157 Mesaj
    quote:

Selam dostum. Yıllarca aynı kelimeleri aynı cümleleri aynı fikirleri noktasına virgülüne dokunmadan tekrarladığın

@Brother ToLGa
    @Ultratopkek
    @sturmgewehr44
    @Anti-Fanboy
    @Slayer M4chine
    @AMD en iyisi moruq
    @BrokenDiamond
    @Naytsnıffer
    @Gece koklayıcısı
    @Johnny Sins'in teyze kızı
    @O Rly Dude
    @Ropmanak
    @Çingen Hüsam

ve daha birçok yan hesabını (20 den fazla) ortaya serdiğim için bana kırgın olduğunu biliyorum. Sana da demiştim sen bana sataşana kadar umurumda bile değildi. Gülüp geçiyordum. 2018 ekimi gibi (aynen bugün olduğu gibi) yurtdışı işimizi teslim edip dönüp uzun bir ara sonrası yazmaya tekrar başladığımda daha ilk mesajımda bana sataşmış ve beni yan hesaplarını ortaya sermek zorunda bırakmıştın. O gün de açıkça söylemiştim bunu sana.

Yine sataştın yine hatırlatmak zorunda kaldım. Ne güzel bir hesabından [i7-7820X (delildi)] mesaj yazıp diğer hesabınla [8700K (delidli)] yanıt verip "evet ya benimde arkadaşım 1800X kullanıyordu çok pişman oldu" diye kendine yanıt falan veriyordun.

Intel açıkları söz konusu olunca kelimesi kelimesine " facebookta, amazon da verilerinizi alıyor ona niye ses etmiyorsunuz" yada " sanki işadamısınız hepiniz de PC güvenliği diye tutturup intele laf ediyorsunuz burada" türü birbirinin aynı savunmaları kalıpları farklı hesaplarınla yazıp yazıp duruyordun savunma olsun diye.

Bunun gibi şeyleri ortaya serince bana kırıldığını biliyorum ama heyhat sen zorladın beni.

Doğrusuyla yanlışıyla yardımsever, bilgili ve yol gösterici "nightsniffer"ı trollemek için bile vakit ayırıp "naytsnıffer" - "gece koklayıcısı" vesaire gibi bile bir çok ek hesap açabilecek kadar boş zamanın ve azmin olduğunu bu forum biliyor.

Johnny Sin'in teyze kızı yada AMD en isi moruq yada anti-fanboy hesabınla yazdıklarını yaptıklarını bu forum biliyor.

Görüyorum hala ara ara yeni hesap hatta konu açıyorsun hatta buralarda. 3-5 gün önce açmıştın bir konu işlemci bölümüne bir yan hesabınla hemen uçurdular sanırım ortadan kayboldu.

"Ryzen alan gafiller" diye garip bir şeydi konu adı ve içeriğindeki mesajların. Tam hatırlayamadım adını şimdi. Girdim gördüm güldüm. @brotherTolga yine aktif dedim geçtim.

Ne fazla okuyacak vaktim var ne de yazacak. Yinede ara ara baktıkça bile görüyorum seni. Sadece eskisi kadar aktif değilsin buralarda sanırım. Ama sebebi zaten uzun zamandır iş sebebiyle yazamayan okuyamayan ben değilim.

Eskisi kadar uğraşmıyorsun bu işlere çünkü sen de farkındasın Ryzen 3000 ile AMD nin neler yaptığını, ürünleri nerelere taşıdıklarını. İçten içe farkettin ki bu kavga kazanamayacağın bir kavga o yüzden boşladın buraları.

Ama inan azmine hayranım. Geçen @sturmgewehr44 hesabınla "pitbullu komşumu ihbar ettim ceza yazdırdım" falan dediğin bir konu açmıştım baya kopmuştum gecenin bir yarısı.

Her neyse mesele şu ben en son Athlon 5800+ X2 kullanmıştım AMD işlemci olarak. Odan sonra hep Intel kullandım. O devrin en güçlü intel işlemcisi ne ise ondaydım hep.

Hiçbir zaman sistemime bakıp konuşmadım, konuşmam. Açıkların çıktığı dönemde 8700K kullanıyordum ve bu açıklara en sert tepkiyi ben veriyordum çünkü bu işten bizzat ben etkileniyordum ve olan olay hiçbir şekilde kabul edilebilir önemsiz bir şey değildi. Sistemlerimle övünüyor gibi görünmemek için hesabıma da hiçbir zaman eklemedim ne kullanığımı. Söylemedim de. O yüzden sen kafanda benim önce AMD aldığımı sonra intele geçtiğim gibi bir hikaye yazmışsın.

Kendi kafanda yazdığın hikayeye bakarak ta "intel aldıktan sonra 360 derece döndün" falan yazmışsın. Olay şu ki bir insan 360 derece dönerse ilk durduğu yöne ulaşır. Yani benim gibi yerinden kıpırdamamış olur. Eskiden nerede duruyorsa orada durmaya devam eder. 180 derece diyecektin sanırım. Neyse olur o kadar

Mesele şu ki sen beni fikir değiştirdi yada yazıyor sanıyorsun. Oysa ben yazmıyorum. Nedenleri iyi kötü belli. Nightsniffer neden artık yazmıyorsa LeviGerman neden artık yazmıyorsa, bir ara bir arkadaş vardı Legend Buffon'muydu neydi neden yazmıyorsa , Mukarnas neden yazmıyorsa, Frank sabotka neden yazmıyorsa bunun gibi birçok kişi neden yazmıyorsa ben de o sebeple yazmıyorum artık

Döndükten sonra yazdığım tek mesaj şudur: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140653263

Ben yazmıyorum. Sen beni döndü yine yazıyor sanıyorsun sadece... Ne yaptığımı bile anlamamışsın. Bir gün gerçekten yazmaya karar verirsem farkına varırsın zaten. Sağlıcakla kal dostum. Pitbullu konu için teşekkür ederim. Uzun zamandır böyle gülmemiştim

Alıntıları Göster
    Skandal skandal skandal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 8 Kasım 2019; 14:2:32 >

AMD THE NEXT GENERATİON GAMİNG YOUR SENSE.

• Yüzbaşı
    423 Mesaj

Ben istemiyorum aslında böyle şeyler ama beni zorluyorlar gel yaz diye napayım şimdi
    |
    |
    Timeguard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

GTX1080 Ti, RTX2080, RTX2080 Ti gibi kartlar kullanılıyorsa, oyun için i7 8700K veya i9 9900K'yı çıkabildiği kadar oc yapıp kullanmak en mantıklı harekettir, ama bunu AMD fanları anlayamaz, çekirdek sayısı ve 7nm gibi sabit fikirlere sahipler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scutaro -- 8 Kasım 2019; 14:29:4 >
    |
    |
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
haberler
Bey Azura
google reklamları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,637
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.